301 sport Hoek staat in Heemskerk met AZW laat Nieuwdorp ontsnappen Kloetinge verspeelt opnieuw punten CPC met één been in de nacompetitie Nipte nederlaag voor vierdeklasser Cadzand Hoek 2 boekt een belangrijke zege Zaamslag 2 zakt af naar laatste plaats 0DIN'59-H0EK Hoek kan voor de derde week op rij niet winnen. In Heemskerk loopt de Zeeuws-Vlaamse hoofdklas ser in het countermes vari Odin'59: 3-1. maandag 22 maart 2010 ZALTBOMMEL Twee punten verloren, oordeelde Kloetinge-trainer Cees Houtepen na de 2-2 bij Nivo Sparta. Net als een week eerder in de verloren top per tegen Heerjansdam (0-1) kreeg de Bevelandse eersteklasser kansen genoeg maar verzuimde ze te ver zilveren. „Het wilde niet lukken", zei Hout epen. Kloetinge kwam tweemaal op voorsprong. Daan Esser maakte de 0-1, maar drie minuten later was het alweer gelijk. Na ruim een half uur zorgde Corné Schilperoort voor i-2. Vlak voor rust werd het echter weer gelijk. VLISSINGEN GPC Vlissingen, dat een zestal af wezigen kende, lijkt na de neder laag tegen Roda Boys (0-2) veroor deeld tot het spelen van nacompeti tie. Met bitter weinig strijdlust en overtuiging ging de thuisploeg kansloos onderuit. In de dertigste minuut bracht Wim Holster de be zoekers op 0-1 na een knappe actie. Een kwartier voor tijd velde Rob Bouman met een hard schot defini tief het vonnis over GPC: 0-2. De achterstand op nummer tien Roda Boys is daardoor nu zes punten. WEMELDINGE Op bezoek bij Wemeldinge moest Cadzand een nipte nederlaag slik ken: 2-1. De Zeeuws-Vlaamse zater dag-vierdeklasser kwam nog wel op voorsprong, toen een vrije trap van Dominique Strijbosch via een medespeler in het doel van Wemel dinge belandde. De thuisploeg boog die achterstand echter voor rust om in een voorsprong, dankzij twee benutte strafschoppen van Pieter Bolle. Cadzand miste vlak na rust een enorme kans op de 2-2 en verloor daardoor nipt. HOEK In hun eerste thuiswedstrijd in ruim drie maanden boekten de re serves van hoofdklasser Hoek een belangrijke zege op WGZ. Na een o-o-ruststand won het tweede team van Hoek, dat niet langer naar beneden moet kijken, nipt met 1-0. Hoewel de beste kansen voor de thuisclub waren duurde het tot de 72e minuut vooraleer de score geopend werd. Na een hands bal van een van de WGZ-verdedi- gers benutte Gert-Jan Hamelink de toegekende strafschop. ZAAMSLAG Met nog vier wedstrijden te spe len, lijkt Zaamslag 2 een langer ver blijf in de hoofdklasse voor reser ve-elftallen te kunnen vergeten. Op eigen veld leden de Zeeuws-Vla mingen tegen ASWH 2 alweer hun veertiende nederlaag van dit sei zoen. De formatie uit Hendrik-Ido- Ambacht won met duidelijke cij fers: 0-4. Omdat Wilhelmina'26 2 met 3-2 van Kloetinge 2 won, zakte de ploeg van de vertrekkende trai ner Mare de Kunder af naar de laat ste plaats. Jurgen Landuyt kreeg zijn zesde ge le kaart van het seizoen en is daar door voor twee duels geschorst. Josimar Pattinama wint een kopduel van een verdediger van Odin'59. De spits zette Hoek opnieuw snel op voorsprong, maar de Zeeuws-Vlamingen verlo ren in Heemskerk uiteindelijk met 3-1. foto Richard Huis in 't Veld door René van Stee AXEL - De gezichten in het AZW- kamp stonden zaterdag op onweer na het 2-2-gelijkspel in de topper in de derde klasse tegen Nieuw dorp. Na een o-o-ruststand gaven de Axelaren in de tweede helft toch nog een 2-o-voorsprong weg. Bovendien bleef het punt achter stand van de Zeeuws-Vlamingen op de Bevelandse ploeg gehand haafd. „Weliswaar hebben we nog een wedstrijd tegoed, maar in de strijd om promotie hadden we vandaag hele goede zaken kunnen doen", zei AZW-trainer Eddy van der Hooft. De oefenmeester noemde de snel le tegentreffer van Nieuwdorp na de 2-0 van AZW een breekpunt in de wedstrijd. „Als je die niet zo snel tegen krijgt, speel je waar schijnlijk een gewonnen partij. Nieuwdorp kreeg moraal na dat doelpunt. We moesten daarna ach teruit. Daarin speelde ook het weg vallen van Emanuel Pauwels (lies) en Ben Ongenae (enkel) een be langrijke rol. We kregen geen grip meer op de wedstrijd." Voor de rust was AZW de boven liggende partij. Zonder echt groots te spelen creëerden de Axelaren een aantal goede mogelijkheden. Eén daarvan had Ongenae, die de bal na gerommel aan de linkerkant voor zijn voeten kreeg, moeten promoveren tot een treffer. De middenvelder raakte de bal echter verkeerd. Mede vanwege de lastige tegenwind lieten de bezoekers wei nig zien, al mocht AZW niet mop peren dat een overtreding in de blessuretijd op Janick van As niet werd bestraft met een strafschop. De thuisploeg begon sterk aan de tweede helft. Kana da Rosa Bernar do had in de 53e minuut de 1-0 op zijn schoen, maar nadat hij prima werd vrijgespeeld door Mustafa Yilmaz en daarna Nieuwdorp-doel- man Ruben Otte omspeelde, mik te hij uit een moeilijke hoek op de paal. Tien minuten later werd het wel 1-0 toen Wouter Boeije van buiten de zestienmeter schitte rend raak kogelde in de kruising na een afgeslagen bal uit een cor ner van rechts. Drie minuten later bracht Bert Apperlo de score op 2-0. Hij scoorde uit een steekpass van de onvermoeibare AZW-aan- voerder Gert-Jan Kolijn. Na die tegenslagen lieten de spe lers van Nieuwdorp de hoofden niet hangen. De bezoekers werden al snel in het zadel geholpen door de verdediging van de thuisploeg die Martin Smaardijk te veel ruim te gunde. Hij scoorde in de 69e met een halve volley uit een voor zet van rechts van Niels Mulder. Die treffer gaf Nieuwdorp moraal. Met invaller Ruud la Grand als extra aanvaller binnen de gelede ren gingen de bezoekers op jacht naar de gelijkmaker. En die viel ook in de 87e minuut. Smaardijk haalde wederom de trekker over. De spits was het eind station van een pass rechts in de diepte van Van As. Daarmee was de koek op, al was Nieuwdorp er nog twee keer dicht bij via La Grand en - wederom - Smaardijk. AZW-doelman Youri Bakker hield zijn ploeg echter overeind. „Het zou ook te veel van het goe de zijn geweest. Op het laatst heb ben we het goed gedaan, maar tot de 2-0 hebben we weinig te vertel len gehad", merkte Smaardijk te recht op. AZVV-Nieuwdorp 2-2 (0-0). 63. Wou ter Boeije 1-0, 66. Bert Apperlo 2-0, 69. Martin Smaardijk 2-1, 87. Martin Smaardijk 2-2. Scheidsrechter: K. Tatar- lis (Gorinchem). Aantal toeschouwers: 150.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56