sport 133 TTCM laat grote voorsprong schieten De Noormannen glansrijk winnaar van burenruzie FC Dauwendaele raakt contact met koplopers van tweede klasse kwijt Heinkenszand heeft titel in vizier Twee treffers Kwast goed voor drie punten Vrouwen Smerdiek vaster op derde stek Ook Craauw buigt voor Zeeland Sport Delta Sport grijpt naast kampioenschap maandag 22 maart 2010 door Klaas Verspoor middelburc - De Noormannen krijgt in de derde klasse A het kam pioenschap in het vizier. Zelf won de ploeg uit Westkapelle met 4-0 van buurman en concurrent De Meeuwen en daarnaast speelden twee andere concurrenten Nieuw- dorp en AZW tegen elkaar gelijk (2-2). Stefan Wielemaker loodste VCK met drie treffers langs DFS: 3-1. De Noormannen-De Meeuwen 4-0: De ploeg uit Westkapelle liet er voor de vele toeschouwers geen twijfel over bestaan wie er in de burenruzie met De Meeuwen het sterkst was. Niels Dominicus open de na een fout van de bezoekende doelman in een gelijkopgaande eer ste helft de score voor de thuis- ploeg. Kort na het begin van de tweede helft besliste Mark Minderhoud na mens De Noormannen het duel. Via Dominicus werd het 3-0 en op aangeven van Menno de Nooijer kopte Minderhoud zijn ploeg ook nog naar de 4-0. De laatste twintig minuten gebeur de er weinig meer. VCK-DFS 3-1: De wedstrijd van VCK-aanvaller Stefan Wielemaker. Pieter de Munnik hielp DFS nog wel aan een o-i-voorsprong, maar voor rust kwam VCK nog op 1-1. Een verre uittrap van Joeri Nonne- kes belandde vlak voor het straf schopgebied van DFS en Stefan Wielemaker kopte de bal over de uitkomende Leander Rouw in het doel. Na rust eiste Wielemaker nog twee keer de hoofdrol voor zich op. Eerst scoorde hij met een halve omhaal de 2-1 en daarna was hij in een verder matige wedstrijd ook verantwoordelijk voor de der de Koudekerkse goal. Kapelle-SKNWK 1-2 (1-1): Romano Meerman 1-0, Wesley Goud 1-1, San- der Uijl 1-2. Colijnsplaatse Boys-Kruiningen 1-2 (1-2): Michiel van der Weele 1-0, Arno van de Berge 1-1, Claudi Kunuanina 1-2. Yerseke-Spui 3-0 (0-0): Arjan de Koe- ijer 1-0, Bernie Steketee 2-0, Bernie Ste- ketee 3-0. AZW-Nieuwdorp 2-2 (0-0): Wouter Boeije 1-0, Bert Apperlo 2-0, Martin Smaardijk 2-1, Martin Smaardijk 2-2. Seolto - Rillandia 5-1 (2-0): Ronald Polhuijs 1-0, Adrian Leijs 2-0, Adrian Le- ijs 3-0, Raimon Schouten 3-1, Jaap van Dam 4-1, Gert Jan Polhuys 5-1. Internos - Noad'67 2-2 (1-1): Mike Koole 1-0, Frank van Engelsman 1-1, Remy van Herk 1-2, Bastiaan Delleman 2-2. Tholense Boys - Krabbendijke 4-2 (3-0): Reinier de Groen 1-0, Reinier de Groen 2-0, Freddy Simons 3-0, Danny Weber 3-1, Freddy Simons 4-1, Martin Bal 4-2. Good Luck-WHS 0-0. MIDDELBURG Marieke Kwast zorgde er zaterdag voor dat de vrouwen van Oostka- pelle na de uitwedsttijd tegen Odysseus'91 met drie punten naar huis konden: 1-3. Het duel in de eerste klasse leefde kwam pas na rust op toen Oostka- pelle het heft in handen nam. Sha- mila Hamers zorgde voor de 0-1, maar een fout in de middenlinie van Oostkapelle kostte het team de gelijkmaker. Marieke Kwast zette de blunder snel recht in de slotfase twee keer te scoren. SINT MAARTENSDIJK De vrouwen van Smerdiek verste vigden zaterdag hun derde positie in de eerste klasse door Pancratius met 3-1 te verslaan. In de eerste helft zette Mandy Roels Angelique Hage vrij voor doel: 1-0. Hage legde op haar beurt de bal even later klaar voor Wendy de Wilde, die be hendig over de doelverdedigster heen schoot: 2-0. Pancratius kwam op 2-1, maar Wendy de Wilde gooi de de wedstrijd in het slot door de bal binnen te koppen uit de voor zet van Lenny Soutendijk. VLISSINGEN Zeeland Sport boekte tegen Graauw alweer zijn zevende zege op rij en doet daarom weer nadruk kelijk mee in de strijd om promo tie naar de vierde klasse van het zondagvoetbal. Aarnout Stok en Roy Verkerk we zen de Vlissingers in de eerste helft de weg naar de overwinning. Opnieuw Roy Verkerk en Niels Sla ger waren in de tweede helft de doelpuntenmakers. Zeeland Sport blijft vijfde met 33 punten uit 16 wedstrijden. door Tom Vennink middelburg - FC Dauwendaele verloor zaterdag de aansluiting met de top van de tweede klasse. WC'68 was op eigen veld verras send met 2-0 te sterk voor de Mid delburgers. De koppositie wordt gedeeld door Zaamslag en Bruse Boys. De laatste won met 1-3 van Duiveland. Zaamslag versloeg SSV met 0-3, moet nog twee wedstrij den inhalen en heeft de kansen op het kampioenschap in eigen han den. Serooskerke-Arnemuiden 1-1: De twee ploegen uit het rechterrijtje scoorden niet in de eerste helft. Na rust vuurde Frank Allaart op het Arnemuidse doel, de bal kaatste te rug voor de voeten van Roy Koole, die de 1-0 binnentikte. Seroosker- ke leek op winst af te stevenen, maar Thijs Roovers maakte kort voor tijd een belangrijk doelpunt voor Arnemuiden: 1-1. Deson danks een belangrijk puntje voor Serooskerke, dat de marge met de staartploegen behoorlijk groot houdt. WC'68-FC Dauwendaele 2-0: WC kwam goed uit de startblok ken en dacht binnen een minuut al voor te staan. De arbitrage zag echter buitenspel in de snelle aan val van de Brabanders en floot de thuisploeg terug. Vlak voor rust werd het doelpunt van Pieter de Graaff wél goedgekeurd en ging WC met voorsprong de rust in. Dauwendaele kwam er na de her vatting niet aan te pas en wist^ich geen raad met WC'er Léon den Ouden. Hij speelde een dijk van een wedstrijd en zag zijn ploegge noot Bart Vane de wedstrijd beslis sen. Duiveland - Bruse Boys 1-3 (1-1): Emiel Dorst 0-1, Ronald Zwager 1-1, Mats Willemse 1-2, Peter Willemse 1-3. SSV'65 - Zaamslag 0-3 (0-1): Peter Dieleman 0-1, Peter Dieleman 0-2, Peter Dieleman 0-3. door Tom Vennink Mark Minderhoud (midden) heeft de 2-0 gescoord voor De Noormannen. foto Lex de Meester middelburc - Borssele slaagde er zaterdag in de vierde klasse in om het sterk voetballende Nieuwland te verslaan. Domburg liet geen punten liggen en won overtuigend van ZSC'62 met 4-0. Toch lijkt de ploeg te laat te komen om Hein kenszand nog bij te halen. De kop loper pakte zijn tiende zege op rij. Bij MZVC werd het liefst 0-4. MZVC-Heinkenszand 0-4: Bijna 45 minuten bleef het gelijk, tot vlak voor rust Rens Baas zijn ploeg op voorsprong bracht: 0-1. De voor de pauze zo sterke Middel burgse verdediging kreeg het in het tweede bedrijf zwaar te verdu ren. Een strafschop vlak na rust (Jeroen Verschiere 0-2) luidde een zwaar tweede deel voor MZVC in. Een ongelukkige kopbal van mar- tijn de Vries belandde daarna in ei gen doel en de koploper liep ver der uit toen Rens Baas de 0-4 aan tekende. Domburg-ZSC'62 4-0: Het ver schil in positie op de ranglijst ver taalde zich voor rust niet in de ver houdingen op het veld. ZSC bood goed tegenwicht, maar incasseerde toch de 1-0 van Chiel Maranus. In de tweede helft was Domburg veel sterker. De Walcherse doelpunten makers waren Maurice Bernard, Sander Willemse en Ronald Hen- drikse. Domburg blijft winnen, maar lijkt toch tekort te komen om Heinkenszand nog bij te ha len. Het verschil bedraagt zes pun ten met een wedstrijd meer. Borssele-Nieuwland 2-1: De soli de selectie van Nieuwland kraakte zaterdag in Borssele. De scherpte van de afgelopen weken miste in de ploeg en dus werd het 1-0 door Jasper van Houcke in de eerste helft. Borssele kwam gedreven uit de kleedkamers en hield de tegen stand in bedwang. Het tij dreigde te keren toen een ongelukkige Wil- lian Boone de bal in eigen doel werkte (1-1). Danny Gilde stelde de drie punten alsnog veilig door de winnende treffer te maken voor Borssele. door Koen de Vries middelburc - De tafeltennissers van TTC Middelburg misten zater dag in de eerste divisie een unieke kans om SKF te achterhalen in de strijd tegen degradatie. Toen de scheidsrechters bij rust een kopje koffie in de kantine gingen drin ken, stond er een 5-0-voorsprong op het scorebord. Het werd uitein delijk slechts 6-4. TTCM deed vorige week welis waar goede zaken tegen Westa 2 (7-3), maar dat betekende niet dat het degradatiegevaar was afge wend. De achterstand op het veili ge SKF bedroeg immers nog vier punten. Die achterstand was zater dag a) bij rust weggewerkt. John Scott had zijn beide partijen ruim gewonnen en ook het dubbelspel Scott/Van der Mark was goed voor een zege. Het Zeeuwse dubbel gaat steeds beter draaien. De winst op SKF betekende de vierde dubbelze- ge in zes wedstrijden. Sören de Witte was verrassend te sterk voor veteraan Hans de Boer en Wouter van der Mark versloeg invaller Mare Werkhoven. Die Werkhoven was niet slecht, maar lang niet zo goed als Rouke Bos nia, die geblesseerd in Veenendaal achter moest blijven. Bosma won in zijn thuiswedstrijd nog al zijn wedstrijden tegen TTCM. Na de 5-0 Heten de Middelburgers zich het kaas van het brood eten. Alleen John Scott scoorde nog. Hij was veel te sterk voor Pim Mos- tert. Van der Mark en De Witte bleven op slechts één winstpartij staan. Van der Mark was nog het dichtst bij een punt. Hij haalde te gen Mostert op spectaculaire wijze een 2-1-achterstand op, maar kwam in de beslissende vijfde ga me veel te kort. „Ik had een slechte dag", keek Van der Mark terug. „Het had mini maal 7-3 moeten worden Vorige keer won ik nog van Mostert maar ik was nu niet goed genoeg." De Middelburger hielp daarna Hans de Boer in de wedstrijd. Van der Mark had een slechte start en zag de vijftigplusser steeds beter in de wedstrijd komen: 8-21 8-21 8-21. Met de magere 6-4 zijn de kansen op handhaving desondanks nog lang niet verkeken. SKF en TTCM ontmoeten in de resterende vier wedstrijd nog precies dezelfde te genstanders. Van der Mark: „Hun kopman is door zijn rug gegaan. Ik weet niet hoeveel tijd het kost weer fit te worden, maar we heb ben geen rust meer. De komende vier weken wordt de competitie uitgespeeld." Bovendien heeft TTCM met )ohn Scott ook in de eerste divisie een zekerheidje in huis. Hij zal in de resterende duels veel punten scoren voor de promo vendus. „De sleutel tot behoud ligt bij ons", beseft Wouter van der Mark. „Als Sören en ik meer par tijen gaan winnen, hebben we gro te kans ons te handhaven." middelburg - De handballers van Delta Sport kunnen promotie naar de regiodivisie vergeten. De wedstrijd tegen Bergeijk draai de gistermiddag uit op een anticli max voor de ploeg uit Zierikzee. In Brabant werd met 21-19 verlo ren. Concurrent Habo'95 lachte stiekem in zijn vuistje. Die ploeg kan op de slotdag thuis tegen Taxandria 2 de titel binnenhalen. Delta Sport deelde geruime tijd de lakens uit in de eerste klasse. Toen de prijzen werden verdeeld, gaf de ploeg echter niet thuis. Vorige week verloor de ploeg bij Internos 2. Delta Sport zal het seizoen waar schijnlijk afsluiten op de derde plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37