141 zeeland Wij komen voor het darmonderzoek, Flap de pandabeer heeft een gebroken voorpoot Zelfs de cardioloog wil Acht vrachtwagens met marktspul almanak maandag 22 maart 2010 Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto OPEN DAG Vierduizend bezoekers komen af op Open Dag van de Zorg in ziekenhuizen en zorgcentra Op zoek naar spataders in de benen van een dappere vrijwilligster. door Sheila van Doorsselaer Het ziekenhuis is nor maal gesproken niet de plaats waar je graag wilt komen en waar je elkaar 'veel plezier' wenst, maar za terdag was de uitzondering op de regel. De ziekenhuizen in Terneu- zen en Oostburg verwelkomden sa men duizenden belangstellenden tijdens de Open Dag van de Zorg. ZorgSaam had er dan ook voor ge zorgd dat er heel veel te beleven was. In het hele ziekenhuis waren afdelingen en behandelruimtes opengesteld voor publiek. Artsen en chirurgen gaven uitleg en de monstraties. Voor die demonstra ties waren vrijwilligers ingescha keld. Leerlingen van het ROC fiets ten zich de hele dag in het zweet om voor belangstellenden de fit heidstest voor het hart te demon streren. Een ander lag op de behan- deltafel en kreeg een echo van het hart. Op de afdeling dermatologie was afdelingshoofd Jannie Hogen- doorn 'geronseld' voor een demon stratie van het opsporen en behan delen van spataders. Niet dat ze die heeft, maar ze ging met de be nen bloot en liet zich gewillig 'be handelen'. De afdeling endoscopie moest het helaas zonder vrijwilli gers stellen. De specialisten kon den de behandelkamer nog zo leuk aankleden met vlaggetjes en slingers, om een darmonderzoek stond niemand te springen. In de gangen stonden kramen van diver se patiëntenverenigingen en wer den ook presentaties gegeven van afdelingen die gesloten moesten blijven; het geboortecentrum bij voorbeeld. In de gang stond daar om een couveuse opgesteld waar over uitleg werd gegeven, verlos kundigen demonstreerden een be valling met een pop en deelden be schuit met muisjes uit. Deelne mers aan de rondleidingen wens ten elkaar veel plezier. „Jullie gaan naar de jeukpoli? Wij naar het darmonderzoek, dat leek ons wel leuk." Veel belangstelling was er voor het nieuwe dottercen- trum. Mensen stonden in de rij om de ultramoderne dotter kamers te kunnen zien. Ook de nieuwe staande MRl-scanner trok veel bekijks, evenals de nieuwe po li oogheelkunde. Wie de drukte binnen even wilde ontvluchten, kon buiten terecht om een ambu lance van binnen te bezichtigen. Volgens Margaret Lafort van ZorgSaam was de open dag voor herhaling vatbaar. De twee zieken huizen trokken samen bijna drie duizend bezoekers. De vier woon zorgcentra van ZorgSaam verwel komden een kleine duizend men sen. Chirurg Demey, bijbaan poppendokter, opereert een onfortuinlijke pop. mssss&mc&BwmBsm jjij.i,uMiiiuiii>Bawgsa8aaBWMMWHWBBMMaMMMWcgBa—w— KLOOSTERZANDE - Acht Volle vrachtwagens rommelmarktspul len was zaterdag de oogst van de ophaalronde van KloOrtje en SAR uit Kloosterzande. De spullen wor den uitgestald in het clubgebouw aan de Emmastraat in Kloosterzan de. De markt is komend weekend. Beren met gebroken poten, knuffels met kapotgesabbel- de oren, poppen met een bungelende arm... Ze konden zater dagochtend allemaal terecht bij het spreekuur van een heel batal jon poppendokters in het Terneu- zense ziekenhuis. „Voelt ze er echt niks van?",vraagt een kleuter aan de Terneuzense chirurg Demey die haar pop Eefje opereert. „Nee hoor, ik heb haar goed verdoofd." Kinderarts Zwaga constateert bij Flap de pandabeer een gebroken poot. „Je moet op de röntgenafdeling een foto laten ma ken, dan zien we hoe ernstig de Tip? redactie@pzc.nl De stagiair had een zware dag. Als stageopdracht bij dat Zeeuws-Vlaam- se bedrijf begeleidt hij een project. Na de eerste bijeenkomst van de pro jectgroep zond hij dan ook een ver slag rond via de e-mail. Al snel kwam er een tweede bericht getiteld 'foutje', achteraan. Daarin bood hij zijn excuses aan voor het verkeerd schrijven van 'heren'. Wie eerst de excuusmail las, ver moedde een fout als 'heeren' of'her ren', maar na het inzien van de eer ste mail, bleek de verschrijving exoti scher te zijn. Het begeleidend schrij ven begon met'Mijne Peren'. Nu kan dat gebeuren als de letters naast elkaar zitten, maar de hen dep zijn niet echt buren van elkaar. Misschien een toetsenbord met dyslexie? MEEST GELEZEN 1Terneuzen heeft weer elektriciteit 2. Onduidelijkheid voor Dow-perso- neel 3. Gewonde na eenzijdig ongeval STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Eeuweling Joseph Ferket ziet er ondanks zijn leeftijd nog uit als een jonge god. foto Peter Nicolai breuk is." Een knuffel genaamd 'Hondje' heeft pillen voorgeschre ven gekregen nadat zijn open rug wond is gehecht, er piepte wat vul ling uit. Honderden kinderen lieten hun gehavende knuffel onderzoeken en behandelen door échte dokto ren, in het dagelijks leven bij ZorgSaam werkzaam als KNO- of kinderarts of chirurg. Het was flink aanpoten, maar volgens de artsen ook heel leuk en dankbaar werk, altijd met goede afloop. Bij een babypop ligt het hoofd eraf De dokter houdt desondanks moed: „Dat wordt gips!" Een verpleegkundige laat zien hoe een echo van het hart wordt gemaakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 52