in titelrace Topklasse wordt nog lastige klus voor Hoek sportV- Smaardijk redt punt voor Nieuwdorp n V 1 Cees Houtepen J m maandag 22 maart 2010 Het wilde niet lukken. De eerste helft was rede lijk, maar de tweede niet zo goed. Maar we hadden kansen genoeg om te winnen." ZALTBOMMEL - Twee punten verlo ren, oordeelde Kloetinge-trainer Cees Houtepen na de 2-2 bij Nivo Sparta. Net als een week eerder in de verloren topper tegen Heerjans- dam (0-1) kreeg de Bevelandse eer steklasser kansen genoeg maar ver zuimde ze te verzilveren. „Het wil de niet lukken", zei Houtepen. Terneuzense Boys verzekerde zich door een 3-2 zege op Schelluinen definitief van lijfsbehoud. In de kel der van de competitie ging GPC Vlissingen op eigen veld onderuit tegen directe concurrent Roda Boys: 0-2. Nivo Sparta-Kloetinge 2-2: De be zoekers kwamen tweemaal op voorsprong. Daan Esser opende na twaalf minuten de score op aange ven van Mark Schuit. Drie minu ten later was het alweer gelijk. Na ruim een half uur zette Corné Schilperoort uit een vrije trap Kloetinge opnieuw op voor sprong, maar vlak voor rust werd het weer gelijk. Beide tegengoals kwamen op naam van Wesley Paijmans, beide keren kwamen ze voort uit stan daardsituaties. De eerste uit een doorgekopte verre inworp, de tweede uit een corner. „Verder heeft Nivo Sparta geen kans ge had", zag Houtepen. „De eerste helft was redelijk, maar de tweede niet zo goed. Maar we hadden kan sen genoeg om te winnen." In de tweede helft kreeg Niels Ko- le nog een kans op de winnende treffer en op miraculeuze wijze overleefde Nivo Sparta nog een scrimmage voor het eigen doel. Met het oog op promotie deed het puntenverlies Kloetinge geen zeer. Met nog vijf duels voor de boeg be draagt de marge met nummer vijf WGZ negen punten. De top vier promoveert naar de hoofdklasse. Terneuzense Boys-Schelluinen 3-2: De oranjehemden zetten met de zege een goede reeks voort en durven zelfs voorzichtig te dro men van nacompetitie. Volgens voorzitter Robert Matthijs zou een plaats bij de beste zeven moeten volstaan. „Niks moet, maar een toetje van de competitie zou mooi zijn." Trainer Karl Verg ouwen: „Het zou ook voor de ont wikkeling van spelers goed zijn." Een pover Schelluinen kwam vroeg in de wedstrijd goedkoop op voorsprong, toen doelman Rick Wiegmans een terugspeelbal bij Michael Kooiman inleverde: 1-0. Daarna nam de thuisploeg het ini tiatief. Gokhan Ersahin liet een uit gelezen kans op de gelijkmaker lig gen. Nadat Jeroen van de Broeke uit een strafschop de stand in even wicht had gebracht, kregen de Zeeuws-Vlamingen goede moge lijkheden. Ruud Hoogesteger mik te op de paal, Peter Doens schoot via de lat over. Toch ging de thuis ploeg met een 2-1 voorsprong de rust in. Gokhan Ersahin, wegge stuurd door Peter Doens, mikte met een diagonaal schot raak. Karl Vergouwen: „In deze fase van de competitie telt maar één ding: het resultaat. Verdedigend staat het goed. We hadden alleen wat langer in balbezit moeten blijven." Nyemb tekende voor 3-1, waarna in de slotfase de eindstand op 3-2 werd bepaald. GPC Vlissingen-Roda Boys 0-2: De thuisploeg, die zes afwezigen kende, lijkt na de nederlaag tegen Roda Boys veroordeeld tot het spe len van nacompetitie. Met bitter weinig strijdlust en overtuiging ging de thuisploeg kansloos onder uit. In de dertigste minuut bracht Wim Holster de bezoekers op 0-1 na een knappe actie. Een kwartier voor tijd velde Rob Bouman met een hard schot definitief het von nis over GPC: 0-2. Ben Ongenae van AZVV (gestreept shirt) lijkt op weg naar een treffer. Hij zou rakelings over schieten. foto Peter Nicolai door René van Stee AXEL - De opluchting bij de spe lers van Nieuwdorp was zaterdag middag groot na het 2-2-gelijkspel in de topper van de derde klasse bij AZW. Na een o-o-ruststand kwam de Bevelandse ploeg in de tweede helft toch nog terug van een 2-0-achterstand. Martin Smaar dijk was de gevierde man met twee treffers. Bovendien bleef het punt voorsprong van Nieuwdorp op de Axelaren in de strijd om pro motie gehandhaafd. Smaardijk gaf toe dat hij na de 2-0 even niet meer zag zitten. „Maar we kwamen al heel snel op 2-1. Vanaf dat moment liep AZVV al leen nog maar achteruit. En dat speelde ons in de kaart. Het is mooi dat we zijn beloond voor on ze inzet", zei Smaardijk. De van Goes overgekomen spits werkte zaterdag nog maar zijn zes de competitieduel af Hij stond lan ge tijd buitenspel vanwege een spierblessure in de borststreek. „In tegenstelling tot de voorgaande we ken ging het nu wel lekker. Maar ik merk wel dat ik er nog niet ben." Voor de rust zag het er niet naar uit dat er iets te halen viel voor Nieuwdorp. AZW was de bovenliggende par tij. Zonder echt groots te spelen creëerden de Axelaren een aantal goede mogelijkheden. Eén daar van had Ben Ongenae moeten pro moveren tot een treffer. De mid denvelder raakte de bal uit een voorzet vanaf links echter ver keerd. Mede vanwege een stevige tegenwind stelden de bezoekers er weinig tegenover, al mocht AZW niet mopperen dat een overtre ding in de blessuretijd op Janick van As niet werd bestraft met een strafschop. De thuisploeg begon sterk aan de tweede helft. Kana da Rosa Bernar do had in de 53e minuut de 1-0 op zijn schoen, maar nadat hij prima werd vrijgespeeld door Mustafa Yilmaz en daarna Nieuwdorp-doel- man Ruben Otte omspeelde, mik te hij uit een moeilijke hoek op de paal. Tien minuten later werd het 1-0 toen Wouter Boeije van buiten de zestienmeter schitterend raak kogelde in de kruising na een afge slagen bal uit een corner. Drie mi nuten later bracht Bert Apperlo de score op 2-0 nadat hij werd vrijge speeld uit een steekpass van de on vermoeibare AZW-aanvoerder Gert-Jan Kolijn. Nieuwdorp liet na die tegenslagen het hoofd niet hangen. De bezoe kers werden al snel in het zadel ge holpen door de verdediging van de thuisploeg die Martin Smaar dijk te veel ruimte gunde. Hij scoorde in de 69e met een halve volley uit een voorzet van rechts van Niels Mulder. Die treffer gaf Nieuwdorp moraal. Met invaller Ruud la Grand als extra aanvaller gingen de bezoekers op jacht naar de gelijkmaker. Die viel in de 87e minuut. Smaardijk haalde weder om de trekker over. Hij was het eindstation van een pass links in de diepte van Van As. AZVV-Nieuwdorp 2-2 (0-0). 63. Wou ter Boeije 1 -0, 66. Bert Apperlo 2-0, 69. Martin Smaardijk 2-1, 87. Martin Smaardijk 2-2. Scheidsrechter: K. Tatar- lis (Gorinchem). Aantal toeschouwers: 150. Josimar Pattinama wint een kopduel van een verdediger van Odin'59. foto Richard Huis in 't Veld door Rudy Boogert HEEMSKERK - Thomas Ragut ver beet in de dug-out in z'n eentje de teleurstelling, invallerdoelman Jo an van Belzen borg zijn hand schoenen op in z'n tasje en slenter de het veld af. Hun ploeggenoten waren toen al met gebogen hoofd naar de kleedkamer gevlucht. Hoek baalde, was boos op zichzelf en zocht bijna wanhopig naar een verklaring waarom het na de win terstop maar niet wil lukken. Nu was Odin'59 zelfs te sterk: 3-1. „Odin is een moeilijke ploeg om te bespelen", was het verweer van Hoek-trainer lan Verdegem. „Ze trekken zich en bloc terug, met tien man achter de bal. Dan heb je een klein veld met weinig ruimte." En Hoek kon de sloopkogel om die muur af te breken zaterdag niet vinden. Daar heeft het sinds de winterstop al moeite mee. Ne gen punten uit zeven wedstrijden" is ver onder de maat voor een club die streeft naar de topklasse. Hoek is nu voor het eerst sinds de com petitiestart buiten de top vier be land. De beste vier gaan recht streeks naar het zaterdagwalhalla, de nummers vijf en zes spelen be slissingswedstrijden. Josimar Pattinama had Hoek - net als een week eerder tegen SDC Putten - met een vroeg doelpunt toch een vliegende start gegeven. Na precies vier minuten rondde hij een voorzet vanaf rechts van Jurgen Landuyt doeltreffend af. Na ruim een kwartier verspeelde Hoek zijn extraatje al. Landuyt liet Timothy Verweij uit zijn rug wegs luipen. Op de rand van het straf schopgebied, recht voor het doel, kreeg deze de bal vogelvrij aange speeld. Met een stiftbal verschalkte hij Lieven de Veirman (1-1) en Hoek kon opnieuw.beginnen. De bezoekers uit Zeeuws-VIaande- ren had de rest van de wedstrijd de alleenheerschappij op het kunstgras in Heemskerk. Odin'59 trok rond de eigen zestien een menselijke muur op en Hoek moest er maar gaten in schieten. Een enkele keer lukte dat. Pattina ma kwam een teenlengte tekort bij een voorzet van Stijn Mahieu en de tegenvallende Versyp volleer de op de zijkant van de kruising. Na de pauze werd een kopbal van Landuyt van de lijn gehaald, werd invaller Hoessein Bouzambou (voor het eerst dit seizoen niet in de basis) één-op-één gestuit door de keeper en daarmee was het doelgevaar van Hoek getemd. Odin'59 loerde alleen nog maar op de counter. Tien minuten voor tijd werd Hoek verrast door een snelle vrije trap. Rik Stals en topscorer Remco Hoek mochten ongehin derd een een-tweetje aangaan en laatstgenoemde rondde af: 2-1. De Hoekse hoofden knikten toen naar beneden. Landuyt veroorzaak te nog een strafschop, die gestopt werd door Joan van Belzen. Vlak voor tijd werd de goalie uit Arne- muiden echter in de korte hoek verrast door een vrije trap van Nick Goyers: 3-1. Odin'59-Hoek 3-1 (1-1). 5. Josimar Pat tinama 0-1, 18. Timothy Verweij 1-1, 81. Rik Stals 2-1, 89. Nick Goyers 3-1. Scheidsrechter: B.J. Fikkert (Hellen- doorn). Gele kaart: Jurgen Landuyt (Hoek). Aantal toeschouwers: 300. p zoek naar auto i. jutozee'.ind.nt,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71