141 zeeland Wapperende handjes helpen Uitverkocht huis voor Winterfeest Geen vrije plaatsen campers Studie naar uitbreiding buurtauto's vrijwilligers zijn vrijdag en zaterdag aan de slag gegaan om an deren te helpen. Van wandelen met senioren tot en met zagen en verven. Een landelijk initiatief met de naam NL Doet. maandag 22 maart 2010 zierikzee - Bij Zierikzee komt een particulier camperterrein. Dit ter rein aan de Zandweg wordt het enige terrein voor campers buiten de gewone campings om. Dat heb ben B en W besloten. Het college voelt niets voor open bare overnachtingsplaatsen voor campers, zogenoemde GOP's. De ze Gereguleerde Overnachtings plaatsen in of nabij kernen zijn po pulair bij eigenaren van campers en belangenverenigingen pleiten al jaren voor GOP's op Schou- wen-Duiveland. Campereigenaren willen lang niet altijd op een (du re) reguliere camping staan omdat ze alle voorzieningen aan boord hebben. Het college houdt echter vast aan overnachten op reguliere campings en daarmee volgt het col lege het advies van Toeristisch On dernemend Zeeland. Op Schouwen-Duiveland zijn in de zomermaanden ongeveer 265 camperplaatsen op reguliere kam peerterreinen. In de wintermaan den is dit aanzienlijk minder om dat dan de mini-campings en de meeste gewone kampeerterreinen gesloten zijn. De plaatsen die dan nog wel be schikbaar zijn liggen allemaal in de Westhoek. Toch is ook in de winter behoefte aan camperplaat sen, zeker bij de grotere plaatsen en daarom heeft het college beslo ten één particulier camperterrein toe te staan. goes - Wheels4all en de Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF) beginnen in mei een provinciebreed onder zoek naar de mogelijkheden om meer buurtauto's op de weg te krij gen. De eerste aandacht gaat uit naar de steden. Wheels4all heeft nu één buurtauto in Zeeland, in de wijken Ouverture/Overzuid in Goes. De provincie lijkt bereid dat onderzoek te subsidiëren met 25.000 euro, mits de buurtauto-or- ganisatie en de ZMFzich mede concentreren op de introductie van elektrische auto's en typen die kunnen rijden op biogas. De initia- tiefnemende partijen vinden dat geen probleem. Met het gebruik van een buurtauto kan een gezin 1440 euro per jaar besparen. 'Wfo MEEST GELEZEN 1. Auto botst tegen woonhuis 2. Laatste strao van het seizoen 3. Matige start NL Doet TIPS? schouwen-duiveland@pzc.nl Meer regionieuws op www.pzc.nl/schouwen-duiveland NL DOET door Melita Lanting burgh-haamstede - Buiten klinkt het jankende geluid van een schuurmachine. De indringende geur van verf hangt in de lucht en uit jeugdsoos Big S in Haamstede komen flarden van vrolijke mu ziek. Op deze zaterdagochtend staan niet de gebruikelijke (al dan niet gepimpte) karretjes op de parkeer plaats, maar luxe exemplaren zoals een Mercedes en een BMW. De auto's horen bij de elf vrijwilli gers van de Rabobank en het Wel zijnshuis die in het kader van de actie NL Doet een ochtend de han den uit de mouwen kwamen ste ken. Big S kon wel een likje verf ge bruiken. De groene kozijnen en donkerrode accenten moeten plaats maken voor fris blauw en grijs. Voorzitter Alex van Mourik is maar wat blij met al die wappe rende handjes. „Ze gaan goed te keer, ik moet nog werk voor ze gaan zoeken", zegt hij. Zover is het die ochtend tegen tienen nog niet. De normaal gesproken keurig ge klede medewerkers van de Rabo bank hebben net even pauze. Blau we vegen op handen en kleren ver raden de klus die ze aan het doen zijn. „Het is best leuk", zegt een van hen. „Je leert elkaar toch op een andere manier kennen." Dat blijkt als ze even later weer aan het schilderen zijn. De gesprekken gaan niet over het werk, maar over eikaars hobby's. Terwijl de bankmedewerkers weer schilderen nemen de schilders van het Welzijnshuis even pauze. Tijd voor een kopje koffie en een bo lus. De keuze om in Big S aan het werk te gaan is wel logisch voor de ze groep. Dagelijks werken ze met jongeren en dan is de stap om even mee te helpen niet groot. In Haamstede mogen dan wel veel vrijwilligers aan de slag zijn, dat geldt niet voor iedere activiteit die zich heeft aangemeld. Het Leger des Heils in Zierikzee had bijvoor beeld ook om vrijwilligers ge vraagd die kunnen schilderen maar daar is niemand op af geko men. Het is niet de enige vraag om hulp waar geen reactie op is geko men. Volgens woordvoerder Nan cy Scheeve van NL Doet ligt het soms ook aan de organisaties zelf „Ze zullen zelf ook actief moeten werven." „De landelijke reclamecampagne mist de vertaling naar de regio", denken de vrijwilligers in Ooster- land. Daar heeft streekkoor Ruach een kinderochtend georganiseerd met een Sing-inn voor de volwas senen. In Oosterland is aan vrijwilligers geen gebrek. Met de bekende witte T-Shirts staan ze klaar om de kin deren een fijne morgen te bezor gen. Alleen... waar blijven de kin deren? Concurrentie van de voet balvereniging, denkt de een. De an der vermoedt dat het slechte weer een rol speelt. De spelletjes zou den buiten gehouden worden en veel mensen wisten niet dat er een uitwijkmogelijkheid was naar de sporthal. Voor de kinderen die wel zijn geko men was het in ieder geval een groot succes. Sjoelen, snoeptrek- ken, een springkussen: pret ge noeg. Bij verpleeghuis Cornelia in Zierik zee werd de NL Doet-actie gecom bineerd met de landelijke open dag in de zorg. Een manier om extra vrijwilligers te werven, want die zijn hard nodig, zegt Celine Houthuis. „Vooral voor het be- weegproject. Wij streven ernaar mensen drie maal een half uur per week te laten bewegen." Een pro ject voor alle huizen van Allévo op Schouwen-Duiveland en daarvoor zijn veel vrijwilligers nodig. „We zoeken mensen die eens per week een uurtje gaan wandelen of met iemand naar de markt gaan. Fami lie komt wel, maar heeft daar de tijd vaak niet voor." Henk Bezemer is in het dagelijks le ven directievoorzitter van de Rabo bank Oosterschelde. Zaterdag schil derde hij in jeugdsoos Big S. „Ik doe al heel lang allerlei vormen van vrij willigerswerk. In het verleden ook in een jongerencentrum. Ik vind het heel leuk om hier samen met colle ga's te werken, het toont onze maat schappelijke betrokkenheid." Teunie van der Laan, oprichtster van het nog jonge streekkoor Ruach. „Op deze manier snijdt het mes aan twee kanten. De kinderen een leuke ochtend en misschien blijven de ouders wel bij het koor hangen. Je moet op een creatieve manier aan de weg timmeren." Als het aan Van der Laan ligt komt er volgend jaar weer een kinderochtend. Alex van Mourik is voorzitter van jeugdsoos Big S in Haamstede. „Ik had ons aangemeld op internet en wist niet wat ik ervan moest ver wachten, maar binnen de kortste ke ren zaten we vol. Ik heb wel de hele week al voorbereid, alles was ge schuurd en in de grondverf gezet. Ik denk dat we vandaag een heel eind kunnen komen." Natasja van Strien is een van de ve le vrijwilligers van streekkoor Ruach. Ze staat wat verkleumd van de kou bij haar 'attractie'. Een kastje met gaten van waaruit de kinderen snoep kunnen trekken. „Ik heb er nog maar vijf gehad" lacht ze. „Ik vind het wel leuk om te doen want ik verveel me toch altijd op zater- dag." bruinisse - Met een uitverkocht huis mag de achtste editie van het Winterfeest in Bruinisse een suc ces genoemd worden. Met arties-' ten als Lasgo, de dikdakkers en su- priseact 'Robby Williams' heeft de organisatie een gevarieerd en aan trekkelijk programma neergezet. Rond tienen trad feestband Slamm op, een opwarmertje voor de toppers die toen nog moesten komen. De band speelde herkenba re nummers, maar had de grootste moeite om de aandacht van het publiek te trekken. Het winterfeest was na twee jaar weer terug in sporthal De Vanger in Bruinisse. Noodgedwongen (in verband met brandschade) ver huisde het evenement twee jaar ge leden naar een tent. Dat beviel goed en dus werd het jaar daarop opnieuw feest gevierd onder zeil doek. Toch besloot de organisatie weer terug te keren naar De Van ger. „Deze accommodatie is mooier en je kan een betere show neerzetten", legt William Bal uit. Om het feest in goede banen te lei den waren veel beveiligers in en rond het gebouw. Mede dankzij de ze medewerkers viel er volgens de politie geen wanklank te noteren. De politie greep het winterfeest aan om op alcohol in het verkeer te controleren. In de vooravond was er geen enkele overtreder. Rond de klok van drie zijn twee automoblisten aangehouden die te veel op hadden. Feestband Slamm op het Winterfeest foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 80