Eier Bruse Boys lonkt naar eerste klasse 30|j Kloetinge loopt weer averij op Zierikzee breekt pas in laatste tien minuten Net als eerder dit seizoen in Bruinisse wint Bruse Boys de derby met Duiveland. In Oosterland eindigt de tita nenstrijd in 1-3. Edwin Kriens sluit aan met Oostkapelle maandag 22 maart 2010 Corné Schilperoort ZALTBOMMEL - Twee punten verlo ren, oordeelde Kloetinge-trainer Cees Houtepen na de 2-2 bij Nivo Sparta. Net als een week eerder in de verloren topper tegen Heerjans- dam (0-1) kreeg de Bevelandse eer steklasser kansen genoeg maar ver zuimde ze te verzilveren. „Het wil de niet lukken", zei Houtepen. Kloetinge kwam tweemaal op voorsprong. Daan Esser opende na twaalf minuten de score op aange ven van Mark Schuit. Drie minu ten later was het alweer gelijk. Na ruim een half uur zette Corné Schilperoort uit een vrije trap Kloetinge opnieuw op voor sprong, maar vlak voor rust werd het weer gelijk. Beide tegengoals kwamen op naam van Wesley Paijmans, beide keren kwamen ze voort uit stan daardsituaties. De eerste uit een doorgekopte verre inworp, de tweede uit een corner. „Verder heeft Nivo Sparta geen kans ge had", zag Houtepen. „De eerste helft was redelijk, maar de tweede niet zo goed. Maar we hadden kan sen genoeg om te winnen." In de tweede helft kreeg Niels Ko- le nog een kans op de winnende treffer en op miraculeuze wijze overleefde Nivo Sparta nog een scrimmage voor het eigen doel. Met het oog op promotie deed het puntenverlies Kloetinge geen zeer. Met nog vijf duels voor de boeg be draagt de marge met nummer vijf WGZ negen punten. De top vier promoveert naar de hoofdklasse. DUIVELAND-BRUSE BOYS De 1-2 van Mats Willemse beteken de honderdste Bruse goal in alle (33) derby's tegen Duiveland. door Klaas Verspoor OOSTERLAND - Bruse Boys kan niet langer verstoppertje spelen in de tweede klasse E van het zaterdag voetbal. De drukbezochte derby tussen Duiveland en Bruse Boys eindigde zaterdag in een verdiende 3-1-zege voor de bezoekers, die daardoor de tweede plaats stevig in handen hebben. Met nog vier duels te gaan heeft Bruse Boys vier punten voor sprong op Dauwendaele en zes op de nummer vier SSV'65. De ploeg van Ronald van Oeveren staat in puntenaantal gelijk met koploper Zaamslag, maar speelde al wel twee duels meer. Van Oeveren was op het veld door het dolle heen, zeker nadat hij te horen kreeg dat Dauwendaele, SSV'65 en ook Wield recht onderuit waren ge gaan. „Wij doen hier schitterende zaken. De nacompetitie is voor ons nu niet meer het belangrijkste doel. Dit is grandioos en we moe ten nu gewoon bij de eerste drie eindigen." In dat geval promoveert de Bruse ploeg rechtstreeks. Volgende week, uit bij Wieldrecht, kan Bruse Boys bij winst deelna me aan de nacompetitie al veiligst ellen. Van Oeveren: „Ik baal, want dan is Marco Ketting geschorst. En hij is heel erg belangrijk voor mijn ploeg." Ketting was de enige speler die in de faire derby op de bon ging. „Ik vond de scheidsrechter de beste man op het veld", zei Dui- veland-trainer Henk Schouten. Beide trainers hadden te maken met de nodige afwezigen. Schou ten miste in Verboom, Van Dam me, Zwang, Ilzelenberg een groot deel van zijn as en bij Bruse Boys ontbraken Hooftman, Vogel, Schot en Meertens. Twee van de vervangers, Bruse Boys-routinier Peter Willemse en Duiveland-doel- man René Zwart, eisten een hoofd rol voor zich op. Al na 88 tellen stelde Willemse Zwart van ruim twintig meter op de proef, maar de doelman reageerde adequaat. De openingsfase was duidelijk voor Bru en de 0-1, in de negen tiende minuut, was dan ook bijna een logisch gevolg. Duiveland speelde op dat moment met tien man, omdat Ronald van Vossen ge blesseerd van het veld was gegaan. Schouten: „Ik stond op het punt te wisselen, maar de bal ging niet uit het spel. En de posities werden niet overgenomen." Vanaf de kant zag hij dat Ketting John Bolle in een duel aftroefde. Ketting behield het overzicht en bediende voor de goal de vrijstaande Emiel Dorst op maat: 0-1. In de 28e minuut maakte Duive land gelijk. Marcel de Bruine ging Karakteristiek op rechts aan de haal en bediende Ronald Zwager, die met een fraaie voetbeweging Mark Giljam pas seerde. Na de 1-1 was Duiveland via Zwager, Le Comte, Steenpoor- te en Van der Sande gevaarlijk en bezorgde Jan-Peter Dekker Zwart handenvol werk. Na rust werd Bruse Boys sterker. In de 61e minuut bleef Mats Wil lemse tussen een aantal Ooster- landse verdedigers op miraculeuze wijze in balbezit. Met links schoot Willemse Bru naar de 1-2. Willem se: „Ik denk dat ze niet verwacht ten dat ik tegendraads zou schie ten." Schouten baalde: „Dat was de doodsteek." Na de 1-2 contro leerde Bruse Boys het duel. In de 79e minuut stuitte een inzet van Peter Willemse via de onderkant van de lat terug het veld in. „Ieder een zei dat die al zat", aldus Wil lemse. Vier minuten in blessure tijd haalde Willemse zijn gram, want uit Bruse Boys' elfde corner (tegenover twee van Duiveland) scoorde hij alsnog. Duiveland-Bruse Boys 1-3 (1-1). 19. Emiel Dorst 0-1, 28. Ronald Zwager 1-1,61. Mats Willemse 1-2, 90.+4 Peter Willemse 1-3. Scheidsrechter: M. van de Koppel (Sleeuwijk) Gele kaart: Marco Ket ting (Bruse Boys). Aantal toeschou wers: 465. Duiveland: René Zwart, Marcel Zwager (81Johan van Snippen- berg), John Bolle, Albert Verhoek en Ronald van Vossen (19. Jordy van Vossen); Rudi Koster (69. Rob bert de Bruine), Marcel de Bruine, Wilmar van der Sande en Ronald Zwager; Barry Steenpoorte en Den- nie le Comte. Bruse Boys: Mark Giljam, Jasper Maaskant, Olaf Willemse, Peter Wil lemse en Rudi van der Bijl; George Geluk, Johan Vroegindeweij, Marco Ketting en Mats Willemse; Jan-Peter Dekker (90+1. Domeni- que van den Berge) en Emiel Dorst (67. Mare Bij de Vaate). door Rudy Boogert ZIERIKZEE - Een week na de stunt tegen koploper Dosko (3-2-zege) maakte Zierikzee het gisteren ook nummer twee Halsteren lastig. Tot tien minuten voor tijd mocht de Schouwse derdeklasser zich ver heugen in een i-o-voorsprong. De Brabantse stormloop leverde in de slotfase toch nog twee doelpunten op, waardoor Zierikzee alsnog met 1-2 verloor. Door het puntenver lies van Dosko werd Halsteren de nieuwe koploper. Een uur lang was het duel tussen Zierikzee en Halsteren gelijkwaar dig. „Wij hadden het betere veldspel", vond Zierikzee-trainer Marco Groeneveld. „Maar we gin gen slordig om met de ruimte." De kansenverhouding was voor rust in balans. Frank van der Helm kreeg de grootste doelrijpe kans namens Zierikzee, maar wachtte te lang. Na een kwartier moest Zierikzee overigens al ver der zonder zijn aanvoerder Ben Verwest. Hij viel met een liesbles sure uit. In de tweede helft verscheen Hal steren binnen twee minuten le vensgevaarlijk voor het doel van doelman Stefan Smalheer. De in zet belandde in het zijnet. Na een uur kwam Zierikzee op voor sprong. Van der Helm kopte een lange bal van Elmar Verhage door, waarna Ingmar Quist met een lob de openingstreffer maakte. „Vervol gens hebben we een half uur on der druk gestaan", erkende Groe neveld. Halsteren gaf gas en kreeg kans op kans. Het duurde echter tot de tachtigste minuut voordat Halste ren van de nul afkwam. Uit de re bound van een corner maakte Toi- Frank van der Helm schiet de grootste kans van Zierikzee in de eerste helft over. foto Dirk-Jan Gjeltema ne van Mechelen gelijk. In de we tenschap dat koploper Dosko nog op 0-0 stond, joeg Halsteren ijve rig op de winnende goal. Die viel in de 87e minuut. Paolo Fortunati bekroonde een rush met het win nende doelpunt. In blessuretijd schrok Martijn van Grunsven toen vlak bij het doel de bal pardoes voor zijn voeten kwam. Een week geleden werd hij in een soortgelijke situatie match winnaar tegen Dosko, dit keer schoot hij echter naast. MIDDELBURG - Ondanks de neder laag tegen Bruse Boys heeft Duive land nog altijd zicht op een klasse- ring in de top drie. Komende zater- 1 dag staan SSV'65 en Dauwendaele 4 tegenover elkaar, de nummers drie en vier. Beide teams verloren zater-1" dag: SSV'65 met 0-3 van koplopej Zaamslag. In Halsteren ging Daüj wendaele verrassend met 2-0 og deruit bij WC'68. Trainer Ed^ Kriens loodste Oostkapelle^ een 3-0-zege op Veere en weer hopen op lijfsbehoud. Oostkapelle-Veere 3-0 (3-0). Arjen Pattenier 1-0, Maarten van Maldegem 2-0, Maarten van Maldegem 3-0. Serooskerke-Arnemuiden 1-1 (0-0). Roy Koole 1-0, Thijs Roovers 1-1. SSV'65-Zaamslag 0^3 (0-1). Peter Die- leman 0-1, Peter Dieleman 0-2, Peter Dieleman 0-3. WC68-FC Dauwendaele 2-0 (1-0). Piet de Graaff 1-0, Bart Vane 2-0. Zwaluwe-Wieldrecht 2-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 84