361 sport TTCM laat grote voorsprong schieten Van de Vennetjes baas in eigen huis TTCM komt op een 5-0-voorsprong tegen SKF. Daarna laten de Middelburgers het lig gen, waardoor het nog 6-4 wordt. Leen van Boven trotse winnaar in het bandstoten maandag 22 maart 2010 TAFELTENNIS 2 Het verschil in punten tussen het op een veili ge vierde plaats staande SKF en het nog op een degradatieplaats bivakkerende TTCM. 'Als Sören en ik meer partijen gaan winnen, hebben we grote kans ons te handhaven' Wouter van der Mark door Koen de Vries Wouter van der Mark van TTCM behaalde één winstpartij in de wedstrijd tegen SKF. De Middelburgers hebben nog vier wedstrijden om degradatie uit de eerste divisie te ontlopen. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - De tafeltennissers van TTC Middelburg misten zater dag in de éerste divisie een unieke kans om SKF te achterhalen in de strijd tegen degradatie. Toen de scheidsrechters bij rust een kopje koffie in de kantine gingen drin ken, stond er een 5-0-voorsprong op het scorebord. Het werd uitein delijk slechts 6-4. TTCM deed vorige week welis waar goede zaken tegen Westa 2 (7-3), maar dat betekende niet dat het degradatiegevaar was afge wend. De achterstand op het veili ge SKF bedroeg immers nog vier punten. Die achterstand was zater dag al bij rust weggewerkt. John Scott had zijn beide partijen ruim gewonnen en ook het dubbelspel Scott/Van der Mark was goed voor een zege. Het Zeeuwse dubbel gaat steeds beter draaien. De winst op SKF betekende de vierde dubbelze- ge in zes wedstrijden. Sören de Witte was verrassend te sterk voor veteraan Hans de Boer en Wouter van der Mark versloeg invaller Mare Werkhoven. Die Werkhoven was niet slecht, maar lang niet zo goed als Rouke Bos nia, die geblesseerd in Veenendaal achter moest blijven. Bosma won in zijn-thuiswedstrijd nog al zijn wedstrijden tegen TTCM. Na de 5-0 lieten de Middelburgers zich het kaas van het brood eten. Alleen John Scott scoorde nog. Hij was veel te sterk voor Pim Mos- tert. Van der Mark en De Witte bleven op slechts één winstpartij staan. Van der Mark was nog het dichtst bij een punt. Hij haalde te gen Mostert op spectaculaire wijze een 2-1-achterstand op, maar kwam in de beslissende vijfde ga me veel te kort. „Ik had een slechte dag", keek Van der Mark terug. „Het had mini maal 7-3 moeten worden. Vorige keer won ik nog van Mostert maar ik was nu niet goed genoeg." De Middelburger hielp daarna Hans de Boer in de wedstrijd. Van der Mark had een slechte start en zag de vijftigplusser steeds beter in de wedstrijd komen: 8-218-21 8-21. Met de magere 6-4 zijn de kansen op handhaving desondanks nog niet verkeken. SKF en TTCM ont moeten in de resterende vier wed strijd nog precies dezelfde tegen standers. „De sleutel tot behoud ligt bij ons", beseft Wouter van der Mark. „Als Sören en ik meer partijen gaan winnen, hebben we grote kans ons te handhaven." In de tweede divisie kende Arne- muiden een mindere dag in Eind hoven. Tegen Renata werd met 7-3 verloren. Jan Henk Bomhof won tweemaal. Hij versloeg Theo Boon en Sergei Choulepov. Verdediger Tim Tinus bleek te sterk. Een niet fitte Mare Hackenberg wist juist wel Tinus te verslaan maar had te gen Choulepov en Boon weinig kansen. Riny Kasse verspeelde vier matchpoints tegen Tinus. De mannen van SAR'72 speelden in dezelfde poule gelijk tegen Pe cos 2. Tegen vierdeklasser Dick Hoogendam werden de punten makkelijk binnengehaald door Si- mone de Klerk, Johan 't Hooft en Dennis Verdurmen. Maar ex-eredi visiespeler en verdediger Ronald Rijsdorp bleek voor het Klooster- zandse drietal te sterk. Vaste speler Paul Kruit werd door Johan 't Hooft en Dennis Verdurmen ver slagen. De vrouwen van SAR'73 wonnen met 7-3 van Li Ning. Voor de Zeeuws-Vlaamsen waren Lind- sey Boerdam en Anja d'Hondt op dreef met drie zeges. Liselotte Fas- saert moest Anouk Wijnen en Lin- sey Stassar feliciteren. Wel wist ze Sanne Carlitz te verslaan. door Joop van den Oudenhoven WEMELDINGE - Het persoonlijk kampioenschap bandstoten twee de klasse poule Noord/Midden is een onbedreigde zege geworden voor Leen van Boven uit Vlissin- gen. Phuc Nguyen uit Goes werd tweede en André Karelse uit 's-Heerenhoek derde. Zeven ronde lang bleef de Vlissing- se biljarter ongeslagen en was daar mee de terechte winnaar. Van Bo ven herhaalde hiermee zijn presta tie van vorig seizoen en gaat ook net als toen naar de regiofinale. Van Boven behaalde veertien pun ten, 3.20 gemiddeld. Hij tekende ook voor de hoogste toernooiserie. Phuc Nguyen van BV Kwadendam- me werd met twaalf punten twee de en André Karelse die lang uit zicht had op het zilver werd met tien punten derde na verlies tegen de kampioen in de slotronde. door Herman Heuvink VUSSINGEN - De familie Van de Ven maakte een groot succes van de eerste clubmotorcross van dit seizoen bij MSV De Uitlaat in Vlis- singen. Op hun thuiscircuit bleef Rinus iedereen de baas bij de se nioren terwijl zijn jongere zus Nancy met iedereen de vloer aan veegde in de 85 cc grote en kleine wielen. Bij de senioren MX 1 en MX 2 die gezamenlijk van start gingen leek het op een confrontatie uit te draaien tussen Rinus van de Ven en Mark Boot. Van de Ven nam kopstart, gevolgd door Boot. Een duel tot aan de meet werd het niet. Tegen het eind van de man che kwam Van de Ven alleen door. Boot kreeg na het maken van een klein schuivertje zijn motor niet meer aan de praat. Steven Ovaa leek de plaats van Boot over te ne men maar hij ging in de fout. Een sterk rijdende Van der Wekken reeds als tweede nog net in dezelf de ronde als de glorieuze winnaar. Joey Verwijs werd derde voor Ge orge Purchase, een leerling van Van de Ven uit het Engelse Sout hampton. Ook in de tweede man che bleek Van de Ven de sterkste. Boot legde zonder echt aan te drin gen beslag op de tweede plaats. Spannender was het gevecht om plaats drie tussen Ovaa en Purcha se. De Brit besliste dit duel in zijn voordeel. Johnny van Eekelen reed een gedegen manche er werd knap vijfde voor Verwijs en de slecht gestarte Van der Wekken. In de gemixte klasse veteranen/ MX 1 en 3 junioren stond er geen maat op het rijden van de vete raan Mykel van de Goor. Beide manches wist hij met overmacht Mykel van de Goor was in Vlissingen veteranen/MX1 en 3 junioren. te winnen. Frank Rottier was de sterkste bij de junioren. Henk Buijs werd duidelijk winnaar in de MX 2 junioren klasse. Bij de jeugd was in de 85 cc grote en kleine wielen eens te meer Nan cy van de Ven de sterkste. Zij leid de in beide manches van 'start tot finish. Bij de 65 cc kleine en grote oppermachtig in de gemixte klasse foto Lex de Meester wielen was in de eerste manche Corne Blok de sterkste voor Dai- Iey van de Ketterij en Timo Dha- nis. In de tweede manche viel Blok uit. Van de Ketterij haalde het toen voor Jayden Hoek. Bij de 50 cc won in beide manches Jonah Pijnen voor Joris Lampio en Jason de Jong.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 76