sport 137 Fortis doet goede zaken in bizar duel Nieuw verlies volleybalsters WS Broer en zus Van de Ven baas op eigen circuit De Stormvogel rukt verder op Ropakustrun voor De Kok en Francke KORFBAL Souburgers winnen eerste beslissingswedstrijd maandag 22 maart 2010 W deels de verdienste van de thuis ploeg. „Maar als je met zeven ver trekt en er twee slecht functione ren, dan kom je een wissel tekort", stelde trainer Rob Lantsheer vast. „Het leek wel of er een soort mat heid over het team lag. Waarom, dat weet ik niet. We hebben niet in de wedstrijd gezeten." Goirle won de eerste set nipt en was na de eerste setwinst vooral in de tweede set heer en meester. WS'92 scoorde daarna tegen en bood ook in de vierde set goed par tij. „In die fase kregen we heel wat kansen", vond Lantsheer. Zijn ploeg profiteerde er echter niet van. door Peter van Kouteren middelburg - De volleyballers van Mytilus wacht nog een spannend slot van de competitie in de regio divisie. De Goese formatie verloor met 3-1 van Goirle 2 en verkeert in zwaar weer. De vrouwen van WS'92 incasseerden in de promo tieklasse B eveneens een neder laag. Goirle was met 3-1 te sterk. Goirle 2-Mytilus 3-1 (25-15, 22-25, 25-20, 25-15): De Goese formatie speelde twee sets redelijk en had in de andere twee sets niets in te brengen. De thuisploeg deed met succes een beroep op een paar oudgedienden. Zo was Martin Fer- ket (ex-Morres/Hulst) onder ande ren van de partij. Goirle bestookte Mytilus met een lastige opslag. „In de eerste set zijn we weggeser- veerd", vond Peter Verburg. Met een betere pass en spelend in een hoger tempo kwam Mytilus in de tweede set op gelijke hoogte. Die goede lijn werd in de derde set doorgetrokken tot het negentien de punt. Toen stokte het ritme van de Goese ploeg, waarvan door de thuisploeg werd geprofiteerd. In de vierde set was de Goese pijp helemaal leeg. Goirle-WS'92 3-1 (25-23, 25-17, 18-25, 25-23): De Vlissingse équipe kon geen potten breken. Dat was door Roeland van Vliet RIDDERKERK - De wedstrijd Bol- nes-Fortis was zaterdagavond een lachertje. Flet beslissingsduel in Ridderkerk, de eerste in een drie- kamp, eindigde slechts in 4-6. „Bi zar", noemde Leonard Debbaut, de trainer van de Souburgse eerste klasser, de lage score. Maar hij had er maling aan. Zijn team zette im mers met de overwinning een gro te stap richting lijfsbehoud. Fortis, Bolnes en Merwede eindig den gedrieën op de vijfde plaats in de eerste klasse G. Daardoor wer den ze gedwongen 'nacompetitie' te spelen. In een driekamp, met al lemaal één uit- en één thuiswed strijd, moet nu duidelijk worden welke ene ploeg erin blijft en wel ke twee teams eruit vliegen. Fortis en Bolnes toonden in Rid derkerk aan dat het terecht is dat ze op de nominatie staan te degra deren. Beide achttallen waren aan vallend onmachtig en scoorden daardoor bedroevend weinig. Het was absurd voor een zaalduel, waarin beide teams toch makkelijk meer dan tien goals moeten kun nen maken. „We waren nu heel blij dat we kort na rust op 2-4 kwa men", zei Debbaut. „Normaal kom je in één a twee minuten van Leonard Debbaut 2-2 naar 2-4. Nu was het voor ons een grote stap. We kwamen eigen lijk toen al op een beslissende voorsprong." Het begin van de wedstrijd oogde nog wel doorsnee: binnen acht mi nuten was het 2-2. Maar in de ove rige 22 minuten in de eerste helft viel er geen doelpunt meer en was het spel van beide teams niet om aan te zien. Chaïm Koole (die we derom speelde in plaats van de ge blesseerde Remco Crucq), Jordy Sleijpen, Esther Kasse en Jessica de Boer stonden op dat moment bij Fortis in de aanval, maar scho ten alleen losse flodders. Het was voor de geel-zwarten om moede loos van te worden. In de tweede helft krabbelde For tis ietsje op. Dat 'ietsje' was al ge noeg om Bolnes af te schudden. Zelfs bij 3-5 en 3-6 ging de thuis ploeg niet opportunistischer korf ballen om nog een punt uit het vuur te kunnen slepen. Debbaut: „Bolnes is gewoon de slechtste ploeg in deze klasse. Maar vreemd genoeg is het voor ons de moeilijk ste ploeg geweest, want wij verlo ren zowel uit als thuis." De tweede wedstrijd in de drie kamp, Merwede-Bolnes, is mor genavond. Zaterdag komt Merwe de op bezoek in Vlissingen. Van die ploeg heeft Fortis dit jaar nog niet verloren. „Maar we mogen ons niet rijk rekenen", zei Deb baut. „Want hoe vaker je van hen wint, hoe dichterbij de eerste ne derlaag komt", stelde hij wijs. Scores Fortis: Jordy Sleijpen 2, Niels Bebelaar, Esther Kasse, Chaïm Koole en Joyce Schoonaard 1 Mykel van de Goor was in de gemixte klasse veteranen, MX 1 en 3 junioren verreweg het sterkst. foto Lex de Meester door Herman Heuvink VLISSINGEN - De familie Van de Ven maakte een groot succes van de eerste clubmotorcross van dit seizoen op het circuit van MSV De Uitlaat in Vlissingen-Oost. Op hun thuiscircuit bleef Rinus ieder een de baas bij de senioren, terwijl zijn jongere zus Nancy met ieder een de vloer aanveegde in de 85 cc grote en kleine wielen. Bij de senioren MX 1 en MX 2, die gezamenlijk van start gingen, leek het op een echte confrontatie uit te draaien tussen Rinus van de Ven en Mark Boot. Van de Ven nam kopstart, gevolgd door Boot. Een duel tot aan de meet werd het niet. Tegen het eind van de man che kwam Van de Ven alleen door. Boot makte een schuiver en kreeg zijn motor niet meer aan de praat. Steven Ovaa leek de plaats van Boot over te nemen maar ging op zijn beurt in de fout. Uiteindelijk finishte alleen een sterk rijdende Erik van der Wek ken als tweede nog net in dezelfde ronde als de glorieuze winnaar. Joey Verwijs werd derde, voor Ge orge Purchase, een leerling van Van de Ven uit het Engelse Sout hampton. Ook in de tweede manche bleek Van de Ven de sterkste. Boot legde zonder echt aan te dringen beslag op de tweede plaats. Spannender was het gevecht om plaats drie tus sen Ovaa en Purchase. De Brit be sliste het duel in zijn voordeel. Joh nny van Eekelen reed een gedegen manche er werd knap vijfde, voor Verwijs en de slecht gestarte Van der Wekken. In de gemixte klasse veteranen, MX 1 en 3 junioren stond er geen maat op het rijden van de vete raan Mykel van de Goor. Beide manches wist hij met overmacht te winnen. Frank Rottier was de sterkste bij de junioren. Henk Buijs werd duidelijk winnaar in de MX 2 junioren klasse. Bij de jeugd was in de 85 cc grote en kleine wielen eens te meer Nan cy van de Ven de sterkste. Zij leid de in beide manches van start tot finish. In de eerste manche leek Marvin Boone op weg naar een tweede plaats. Hij ging in de fout en finishte als negende. De tweede plaats ging nu naar naamgenoot Guido Boone. Derde werd Lukas de Ruiter, die knap inhaalwerk liet zien. In de tweede manche bleef Marvin Boone wel overeind en haalde het voor Guido Boone. Bij de 65 cc kleine en grote wielen was in de eerste manche Corne Blok de sterkste, voor Dailey van de Ketterij en Timo Dhanis. In de tweede manche viel Blok uit. Van de Ketterij haalde het toen voor Jayden Hoek. Bij de 50 cc won in beide manches Jonah Pijnen voor Joris Lampio en Jason de Jong. door Ko Mechielsen MIDDELBURG - De waterpoloërs De Stormvogel werd vier weken gele den afgeschreven voor de titel en zelfs een plaats bij de eerste drie was een vraagteken. Vier winstpar tijen later staan de Vlissingers op de tweede plaats en is zelfs de kop positie binnen bereik. Zaterdag won de ploeg met 5-1 van SWNZ. De Stormvogel 2 versloeg De Wa rande 3 met 12-2 en De Stormvogel 3 was in een Zeeuws onderonsje te stérk voor De Schelde 2: 6-4. De Stormvogel-SWNZ 2 5-1: De Stormvogel was de betere ploeg maar miste teveel kansen. Via 1-0, 2-0 en 3-1 sloeg de thuisploeg pas in de slotfase echt toe. Scores De Stormvogel: Martijn Me chielsen 3, Chris van der Draai en Jer- mo de Lange 1. De Stormvogel 2-De Warande 3 12-2: De Stormvogel 2 speelde een goede wedstrijd tegen het zwakke De Warande 3 en de Vlissingers na men in de eerste periode al snel een 4-0 voorsprong. In de tweede periode werd niet gescoord, maar daarna liet de thuisploeg er geen gras over groeien. Via 10-1 eindigde het ongelijke duel in 12-2. Scores De Stormvogel 2: Pim Bekkers 4, Frenske Eijzermans en Bas Mechiel sen 2, Frank Leijnse, Jaap Bovendorp, Jordy de Nood en Sjaak Leijnse allen 1 maal. De Stormvogel 3-De Schelde 2 6-4: De Schelde 2 had een goede start en scoorde snel de 0-1 maar daarna was het aan De Stormvogel 3 om beter te gaan spelen. De ploeg uit Vlissingen nam een 2-1- voor sprong. Toen het in de derde perio de 2-4 werd, leek de zege naar Ter- neuzen te gaan. De Stormvogel 3 toonde echter veerkracht en greep alsnog de zege. Scores De Stormvogel 3: Cheyenne van Berkel 5 en Robin Juranek 1 maal. Vrouwen. De Stormvogel-Gorgo 3-5: De vrouwen speelde een ver dienstelijke wedstrijd waarin het in het begin te veel fouten maakte en snel tegen een 0-2-achterstand aan keek. Het werd nog 2-2, maar daar na namen de bezoekers opnieuw het heft in handen om het niet meer weg te geven. Scores De Stormvogel: Joyce Piek, Cor- line Meulmeester en Lois van de Berg allen 1 maal. door Sjaak Sinke DISHOEK - De zesde editie van de Ropakustrun ten bate van de kan kerpatiënten is gewonnen door Marianne de Kok (Lewedorp) en Jesper Francke (Koudekerke). Op het loodzware parkoers over duinen, strand en door bosgebied passeerde Zeeuws crosskampioen jesper Francke na 38 minuten en 10 seconden de finish voor het Pannenkoekenhuisje. Adriaan van Keulen (Middelburg) beperkte de schade met een half minuutje en bleef daarmee Rob Muster (Oud- Gastel) ruimschoots voor. Marianne de Kok, afgelopen week nog ziek geweest, had nauwelijks tegenstand bij de vrouwen. In de laatste kilometers werd ze nog wel bijgehaald door Niels Koole (Zou- telande) in zijn derde wedstrijd na zijn langdurige blessure. De Kok fi nishte na 44 minuten en 17 secon den. Op de vier kilometer hadden win naar Tim van de Broeke (Vlissin gen) en Pieter Wisse (Biggekerke) een grote voorsprong op de achter volgers. Christa Verhage (Oost- Souburg) was de snelste bij de vrouwen. Waarschijnlijk door het druilerige weer en de Zwinsteden- loop viel het aantal deelnemers wat tegen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41