s sport 131 Geen Mevo 3 maar Bruse Boys 1 voor keeper René Zwart Sander Uijl soleert SKNWK naar zege ZSC'62 pas na rust op afstand gezet Resterende duels maandag 22 maart 2010 Duiveland-doelman René Zwart is hier Bruse Boys-aanvaller Jan-Peter Dekker de baas. Ruim een kwartier later moest Zwart toch nog een keer het antwoord schuldig blijven op een Bruse inzet. foto Dirk-Jan Cjeltema Bruse Boys heeft op papier een minder zwaar programma dan Duiveland. Het speelt nog te gen Veere, WC'68 (thuis), Wieldrecht en Oost- kapelle (uit). Duiveland moet aantreden tegen Wieldrecht, WC'68, SSV'65 en Arnemuiden. 'We zijn afgetroefd op fysieke kracht, zonder dat Bruse Boys veel overtredingen maakte' Henk Schouten, trainer van Duiveland door Klaas Verspoor OOSTERLAND - Bruse Boys vierde zaterdagmiddag feest in Ooster- land. Over 103 minuten voetbal ge zien bleek vooral dat de manier van verdedigen beslissend was in de Duivelandse derby. Bruse Boys verdedigde niets ontziend, waar Duiveland vaak niet resoluut ge noeg ingreep. Zo verloor Duiveland voor de tweede keer dit seizoen van Bruse Boys en de verslagenheid was groot bij de Oosterlanders. „Als we de tweede helft; hadden gevoet bald als het laatste kwartier voor rust, dan hadden we nog wel een punt verdiend. We missen de erva ring en het vernuft", baalde Den- nie le Comte. George Geluk legde nogal wat me ters af en werkte keihard. Hij had het na afloop wél naar zijn zin. „Dat je hier wint, is schitterend. Dit is één van de twee wedstrijden van het seizoen. Ik vond dat wij beter waren, op de laatste fase voor rust na. De tweede helft heb ben we het goed opgepakt", hijgde de Bruse Boys-speler ver na af loop. „Ik ben nog kapot", gaf hij aan. Een opvallende verschijning in de derby was Duiveland-doelman René Zwart. Evenals bij de eerste confrontatie moest eerste keeper Kevin Verboom verstek laten gaan. Dit keer hield een oogblessure de jonge keeper uit de goal. Stond in Bruinisse Hans Capelle nog in het duel, dit keer verkoos Duive- land-trainer Henk Schouten Zwart boven Mike Bouma en Rien Giljam. De 31-jarige doelman kon terugkij ken op een geslaagd optreden, Dennie le Comte: „We missen de er varing en het vernuft." maar stond na afloop wel met lege handen. „Wat een flauwe goals zeg. Gewoon slecht verdedigd. Het is jammer, maar het was weer een keertje leuk om mee te doen. Vori ge week deed ik nog mee met het vierde en vandaag zou ik eigenlijk tegen het derde van Mevo spe len..." Schouten complimenteerde Zwart met zijn goede optreden („René heeft goed gekeept.") en vond na afloop ook dat zijn ploeg terecht het onderspit delfde. „Niet qua voetbal, maar wel in zijn totaliteit. Behoudens het laatste kwartier van de eerste helft hebben wij niet gedomineerd. We zijn afgetroefd op fysieke kracht, zonder dat Bru se Boys veel overtredingen maak te. Wij hebben onszelf na rust ge neutraliseerd. Er sloop angst in de ploeg." Ondanks de nederlaag heeft ook Duiveland nog volop kans om deelname aan de nacompetitie vei lig te stellen. Schouten kijkt al uit naar het vrije paasweekeinde, waarin een aantal van zijn gebles seerde spelers de tijd heeft om te herstellen voor de beslissende com petitiefase. door Tom Vennink MIDDELBURG - ZSC'62 heeft de goe de serie van na de winterstop za terdag geen vervolg kunnen geven. Domburg was op eigen veld met 4-0 te sterk voor de Scharendijkse elf in de vierde klasse A van het za terdagvoetbal. Koploper Heinkens- zand kan zich opmaken voor een kampioensfeest. Achtervolger Nieuwland verloor verrassend bij Borssele. Domburg-ZSC'62 4-0: Het ver schil in positie op de ranglijst ver taalde zich niet zozeer naar het veld in de eerste helft. ZSC'62 bood goed tegenwicht, maar incas seerde toch de 1-0 van Chiel Mara- nus. In de tweede helft was de kracht van Domburg te veel voor ZSC'62. Domburgse doelpunten makers waren Maurice Bernard, Sander Willemse en Ronald Hen- drike in de laatste minuut. Dom burg blijft winnen, maar lijkt toch tekort te komen om Heinkens- zand nog bij te halen. 's-Heer Arendskerke-Bevelanders 3-2 (1-2). Cherry Strating 0-1, Michiel Bouwman 1-1, Arie Jongejan 1-2 (straf schop), Michiel Bouwman 2-2, Michièl Bouwman 3-2. Borssele-Nieuwland 2-1 (1-0). Jasper van Houcke 1-0, Willian Boone 1-1 (ei gen doelpunt), Danny Gilde 2-1. Hoedekenskerke-Apoilo'69 4-0 (0-0). Jermo Stoel 1-0, Jeroen de Winter 2-0, Niels Otte 3-0, Niels Otte 4-0. MZVC-Heinkenszand 0-4 (0-1). Rens Baas 0-1, Jeroen Verschiere 0-2 (straf schop), Martijn de Vries 0-3 (eigen doelpunt), Rens Baas 0-4. SVD-Wolfaartsdijk 0-4 (0-4). Harm Fluijt 0-1, Tom Kloet 0-2, Harm Fluijt 0-3, Harm Fluijt 0-4. Wemeldinge-Cadzand 2-1 (2-1). Do minique Strijbosch 0-1, Pieter Bolle 1-1 (strafschop), Pieter Bolle 2-1 (straf schop). door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Sander Uijl was za terdagmiddag goud waard voor SKNWK. Mede door zijn treffer wonnen de Nieuwerkerkers in Ka- pelle met 2-1. DFS opende het post-Nico Schoute-tijdperk met een 3-1-nederlaag bij VCK in Kou- dekerke. De Noormannen verste vigde zijn leidende positie in deze derde klasse A. Het won zelf met 4-0 van De Meeuwen en zag de concurrenten AZW en Nieuw- dorp onderling 2-2 overeenkomen. Kapelle-SKNWK 1-2: Kapelle kwam na een kwartier via Roma no Meerman aan de 1-0. De thuis ploeg kon het geen goed vervolg' geven en angst sloop in de ploeg. SKNWK kwam na een goede actie van Kristian Bouwman aan de 1-1. Bouwman ging op rechts door en bediende Wesley Goud. De spits draaide goed weg en schoot raak in de bovenhoek. Via Nieuwen- huijze en Meerman kreeg Kapelle voor rust toch nog kansen om op nieuw de leiding te nemen. Na rust waren Meerman en Den Deurwaarder namens Kapelle eerst nog gevaarlijk, maar was het SKNWK dat meer en meer de slag op het middenveld won. In de ze ventigste minuut ging Sander Uijl op avontuur. Niemand legde de middenvelder wat in de weg en dat betekende de 1-2. In het laatste kwartier hanteerde Kapelle de lan ge bal, maar was Bouwman na mens SKNWK nog het dichtst bij een treffer. SKNWK blijft ondanks de zege op de tiende plaats staan en heeft nu vijf punten voor sprong op Spui, dat nog wel twee duels minder speelde. Kruiningen, dat ook won, staat met twee pun ten jm een duel minder op de voorlaatste plaats. VCK-DFS 3-1: Het schokeffect, na het vertrek van trainer Nico Schou- te, bleef uit voor DFS. Pieter de Munnik hielp de ploeg uit Burgh-Haamstede nog wel aan een i-o-voorsprong, maar voor rust kwam VCK al aan de 1-1. Een verre uittrap van Joeri Nonnekes belandde vlak voor het strafschop gebied van DFS en Stefan Wiele- maker kopte de bal over de uitko mende doelman Leander Rouw in het doel. Na rust eiste Wielemaker nog twee keer de hoofdrol voor zich op. Eerst scoorde hij met een halve omhaal de 1-2 en daarna was hij in een verder matige wedstrijd ook verantwoordelijk voor de der de Koudekerkse goal. AZVV-Nieuwdorp 2-2 (0-0). Wouter Boeije 1-0, Bert Apperlo 2-0, Martin Smaardijk2-1, Martin Smaardijk 2-2. Colijnsplaatse Boys-Kruiningen 1-2 (1-2). Michiel van der Weele 1-0, Arno van de Berge 1-1, Claudi Kunuanina 1-2. De Noormannen-De Meeuwen 4-0 (1-0). Niels Dominicus 1-0, Mark Min- derhoud 2-0, Niels Dominicus 3-0, Mark Minderhoud 4-0. Yerseke-Spui 3-0 (0-0). Arjan de Koe- ijer 1-0, Bernie Steketee 2-0 en 3-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 85