spor 33 Goes eenvoudig langs Dubbeldam in spektakelstuk Robur en Lebo geven elkaar heel weinig toe Edwin Capello smeert koploper Axel een gevoelige nederlaag aan FM Sranang 2 verliest in laatste minuten Trainingsrit TMZ prooi voor Klaasse Twee treffers Kwast goed voor drie punten Sterke prestaties jeugd Middelkamp Vrouwen Smerdiek vaster op derde stek De Kok en Francke winnen Ropakustrun VOETBAL Terneuzen wint weer eens na vier verliespartijen op rij maandag 22 maart 2010 BERGEN OP ZOOM De zaalvoetballers van FM Sranang 2 slaagden er niet in om FC RIF/New Style BoZ voor eigen pu bliek van de titel af te houden. De Goese eerste klasser bleef in Ber gen op Zoom lang op de been, maar verloor met 4-2. Halverwege het duel was het nog 0-0. Via 1-0 en 2-0 werd het 2-1 maar daarna liep FC RIF uit naar 4-1. Mo Azzaga- ri was twee keer trefzeker. KRUININGEN De derde trainingsrit van Trimbe- langen Midden-Zeeland in Kruinin- gen is zaterdag gewonnen door Ar jan Klaasse uit Schore. De opkomst was matig. De overige overwinnin gen waren voor Johnny lanse uit Renesse (amateurs B), René de Leeuw uit VI leer Hendrikskinde ren (amateurs 40 e) en Angelo Ver hagen uit Oss (S/P-klasse). DORDRECHT - Zondag-tweedeklas- ser Goes deed gisteren goede za ken in Dordrecht. De koploper ver sloeg Dubbeldam met 4-0. Naaste concurrent Haarsteeg ging met liefst 6-0 onderuit tegen EBOH. Het gat met de directe achtervol gers Jeka en EBOH bedraagt nu drie punten.. Toch heerst er vol gens Goes-trainer Kees van der Sluis nog geen opgewondenheid rond promotie of een mogelijke ti tel. „We leven van week tot week. We hebben nog zes wedstrijden te gaan en daarin kan er van alles ge beuren. Al hebben we het natuur lijk wel in eigen hand", hield hij wijselijk een slag om de arm. Goes speelde een degelijke wed strijd. Bij de rust stond het 0-1 dankzij een treffer van Lunven Ver meer. In de tweede helft duurde het tot de 64e minuut voordat MIDDELBURG Marieke Kwast zorgde er zaterdag voor dat de vrouwen van Oostka- pelle na de uitwedsttijd tegen Odysseus'91 met drie punten naar huis konden: 1-3. Het duel in de eer ste klasse kwam pas na de rust op gang. Shamila Hamers zorgde voor de 0-1, maar een fout in de verdedi ging leverde de gelijkmaker op. Ma rieke Kwast zette de situatie in de slotfase met twee treffers recht. DORDRECHT Wielrenster Denise Gunst uit Yer- seke is tijdens een wedstrijd in Dordrecht op de derde plaats geëin digd in categorie zes. Erik Boer (Wolphaartsdijk) reed in dezelfde categorie naar de zevende plaats. In categorie vier was er voor Timo de Jong (Goes) een vijfde plaats. ZRTC Theo Middelkamp finishte in het ploegenklassement als achtste. Gert-Jan Tierie de voorsprong ver dubbelde. Vijf minuten later was het 0-3. De maker was wederom Lunven Vermeer. Hij werkte af na dat een goede uittrap van Goes-doelman Sven Wolkenhauer via Steven Fitsh voor zijn voeten belandde. Op aangeven van Tierie bepaalde Fitsch de eindstand tien minuten voor tijd op 0-4. „We hebben goede goals gemaakt op de juiste momenten. Het was zeker niet onze beste wedstrijd, maar het was wel een overtuigen de overwinning op een ploeg die voor zijn laatste kansen in de strijd tegen degradatie vecht. Weg gegeven hebben we eigenlijk ook bijna niks", zei een tevreden Van der Sluis. Zijn elftal speelt volgen de week thuis tegen concurrent Jeka. Daarna volgen de confronta ties met Internos (uit) en RKJW (thuis). „Cruciale weken waarin heel veel duidelijk kan worden." SINT MAARTENSDIJK De vrouwen van Smerdiek verste vigden zaterdag hun derde plek in de eerste klasse door een 3-1-zege op Pancratius. In de eerste helft zet te Mandy Roels Angelique Hage vrij voor doel: 1-0. Hage legde de bal even later klaar voor Wendy de Wilde. Zij tekende voor 2-0. Pancra tius kwam op 2-1, maar Wendy de Wilde gooide de wedstrijd in het slot door de bal binnen te koppen. DISHOEK De zesde editie van de Ropakus trun ten bate van de kankerpatiën ten is gewonnen door Marianne de Kok (Lewedorp) en )esper Francke (Koudekerke). Op het loodzware parkoers over duinen, strand en door bosgebied passeerde Francke na 38 minuten en tien seconden de finish. De Kok passeerde de meet na 44.17. Terneuzen boekte na vier nederla gen op rij weer eens een overwin ning. Op eigen veld versloegen de Zeeuws-Vlamingen SC 't Zand met s-i. Bij de rust stond het al 4-1. De spelers en trainer van Terneu zen slaakten een zucht van verlich ting na de ruime zege. Tegen een onthutsend zwak SC 't Zand trok de thuisploeg alle registers open. Voor de rust scoorden Dominique Verlinde, Fabian Wilson, Jarno Waebeke en Maik de Wolf voor de thuisploeg. Daan van Hal was tref zeker voor SC 't Zand. Terneuzen had het aantal doelpunten kun nen verdubbelen als het vizier op scherp had gestaan. Veel open kan sen gingen verloren. Na de rust zakte het niveau. Fabian Wilson maakte zijn tweede treffer van de middag. Verder dan een schot op de lat door Mark Lohn kwamen de Tilburgers niet. VLISSINGEN - In de .strijd om het kampioenschap in de vijfde klasse B gaven de twee grootste kansheb bers elkaar zondag weinig toe. Kop loper Robur won met 6-2 van Ou- werkerk. Nummer twee Lewedorp- se Boys deed het tegen Vosmeer met één doelpunt minder (5-2). Robur-Ouwerkerk 6-2: Na de ne derlaag met dubbele cijfers tegen NVS had de technische staf enkele wijzigingen doorgevoerd bij Ou- werkerk. En met succes, want bin nen vijf minuten stónd de fel ge starte ploeg met 2-0 voor tegen de koploper in deze klasse via treffers van Erwin van der Maas en Kees Okker. Nog voor rust stelde Robur orde op zaken via Roy Haerkens, Dennis Weijers en Dennis Cats- man: 3-2. In de tweede helft liep de ploeg uit Goes verder uit naar 6-2 via Benny Scholten, Nicky Scholten en een eigen doelpunt. Hansweertse Boys-Lepelstraatse Boys 3-1: Namens een sterkere thuisploeg was Kevin Trotman voor rust tweemaal trefzeker. On danks een slappe start van de twee de helft liep Hansweertse Boys ver der uit naar 3-0 door Gerwin Cop- poolse. Met nog een kwartier te gaan kwamen de bezoekers terug tot 3-1, maar zij wisten hierna wei nig kansen meer te creëren zodat dit tevens de eindstand was. Lewedorpse Boys-Vosmeer 5-2: Nadat Jasper Verdonk de score had geopend, maakte Marcel Rooze er al snel 2-0 van. Met zijn tweede treffer zorgde Rooze na de thee voor 3-0, waarna Jeffrey Kruf wat terug deed namens de bezoekers. Ook Jasper Verdonk bracht zijn to taal van deze wedstrijd op twee treffers: 4-1. Jacco Vaders zorgde voor 4-2, waarna Dave van Kloos ter de eindstand op 5-2 bepaalde. Volharding-Val Aan 3-1: Ondanks een overwicht voor bezoekers opende Barend Schik uit een straf schop de score: 1-0. Op slag van rust maakte Marco Schillemans ge lijk. In de tweede helft was het spelbeeld hetzelfde, maar toch bracht Barend Schik zijn ploeg na een uur weer op voorsprong: 2-1, waarna Michel Loontjens even la ter profiteerde van een fout van de Brabantse doelman en 3-1 aante kende. Remco van de Waard stop te in de slotfase een strafschop van de bezoekers. Renesse-Kwadendamme 0-2: De thuisploeg kende voor rust een licht overwicht, maar wist hierbij geen kansen te creëren tegen de goed georganiseerde verdediging van Kwadendamme. Een snel ge nomen vrije trap leidde in de 55e minuut tot de openingstreffer Ma- riusz Mosiej namens de bezoekers: 0-1. Tien minuten later werd het 0-2 door Arjan Franse op aange ven van de snelle Marco Bek. De Zuidbevelanders verzuimden hier na verder uit te lopen. NVS-DZC'09 5-1 (2-1). Sander Simons 1-0, Peter Stouten 1-1, Sander Simons 2-1,3-1,4-1 en 5-1. Een speler van Robur zit in de verdrukking tussen enkele tegenstanders van Ouwerkerk (blauwe shirts). foto Willem Mieras bespeurd, maar gaf zijn, ploeg ook complimenten voor de manier waarop ze met tien man overeind bleven. „Een gelijkspel zou ver diend zijn geweest", vond Stefan Scholten van Longa. De oud-spe ler van Goes meende dat het ver lies te wijten was aan de zwakte van de verdediging. „Als Dennis de Nooijer bij de tegenstander speelt dan weet je wat je te doen staat." Scholten is aan zijn vierde seizoen bezig bij Longa, met tus sendoor een jaar bij DESK. „Longa is drie keer op rij gepromoveerd. Toen ik bij Goes zat, studeerde ik in Tilburg en trainde ik bij Longa. Dit seizoen valt tegen." De aanvoerder van Longa sluit een terugkeer naar Goes niet uit. De eerste contacten werden gelegd met Gérard de Nooijer, volgend seizoen trainer bij Goes. Bouzambou had na de 4-1 (kopbal Piet Adams) de 5-1 op de schoen. Het werd echter 4-2 en 4-3 door Teun Snels en Stef Wissink. „Ons doel blijft de top vier", verzekerde Leonhart. RCS-Longa 4-3 (1-0). 2. Dennis de Nooijer 1-0, 47. Said Bouzambou 2-0, 54. Alwin van Ham 3-0, 58. Said Bou zambou 4-0, 63. Piet Adams 4-1, 65. Teun Snels 4-2, 90. Stef Wissink 4-3. Scheidsrechter J. Senders (Veldhoven). Rode kaart: Alfaro Pentury (RCS). Gele kaart: Khalid el Hatach, Gérard de Nooijer, Besar Xhoxhaj, Alwin van Ham, Len Eversdijk (RCS). Aantal toeschou wers: 250. VLISSINGEN - In de vierde klasse A is de voorsprong van Axel verder geslonken na een 4-1-nederlaag bij Patrijzen, namens wie Edwin Ca pello liefst viermaal doel trof Hon- tenisse dat voor de derde maal op rij met één doelpunt verschil won, ditmaal van Walcheren, heeft nu met een wedstrijd meer gespeeld nog vier punten achterstand op de koplopers. Zeelandia Middelburg won in de vierde klasse B de top per tegen Meto met 3-2 en blijft hierdoor aan de leiding in deze klasse, op twee punten gevolgd door Victoria'03. Patrijzen-Axel 4-1: De bezoekers werden tegen de verhoudingen in binnen twintig minuten op een 2-0-achterstand gezet door Edwin Capello, die ditmaal weer eens in de basis mocht beginnen. Doelman Dries Dijkmans voor kwam dat de bezoekers via Daryl Rawidjan nog voor rust terug in de wedstrijd kwamen. De tweede helft bracht al snel de 3-0 van Ca pello, waarna Axel met tien man kwam te staan na de tweede gele kaart voor Rawidjan. Toch scoorde Ivo Verstraeten tegen namens Axel (3-1), maar bracht Edwin Capello met zijn vierde treffer de marge weer op drie. Jong Ambon-Steen 4-2 (3-0). Ferry Sa- bandar 1-0, James Beye 2-0, Tim van der Vlies 3-0, Sander van Remortele 3-1, Martin Waisapy 4-1, Eddy van den Bosch 4-2. Koewacht-Corn Boys 5-3 (2-1). Darius Cyrroes 1 -0, Frenk Vermeulen 2-0, Pas cal Wedage 2-1, Frenk Vermeulen 3-1, Pascal Wedage 3-2, Arthur Bronk 4-2, Pascal Wedage 4-3, Arthur Bronk 5-3. Hontenisse-Walcheren 1-0 (1-0). Titia- no Staes 1 -0. Breskens-Clinge 1-0 (0-0). Alexander Oosterlee 1 -0. Oostburg-Luctor'88 0-0 (0-0). Meto-Zeelandia Middelburg 2-3 (1-2). Joey van Hooijdonk 0-1, Alberto Conde Morgado 1-1 en 1-2, Giacomo Terrana 2-2, Jerfey Booy 2-3 (straf schop).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73