de kin op de borst spor 31 Terneuzense Boys heeft wel zin in een toetje Scherpe Dieleman leidt Zaamslag naar zege Spui na nederlaag weer verder in de problemen Zure rentree Joan van Belzen maandag 22 maart 2010 Doelman Joan van Belzen moest in de rust collega Lieven de Veirman onder de lat vervangenDe Veirman was na tien minuten aan zijn knie geblesseerd geraakt na een botsing met Odins Pantelic lookalike Paul Hazeveld. Het lijkt geen ernstige blessure. Het was niettemin een zure rentree voor Van Belzen. Hij kreeg weinig te doen. Hij stopte weliswaar een strafschop, maar kreeg twee goals te gen waarbij hij niet vrijuit ging bij de laatste. door Rudy Boogert heemskerk - Thomas Ragut ver beet in de dug-out in z'n eentje de teleurstelling, invaller-doelman lo an van Belzen borg zijn hand schoenen op in z'n tasje en slenter de het veld af Hun ploeggenoten waren toen al met gebogen hoofd naar de kleedkamer gevlucht. Hoek baalde, was boos op zichzelf en zocht bijna wanhopig naar een verklaring waarom het na de win terstop maar niet wil lukken. Nu was Odin'59 zelfs te sterk: 3-1. In de gang voor de kleedkamer stonden de technische mannen Paul Telussa en lan Verdegem met de rug tegen de muur en de kin op de borst. „Odin is een moeilij ke ploeg om te bespelen", begon Verdegem zijn verdediging. „Ze trekken zich en bloc terug, met tien man achter de bal. Dan heb je een klein veld met weinig ruimte." En Hoek kon de sloopkogel om die muur af te breken zaterdag niet vinden. Daar heeft het sinds de winterstop al moeite mee. Negen punten uit zeven wedstrijden is ver onder de maat voor een club die streeft naar de topklasse. Hoek is nu voor het eerst sinds de competitiestart bui ten de top vier beland. De beste vier gaan rechtstreeks naar het za terdagwalhalla, de nummers vijf en zes spelen heslissingswedstrij- Karakteristiek Odin'59-Hoek 3-1 (1-1). 5. Josi- mar Pattinama 0-1, 18. Timothy Verweij 1-1, 81. Rik Stals 2-1, 89. Nick Goyers 3-1. Scheidsrechter: B.j. Fikkert (Hel- lendoorn). Gele kaart: Jurgen Lan- duyt (Hoek). Aantal toeschouwers: 300. den. Eén meevaller: qua verlies- punten staat Hoek nog vierde. Maar in de huidige vorm moet Hoek vrezen voor zijn plaats in topklasse, beseft ook aanvaller ]osi- mar Pattinama. „We missen de agressiviteit die we vóór de winter stop wel hadden. Daar heb ik zelf ook een aandeel in. Krijg ik een bal ingespeeld, dan laat ik me veel te makkelijk aftroeven. Elke club heeft in een seizoen wel 's zo'n pe riode, maar bij ons duurt het nu wel erg lang. Misschien moeten we er met elkaar eens over brain stormen." Pattinama had Hoek - net als een week eerder tegen SDC Putten - met een vroeg doelpunt toch een vliegende start gegeven. Na precies vier minuten rondde hij een voor zet vanaf rechts van Jurgen Lan- duyt doeltreffend af. Precies zoals vooraf was uitgedokterd. De zijkan ten werden vrijgelaten zodat Lan- duyt ruimte kreeg om met zijn fraaie trap de bal voor het doel te slingeren. Met zijn tiende goal van het seizoen schatte Pattinama dat op waarde. Zijn kompaan in de aanval, Koen Versyp, deed dat niet. Vier minu ten na de openingstreffer werd hij op identieke wijze bediend door Landuyt, maar produceerde slechts een rollertje. „We moeten eens op 2-0 komen", treurde Patti nama. „Dan voetballen we veel lek kerder." Verdegem: „Die vroege Hoek: Lieven de Veirman (46. loan van Belzen); Geert Bosschaart (59. Hoessein Bouzambou), Giovanni Siereveld, Ferry Alfons, Michael Koné; Jurgen Landuyt, Gideon Imagbudu, Stijn Mahieu, Thomas Ragut (81. Chakir Lmaknafi); Josi- mar Pattinama en Koen Versyp. goal was eigenlijk ideaal. Odin moet komen en daardoor ontstaat er voor ons ruimte." Maar na ruim een kwartier ver speelde Hoek zijn extraatje al. Lan duyt liet Timothy Verweij uit zijn rug wegsluipen. Op de rand van het strafschopgebied, recht voor het doel, kreeg deze de bal vogel vrij aangespeeld. Met een stiftbal verschalkte hij Lieven de Veirman (1-1) en Hoek kon opnieuw begin nen. Hoek had de rest van de wedstrijd de alleenheerschappij op het kunstgras in Heemskerk. Odin'59 trok rond de eigen zestien een menselijke muur op en Hoek moest er maar gaten in schieten. Een enkele keer lukte dat. Pattina ma kwam een teenlengte tekort bij een voorzet van Stijn Mahieu en de tegenvallende Versyp volleer de op de zijkant van de kruising. Na de pauze werd een kopbal van Landuyt van de lijn gehaald, werd invaller Hoessein Bouzambou (voor het eerst dit seizoen niet in de basis) één-op-één gestuit door de keeper en daarmee was het doelgevaar van Hoek getemd. „Als het niet meezit, zit het ook echt niet mee", vond Pattinama. Odin'59 loerde alleen nog maar op de counter. Halverwege de tweede helft verprutste het een voordelige drie-tegen-twee-situatie. Die waar schuwing was aan Zeeuws-Vlaam- se dovemansoren gericht. Tien mi nuten voor tijd werd Hoek verrast door een snelle vrije trap. Stals en topscorer Remco Hoek mochten ongehinderd een een-tweetje aan gaan en laatstgenoemde rondde af: 2-1. De Hoekse hoofden knikten toen naar beneden. Landuyt veroorzaak te nog een strafschop, die gestopt werd door Joan van Belzerf. Vlak voor tijd werd de goalie echter in de korte hoek verrast door een vrije trap van Nick Goyers: 3-1. W.2' door Peter van Kouteren terneuzen - Terneuzense Boys ver zekerde zich door een 3-2-zege op Schelluinen definitief van lijfsbe houd in de eerste klasse C. De for matie zette met de zege een goede reeks voort en durft zelfs voorzich tig te dromen van nacompetitie. Volgens voorzitter Robert Matthijs zou een plaats bij de beste zeven moeten volstaan. „Niks moet, maar een toetje van de competitie zou mooi zijn." Trainer Karl Ver gouwen: „Het zou ook voor de ont wikkeling van spelers goed zijn." Een pover Schelluinen kwam vroeg in de wedstrijd goedkoop op voorsprong, toen doelman Rick Wiegmans een terugspeelbal bij Michael Kooiman inleverde: 1-0. Voetballend nam de thuisploeg daarna het initiatief Nadat Jeroen van de Broeke door een benutte strafschop de stand in evenwicht door Tom Vennink goes - FC Dauwendaele verloor za terdag in de tweede klasse de aan sluiting met de top. WC'68 was op eigen veld verrassend met 2-0 te sterk. De koppositie wordt nu gedeeld door Zaamslag en Bruse Boys, dat met 1-3 van Duiveland won. Zaam slag versloeg SSV'65 met 0-3 en staat daardoor met één been in de eerste klasse. De formatie van trai ner Kenny Verhoene moet nog twee wedstrijden inhalen en heeft dus alles in eigen hand. SSV'65-Zaamslag 0-3: De koplo per botste op flinke tegenstand in de eerste helft Toch ging Zaam slag met een voorsprong de rust in door een black-out in de verdedi ging van SSV'65. Een mislukte pass en een struikelpartij werden door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de derde klasse A beleefde Spui een slechte dag. Zelf verloor de formatie met 3-0 bij Yer- seke, en doordat de concurrenten SKNWK en Kruiningen wél won nen, zakte de ploeg naar de laatste plaats op de ranglijst. De achterstand op Kruiningen be draagt drie punten, maar Spui heeft nog wel een duel minder ge speeld. SKNWK heeft vijf punten meer, maar wel twee duels meet gespeeld. Yerseke-Spui 3-0: Spui startte de eerste helft goed, maar Yerseke heerste in het laatste kwartier. De eerste fase na rust was een kopie van de eerste helft, want wederom trok Spui het initiatief naar zich toe. Vervolgens kreeg Spui een enorme domper te verwerken toen Arjan de Koeijer Yerseke in de 65e minuut na een mooie aan had gebracht, kreeg de thuisploeg goede mogelijkheden. Ruud Hoo- gesteger mikte op de paal, Peter Doens schoot via de lat over. Toch ging de thuisploeg met een 2-1- voorsprong de rust in. Gokhan Ersahin mikte met een diagonaal schot raak. Vergouwen: „In deze fa se van de competitie telt maar één ding: het resultaat. Verdedigend staat het goed. We hadden alleen wat langer in balbezit moeten blij ven." Nyemb tekende voor 3-1, waarna in de slotfase de eindstand op 3-2 werd bepaald. Terneuzense Boys-Schelluinen 3-2 (2-1). 5. Michael Kooijman 0-1, 8. Jeroen van de Broeke 1-1 (strafschop), 31. Gokhan Ersahin 2-1, 61. Yves Nyemb 3-1, 87. Leon de Bruijn 3-2. Scheidsrechter: M. Jobse (Middel- burg).Gele kaart: Michael Kooijman, Rick Adjei (beiden Schelluinen), Dennis van de Broeke (Terneuzense Boys). Aan tal toeschouwers: 250. afgestraft door spits Peter Diele- man. Na rust drukte Zaamslag de thuisploeg naar achteren en kwam in de zeventigste minuut op 0-2 toen Peter Dieleman knap raak schoot een vrije trap. Dieleman werd daarmee de man van de wedstrijd en maakte in de slotfase ook nog zijn derde van de middag. Aan de andere kant hield doelman Bart Corstanje knap de nul voor Zaamslag. Duiveland-Bruse Boys 1-3 (1-1): Emiel Dorst 0-1, Ronald Zwager 1-1, Mats Willemse 1-2, Peter Willemse 1-3. Serooskerke - Arnemuideri 1-1 (0-0): Roy Koole 1-0, Thijs Roovers 1-1. VVC'68 - FC Dauwendaele 2-0 (1-0): Piet de Graaff 1-0, Bart Vane 2-0. Oostkapelle- Veere 3-0 (3-0): Arjen Pattenier 1-0, Maarten van Maldegem 2-0, Maarten van Maldegem 3-0. val op 1-0 zette. Er knapte wat bij Spui. Yerseke nam het heft in han den en kwam via Bernie Steketee op een 2-o-voorsprong. De 3-0 kwam vrijwel identiek aan de tweede goal tot stand. Op aangeven van De Koeijer, die bij alle goals betrokken was, teken de Steketee met zijn tweede treffer voor de eindstand. Voor Spui was het alweer de tiende nederlaag van het seizoen. De Noormannen-De Meeuwen 4-0 (1-0): Niels Dominicus 1-0, Mark Min- derhoud 2-0, Niels Dominicus 3-0, Mark Minderhoud 4-0. Kapelle-SKNWK 1-2 (1-1): Romano Meerman 1-0, Wesley Goud 1-1, San- der Uijl 1-2. VCK-DFS 3-1 (1-1): Pieter de Munnik 0-1, Stefan Wielemaker 1-1, 2-1, 3-1. Colijnsplaatse Boys-Kruiningen 1-2 (1-2): Michiel van der Weele 1-0, Arno van de Berge 1-1, Claudi Kunuanina 1-2. AZW-middenvelder Ben Ongenae (midden) laat de kans liggen om zijn ploeg op 1-0 te zetten. In de tweede helft verspeelden de Axelaars een 2-0-voorsprong. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57