sport 137 Jonkies Scheldesport bijten van zich af dichter bij de titel Slecht weekend voor waterpoloërs Jo Boogaert is niet te stuiten Goossen ligt prima op schema voor Marathon Zeeuws-Vlaanderen maandag 22 maart 2010 BASKETBAL Belangrijke punten voor Terneuzense ploeg door Aector Dooms terneuzen - De basketballers van Scheldesport hebben dankzij een 83-65-overwinning op hekkenslui ter WB Giants 2 een eerste stap ge- t zet in de strijd om lijfsbehoud in .de hoofdklasse. Zaterdag moeten F de Terneuzenaren opnieuw zien af F te rekenen met een concurrent: tDunatos. FScheldesport 2 verloor in de eerste Lklasse rayon zuid met 75-54 van fsmokkelhoek en verlies was er Cook in de Zeeuwse klasse voor FVoorwaarts tegen Smokkelhoek 2: f 30-86. De vrouwen van Schelde- sport verloren met nipte 34-31-cij- fers het degradatieduel in de over gangsklasse tegen High Five 2. Mannen. Scheldesport-WB Giants 2 83-65 (38-37): Beide ploe gen vochten vorig jaar om de titel, maar Giants 2 is na de spelersuit tocht geen schim meer van de ploeg die kampioen werd in de overgangsklasse. Alleen eerste se lectiespeler Dyon Doeki onder scheidde zich met dertig punten. Scheldesport was sterker en won het degradatieduel op basis van fy sieke kracht, meer lengte en men taliteit. Rochardi Maduro en Joeri van Aalst gingen voorop in de strijd. In hun kielzog namen de Scheldesport-coach Peter Vaal routiniers de 'jonkies' Michiel" Acke, Peter Maat en Kevin van Leeuwen mee. Acke ontpopte zich tot een vaste waarde, Maat getuig de van spelinzicht en scoorde elf punten. Van Leeuwen was onver moeibaar in zijn acties. Dat deed coach Peter Vaal deugd. „Ik ben niet alleen blij met de winst, maar je ziet ook de jongere spelers groeien. Natuurlijk troffen we in Giants daarvoor de perfecte tegen stander." Scheldesport zag na een goede start de voorsprong slinken tot één punt. In de tweede helft her pakten de Terneuzenaren zich. Giants .kwam nog even terug, maar een subtiele treffer van Van Aalst, vrijgespeeld door Mirsad Eminovic, betekende in feite de ge nadeklap. Bij Scheldesport waren Joeri van Aalst en Rochardi Madu ro topscorer met achttien punten. Smokkelhoek-Scheldesport 2 75'54 (38-24): Scheldesport liep vanaf het begin achter de feiten aan. Alleen in de derde periode kon de ploeg van Marco Oppewal terugkomen tot negen punten. Joe ri Buijze was bij Scheldesport tops corer met negentien punten. Voorwaarts-Smokkelhoek 2 30-86 (13-38): De uitslag spreekt voor zich. Verdedigend ging het nog redelijk bij de Axelaars, maar aanvallend bleef het ónder de maat. Marcel van Essen scoorde veertien punten voor Voorwaarts. Vrouwen. High Five 2-Schelde- sport 34-31 (12-11): Een uitzonder lijk lage score in het degradatie duel. De gelukkigste ploeg won. Scheldesport verzuimde de snel heid uit te buiten tegen de stati sche Brabantse vrouwen. Aanval lend moest het komen van Marjo lein Kruijsse, die negentien pun ten maakte voor Scheldesport. door Joop van den Oudenhoven sint jansteen - Jo Boogaert van BV De Kastanje is in Grand Café De Kroon districtskampioen band stoten tweede klasse poule zuid ge worden. George Ruymbeeck van De Troubadour werd tweede, de derde plek was voor Hessel van Deutekom van DOA. Ondanks zijn fysieke ongemakken pakte Boogaert zijn derde titel van het seizoen. Eerder werd hij al dis tricts'- en regionaal kampioen in het libre eerste klasse. Vanwege zijn gezondheid zag hij af van deel name aan het NK in die spelsoort, maar dicht bij huis wilde hij zich nog wel een keer opladen voor het bandstoten. Hij toonde aan dat er nog altijd rekening met hem moet worden gehouden. Boogaert had vanaf de eerste ronde de leiding in handen en stond die niet meer af. Ruymbeeck bleef op eerbiedige af stand volgen, maar kon geen be dreiging vormen. Na de eerste speeldag was het kaf al van het koren gescheiden toen vier biljarters nog ongeslagen wa ren en de anderen puntloos onder aan bengelden. Eddy Aerts pakte zijn eerste punten pas op de slot dag en gaf aan ermee te stoppen omdat het niet meer zoals vroeger is. „Toen kon je nog je eigen spelle door Wim de Vos terneuzen - Over een kleine vier weken wordt de tweede editie van de Marathon van Zeeuws-Vlaande- ren gelopen. Voor veel atleten houdt dat in dat ze momenteel aan de laatste voorbereidingen be zig zijn in de aanloop naar die wedstrijd. Zaterdag trok een deel van hen dan ook de loopschoenen aan om van start te gaan in de DOW-loop, waarin vooral de Zeeuws-Vlaamse atleten heersten. Drie regionale lopers kwamen op het erepodium terecht. Erik Goos sen (Terneuzen), Ivo de Bruijn (Heikant) en Frank Boerebach (Hoek) namen de bovenste drie treden in. Daarbij dient wel te worden aange tekend dat het aantal deelnemers niet meer dan honderd bedroeg. Dat werd vooral geweten aan de Zwinstedenloop, die gisteren in Sluis en omgeving werd gelopen. „Honderd lopers en loopsters was behoorlijk teleurstellend. Uiter aard wisten ook wij dat de Zwin stedenloop op het programma stond. Toch hadden we op een gro tere deelname gerekend", moest or ganisator Marc Obrie van logging Club DOW erkennen toen de in schrijving was gesloten en de deel nemers de allerlaatste voorberei dingen aan het nemen waren. Het was overigens opmerkelijk dat met name de Belgische lopers het in Terneuzen lieten afweten. Daar door kon het dus gebeuren dat en kele Zeeuws-Vlaamse atleten het voortouw namen en er vanaf de start vandoor gingen. Erik Goos sen, Ivo de Bruijn en Sebastiaan Bouterse (Terneuzen) kwamen al vrij snel aan de leiding te lopen. Goossen liet echter merken in een goede conditie te verkeren en nam snel afstand van zijn opponenten, van wie Bouterse de korte afstand over 5200 meter liep. Ivo de Bruijn probeerde nog wel aan te klampen maar Goossen gaf geen krimp en liep in eigen tempo verder. „Ik voel dat ik op schema lig in de aanloop naar de marathon. De vorm en conditie zijn goed op dit moment", aldus Goossen, die aan staande zaterdag zijn allerlaatste test af zal leggen tijdens de 25 Kilo meter van Hulst. „Dan weet ik pre cies hoe ik er voor sta." Net als Goossen blikten ook De Bruijn en Boerebach positief te rug. Zij slaagden er in om Hulste naar Patrick van Remortel van het erepodium af te houden. Bij de vrouwen was er een minimale deelname. De Belgische Cecile Boel won hier voor de echtgenote van Erik Goossen, Marion. De loop over 5200 meter leverde ook Zeeuws-Vlaamse zeges op. Sebasti aan Bouterse was de rapste bij de mannen, Tessa de Block uit Hulst bleef knap op de been bij de vrou wen. tje spelen", zei hij halverwege. „Nu wordt er alleen maar gespeeld om niet te verliezen. Ik doe niet meer mee." Het is een gekend ver haal onder biljarters, wanneer het niet loopt. De hoogste partij werd door drie spelers gedeeld met 3.947 en de hoogste serie van 33 was voor Aerts. Het brons was voor mis schien wel de meest begaafde bil jarter van het stel, Hessel van Deu tekom. Hij verknalde zijn kansen al in de eerste drie ronden met ne derlagen, waarvan de laatste tegen de latere kampioen met één punt verschil. Daarna was het te laat om nog mee te doen om de titel. Met een glimlach op zijn gezicht is Erik Goossen op weg naar de overwin ning in de DOW-loop. foto Peter Nicolai rust zo slecht uit de kleedkamer dat RSV in een tijdsbestek van am per vijf minuten naar een 0-2- voorsprong kon.weglopen. Die te genslag kwam Hontenisse niet meer te boven. Tien minuten voor tijd werd het ook nog eens 0-3. Vijfde klasse. Axel-MOC'17 6-0 (1-0): Axel had in het duel met MOC'17 één helft nodig om de sco re op gang te brengen. Voor de rust scoorde Sandra Beun als eni ge, maar na de hervatting werd de weg naar het doel heel wat gemak kelijk gevonden. Van 1-0 werd het toen ook 6-0. Linda van Meurs was tot drie keer toe trefzeker. Ali cia Huijsman scoorde tweemaal. Hulsterloo-Halsteren 2-4 (1-1): Hulsterloo kwam tegen Halsteren sterk voor de dag, maar verloor de slag met de nummer twee diep in de tweede helft. Van 2-2 werd het toen binnen vijf minuten 2-4. Deb bie Robbrecht zorgde in de eerste helft voor 1-0, Siene de Bodt was na de rust verantwoordelijk voor 2-2. In de slotfase miste Halsteren nog een strafschop. WW'67-Vogelwaarde 1-5 (0-2): Anne Dieleman en Francis Collet bezorgden Vogelwaarde al in de eerste helft een 2-o-voorsprong. Toen het vervolgens na de hervat ting door Sharona Tieleman ook nog eens 0-3 werd speelden de be zoeksters een gewonnen wed strijd. De laatste twee doelpunten werden gescoord door Sylvana Tieleman en Daisy Bracké. door Ko Mechielsen terneuzen - De Zeeuws-Vlaamse waterpoloteams beleefden een zwak weekend. De mannen van De Schelde verloren de lastige uit wedstrijd bij DBD met 8-7, terwijl het tweede team van de Terneu zense club onderuit ging in de der by tegen De Stormvogel 3 (6-4). De Bruinvis was kansloos bij Gor ge: 5-1- DBD-De Schelde 8-7: Net als in de thuiswedstrijd (8-9) ging De Schelde ook in Best ongelukkig on deruit. De Terneuzenaren startten sterk en leidden in de tweede pe riode met 0-4. Er leek geen vuiltje aan de lucht, maar door slordig en gehaast spel stond het aan het eind van die tweede periode 4-5. In de derde periode liep De Schel de vervolgens uit naar 4-7, maar die marge verdween snel (6-7). De Schelde kon de rust niet bewaren, maakte opnieuw veel fouten, waar door DBD eerst op gelijke hoogte kwam en daarna zelfs voor het eerst in de wedstrijd een voor sprong nam. De Schelde kwam die klap niet meer te boven. Scores De Schelde: Bas van Houwelin- gen 5, Niek Kampman en Sven Schie man beiden 1 maal. De Stormvogel 3-De Schelde 2 6-4: Aan het eind van de eerste pe riode keken de Terneuzenaren te gen een 2-1-achterstand aan. De tweede perode was echter voor De Schelde 2, dat veel kansen kreeg maar ook liet liggen. Daardoor stond het halverwege 'slechts' 2-3. Toen het in de derde periode 2-4 werd, leek de wedstrijd in het voordeel van De Schelde 2 beslist te worden. Maar het geroutineerde De Stormvogel 3 zette de wed strijd daarna naar hun hand. Het kwam op 5-4 en maakte in de laat ste periode ook nog de 6-4. Scores De Schelde 2: Ivar Jansen van Rosendaal 3, Edwin Hoste 1 maal. Gorgo-De Bruinvis 5-1: Opnieuw kon De Bruinvis slechts acht spe lers op de been brengen en dat brak de ploeg op. Het team nam nog wel brutaal een voorsprong dankzij Maarten Hemelaar. Daar na was het woord aan de thuis ploeg, dat aan het eind van de der de periode met 3-1 leidde. In de laatste periode besliste de thuis ploeg de wedstrijd pas echt: 5-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63