4 Erfenis gaat 12 jaar na moord naar 361 mensen Vakbonden woest over bonussen Schiphol-top TF©©S Buren zien hoe man zijn vrouw afslacht IK BEN HIV-P Sommige ouders willen geen met hiv be smette kinderen in de klas van hun kind. Een campagne moet daar verande ring in brengen. Jan Marijnissen uit de Kamer Vrouw wint 1,4 miljoen in casino Sieradenroof tijdens kunstbeurs Tefaf maandag 22 maart 2010 ARNHEM - De miljoenenerfemis van een in 1997 vermoorde Arn hemse weduwe is pas ruim twaalf jaar na haar gewelddadige dood af gewikkeld. Het betrokken notaris kantoor speurde jarenlang wereld wijd naar de erfgenamen van de vermoorde juweliersweduwe Klinkhamer-lövner (75). De weduwe was kinderloos, had geen broers of zussen en had geen testament achtergelaten. Ze dreef een juwelierszaak in Arnhem. De vrouw liet een vermogen achter van 866.726,34 euro ofwel ruim 1,9 miljoen gulden. De nalatenschap is verdeeld onder één nicht uit de Betuwe, die de helft kreeg, en 360 neven en nichten. Het gaat hierbij om familieleden tot in de zesde graad. Notaris Joyce van Pul wil BN'ers zetten zich in voor campagne niet ingaan op de inhoud van deze zaak, maar spreekt wel van een 'in gewikkelde nalatenschap'. „Het is in alle opzichten een bijzondere zaak. Alleen al het aantal erfgena men is extreem hoog", schetst Van Pul. Voor de moord is nooit ie mand veroordeeld. Destijds werd een 52-jarig familielid aangehou den. De vrouw werd wegens ge brek aan bewijs vrijgesproken. Het moordonderzoek verliep door een blunder van de lijkschouwer moei zaam. De arts constateerde een na tuurlijke dood, nadat agenten de weduwe hadden aangetroffen. De volgende dag ontdekte de begrafe nisondernemer bij het afleggen van de dode echter verwondingen aan hals en hoofd. Sectie wees uit dat de weduwe was vermoord. DEN HAAG - Jan Marijnissen, oud-fractievoorzitter van de SP, keert na de verkiezingen in juni niet meer terug in de Kamer. Hij heeft besloten zich niet kandidaat te stellen. „In 2008 heb ik al beslo ten een stapje terug te doen als fractievoorzitter. De beëindiging van het Kamerlidmaatschap is daar een logisch vervolg op." Marij nissen belandde als jongste raads lid van Nederland in 1976 in de ge meenteraad van Oss. Hij werd lan delijk SP-voorzitter in 1988. SCHIPHOL - Drie vakbonden heb ben vol ongeloof geregeerd op het nieuws dat de directieleden van Schiphol de maximale variabele bonus hebben gekregen. Dat ter wijl het bedrijf de winst zag kelde ren en 22 procent van het perso neel weg moet. 'Dit is niet meer uit te leggen' en 'pure zelfverrij king', zegt een woordvoerder van De Unie. Maar de grootste bond, de Vereniging Personeel Schiphol, vindt de regeling wél verdedig baar. Topman Jos Nijhuis kreeg naast zijn gewone salaris van 375.459 eu ro de maximale variabele beloning van 47,5 procent, oftewel 178.343 euro. Daarbovenop ontving hij een lan- getermijnbonus van 43.803 euro. Samen waren de vier directeuren goed voor ruim acht ton aan bo nussen. Volgens de Raad van Com- missarissen is dat terecht omdat de directie aan alle doelstellingen heeft voldaan en onder extreme omstandigheden zeer goed werk geeft geleverd. „Wanneer het slecht gaat en je moet reorganiseren, is het niet meer uit te leggen om zelf als top de maximale bonus binnen te ha len", reageert Swen Laarveld van De Unie. Ook Eldert Grootendorst van het CNV vindt de bonussen buiten proporties. Grootendorst: „Ongehoord. We zit ten nu midden in het cao-overleg en het personeel krijgt straks een loonsverhoging die onder de infla tie zit." De AbvaKabo meent dat een bo nus kan, maar dan maximaal de Balkenende-norm. Topman Nij huis zit daar met zijn bonus ruim boven. PAUL KUSTERS De 15-jarige Brenda is besmet met hiv en siert affiches van de campagne, net als een aantal BN'ers.. foto GPD/Aids Fonds EINDHOVEN Een inzet van 3,75 euro heeft een 68-jarige vrouw uit Geldrop tot mil jonair gemaakt. Zaterdagavond won ze de mega-jackpot van bijna 1,4 miljoen euro in Holland Casino Eindhoven. Ze speelde aan een van de 151 speelautomaten die voor de mega-jackpot gekoppeld zijn. MAASTRICHT Onbekenden hebben gisteren op de kunstbeurs Tefaf in Maastricht twee sieraden gestolen ter waarde van in totaal 860.000 euro. De siera den werden ontvreemd in het laat ste uur van de beurs. CRONINCEN - Een 51-jarige man uit Groningen heeft gisterochtend zijn echtgenote op een beestach tige manier om het leven gebracht. De man stak de vrouw eerst in hun woning. Het slachtoffer wist nog naar het balkon aan de voorzij de van de woning op de tweede etage te vluchten waar de man in het zicht van de verbijsterde over buren met een laatste fatale steek een einde aan het leven van zijn luid krijsende vrouw maakte. Over het motief kon de politie gis teren nog geen mededelingen doen. Het echtpaar zou volgens bu ren vier jonge kinderen in de leef tijd van 8 tot 13 jaar hebben. De twee oudste kinderen waren op het moment van het drama in een moskee in de buurt, de twee jong- sten zouden getuigen zijn geweest. De politie arresteerde de man op straat toen hij Op blote voeten het portiek van de flatwoning wilde verlaten. Enkele ooggetuigen, on der wie de overbuurman, hebben een verklaring afgelegd. Buren reageerden geschokt op het drama. Enkele omwonenden wis ten te vertellen dat het echtpaar be zoek had. Deze bezoekers zouden via het balkon aan de achterzijde van de flat zijn gevlucht. THUIS IS HET al &R1E &ASEN1 ROK,JESt»AS VOOR JOUW INFORMATIE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 4