Jaël Ordehi steelt de show sport 37 Fortis doet goede zaken in Orion/CSC laat de bizarre wedstrijd tegen Bolnes teugels enigzins vieren Mytilus wacht nog spannend slot BC Vlissingen rolt rodelantaarndrager op maandag 22 maart 2010 door Roeland van Vliet ridderkerk - De wedstrijd Bol- nes-Fortis was zaterdagavond een lachertje. Het beslissingsduel in Ridderkerk, de eerste in een drie kamp, eindigde slechts in 4-6. „Bi zar", noemde Leonard Debbaut, de trainer van de Souburgse eerste klasser, de lage score. Maar hij had er maling aan. Zijn team zette im mers met de overwinning een gro te stap richting lijfsbehoud. Fortis, Bolnes en Merwede eindig den op 13 maart gedrieën op de vijfde plaats in de eerste klasse G. Daardoor werden ze gedwongen 'nacompetitie' te spelen. In een driekamp, met allemaal één uit en één thuiswedstrijd, moet nu duidelijk worden welke ene ploeg erin blijft. Fortis en Bolnes toonden in Rid derkerk aan dat het terecht is dat ze op de nominatie staan te degra deren. Beide achttallen waren aan vallend onmachtig en scoorden be droevend weinig. Het was absurd voor een zaalduel, waarin beide teams toch makkelijk meer dan tien goals moeten kunnen maken. „We waren nu heel blij dat we kort na rust op 2-4 kwamen", zei Debbaut. „Normaal kom je in één a twee minuten van 2-2 naar 2-4. Nu was het voor ons een grote stap. We kwamen eigenlijk toen al op een beslissende voorsprong." Het begin van de wedstrijd oogde nog wel doorsnee: binnen acht mi nuten was het 2-2. Maar daarna viel in de eerste helft geen doel punt meer en was het spel van bei de teams niet om aan te zien. Chaïm Koole (die wederom speel de in plaats van de geblesseerde Remco Crucq), Jordy Sleijpen, Es ther Kasse en Jessica de Boer ston den op dat moment bij Fortis in de aanval, maar schoten alleen met losse flodders. Het was om moedeloos van te worden. In de tweede helft krabbelde For tis ietsje op. Dat 'ietsje' was al ge noeg om het nog slechtere Bolnes af te schudden. Zelfs bij 3-5 en 3-6 Niels Bebelaar ging de thuisploeg niet opportunis- tischer korfballen om nog een punt uit het vuur te kunnen sle pen. Debbaut: „Bolnes is gewoon de slechtste ploeg in deze klasse. Maar vreemd genoeg is het voor ons de moeilijkste ploeg geweest, want wij verloren zowel uit als thuis. Nu hebben wij laten zien dat we echt wel wat meer in ons mars hebben dan zij." Vooral verdedigend stonden de Souburgers goed. In het vak van Niels Bebelaar, Patrick Koppejan, Chalana Janisse en Joyce Schoon- aard kreeg de tegenstander geen voet aan de grond. Met name Kop pejan, een boomlange, harde wer ker, speelde het tactisch sterk. Hij treiterde zijn opponent door hem. gewoon te laten schieten. Hij schoot toch mis. De tweede wedstrijd in de drie kamp, Merwede-Bolnes, is mor genavond. Zaterdag komt Merwe de op bezoek in Vlissingen. Van die ploeg heeft Fortis dit jaar nog niet verloren. „Maar we mogen ons niet rijk rekenen", zei Deb baut. „Want hoe vaker je van hen wint, hoe dichterbij de eerste ne derlaag komt", stelde hij wijs. Scores Fortis: Jordy Sleijpen 2, Niels Bebelaar, Esther Kasse, Chaïm Koole en Joyce Schoonaard 1. door Wim Kakebeeke middelburg - Na het behalen van de titel in de derde klasse is de glans er bij de handballers van Orion/GSC een beetje af Tegen Taxandria 2 werd het 23-15. Een matige score voor de Bevelandse doelpuntenmachine. Mannen. Orion/GSC-Taxandria 2 23-15: Vooral in het eerste bedrijf was het niveau zeer bedenkelijk. Door een laag tempo en een slecht schot leek de Bevelandse equipe op de eerste nederlaag van het sei zoen af te stevenen. Ook raakte de thuisploeg Arno Riemens kwijt met een achillespeesblessure. Na de pauze werd het gaatje zelfs vier treffers voor de bezoekers: 5-9. Zodra de thuisploeg het tempo op schroefde, werd zege snel veiligge steld. Doelman René Hooijschuur knalde er ook eentje binnen over een afstand van veertig meter. Bergeijk-Delta Sport 21-19: Met het schaamrood op de kaken ver liet de Schouwse eersteklasser het strijdtoneel met een zure neder laag op zak. Concurrent Haob'95 lachte stiekem in zijn vuistje. Die kan op de slotdag thuis tegen Taxandria 2 de titel binnen halen. Scores: Kenneth Mellaart 5, Jimmy Nie- mans 4, Jordy Niemans en Thijs de Vos 3, Guido de Graaf 2, Martijn Giltay en Pieter Boot. Vrouwen EMM-White Demons 24-19: Met de vijfde of zesde plek valt prima te leven, meent trainer Auke van Hinte. Het resultaat te gen als derde geklasseerde White Demons mocht er zijn. De strijd was wisselvallig, maar met vlagen werden de gasten zoek gespeeld. Scores: Petula Brasser 11, Marieke Rie mens, Anouk Provoost 4, Anouk Cas- tenmiller 3, Ariska Tax, Xaira Nijsen 1. door Peter van Kouteren middelburg - De volleyballers van Mytilus wacht nog een spannend slot van de competitie in de regio divisie. De Goese formatie verloor met 3-1 van Goirle 2 en verkeert in zwaar weer. De vrouwen van WS'92 incasseerden in de promo tieklasse B eveneens een neder laag. Goirle was met 3-1 te sterk. Goirle 2-Mytilus 3-1 (25-15, 22-25, 25-20, 25-15): De Goese formatie speelde twee sets redelijk en had in de andere twee sets niets in te brengen. De thuisploeg deed met succes een beroep op een paar oudgedienden. Zo was Martin Fer- ket (ex-Morres/Hulst) onder ande ren van de partij. Goirle bestookte Mytilus met een lastige opslag. „In de eerste set zijn we weggeser- veerd", vond Peter Verburg. Met een betere pass en spelend in een hoger tempo kwam Mytilus in de tweede set op gelijke hoogte. Die goede lijn werd in de derde set doorgetrokken tot het negentien de punt. Toen stokte het ritme, waarvan door de thuisploeg werd geprofiteerd. In de vierde set was de Goese pijp helemaal leeg. Goirle-WS'92 3-1 (25-23, 25-17, 18-25, 25-23): De Vlissingse équipe kon geen potten breken. Dat was deels de verdienste van de thuis ploeg. „Maar als je met zeven ver trekt en er twee slecht functione ren, dan kom je een wissel tekort", stelde trainer Rob Lantsheer vast. „Het leek wel of er een soort mat heid over het team lag. We heb ben niet in de wedstrijd gezeten." Goirle won de eerste set nipt en was na de eerste setwinst vooral in de tweede set heer en meester. WS'92 scoorde daarna tegen en bood ook in de vierde set goed par tij. „In die fase kregen we heel wat kansen", vond Lantsheer. Zijn ploeg profiteerde er niet van. door Lucien Roelandt heinkenszand - Met dressuur van hoog niveau zorgden de combina ties in de klasse Li voor een fraai slot van de wedstrijd van All round. Alle combinaties scoorden ruim voldoende voor winstpun ten. Jaël Ordehi toonde zich in de piste van Stal Vermue in Heikens- zand met Primeur de beste van de sterk presterende groep. De prestaties in de kopgroep in de Li lagen dicht bij elkaar. Jëal Orde hi reed de apart en ontspannen be wegende Gribaldi-zoon Primeur naar het uitstekende totaal van 208 punten. De Vlissingse combi natie bleef hiermee Heidi de Jonge met Dadelion's Zevenotti twee punten voor. Jacqueline Corbeel met Royal April, Corne Gidionse met Aktion D en Renee Westrate met Orviel volgden op een punt. In de beslissende onderdelen was Jacqueline Corbeel met de Welt Hit dochter de beste van dit trio. „Primeur gaf mij een fijn gevoel. Hij bleef goed bij de les en werkte uitstekend mee. Maar dit had ik echt niet verwacht. Het is pas mijn tweede wedstrijd op dit niveau en de overgang van de B is toch wel groot", vertelde Ordehi. Ook in de L2 was het krachtsver schil in de kopgroep minimaal. In de strijd om het oranje erelint hiel den Tony van der Hiele met de merrie Miss Princess en Marlyn Moerdijk met de ruin Lezza- no-Condios de balans met 197 pun ten zelfs in evenwicht. Op de be slissende onderdelen was Van der Hiele met de Paradiso-dochter nipt iets beter dan haar rivale uit Waarde. Ondanks de tweede stek was Moerdijk toch tevreden over de Landor S zoon. „Lezzano is een heel moeilijk paard. Hij is eigen dom van oud-Feyenoorder John Metgod. Zijn dochter heeft hem eerst gereden, maar dat ging totaal niet. Ook bij mij heeft het even ge duurd voordat het klikte. Lezzano loopt bij ons veel in de wei en die vrijheid heeft hij kennelijk nodig. Hij begint zich steeds meer te ont spannen, waardoor de oefeningen beter lopen. Het is gewoon een compleet paard. Als je hem in zijn waarde laat, is hij bereid om voor je te werken." In de klasse Mi voerden de debute rende paarden de boventoon. Mie- ke Evertse stuurde de expressief be wegende en over uitstekende basis gangen beschikkende ruin Ver- mue's Vasco met 196 punten naar de overwinning. Eigenaar Albert Vermue: „Ik heb met Vasco eerst nog gesprongen. Maar het is duide lijk een dressuurpaard. Als hij zich zo blijft ontwikkelen een paard met toekomst in deze discipline." Dinja van Liere reed de fijn in ba lans en bergopwaarts gaande Die sel Fuel For Life met 189 punten naar de tweede stek. vlissingen - De basketballers van BC Vlissingen (lichte shirts) moes ten in hun voorlaatste thuiswed strijd van het seizoen een bijna ver plicht nummer afwerken. Het nog puntloze Vlijmscherp werd met 92-64 naar huis gestuurd. „Gelukkig was de focus er", keek coach Victor Vermue terug. „Want ook tegen een staartploeg moet je op scherp staan." De Vlissingers kwamen nooit in gevaar. Via 29-21 eind eer ste periode en 49-29 bij rust werd de 92-64 bereikt. Scores BC Vlissingen: Dorde Karad zic 23, Dennis de Pauw 18, Michels Bosters 15, Allard de Jong (foto) 11, Emilio Jangbahadoer 9, Sjors van der Poel 8, Stefan Schrier en Raylin Jimenez 4. foto Lex de Meester [PffiVARTll b pf EMS E

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77