Wooncomplex bij wal Hulst verkeken Honden laten de baas uit Korte stroomstoring ZEEUWS-VLAANDEREN 14 en 15 16 en 17 BESCHERMD STADSGEZICHT Gemeente zéér terughoudend met vergunning appartementen Zoutestraat Vrouw (23) gewond bij eenzijdig ongeval Politie zoekt getuigen van kop-staartbotsing Parochie Stoppeldijk viert 150-jarig bestaan Open Dag van de Zorg trekt vierduizend bezoekers Maandag 22 maart 2010 Olga Zuiderhoek wacht in De Caracal op haar grote liefde Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Sheila van Doorsselaer HULST - Projectontwikkelaars moe ten wel met een uitzonderlijk fan tastisch plan komen, wil de ge meente Hulst een appartementen complex aan de voet van de ves tingwerken aan de Hulster Zoute straat toestaan. Ontwikkelaar Theo Bax probeert al vijf jaar een wooncomplex van de grond te krijgen aan Zoute straat nummer 2. Drie jaar geleden leken burgemeester en wethou ders nog wel genegen mee te wer ken aan de plannen, maar de Mo numentencommissie floot het col lege terug; het ontwerp was te fu turistisch en deed daarmee geen recht aan het historische karakter van de locatie, pal aan de vest en naast de Graauwse Poort. Bax nam een andere architect in de arm en diende onlangs een nieuw bouwplan in bij de gemeen te. Wethouder Diana van Damme (Ruimtelijke Ordening) loopt ech ter bepaald niet over van enthou siasme. „Op deze locatie willen we zéér terughoudend zijn met wo ningbouw, zeker als het apparte menten betreft." Volgens Marina Ivens, zaakwaar neemster van de eigenaresse en be woonster van het pand aan de Zoutestraat (haar moeder) wil de gemeente slechts vervangende nieuwbouw toestaan, en dat wil zeggen slechts één woning. Zij heeft dat zwart op wit van de ge meente. Ivens: „We hebben al diverse aan biedingen van mensen gehad die de panden graag willen kopen om er een mooie woning voor terug te bouwen. De locatie, met zicht op de vest, de stadspoort en de wal len is immers erg gewild." Voor een projectontwikkelaar is de bouw van slechts één woning niet interessant. Met name omdat hij in eerste instantie inzette op ne gen appartementen. Ivens wil dan ook af van het voorlopig koopcon tract dat ze jaren geleden sloot met Bax. „Dit sleept nu al jaren en het leidt nergens toe. De ontwikkelaar koopt pas als er een bouwvergun ning is voor appartementen en die komt dus naar alle waarschijnlijk heid nooit. Wij kunnen niet met een andere koper in zee omdat we aan Bax vastzitten. Ondertussen verpauperen de panden. Wij wil len het contract ontbinden. Het liefst met wederzijds goedvinden, maar, als dat nodig is, desnoods via de rechter." Bax is wel al eigenaar van het naastgelegen huisje (nummer 4) Hier wil hij tijdelijk een atelier in vestigen, onderdeel van het Kunst kwartier in de stad. door Sheila van Doorsselaer NIEUWVLIET - Nee, het is niet zo maar een beetje joggen met de hond op het strand; het is sport en het heet canicross, oftewel ter reinlopen met je hond. Voor Ne derland is het een betrekkelijk nieuwe tak van sport. In België is canicrossen mateloos populair. Bij de Belgen dus en die zijn nou een maal een beetje... apart. Nieuwvliet had de Zeeuwse pri meur. Daar verschenen gisteren ter hoogte van paviljoen De Boeka nier 202 honden en hun bazen aan de start op het strand voor het canicross Beach Adventure. Het deelnemersveld bestond voorna melijk uit Belgen. Iedereen die een beetje fit is kan meedoen met cani cross en dat geldt voor zowel hond als baas. Ras maakt niet uit; of het nou een herder is, een jack russell of een mopshond. Hoewel je met die laatste waarschijnlijk niet in de prijzen valt. Vooraf werden de honden me disch gekeurd en werd gekeken of ze alle inentingen hadden. Vervol gens kregen ze een speciaal tuigje om dat met een elastische, schok- dempende riem rond het middel van de baas was gebonden. En dan was het klaar voor de start... en rennen maar! Reglement van canicross: de hond mag voor, naast of achter zijn begeleider lopen, maar de hond mag absoluut niet worden voortgesleept. Andersom mag wel. Als het baasje bekaf is, mag de hond hem een beetje op sleeptouw nemen. foto Peter Nicolai TERNEUZEN Een 23-jarige Terneuzense automo biliste is zaterdagochtend rond 09.00 uur met haar auto van de weg geraakt en tegen een boom ge botst op de Reuzenhoeksedijk tus sen Terneuzen en Zaamslag. Zij raakte hierbij gewond en is per am bulance naar het ziekenhuis in Ter- neuzen overgebracht. De oorzaak van het ongeval is nog niet bekend. De auto van het slachtoffer raakte door de botsing zeer zwaar bescha digd. ABSDALE De politie is op zoek naar mensen die gistermiddag getuige zijn ge weest van een kop-staartbotsing op de Tolweg bij Absdale. Rond 14.30 uur kwamen daar een donker blauwe Opel Frontera en een grijze Ford Fiësta met elkaar in aanrij ding. Er vielen geen gewonden, maar beide betrokkenen hebben een andere lezing over het voorval, daarom zoekt de politie getuigen. Die kunnen zich melden via 0900-8844 of via het politiebureau. VOGELWAARDE De parochie van Stoppeldijk be staat dit jaar anderhalve eeuw. Hier wordt bij stilgestaan tijdens een Eu charistieviering op eerste paasdag (4 april). De feestelijke viering be gint om 10.30 uur en wordt voorge gaan door pater Reurs. Het ge mengd koor verzorgt de gezangen. Het schilderwerk aan de Heilige Gerulphuskerk zal dan ook afge rond zijn en het kerkgebouw gaat het jubileumjaar bijkans als nieuw in. TERNEUZEN - Een deel van Terneu zen had zaterdagochtend te kam pen met een stroomstoring. Rond 11.15 uur viel de elektriciteit uit. Het lukte medewerkers van Delta rond 12.45 uur de stroomvoorzie ning om te leiden. De oorzaak van de storing is nog niet bekend. De storing deed zich voor in diver se wijken van Terneuzen. Een ge deelte van de Bloemenbuurt werd getroffen en ook een zijde van de Axelsestraat, het Oostelijk Bolwerk en delen van de Churchilllaan. De stroomstoring leverde de ge bruikelijke overlast op. Broodjes zaak Friso kon enkel broodjes met salades verkopen, aangezien de snijmachines voor het vlees en de kaas niet werkten, in woonzorg centrum De Veste in Terneuzen moesten de automatische schuif deuren met de hand worden geo pend en in veel huishoudens werd de inhoud van de vriezer naar fa milie gebracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51