ijk in Oud-Vossemeer sport 135 ig einde maandag 22 maart 2010 De moeilijkheidsgraad van Milaan-Sanremo ligt op het menta le vlak. Geen enkele koers is geestelijk zo afmattend. Het hele jaar door rijd je in een auto, maar in de Primavera word je ineens in een Formule i-bolidegezet." Wielrenner Tom Boonen over de klassieker Milaan-Sanre- mo, waarin hij als tweede eindigde. In De Telegraaf. „Ik heb nog nooit vlees gegeten. Voor mij is het een manier van leven. Ik weet niet eens wat ik mis. Om het hoogst haalbare te be reiken moetje af en toe afwijken van de standaard." Wielrenner Maarten Tjallingi is vegetariër. In De Pers. „Tien jaar geleden braken wij na een wedstrijd het spelershome af en daarna gingen we tot midden in de nacht de stad in. Nu kan dat niet meer. Denk je dat Patrick drie dagen in de week in de kroeg kan zitten en dan dit niveau kan halen? Nee." Oud-voetballer Jack de Gier over NEC-verdediger Patrick Pothuizen. In De Pers. „Mijn opa heeft in de Tweede Wereldoorlog tegen Rusland gevoch ten. Ik wilde het voor hem doen. Hij is in oktober overleden, dus ik ben blij dat ik het deze zomer heb gedaan. Hij heeft me ook in offi ciële legerkleding gezien, ik denk dat hij tevreden was." Niklas Moisander, de Finse verdediger van AZ, moest deze zomer in dienstplicht. In Sportweek. „Ik had vrede met de beslissing. Dit had niets meer met topsport te maken." Bobsleeër Arnold van Calker over het besluit van broer Edwin om niet te starten in Vancouver. In Sportweek. Den Engelsman komt tijd tekort Wat is er aan de hand met John den Engels man? Vorig seizoen schitter de de 32-jarige voormalig Tho- lenaar nog in de Ronde van Oud-Vossemeer. Zaterdag moest de wielren ner, vier kilo zwaarder dan vo rig jaar, al na een paar rondjes opgeven. Hij kon het hoge tempo niet volgen. De reden: Den Engelsman is bezig aan zijn laatste jaar bij de eliteren ners. Hij heeft een drukke baan, minder tijd om te trai nen en krijgt het binnenkort nog drukker, want half augus tus wordt hij vader. Kramer wisselt nu verkeerd na de race Sven Kramer schaatste gis teren bij het WK allround voor de eerste keer een 10.000 meter na het beruchte 'wisselincident' dat hem in Vancouver olympisch goud kostte. In Thialf ging het we derom verkeerd, maar dit maal na de wedstrijd. De Fries greep na zijn race het jack van Ted-Jan Bloemen, waarna de APPM-rijder, zon der het in te gaten te hebben, het blauwe jasje van Kramer aandeed. Zodoende stond Kramer op het podium te jui chen met een KNSB-logo op zijn borst, terwijl Bloemen re clame maakte voor TVM. Rolstoelcurlinger test positief De Zweedse rolstoelcurlin ger Glenn Ikonen is na een positieve dopingcontrole uitgesloten van verdere deel name aan de Paralympische Spelen in Vancouver. Bij de 54-jarige Ikonen zijn verboden stoffen aangetrof fen die ook in bloedverdun- ners zitten. De Zweed ge bruikt dat middel op advies van zijn arts, omdat hij vaak een te hoge bloeddruk heeft. „Ik ben teleurgesteld in mijn dokter", aldus Ikonen. „Ik ben een oude man van 54 jaar oud. Ik wil geen dingen gebruiken die niet mogen." ME grijpt in bij Katwijk-Quick Boys De Mobiele Eenheid (ME) heeft zaterdag moeten in grijpen bij de wedstrijd Katwijk-Quick Boys (2-1) in de hoofdklasse A. Vier supporters werden aan gehouden voor het verstoren van de openbare orde, onder meer door het afsteken van vuurwerk, belediging van agenten en opruiing. „Bij vlagen waren supporters- groepen van beide clubs on rustig", aldus de gemeente. Er werd echter voorkomen dat de aanhangers van de twee Katwijkse voetbalverenigin gen daadwerkelijk met elkaar op de vuist gingen. Giovanni van Bronckhorst heeft zaterdagavond aan de ge staakte thuiswedstrijd tegen Vitesse acht hechtingen over gehouden. De 35-jarige international kreeg de schoen van oud-ploeggenoot Serginho Greene in zijn gezicht. De midden velder van Vitesse kreeg daarvoor de gele kaart. De medische staf van Feyenoord kon de hoofdwond van de aanvoerder tij dens de eerste helft 'lijmen'. Met een bandage keerde Van Bronckhorst vervolgens na enkele minuten terug in het veld. Nadat het duel door de Belgische arbiter Gumienny was ge staakt, werden bij de routinier acht hechtingen aangebracht. Voor de beker topper tegen koploper FC Twente, woensdag in De Kuip, is Van BrÖnckhorst wel gewoon weer beschikbaar voor trainer Mario Been. der getraind, maar voel me de hele winter al topfit." Goede verklaringen voor hun suc ces konden Bos en Van der Kloos ter niet geven. „Gewoon geluk", probeerde de Fries zijn zege te ba gatelliseren. „Van der Klooster reed in de laatste ronde weg en ik ben precies op het goede moment achter hem aan gesprongen, 't Had ook heel anders kunnen uitpak ken." Van der Klooster: „Tijdens de wedstrijd ging het steeds beter. Ik snap er niks van." Feit was wel dat de thuisblijvers al le afvalsessies overleefden. Al vroeg in de koers reed een groep van 23 renners weg. Naarmate de kilometers vorderden, werd de kopgroep steeds kleiner. In de fina le waren er nog zeven man over. Bijna iedereen zette toenzijn kaar ten op Mare de Maar. Ook de in Boulder (VS) wonende Drent zelf, hoewel hij wist dat er op hem ge let werd. „In het begin kenden ze me niet, maar toen de speaker een paar keer mijn naam had ge noemd, reden er steeds meer in mijn wiel." De Maar (26) sprong in de laatste ronde net te laat. Van der Klooster achterhaalde hij nog net, de rappe Bos net niet. De wedstrijd bij de vrouwen, met slechts 37 vertrekkers, werd volle dig beheerst door de ploeg Leon- tien.nl. Het team van Leontien van Moorsel vertrok met liefst ne gen goed getrainde rensters. On der toeziend oog van Van Moor sel, viervoudig winnaar in Oud-Vossemeer, ontstond al vroeg een kopgroep van vier, met Roxan- ne Knetemann (Merida Cycling- team) en drie Leontien-rensters: Chantal Blaak, Lucinda Brand en Andrea Bosman. Indi, het dochter tje van Van Moorsel, wist halver wege al wie zou gaan winnen. „Wat wordt Blaakie?", vroeg haar moeder. „Kampioen!", wist de tweeënhalfjarige peuter al. Blaak (20) demonstreerde haar enorme progressie door het peloton te dub belen en er nog een keer uit weg te rijden. Bosman deed hetzelfde en werd tweede. Agnieta Francke uit Koudekerke won de sprint van het peloton, werd negende en was daarmee de beste Zeeuwse. land", verwijst hij naar het zwakke optreden na de openingstreffer van Ron Vlaar. „We kunnen het seizoen anders binnen een paar weken zo maar weggooien." Roy Makaay hoeft tegen Twente op weinig te re kenen. Been: „Hij deed weer veel te weinig in de eerste helft. Ik had al aangegeven dat hij vervangen werd door Luc Castaignos." Het talent (17) staat tegen Twente vrijwel zeker in de basis, als Cissé (teen) en To- masson (voet) niet op tijd fit zijn. Been kijkt de komende dagen ook kritisch naar Leroy Fer. „Bij de gelijk maker liet hij Wiljan Pluim veel te makkelijk lopen." Fer moet van zul ke momenten leren, weet Been. Van een tegendoelpunt, dat officieel Giovanni van Bronckhorst, de gehavende aanvoerder van Feyenoord, ver- misschien nooit zal tellen. laat het onbespeelbare veld van de Kuip. foto Marco de Swart Wielrennen foto Willem Mieras Mannen elite/beloften: 1. Jan Bos, 2. Mare de Maar, 3. Johnny van der Klooster, 4. Martijn Simons, 5. Mar- co Minnaard, 6. Gerwin de Regt, 7. Rob Disseldorp, 8. Leon Burger, 9. Arno Hartog, 10. Thomas Rabou, 15. Christiaan Kik (Kruiningen), 25. Sander Vleugel (Wemeldinge), 27. Pieter Israel (Kruiningen), 30. Joeri Kasper (Wemeldinge), 31. Michiel Jumelet (Bruinisse), 35. Niels Voet (Heinkenszand). Vrouwen: 1. Chantal Blaak 2. Andrea Bosman, 3. Lucinda Brand, 4. Roxanne Knetemann, 5. Marijn de Vries, 6. Linda Ringlever, 7. Aren- da Grimberg, 8. Marit Huisman, 9. Agnieta Francke (Koudekerke), 10. Elise van Hage, 17. Anne Eversdijk (Kapelle), 19. Birgit Lavrijssen (Ka- pelle), 27. Suzan Lavooy (Hans- weert). Amateurs A: 1Fred Pronk, 2. Dylan de Kok, 3. Maikel Roks, 7. Eric Vereecken (Hulst). Sjacco Mat- thijs uit Terneuzen brak bij bij een val zijn sleutelbeen. In de Omloop van Strijen, een wie lerronde voor vrouwen-clubteams, eindigde Baukje Doedée van de Ra- bo Lady Force als achtste. Doedée reed steeds in de eerste groep en plaatste in de finale twee demarra ges. Ze werd echter teruggepakt en finishte als laatste van de kop groep. Sonja Boogaard was met Doedée de enige van de zeskoppige Zeeuw se formatie die de finish haalde. Ze werd 45e op 6.51 van winnares Mariëlle Kerste.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 89