361 sport Dressuurtoppers ontlopen elkaar weinig Handbalsters Olympus op drempel tweede klasse na zwaarbevochten zege op Avanti 2 Arnemuiden-keeper Meesen naar Axel Jankovic pakt titel in Indian Wells Sterke prestaties jeugd Middelkamp Judoka's Geelhoed sterk in Dutch Open BC Vlissingen rolt rodelantaarndrager op maandag 22 maart 2010 VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen (lichte shirts) moesten in hun voorlaatste thuis wedstrijd van het seizoen een bijna verplicht nummer afwerken. Het nog puntloze Vlijmscherp werd met 92-64 naar huis gestuurd. „Gelukkig was de focus er", keek coach Victor Vermue te rug. „Want ook tegen een staartploeg moet je op scherp staan." De Vlissingers kwamen nooit in ge vaar. Via 29-21 eind eerste periode en 49-29 bij rust werd de 92-64 bereikt. Scores BC Vlissingen: Dorde Karadzic 23, Dennis de Pauw 18, Michels Bosters 15, Allard de Jong (foto) 11, Emilio Jangbahadoer 9, Sjors van der Poel 8, Stefan Schrier en Raylin Jimenez 4. foto Lex de Meester AXEL Zondagvierdeklasser Axel heeft zich voor het komende seizoen ver sterkt met Jaimy de Visser (HW'24) en doelman Niels Mee sen (Arnemuiden). De overgang van Meesen, nu doel man bij Arnemuiden, is opmerke lijk omdat de Axelaar daarvoor ja renlang voor buurman AZW uit kwam. Volgens Axel-voorzitter Ronny van de Velde worden er nog meer spelers aangetrokken. Bij Axel vertrekt Daryl Rawidjan aan het eind van het seizoen naar het Belgische Zelzate. INDIAN WELLS De Servische tennisster Jelena Jan kovic heeft het toernooi van In dian Wells gewonnen. De als zesde geplaatste speelster versloeg in de finale de als tweede gerangschikte Deense Caroline Wozniacki met 6-2 6-4. Jankovic had een moeiza me start in het toernooi. In de der de ronde was ze twee punten af van een uitschakeling door de Itali aanse Sara Errani. Ze vocht zich te rug en stoomde daarna door naar de finale. Ze behaalde in Indian Wells haar eerst titel van 2010 en de twaalfde in haar loopbaan. DORDRECHT Wielrenster Denise Gunst uit Yer- seke is tijdens een jeugdwedstrijd in Dordrecht op de derde plaats geëindigd in categorie zes. de wed strijd werd beslist in een massas print. Erik Boer (Wolphaartsdijk) reed in dezelfde categorie naar de zevende plaats. In categorie vier was er voor Timo de Jong (Goes) een vijf de plaats. ZRTC Theo Middelkamp finishte in het ploegenklassement als achtste. DALFSEN Tijdens de Dutch Open judo van de bond CJJF in Dalfsen hebben Gil bert Tolhoek en Ruben Jumelet za terdag goud weten te bemachtigen in de leeftijdscategorie tot twintig jaar. Tolhoek werd eerste in de klasse tot 81 kilo. De Vlissinger wist net als zijn clubgenoot uit Zierikzee (-73 kilo) al zijn partijen voortijdig met een vol punt te winnen. Beide judoka's komen uit voor Sportschool Geelhoed. UIT ZAALVOETBAL Regio Walcheren. Eerste klasse: TCV 1 -Engiplast/Uitrtn 1 8-1, Hydrofa 1 - Domburg ZV 1 4-9, PSVW - VAW 1 5-1, Garderen/Dekker 1 - SC Baskensburg 0-5 regl. Meiveld - Sloga 6-6, Akkerdaas - Milano/Bistro 8-12. Tweede klasse: Geen Idee 1 - Baderie 8-6, Westkapelle 1 - Garderen/Dekker 2 10-5, Domburg ZV 2 - TA Control Systems 5-6, Murre/de Visser - WZP 5-3, No Spang - Engiplast/Uitrtn 2 6-4, TSA Brandpreventie - Hiwako 4-9. Derde klasse: Woontrend Zee land - AFC 6-6, Torna - Schinkel ass 2-7, Vos kamp boys - FC Laurens 12-4, Thermo pro ducts - Westkapelle 2 5-6, Arnemuiden 2 - Damen/Schelde 2-14, Arnemuiden 1 - Varian BV 3-1 Vierde klasse: TCV 2 - Dekker/Tramper 6-1, VAW 2 - Jobse timmer werken 7-0, Geen Idee 2 - Hydrofa 2 4-3, Gou we Gheyt/SVB - Don risicobeheer 3-5, Draad- krabbers - Multatuli 3-6, Zeeuwsche Stryders - Domburg ZV 3 2-5. door Lucien Roelandt HEINKENSZAND - Met dressuur van hoog niveau zorgden de combina ties in de klasse Li voor een fraai slot van de dressuurwedstrijd van Allround in Stal Vermue in Hein- kenszand. Alle combinaties scoor den ruim voldoende voor winst punten. Jeal Ordehi was de beste van de sterk presterende groep. De kopgroep in de klasse Li lag bij zonder dicht bij elkaar. )eal Ordehi reed de apart en ontspannen bewe gende Gribaldi-zoon Primeur naar het uitstekende totaal van 208 pun- door Wim Kakebeeke middelburg - De handbalsters van EMM boekten op eigen veld een 24-19-zege op het sterke White De mons. Het Vlissingse Olympus staat op de drempel van de twee de klasse na de zege bij Avanti 2. Vrouwen. EMM-White Demons 24-19: Met de vijfde of zesde plaats valt prima te leven, meent trainer Auke van Hinte. Tegen de laagvlie gers werden in de eerste klasse veel punten gemorst. De top moest daarentegen zeven punten afstaan aan de Middelburgse hand balsters. „Daarom horen we op die positie thuis", meent Van Hinte. ten. De Vlissingse combinatie bleef Heidi de Jonge met Dade- lions Zevenotti twee puntjes voor. Op één punt afstand volgden Jac queline Corbeel met Royal April, Corné Gidionse met Aktion D en Renee Westrate met Orviel. In de beslissende onderdelen toonde Corbeel zich met de Welt Hit-dochter de beste van dit trio. Ook in de L2 was het krachtsver schil in de kopgroep minimaal. In de strijd om het oranje erelint hiel den Tony van der Hiele met de merrie Miss Princess en Marlyn Moerdijk met de ruin Lezza- „We zijn nog te wisselvallig- Al gaan we de laatste tijd wel steeds kleine stapjes vooruit." Het resul taat tegen het als derde geplaatste White Demons mocht er zijn. De strijd had z'n hoogte- en diepte punten, maar bij vlagen werden de gasten zoek gespeeld. Vooral Pe- tula Brasser beschikte tegen de Bra banders over een sterk schot: elf treffers. Dat het duel zonder uit sluitingen eindigde, was een klein wonder. De gasten trokken vele malen aan de noodrem. Scores EMM: Petula Brasser 11, Marie ke Riemens en Anouk Provoost 4, An ouk Castenmiller 3, Ariska Tax en Xaifa Nijsen 1. no-Condios met 197 punten zelfs de balans in evenwicht. Op de be slissende onderdelen was Van der Hiele met de Paradiso-dochter net iets beter dan haar rivale uit Waar de. Ondanks de tweede stek was Moerdijk tevreden over de Landor S zoon. „Lezzano is een heel moei lijk paard. Hij is eigendom van Jo hn Metgod, oud-speler van Feye- noord. Zijn dochter heeft hem eerst gereden, maar dat ging totaal niet. Ook bij mij heeft het even ge duurd voor het klikte. Lezzano loopt bij ons veel in de wei en die vrijheid heeft hij kennelijk nodig. Avanti 2-Olympus 11-13: In Dru- nen werden de laatste restjes twij fel over het kampioenschap in de derde klasse C weggenomen. Zon dag kan in eigen huis de kroon op het werk worden gezet tegen HMC 3. „Als je zover bent geko men, moet je het pakken ook", vond trainster Rita van den Velde na de zenuwslopende partij. „Maar we willen het ook. We wil len omhoog." De grote belangen kwamen het niveau niet ten goe de. Normaliter is de Brabantse equipe kansloos maar in Drunen liep Olympus vooral zichzelf in de weg. De angst dat de partij door de vingers zou glippen was groot Hij begint zich steeds meer te ont spannen, waardoor de oefeningen beter lopen." In de klasse Mi voerden de op dit niveau debuterende paarden de bo ventoon. Mieke Evertse stuurde de expressief bewegende en over uit stekende basisgangen beschikken de ruin Vermue's Vasco met 196 punten naar de overwinning. Eigenaar Albert Vermue: „Ik heb met Vasco eerst nog gesprongen. Maar het is duidelijk een dressuur- paard." Dinja van Liere reed Die sel Feul For Life met 189 punten naar de tweede stek. Van den Velde: „Iedereen stond stijf van angst. Zelfs ik." Wendy Meerman en Martje Huiben hiel pen Olympus beiden met zes tref fers aan de zege. Mannen. HMC 2-EMM 2 34-25: Door de nederlaag zijn de Middel burgse reserves hekkensluiter ge worden en lijkt degradatie nabij. Gisteren liep het vooral stuk in de dekking. Normaliter de sterkste kant. Voor de pauze waren de be zoekers ook niet erg gelukkig in de afronding. „De groep blijft positief en dat vind ik heel belangrijk", al dus coach Eef van Ginkel. De mannen van EMM komen pas mor genavond in actie tegen Delta Sport 2. gSJtARTVI E

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 40