321 sport Hoek staat in Heemskerk met RCS geeft winst nog bijna weg Gert-Jan Tierie scoort en laat scoren bij overwinning van koploper Goes Nacompetitie in vizier bij Terneuzense Boys en GPC Hoek kan voor de derde week op rij niet winnen. In Heemskerk loopt de Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser in het countermes van Odin'59: 3-1. maandag 22 maart 2010 oost-souburg - RCS tegen Longa was gisteren een spektakelstuk met veel strijd, bij vlagen goed voetbal en een bizar scoreverloop. De Souburgers gaven een 4-0-voor- sprong in een spannende slotfase bijna nog weg. De 4-3-winst voor RCS was zwaarbevochten, maar wel verdiend. De Souburgers kwamen vlak na rust met tien man te staan toen Al- faró Pentury met twee gestrekte benen te onstuimig inkwam op Gerdar Ctül van Longa en daar voor de rode kaart kreeg van scheidsrechter Senders uit Veldho ven, die nog vijf gele kaarten uit deelde, allemaal aan RCS. „Ik heb de tegenstander niet geraakt, maar ik kan me voorstellen dat hij me uit het veld stuurde", reageerde Pentury. Said Bouzambou had kort voor de uitsluiting van Pentury de 2-0 ge maakt en via vlijmscherpe coun ters werd de score zelfs opgevoerd tot 4-0. Bij RCS bleek eens temeer de waarde van Dennis en Gérard de Nooijer. „We kunnen ze eigen lijk niet missen", zei trainer Mi chel Leonhart vlak na de wed strijd. De Brabantse verdedigers kregen geen vat op de slim spelen de Dennis die in de tweede mi nuut, weggestuurd door Alwin van Ham, snoeihard raak schoot. In de tweede helft stond de uit blinker ook nog eens aan de basis van de 3-0 van Van Ham en de 4-0 van Bouzambou. Verdedigend hield Gérard het hoofd koel en greep kordaat in, al baalde hij stevig van de tegendoel punten. „Het waren drie wegge- vers." RCS-Longa 4-3 (1-0). 2. Dennis de Nooijer 1-0, 47. Said Bouzambou 2-0, 54. Alwin van Ham 3-0, 58. Said Bou zambou 4-0, 63. Piet Adams 4-1, 65. Teun Snels 4-2, 90. Stef Wissink 4-3. Scheidsrechter: J. Senders (Veldhoven). Rode kaart: 46. Alfaro Pentury (RCS). Gele kaart: Khalid el Hatach, Gérard de Nooijer, Besar Xhoxhaj, Alwin van Ham, Len Eversdijk, allen RCS. Aantal toe schouwers: 250. ODIN'59-HOEK Jurgen Landuyt kreeg zijn zesde ge le kaart van het seizoen en is daar door voor twee duels geschorst Josimar Pattinama wint een kopduel van een verdediger van Odin'59. De spits zette Hoek opnieuw snel op voorsprong, maar de Zeeuws-Vlamingen verlo ren in Heemskerk uiteindelijk met 3-1. foto Richard Huis in 't Veld door René van Stee dordrecht - Zondag-tweedeklas- ser Goes deed gisteren goede za ken in Dordrecht. De koploper ver sloeg Dubbeldam met 4-0. Naaste concurrent Haarsteeg ging met liefst 6-0 onderuit tegen EBOH. Het gat met de directe achtervol gers Jeka en EBOH bedraagt nu drie punten. Toch heerst er vol gens Goes-trainer Kees van der Sluis nog geen opgewondenheid rond promotie of een mogelijke ti tel. „We leven van week tot week. We hebben nog zes wedstrijden te gaan en daarin kan er van alles ge beuren. Al hebben we het natuur lijk wel in eigen hand", hield hij wijselijk een slag om de arm. Goes speelde een degelijke wed strijd. Bij de rust stond het 0-1 dankzij een treffer van Lunven Ver meer. In de tweede helft duurde het tot de 64e minuut voordat Gert-Jan Tierie de voorsprong ver dubbelde. Vijf minuten later was het 0-3. De maker was wederom Lunven Vermeer. Hij werkte af na dat een goede uittrap van Goes-doelman Sven Wolkenhauer via Steven Fitsh voor zijn voeten belandde. Op aangeven van Tierie bepaalde Fitsch de eindstand tien minuten voor tijd op 0-4. „We hebben goede goals gemaakt op de juiste momenten. Het was zeker niet onze beste wedstrijd, maar het was wel een overtuigen de overwinning op een ploeg die voor zijn laatste kansen in de strijd tegen degradatie vecht. Weg gegeven hebben we eigenlijk ook bijna niks", zei een tevreden Van der Sluis. Zijn elftal speelt volgen de week thuis tegen concurrent Jeka. Daarna volgen de confronta ties met Internos (uit) en RKJVV (thuis). „Cruciale weken waarin heel veel duidelijk kan worden." Terneuzen-SC 't Zand 5-1: De spe lers en trainer van Terneuzen slaakten een zucht van verlichting na de ruime zege. Tegen een ont hutsend zwak SC 't Zand trok de thuisploeg alle registers open. Voor de rust scoorden Dominique Verlinde, Fabian Wilson, Jarno Waebeke en Maik de Wolf voor de thuisploeg. Daan van Hal was tref zeker voor SC 't Zand. Terneuzen had het aantal doelpunten kun nen verdubbelen als het vizier op scherp had gestaan. Veel open kan sen gingen verloren. Na de rust zakte het niveau zien derogen. Fabian Wilson maakte zijn tweede treffer van de middag. Verder dan een schot op de lat door Mark Lohn kwamen de Til- burgers niet. middelburg - De zaterdag-eerste- klassers Terneuzense Boys en GPC Vlissingen hebben beide een gere de kans om in de nacompetitie te recht te komen. Eén verschil: de Boys hopen na de 3-2-zege op Sehelluinen stiekem op nacompeti tie voor promotie, GPC Vlissingen lijkt na de 2-0-thuisnederlaag te gen Roda Boys veroordeeld tot een nacompetitie tegen degradatie. Terneuzense Boys-Schelluinen 3-2: Een pover Sehelluinen kwam vroeg in de wedstrijd goedkoop op voorsprong, toen doelman Rick Wiegmans een terugspeelbal bij Michael Kooiman inleverde: 1-0. Daarna nam de thuisploeg het ini tiatief Gokhan Ersahin liet een uit gelezen kans op de gelijkmaker lig gen. Nadat Jeroen van de Broeke uit een strafschop de stand in even wicht had gebracht, kregen de Zeeuws-Vlamingen goede moge lijkheden. Vlak voor rust mikte Gokhan Ersahin, weggestuurd door Peter Doens, met een diago naal schot raak: 2-1. Trainer Karl Vergouwen: „In deze fase van de competitie telt maar één ding: het resultaat. Verdedi gend staat het goed. We hadden al leen wat langer in balbezit moeten blijven." Nyemb tekende voor 3-1, waarna in de slotfase de eindstand op 3-2 werd bepaald. GPC Vlissingen-Roda Boys 0-2: De thuisploeg, die zes afwezigen kende, lijkt na de nederlaag tegen Roda Boys veroordeeld tot het spe len van nacompetitie. Met bitter weinig strijdlust en overtuiging ging de thuisploeg kansloos onder uit. In de dertigste minuut bracht Wim Holster de bezoekers op o-r na een knappe actie. Een kwartier voor tijd velde Rob Bouman met een hard schot definitief het von nis over GPC: 0-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 86