Studie naar uitbreiding buurtauto's Diepzwart, elf procent, dus koppig Foutje AUTO DELEN Provincie subsidieert onderzoek mits er aandacht is voor elektrische auto's en types op biogas BEVELANDEN-THOLEN 14 en 15 14 Masta-D en Bente Alice door naar finale Bestuurder gewond bij eenzijdig ongeval Drietal overvalt man in huis Goese Polder almanak door Frank Balkenende goes - \Vheels4all en de Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF) beginnen in mei een provinciebreed onder zoek naar de mogelijkheden om meer buurtauto's op de weg te krij gen. \yheels4all heeft nu één buurtauto in Zeeland, in de wij ken Ouverture/Overzuid in Goes. De provincie lijkt bereid dat onder zoek te subsidiëren met 25.000 eu ro, mits de buurtauto-organisatie en de ZMF zich mede concentre ren op de introductie van elektri sche auto's en typen die kunnen rijden op biogas. De initiatiefne- mende partijen - de nieuwe buurt auto's hebben altijd een A-milieu- label - vinden dat geen probleem. Het college van Gedeputeerde Sta ten neemt in april een besluit over het subsidieverzoek. Wheels4all en ZMF zullen ook de gemeente Vlissingen, Middelburg en Goes een bescheiden bijdrage vragen. Volgens Jan Theunissen, coördina tor van de regio Zuid van \Vheels4all, gaat het per gemeente om 2500 euro. „We doen dit alleen om te zorgen dat gemeenten zich ook aan dit onderzoek en de uit eindelijke uitkomsten committe ren." Mogelijk wordt ook Terneuzen meegenomen in het onderzoek. De buurtauto-organisatie spreekt van een provinciebreed onder zoek, waarbij wel de eerste aan dacht uitgaat naar de steden. Daar is de kans op gedeeld autogebruik hoger dan op het platteland, is de inschatting. Zeeland is een nog vrijwel maagde lijk gebied als het om het gedeeld autogebruik gaat. Greenwheels heeft enkele auto's in Middelburg en Wheels4all eentje in Goes. De laatste wordt gebruikt door negen mensen, maar er kunnen er vol gens de Zeeuwse coördinator Mar co Ouwerkerk nog enkelen bij. Po gingen om in Goes een groep bij el kaar te krijgen die een tweede buurtauto deelt, lopen moeizaam. „Maar die zit er wel aan te komen. We moeten er alleen meer publici teit aan geven, een campagne voe ren om mensen ervan bewust te maken dat een buurtauto goed is voor het milieu en voor je porte monnee." Met het gebruik van een buurtau to kan een gezin 1440 euro per jaar besparen. Gemiddeld scheelt het gemeenschappelijk gebruik van de wagen een huishouden 120 euro per maand, blijkt uit onder zoek van de Consumentenbond. goes - Soms is de naam haast on uitspreekbaar. Zoals de Thor Mjolnir van brouwerij De Molen uit Bodegraven. Diepzwart en kop pig, want elf procent alcohol. „Maar hij smaakt fantastisch. Som mige brouwerijen laten zich inspre- ren door Scandinavische bieren en dan krijg je dit soort namen", zegt voorzitter René Remijn van de Delta Brouwers, het Zeeuws ama teur bierbrouwersgilde. Er valt zon dag meer lekkers te proeven tij dens het Delta Bier Festival, dat het gilde elk jaar houdt en dit keer voor het eerst plaatsvindt in De Goederenloods, de uitspanning bij de Stoomtrein Goes-Borsele. Op tafel staan 36 bijzondere bie ren. Ze zijn te proeven en te koop. De bieren zijn afkomstig van pro fessionele brouwerijen. Uiteraard houdt de Emelisse-brouwerij de Zeeuwse eer hoog. Ze zet een as sortiment neer waarin biermin- nend Zeeland wel iets van zijn ga ding moet vinden: witbier, rauch- bier (met gerookte mout), lente- boek, barley wine en russian impe rial stout. De Delta Brouwers schenken zelf hun festivalbier Goesting, dit keer een indian pale ale. Over de gehele zondag nippen zo'n kleine zeshonderd bezoekers ervan, daarbij op het terras genie tend van het voorjaarszonnetje. Bezoekers van het Delta Bier Festival in, voor het eerst, De Goederenloods van de Stoomtrein Goes-Borsele in Goes konden in totaal 36 bijzondere bieren proeven, van pale ale tot donkere stouts. foto Willem Mieras Maandag 22 maart 2010 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Goes steekt handen uit de mouwen tijdens NL Doet Goese oppositie wil invloed op aard bezuinigingen Het betere dagje OVEZANDE De drie rappers van Mastah-D heb ben de laatste voorronde van dit seizoen van 2ndInfluenZ op hun naam geschreven. Vrijdagavond wisten ze in popcentrum De Klomp in Ovezande de jury met hun uitstraling, steekhoudende raps en intelligente beats van een fi naleplaats te overtuigen. De lo-fl pop van de nieuwe Zuid-Beveland- se groep Bente Alice kreeg de mees te publieksstemmen. Die groep staat 17 april ook in de finale. SCHERPENISSE scherpenisse - Bij een verkeerson geval op de Koningsweg in Scher- penisse is zaterdagavond een 36-ja- rige man uit Halsteren gewond ge raakt. Rond kwart voor zeven be landde een bestelbus in een sloot. De oorzaak is nog niet bekend. De bestuurder kon zelf het op zijn kop staande voertuig verlaten. Hij is met een gekneusde schouder over gebracht naar het ziekenhuis en mocht daarna naar huis. Wel liet de politie een bloedproef doen. GOES Drie personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag rond drie uur een 20-jarige man overvallen in zijn woning aan Cort van de Lin- denstraat. Onder bedreiging dwongen de drie dwongen de man geld af te geven. Nadat ze een bedrag hadden gekre gen, renden ze weg. De man liep bij de overval letsel op aan zijn hoofd en is door een dokter behan deld. Van de daders ontbreekt elk spoor, meldt de politie. De stagiair had een zware dag. Als stageopdracht bij dat Zeeuws-Vlaam- se bedrijf begeleidt hij een project en verzorgt de communicatie. Na de eer ste bijeenkomst van de projectgroep zond hij dan ook een verslag rond via de mail. Al heel snel kwam er een tweede be richtje, getiteld 'foutje', achteraan. Daarin bood hij zijn excuses aan voor het verkeerd schrijven van het woordje 'heren'. Tip? redactie@pzc.nl Wie de excuusmail als eerste opende, vermoedde een fout als 'heeren' of 'herren', maar na het bekijken van de eerste mail, bleek de fout toch wat exotischer van aard. Het begeleidend schrijven bij het ver slag begon met: 'Mijne Peren'. Nu kan zoiets gebeuren als de letters naast elkaar op het toetsenbord zit ten, maar de hen dep zijn niet echt buren van elkaar. Misschien een toet senbord met dyslexie?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65