Geyte in Sluis sport 139 Zeeuwse amazones staan nationaal hun mannetje Driebanders Delta/Fast zijn koploper af na onverwacht verlies Goede zaken Vlissingse hockeysters Alleen maandag 22 maart 2010 „Ik wist dat hij snel start en daarna zijn eigen tempo loopt", aldus de latere winnaar Cino van Ceyte over Chirma Woldu. „Toen ik zag dat hij het lastig kreeg, zat er niks anders op dan alleen verder te gaan." door Peter van Kouteren SLUIS - De zeventiende editie van de Zwinstedenloop kende gisteren niet alleen een recordaantal deelne mers (1502), maar ook een sterke winnaar. De 42-jarige Belg Gino van Geyte ging op herhaling en liep in een indrukwekkende solo onbedreigd naar de overwinning. Het parkoersrecord van John Ver- meule bleef fier overeind. Van Geyte finishte na één uur, zes minuten en 33 seconden en had daarmee twee minuten meer no dig dan Vermeule in 1998. Het gat met zijn achtervolgers was niette min opzienbarend. Nooit eerder fi nishte de winnaar van de grens overschrijdende halve marathon met zo veel voorsprong. Gino van Geyte, die de Zwinste denloop vier jaar geleden ook op zijn naam schreef, was zeer tevre den met zijn tijd. In de aanloop naar de marathon van Antwerpen onderwierp de uit Zwijnaarde af komstige atleet zich aan een serieu ze test. „Ik wil in Antwerpen pro beren om beste Belg te worden en onder de twee uur en twintig mi nuten te lopen. Ik ben al een tijdje goed bezig. Met de conditie die ik nu tentoonspreid, moet dat moge lijk zijn. Ik ben niet echt iemand die goed alleen kan lopen, meer een volger. Dit is mijn snelste tijd in Sluis. Alles wijst erop dat ik in Antwerpen goed kan presteren." Gino van Geyte liep als eerste uit een groep van acht achtervolgers het gat dicht naar de in Brugge woonachtige Eritreër Ghirma Wol- du, die direct vanaf de start was ge demarreerd. De Afrikaan, die een imposante erelijst kan overleggen, liep in de eerste kilometers ruim vijftig meter voor het deelnemers veld uit. „Ik wist dat hij snel start en daarna zijn eigen tempo loopt", aldus Van Geyte. „Die andere man nen kwamen niet mee", zei hij over zijn geslaagde jump naar Wol- du. „Toen ik zag dat Woldu het las tig kreeg, zat er niks anders op dan alleen verder te gaan." Woldu, die de tol betaalde voor zijn bliksemstart en in het vervolg van de race gezelschap kreeg van Francis Vansteenbrugge, moest uit eindelijk genoegen nemen met de derde plaats. Vansteenbrugge: „We waren met een groepje van vijf op Woldu aan het jagen. Toen we bij hem kwamen, is hij op elf kilometer direct weer gedemar reerd. Ik kon als enige met hem mee en na negentien kilometer het verschil maken. Vooral in de eerste helft van de wedstrijd ging het enorm hard. Twee jaar geleden werd ik hier vierde. Vorig jaar der de, nu tweede." Lachend: „Mis schien moet ik volgend jaar dan maar winnen, hè." Pascal van Troost, die in Den Haag studeert maar in Sluiskil is gebo ren en getogen, imponeerde door als vijftiende (en beste Zeeuw) in 1.12.02 uur te finishen. „Ik heb pas vanochtend besloten om mee te doen", vertelde hij. „Ik wil aan het eind van het jaar een goede halve marathon lopen en moest in de opbouw eigenlijk een pittige duurloop van tachtig minu ten lopen vandaag. Het ging erg lekker, maar ik merkte dat ik nog niet genoeg omvang heb. Ik wilde niets forceren en heb me een beet je ingehouden." Snelste vrouw in Sluis was net als twee jaar geleden de Belgische Ria Thienpont, die in eigen land tot de top behoort. Frederique Versluijs uit Zuidzande finishte als beste Zeeuwse in 1.28.08 uur. De Zeeuws-Vlaamse was zeer tevreden met haar tijd en genoot daarna van een terrasje in hartje Sluis. door Joop van den Oudenhoven VLAARDINCEN - De driebanders van Delta/Fast Bouwservice heb ben gisteren in Vlaardingen twee kostbare punten laten liggen door de nederlaag van 6-2 tegen MCR Metaalconservering. Daarmee raak ten ze de leiding in de eredivisie kwijt aan Van Donge8t de Roo. Het was een lelijke misstap van Delta/Fast in de strijd om de beste positie bij aanvang van de play offs. Het gehele seizoen had de Sluiskilse formatie de leiding ste vig in handen, op een gegeven mo ment bedroeg de voorsprong zelfs vijf punten. Sinds het verlies tegen Van Donge8cDe Roo is de neer gang echter ingezet, met als diepte punt de nederlaag van gisteren te gen MCR. Natuurlijk zijn de Vlaar- dingers geen gemakkelijke tegen stander, verlies tegen deze oppo nent is echter wel erg mager. De kampioen van de gelijke spelen worden ze ook wel genoemd, maar Delta/Fast kwam gisteren niet eens aan een gelijkspel. Voor de pauze tekende zich al een gevaarlijke situatie af toen Henk Habraken nog wel won, maar Jean Paul de Bruijn na een sterke start niet meer aan de bak kwam tegen Dave Christiani. De Limburger vocht zich na een fikse achter stand sterk terug met series van 12, in cijfers Driebanden. Eredivisie: MCR Metaalconservering - Delta/Fast Bouwservice 6-2. Dion Nelin - Eddy Leppens 50-36, 28; Dave Christiani - Jean Paul de Bruijn 50-36, 27; Richard Bitalis - Peter de Backer 50-46, 41; Ruud Nieuwenburg - Henk Habraken 41-50, 51. 5 en 4 en maakte daarmee het ver schil dat hij niet meer uit handen gaf Peter de Backer gaf het wel uit han den namens Delta/Fast. Hij leidde tot de 34e beurt (37-32), maar kon het karwei tegen Bitalis niet afma ken. Daarmee vervloog de kans op een remise, omdat Eddy Leppens door Dion Nelin naar een kanslo ze nederlaag werd gespeeld. De laatste hoop van Delta/Fast was dus gevestigd op De Backer, maar dat bleek tevergeefs te zijn. „We hadden hier gehoopt op ten minste een punt", zei teamleider Jan Kikken na afloop. „Nu hebben we niks. We zijn teleurgesteld, maar niet aangeslagen. Er is nog niets verloren, hoewel we het hier wel hebben laten liggen natuurlijk. We moeten tegen Dekker de pun ten pakken en dan op de laatste dag tegen Van Donge het verschil maken." door Peter Snelders MIODELBURC - Het vrouwenteam van Vlissingen deed gisteren een uitstekende zaak in de derde klas se van de hockeycompetitie. Het won met 2-1 verdiend van naaste rivaal Oirschot en kreeg daardoor meer uitzicht op lijfsbehoud. De wedstrijd van de vrouwen van Olympia ging niet door, omdat te genstander Made met personele problemen kampte. Vrouwen Tweede klasse Voorne-Rapide 2-1 (1-0): Rapide was in de eerste helft iets beter, maar kon net als de thuisploeg voor weinig doelgevaar zorgen. Voorne had aan één kans voldoen de om te scoren: door een snelle omschakeling van verdediging naar aanval verraste het Rapide. De bezoekers uit Hulst kwamen in de 16e minuut van de tweede helft op gelijke hoogte. Op aangeven van Lieke Alberti zorgde Tatsjana van den Eynde voor de gelijkma ker. Daarna was het spelbeeld evenwichtig en leek het duel af te gaan op een terecht gelijkspel. Vijf minuten voor het einde scoorde Voorne echter op discutabele wij ze 2-1. Derde klasse Vlissingen-Oirschot 2-1 (1-1): Op basis van inzet verdiende Vlissin gen de winst. In de eerste helft, die werd afgesloten met 1-1, waren de teams aardig aan elkaar ge waagd. Voor Vlissingen scoorde Brechtje de Schipper uit de re bound van een strafcorner. Na de rust nam Vlissingen in de 14e mi nuut de leiding door Caro Schuite- ma. De thuisploeg verzuimde ech ter om het duel definitief te beslis sen en daardoor bleef het span nend tot de laatste minuut. Mannen Derde klasse Udenhout-Rapide 6-1 (2-0): Rapi de. haalde nooit het niveau van de voorgaande vier winstpartijen. Bij de rust was het al 2-0 voor Uden- hout. Toen de thuisploeg kort na de hervatting 3-0 scoorde, liet Ra pide de moed zakken. Het was aan doelman André Paping te danken dat de schade beperkt bleef tot zes tegentreffers. Bij de stand 5-0 scoorde Maxim Post tegen. Vierde klasse Olympia-Dommel 2-0 (2-0): "Een vreemde wedstrijd", aldus Olympia-coch Jan Boerbooms na afloop. "In de eerste helft was Dommel beter, maar namen we te gen de verhouding in een voor sprong van 2-0. Na de rust hadden we het duel volledig onder contro le, maar toen verzuimden we af stand te nemen." Olympia kwam in de eerste helft op voorsprong uit een strafbal van Gijs Schueler. Op slag van rust zorgde Ingvar Neve op aangeven van Tim Boerbooms voor 2-0. In tegenstelling tot vorige week bleef Olympia in de tweede helft bij de les en gaf vrijwel geen kans weg. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De Zeeuwse amazones lieten zich gis teren in de nationale dressuurwed- strijd bij Stal de Kroo in Nieuw en Sint Joosland van hun beste kant zien. Chantal Nijpjes schreef met U've Got It de eerste proef ZZ-Zwaar op haar naam. Wilma Salm toonde zich vervolgens met Victoria in de herkansing verras send de beste. De overwinning in de Prix St. George werd een prooi voor Magi Ansems met O'Brian uit Vijfhuizen. De klasse ZZ-Zwaar kenmerkte zich door een sterke kopgroep waarin iedereen aan elkaar was ge waagd. Chantal Nijpjes reed de met veel afdruk door de baan gaande schim mel U've Got It in de eerste proef met 64.52 procent naar een nipte overwinning. De Middelburgse bleef Emmy Bouthoorn uit Zaamslag met de hengst Parlando viertiende pro cent voor. In de herkansing moest Chantal Nijpjes met de Democraat-zoon haar meerdere erkennen in Wilma Salm en de op dit niveau debute rende merrie Victoria. De amazo ne uit Yerseke stuurde de tactma- tig en los door het lichaam bewe gende Gribaldi-dochter met 63.86 procent naar een verdiende zege. Vooral in de gestrekte gangen toon de de combinatie zich een fraai plaatje. Maar ook in de zig-zag ap- puyementen werden achten ge scoord. Salm bleef Chantal Nijpjes, die in de warmloopronde met Victoria als vierde was geëindigd, ruim een procent voor. „In de eerste proef liep Victoria nog wat gespannen", aldus Salm. „Maar in de tweede proef gaf ze me een fijn gevoel. Ze bleef goed bij de les en let haar heel fraai zien." In de goed bezette klasse ZZ-Licht reed Aniek de Laat de los door het lijf bewegende Obelisk-zoon Umpi re K naar een totaal van 65.14 pro cent naar de overwinning. Zij bleef Thamar Zweistra met de mer rie Hexagons Zodinde ruim een procent voor. Jurylid Piet Westveer: „Aniek stel de haar paard vriendelijk voor en liep het heel ontspannen door de proef Dat was het verschil met Zolinde en Thamar. De merrie liep wat gespannen en maakte daardoor wat foutjes." Chantal Nijpjes won met U've Got It de eerste proef van de klasseZZ-Zwaar in Nieuw- en Sint Joosland. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43