301 sport 9 Kloetinge laat punten liggen Kruiningen boekt tweede zege op rij Tholense Boys zit op het vinkentouw Peter Dieleman rolt na zege in derby op Krabbendijke SSV'65 in zijn eentje op maandag 22 maart 2010 MIDDELBURG - Hekkensluiter Krui ningen deed in de derde klasse A uitstekende zaken door met 2-1 in Colijnsplaat te winnen. Kapelle verloor thuis met 2-1 van SKNWK en Yerseke klopte Spui met 3-0. Kapelle-SKNWK 1-2: Kapelle kwam na een kwartier via Roma no Meerman, die zich op aange ven van Job van de Vrie goed vrij speelde, aan de 1-0. Daarna sloop er angst in de ploeg. SKNWK kwam na een goede actie van We sley Goud aan de 1-1. Na rust waren Meerman en Marco den Deurwaarder namens de thuisploeg gevaarlijk, maar was het SKNWK dat meer en meer de slag op het middenveld won. In de zeventigste minuut ging Sander Uijl op avontuur. Niemand legde de middenvelder iets in de weg en dat betekende de 1-2. Colijnsplaatse Boys-Kruiningen 1-2: Michiel van der Weele zorgde na vier minuten voor de 1-0. Krui ningen kwam er in het eerste half uur niet aan te pas. In de 35e mi nuut kwamen de bezoekers via Ar no van de Berge, die na een goede combinatie de bal in de kruising schoot, op 1-1. In de 43e minuut hielp Claudi Kunuanina Kruinin gen aan de 1-2. Na rust golfde het spel op en neer, maar kwam de Kruiningse overwinning nauwe lijks nog in gevaar. Yerseke-Spui 3-0: De Zeeuws-Vla mingen waren lange tijd sterker, maar Arjan de Koeijer opende in de 65e minuut na een mooie aan val de score. Er knapte wat bij Spui en Yerseke nam het initiatief over. Bernie Steketee was goed voor de 2-0 en de 3-0, twee keer op aangeven van De Koeijer. De Noormannen-De Meeuwen 4-0 (1-0). Niels Dominicus 1-0, Mark Min- derhoud 2-0, Niels Dominicus 3-0, Mark Minderhoud 4-0. VCK-DFS 3-1 (1-1). Pieter de Munnik 0-1, Stefan Wielemaker 1-1, Stefan Wielemaker 2-1, Stefan Wielemaker 3-1. EERSTE KLASSE ZATERDACVOETBAL Na de 0-1-nederlaag in de topper tegen Heerjansdam laat Kloetinge ook punten liggen tegen Nivo Sparta. In Zaltbommel wordt het 2-2. Kloetinge is nagenoeg gepromoveerd. De top vier promoveert. De marge met de nummer vijf WCZ bedraagt negen punten. door Tom Vennink MIDDELBURG - Met nog slechts vier speelrondes te gaan staan vier voet balclubs binnen twee punten van elkaar in de top van de derde klas se B in het zaterdagvoetbal. De nummer vier Tholense Boys is de Zeeuwse titelkandidaat na een 4-2-overwinning in de derby te gen Krabbendijke. Noad moest ge noegen nemen met één punt te gen Internos: 2-2. Rillandia ging met 5-1 onderuit tegen Seolto. Tholense Boys-Krabbendijke 4-2: Tholense Boys vecht voor de titel terwijl Krabbendijke moet knokken voor lijfsbehoud. De thuisclub was voor de rust opper machtig. Reinier de Groen passeer de de Krabbendijkse defensie twee maal. Zijn ploeggenoot Freddy Simons bouwde meer zekerheid in door de 3-0 aan te tekenen. Danny Weber scoorde vervolgens voor Krabbendijke. Simons bracht de marge weer op drie doelpun ten. Het slotakkoord en de tweede Bevelandse treffer was voor Mar tin Bal. Seolto-Rillandia 5-1: Beide ploe gen staan maar één plek van el kaar verwijderd, maar van span ning was er geen sprake. Rillandia moest toekijken hoe Ronald Pol- huys en Adrian Leijs Seolto naar een 2-o-voorsprong schoten. Het werd 3-0 door dezelfde Leijs. Rillandia mocht even op een won der hopen toen Raimon Schouten de 3-1 maakte. Jaap van Dam en Gert Jan Polhuys vergrootten de marge en bezorgden Seolto een ruime overwinning. Internos-Noad'67 2-2: De Tholena- ren kregen een vroeg tegendoel punt te verwerken toen een bal van Mike Koole in de vijfde mi nuut over de lijn stuiterde. Het duurde niet lang voordat het even wicht terug was: Frank den Engels man scoorde net als vorige week voor Noad. Daarna Remy van Herk een vrije trap binnen: 1-2. Internos strijdt voor de titel en kon zich geen puntverlies veroorlo ven. Noad leek de punten echter te pakken en kwam in blessuretijd zelfs bijna op 1-3, maar het doel punt werd afgekeurd. Ver in blessu retijd plooide Bastiaan Delleman de wedstrijd dan toch nog in een gelijkspel: 2-2. Good Luck-WHS 0-0: De koplo per uit Raamsdonksveer mocht van geluk spreken dat de bezoe kers niet tot scoren kwamen. Voor al voor de rust was WHS sterker. Goede mogelijkheden waren aan onder anderen Armando van de Repe, Matthijs Bruijnzeel en Pa trick van Schetsen niet besteed. door Tom Vennink GOES - Zaamslag deed goede zaken in de strijd om de titel van de tweede klasse in het zaterdagvoet bal. De Zeeuws-Vlamingen versloe gen SSV65 in Goes met 0-3. Con current Dauwendaele, vorige week nog met 2-1 verliezer in Zaamslag, ging met 2-0 onderuit bij WC'68. Bruse Boysversloeg in de Schouw- se derby Duiveland met 1-3. De koppositie wordt nu gedeeld door Zaamslag en Bruse Boys. Bei de ploegen hebben 36 punten. Zaamslag (zestien gespeeld) heeft echter nog twee inhaalduels te goed. SSV'65-Zaamslag 0-3: De tegen stand van de thuisploeg was groter dat de eindstand doet vermoeden. Zaamslag ging met een i-o-voor- sprong de rust in door een black-out in de verdediging van SSV'65. Een mislukte pass en een struikelpartij werden afgestraft door spits Peter Dieleman. Na rust drong Zaamslag de thuis ploeg terug. De bezoeker kwamen in de zeventigste minuut op 0-2 toen Dieleman uit een vrije trap fraai raakschoot. Dezelfde speler was de uitblinker van de wed strijd. Hij schoot ook de 3-0 op het scorebord. Doelman Bart Cor- stanje hield knap de nul voor Zaamslag. Serooskerke-Arnemuiden 1-1 (0-0). Roy Koole 1-0, Thijs Roovers 1-1. VVC'68-FC Dauwendaele 2-0 (1-0). Piet de Graaff 1-0, Bart Vane 2-0. Duiveland-Bruse Boys 1-3 (1-1). Emiel Dorst 0-1, Ronald Zwager 1-1, Mats Willemse 1-2, Peter Willemse 1-3. Oostkapelle-Veere 3-0 (3-0). Arjen Pattenier 1-0, Maarten van Maldegem 2-0, Maarten van Maldegem 3-0. Björn Ronde lijkt op weg naar een treffer voor GPC Vlissingen. De aanvaller zou zijn poging zien stranden. De zaterdag-eersteklasser ging met 2-0 onder uit tegen Roda Boys en moet zo goed als zeker nacompetitie spelen om lijfsbehoud veilig te stellen. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 70