zijn waarde sport 33 Axel ziet voorsprong slinken na ruime nederlaag bij Patrijzen: 4-1 HW'24 klimt naar de vierde plek Terneuzen laat tegen SC 't Zand zien dat het toch nog kan winnen maandag 22 maart 2010 „In plaats van te voetballen, waren we bezig de bal hard weg te schoppen, die vervolgens weer net zo snel terugkwam." RIA W.-trainer Jean-Pierre Hubregsen door Jurgen Naeye aardenburc - Een afscheid met een kampioenschap en een eerste plaats in het topscorerklassement, dat is de stille droom van Niek van Sprundel. De bewierookte spits van Aardenburg, die aan het eind van dit seizoen vertrekt naar KW Zelzate, zette gisteren een volgen de stap naar zijn einddoel. Door zijn vier treffers in het met 5-0 ge wonnen duel met hekkensluiter RIA W. kwam zijn seizoenstotaal op 25. En door het gelijkspel van Dosko tegen SC Gastel (0-0) doen de West-Zeeuws-Vlamingen weer volop mee in titelstrijd. Van Sprundel kon dus in meerde re opzichten terugkijken op een ge slaagde middag. De aanvaller van Aardenburg, die met een ingetape- te linkerknie aan het duel begon, scoorde er tegen RIA W. lustig op los. In de beginfase lag hij nog aan de ketting bij z'n directe bewaker Tom de Smet, maar na een indivi duele actie in de negentiende mi nuut, waaruit hij de openingstref fer scoorde, gingen alle remmen los. Steven de Croock zette een kwartier later de thuisploeg op 2-0, waarna Van Sprundel met een subtiele voetbeweging en een rake kopbal de 3-0 en 4-0 maakte. Na de hervatting scoorde Van Sprundel met een droge knal zijn vierde goal, waarmee hij zijn toege voegde waarde voor het elftal van Rinus Zegers nogmaals onder streepte. Het aanstaande vertrek van de goaltjesdief is een fikse aderlating voor Aardenburg, maar Van Sprundel legt uit dat zijn be sluit weloverwogen is. „In decem ber zijn de eerste contacten gelegd en daarna ben ik er een paar keer wezen kijken. Pas in februari heb ik de knoop doorgehakt. Ik weet van Ronnie Tresonie (ex-speler KW Zelzate, red.) dat het een leu ke vereniging is met veel ambities. Ik wil laten zien dat ik het niveau aankan en dat ik er eveneens veel goals kan maken. Dat is voor mij dé uitdaging", aldus Van Sprundel. Jean-Pierre Hubregsen, oud-trai ner van Aardenburg en nu aan het roer bij RIA W., hield een wrange nasmaak over aan zijn rentree op sportpark Van Dongen. Het Mou- rinho-effect, waarover hij met knipoog sprak, bleef uit. Zijn ploeg kende weliswaar een sterke start, met kansen voor Hensley Victorina en Steve Kesteleyn, maar na het vroege uitvallen van de ge blesseerde [orden Takiddine en de 1-0 van Van Sprundel viel zijn elf tal als een kaartenhuis ineen. „We speelden de eerste helft bene den ons niveau. Aardenburg won de slag op het middenveld en na de 1-0 waren we de weg kwijt. In plaats van te voetballen, waren we bezig de "bal hard weg te schop pen, die vervolgens weer net zo snel terugkwam. Na de rust was er meer intentie om te voetballen, maar. toen was het duel al ge speeld", aldus Hubregsen. De oefenmeester kampt momen teel met een enorme ziekenboeg. Zo voegde gisteren Steve Keste leyn zich toe aan het rijtje Ludovi- co Cantoro, Ferdi Kabal, Ryan de Regt en lorden Takiddine, terwijl ook Hubert van den Hemel niet ongeschonden uit de strijd kwam. Tom de Smet mist door een gele kaart het duel met HW'24. Het lijkt erop dat alleen een wonder RIA W. nog kan behoeden voor degradatie naar de vierde klasse. Aardenburg-RIA W. 5-0 (4-0). 19. Niek van Sprundel 1-0, 33. Steven de Croock 2-0, 35. Niek van Sprundel 3-0, 42. Niek van Sprundel 4-0, 77. Niek van Sprundel 5-0. Scheidsrechter: W. Broekhoven (Middelburg). Gele kaart: Tom de Smet (RIA W.). Aantal toe schouwers: 200. door Jos van Belzen middelburg - De voorsprong van Axel is in de vierde klasse A verder geslonken na een 4-1-nederlaag bij Patrijzen. Edwin Capello maakte alle doelpunten voor de thuisclub. Hontenisse, dat tegen Walcheren voor de derde maal op rij met één doelpunt verschil won, heeft nu met een duel meer gespeeld nog vier punten achterstand op Axel. Oostburg-Luctor'88 0-0: Voor rust kregen de bezoekers een uitge lezen kans om op voorsprong te komen, maar Thijs van den Dries miste vanaf elf meter. In de twee de helft waren de beste mogelijk heden voor Luctor'88, al was ook de thuisploeg enkele malen dicht bij een treffer. Patrijzen-Axel 4-1: Een vanaf het begin aandringend Axel werd te gen de verhoudingen in binnen twintig minuten op een 2-0-ach- terstand gezet door Edwin Capel lo. Doelman Dries Dijkmans voor kwam dat de bezoekers via Daryl Rawidjan nog voor rust terug in de wedstrijd kwamen. De tweede helft bracht al snel de 3-0 van Ca pello, waarna Axel met tien man kwam te staan na de tweede gele kaart voor Rawidjan. Desondanks door Jos van Belzen middelburg - Dankzij een ruime overwinning op FC Bergen (4-1) is HW'24 in de derde klasse van het zondagvoetbal naar de vierde plek gestegen. De Poolse aanvaller Mi- chal Szczawinski nam twee prach tige treffers voor zijn rekening. Zie rikzee, dat komend seizoen over stapt naar het zaterdagvoetbal, ging op eigen veld nipt onderuit te gen Halsteren, de nummer twee van de ranglijst (1-2) HW'24-FC Hergen 4-1: Voor rust waren de ploegen aan elkaar ge waagd, maar desondanks waren de beste mogelijkheden voor de scoorde Ivo Verstraeten tegen na mens Axel (3-1), maar al snel maak te Capello met zijn vierde treffer een einde aan de eventuele illusies van de koplopers: 4-1. Jong Ambon-Steen 4-2: Jong Am- bon liep nog voor rust uit naar een 3-0-voorsprong via doelpun ten van Ferry Sabandar, James Beye en Tim van der Vlies. Halver wege de tweede helft kwamen de bezoekers terug tot 3-1 via Sander van Remortele, maar enkele minu ten later herstelde Martin Waisapy de marge weer: 4-1. Eddy van den Bosch bepaalde de eindstand op 4-2. Namens Jong Ambon lieten zowel James Beye als Daniël Patti- nama in de tweede helft een straf schop onbenut. Koewacht-Corn Boys 5-3: In de achtste minuut opende Darius Cyr- roes de score (1-0), waarna Frenk Vermeulen de voorsprong verdub belde: 2-0. Op slag van rust bracht Pascal Wedage de hekkensluiter te rug in de wedstrijd: 2-1. In de twee de helft werd het 3-1 door Frenk Vermeulen, maar opnieuw bracht Wedage de spanning terug: 3-2. Arthur Bronk tekende de 4-2 aan, opnieuw Wedage zorgde voor 4-3. Met een kopbal was het weer Art hur Bronk die in de 77e minuut thuisploeg, die door Dennis Buijs op voorsprong kwam: 1-0. On danks het soms harde spel van de bezoekers kende HW'24 na rust een overwicht. Met een prachtig schot in de kruising zorgde Michal Szczawinski voor 2-0, waarna Den nis Buijs de voorsprong verder uit bouwde: 3-0. FC Bergen kwam nog terug tot 3-1, maar werd definitief verslagen door opnieuw een fraaie treffer van Szczawinski, ditmaal via een stiftbal over de doelman heen: 4-1 de eindstand. Zierikzee-Halsteren 1-2: Een week na de stunt tegen koploper Dosko (3-2-zege) maakte Zierikzee voor 5-3 zorgde en ditmaal wisten de bezoekers niet meer terug in de wedstrijd te komen. Hontenisse-Walcheren 1-0: Voor rust was Hontenisse de meest aan vallende ploeg, maar deed het dit veelal in een te laag tempo. Toch was het na zeven minuten al bijna 1-0, maar de inzet van Titiano Staes eindigde eerst tegen de paal en vervolgens vanuit de rebound tegen de lat. Kort voor rust was Staes wel trefzeker uit een voorzet van [eroen Verschuren: 1-0. In een povere tweede helft drong een fel Walcheren de thuisploeg terug, echter zonder dat dit echte doelrij- pe kansen opleverde. Breskens-Clinge 1-0: Ondanks een licht overwicht voor de thuis ploeg was de beste kans om de sco re te openen voor Clinge. Kort voor rust stopte Breskens-doel- man Roy den Dunnen echter de inzet van Peter Drumont vanaf de stip; 0-0 halverwege. In de tweede helft werd de thuisploeg terugge drongen, maar ondanks enkele ha chelijke momenten bleef het 0-0. Het laatste kwartier was weer voor Breskens, dat kort voor tijd door een fraaie vrije trap van Alexander Oosterlee de zesde overwinning van dit seizoen boekte: 1-0. het gisteren ook nummer twee Halsteren lastig. Tot tien minuten voor tijd mocht de Schouwse ploeg zich verheugen in een i-o-voorsprong. De Brabantse stormloop leverde in de slotfase toch nog twee doelpunten op, waardoor Zierikzee alsnog met 1-2 verloor. Een uur lang was het duel tussen Zierikzee en Halsteren ge lijkwaardig. Daarna kwam Zierik zee op voorsprong, dankzij een lob van Ingmar Quist. Halsteren gaf gas en maakte in de tachtigste minuut gelijk via Toine van Meche- len. De winnende goal viel in de 87e minuut. Paolo Fortunati be kroonde een rush met de 1-2. Terneuzen-aanvoerder Bert den Hamer (nummer 8) jaagt op de bal in het duel met SC 't Zand. foto Peter Nicolai door Jack Begijn terneuzen - „Eindelijk." De spe lers en trainer van Terneuzen slaakten een zucht van verlichting na de 5-1-zege op SC 't Zand. Vori ge week nog stond trainer Dierik Hiensch van Terneuzen met de tra nen in de ogen na de nederlaag te gen RKDVC. In blessuretijd werd toen een t-o-voorsprong prijs gege ven. Teammanager Fons Baart gaf de selectie er van langs, terwijl de gemoedsmens Hiensch het emotio neel niet meer aan kon. „Ik baalde zo erg en was er zo ziek van", keek de trainer terug op de nederlaag van een week geleden. „Hopelijk is dit de ommekeer." Binnen de vereniging werd al de vergelijking getrokken met drie jaar geleden toen Terneuzen nog in de eerste klasse uitkwam. Voor de winterstop draaide Terneuzen goed. Daarna kwam de klad er in en degradeerde het naar de twee de klasse. Ook dit seizoen werd er na de winterstop alleen nog maar verloren. Vier keer op rij gingen de Terneuzenaren onderuit. „We waren vandaag geprikkeld om die spiraal om te buigen. De oorzaken waren aanwijsbaar. Op het veld werden de verkeerde beslissingen genomen en niet gescoord. Het was belangrijk dat de sfeer goed bleef en de groep niet uit elkaar zou vallen." Hiensch denkt de oplossing gevon den te hebben door onder andere verdediger Fabian Wilson achter de spitsen te zetten. „Daardoor krijgen we meer diepgang en kun nen we een balletje achter de ver dediging van de tegenstander leg gen." Minder tevreden was Jordy van Bremen, die zijn jeugdoplei ding bij NAC Breda genoot en via hoofdklasser Baronie bij Terneu zen belandde. Hij moest gisteren opnieuw genoegen nemen met een invalbeurt. Volgens Hiensch heeft Van Bremen te maken met aanpassingsproblemen en moet hij simpeler voetballen om van daaruit zijn kwaliteiten te laten zien. Ook een schorsing van zes weken en een blessure hielden hem uit het elftal, volgens de trai ner. „Tegen Goes begon Jordy in de basis, maar speelde niet goed. Het is logisch dat hij teleurgesteld is." Een getergde Van Bremen rea geerde verbeten op de opmerking van zijn trainer. „Dat is grote on zin. Ik ben niet geblesseerd ge weest. Terneuzen verliest vier keer op rij en nog sta ik er niet in. Ik heb in het verleden genoeg gezien en meegemaakt. Ik houd me rus tig, maar vind het wel moeilijk." Hiensch vindt het vooral een men tale kwestie bij Van Bremen. „Hij denkt er te gemakkelijk over. lordy wil te zeer laten zien wat hij kan. Ik vind dat zijn spel functioneler moet worden. Hij komt er aan, maar moet wel geduld hebben." Terneuzen-SC 't Zand 5-1 (4-1). 2. Do minique Verlinde 1-0,10. Fabian Wil son 2-0,12. Jarno Waebeke 3-0, 34. Maik de Wolf 4-0, 43. Daan van Hal 4-1, 58. Fabian Wilson 5-1. Scheidsrech ter: K. Mandemakers (Waalwijk). Gele kaart: Bernard van de Zwet (SC 't Zand). Aantal toeschouwers: 150. lie voorko

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59