GPC wacht nacompetitie 32| Tern Boys heeft zin in toetje Mindere dag van Arnemuiden Goossen toont vorm in aanloop naar marathon maandag 22 maart 2010 terneuzen - Terneuzense Boys ver zekerde zich door een 3-2-zege op Schelluinen definitief van lijfsbe houd in de eerste klasse C. De for matie zette met de zege een goede reeks voort en durft zelfs te dro men van nacompetitie. Kloetinge liet in de strijd om de titel bij Nivo Sparta twee kostbare punten lig gen: 2-2. Terneuzense Boys-Schelluinen 3-2: Volgens voorzitter Robert Mat- thijs zou een plaats bij de beste ze ven nacompetitie op kunnen leve ren. „Niks moet, maar een toetje zou mooi zijn." Trainer Karl Ver gouwen: „Het zou ook voor de ont wikkeling van spelers goed zijn." Een pover Schelluinen kwam goed koop op voorsprong, toen doel man Rick Wiegmans een terugs peelbal bij Michael Kooiman inle verde: 1-0. Daarna nam de thuis ploeg het initiatief Nadat Jeroen van de Broeke door een benutte strafschop de stand in evenwicht had gebracht, kreeg de thuisploeg goede mogelijkheden. Gokhan Ersahin mikte met een diagonaal schot raak; 2-1 de ruststand. Nyemb tekende voor 3-1, waarna in de slotfase de eindstand op 3-2 werd bepaald. Nivo Sparta-Kloetinge 2-2: De be zoekers kwamen tweemaal op voorsprong. Daan Esser opende na twaalf minuten de score op aange ven van Mark Schuit. Drie minu ten later was het alweer gelijk. Na ruim een half uur zette Corné Schilperoort uit een vrije trap Kloetinge opnieuw op voor sprong, maar vlak voor rust werd het weer gelijk. Beide tegengoals kwamen op naam van Wesley Paij- mans, beide keren kwamen ze voort uit standaardsituaties. De eerste uit een doorgekopte verre in- worp, de tweede uit een corner. „Verder heeft Nivo Sparta geen kans gehad", had trainer Cees Houtepen gezien. Na rust kreeg Niels Kole nog een kans op de win nende treffer. Op miraculeuze wij ze overleefde Nivo Sparta nog een scrimmage voor het eigen doel. Met het oog op promotie deed het puntenverlies Kloetinge geen zeer. Met nog vijf duels voor de boeg be draagt de marge met nummer vijf WGZ negen punten. De top vier promoveert naar de hoofdklasse. GPC-aanvaller Björn Ronde probeert de keeper van Roda Boys te omspelen. foto Lex de Meester EERSTE KLASSE ZATERDAG GPC kan geen vuist maken tegen concurrent Roda Boys door. Ron de Waal vlissingen - GPC Vlissingen lijkt veroordeeld tot het spelen van na- competitievoetbal. De eersteklas ser had zich zaterdagmiddag bij winst op Roda Boys nog kansen op directe handhaving kunnen ver schaffen, maar ging op eigen veld kansloos onderuit: 0-2. Vrijwel vanaf de eerste minuut ver raadde de lichaamstaal van de meeste GPC spelers niet veel goeds. Er waren nog kansen op plaats tien, die aan het einde van de rit handhaving betekent, maar de thuisploeg straalde niet de abso lute wil en het geloof uit. GPC mis te niet alleen zes spelers, ook de strijdlust ontbrak grotendeels. „We wisten dat het improviseren was, maar dan moeten anderen op staan. En dat deden ze niet", luid de de bittere constatering van trai ner André Maas na afloop. „Vooral de eerste helft was qua inzet en be leving slecht. Het leek wel of er bij de meesten niet het besef leefde dat er wat op het spel stond", al dus de trainer, die alleen voor Mat- thijs Lugtenburg een uitzondering maakte. De aanvoerder scoorde een dikke voldoende, maar bleef veelal een roepende in de woes tijn. De wedstrijd speelde zich in een heel laag tempo en op een zeer bedenkelijk niveau af waar door er voor de toeschouwers nau welijks iets te beleven viel. Tot na een halfuur Wim Holster van Ro da Boys het op zijn heupen kreeg. De middenvelder passeerde enkele GPC-spelers en verschalkte keeper Leon Weeda met een geplaatst schot: 0-1. Op een gevaarlijke vrije trap van Jesper de Vlieger na kon de thuisploeg hier weinig tegen over stellen en mocht zelfs van ge luk spreken dat de schade kort voor rust niet verder opliep. Arie Houwelingen van Roda Boys kreeg het op vijf meter van het doel van Weeda zelfs voor elkaar om de bal nog over te schieten. Diezelfde Weeda hield zijn ploeg kort na de hervatting overeind met een prachtige reflex op een in zet van Remy Schouwenaar. Fafael Vulin testte aan de andere kant met een hard schot keeper Jacky den Bol van Roda Boys, dat een klein kwartier voor tijd de wed strijd op slot gooide. Rob Bouman schoot met een harde knal alle Vlissingse illusies aan flarden: 0-2. „We moeten ons maar gaan voor bereiden op de nacompetitie", be sloot een teleurgestelde Maas. GPC Vlissingen - Roda Boys/B 0-2 (0-1): 30. Wim Holster 0-1, 78. Rob Bouman 0-2. Scheidsrechter: B.L.J.M.M. Elissen (Udenhout). Gele kaart: Najim Boughmari, Rafael Vulin, Björn Ronde (GPC Vlissingen), Ronnie van Goch (Ro da Boys). Aantal toeschouwers: 125. door Kim 't Hooft door Wim de Vos terneuzen - Over een kleine vier weken wordt de tweede editie van de Marathon van Zeeuws-Vlaande- ren gelopen. Voor veel atleten houdt dat in dat ze aan de laatste voorbereidingen bezig zijn in de aanloop naar die wedstrijd. Zaterdag trok een deel van hen dan ook de loopschoenen aan voor de DOW-loop, waarin vooral de Zeeuws-Vlaamse atleten heer sten. Drie regionale lopers kwa men op het erepodium terecht. Erik Goossen (Terneuzen), Ivo de Bruijn (Heikant) en Frank Boere- bach (Hoek) namen de bovenste drie treden in. Daarbij dient wel te worden aange tekend dat het aantal deelnemers niet meer dan honderd bedroeg en dat de Belgen wegbleven. Erik Goossen, Ivo de Bruijn en Sebasti- aan Bouterse (Terneuzen) kwa men al snel aan de leiding. Goossen liet echter merken in een goede conditie te verkeren en nam snel afstand van zijn opponenten, van wie Bouterse de 5200 meter liep. „Ik voel dat ik op schema lig in de aanloop naar de marathon. De vorm en conditie zijn goed op dit moment", aldus Goossen, die aan staande zaterdag zijn allerlaatste test af zal leggen tijdens de 25 Kilo meter van Hulst. MIDDELBURG - In de tweede divisie had Arnemuiden een mindere dag in Eindhoven. Tegen Renata werd met 7-3 yerloren. Jan Henk Bomhof won twee maal. Hij versloeg Theo Boon en Sergei Choulepov. Verdediger Tim Tinus bleek te sterk. Een niet fitte Mare Hackenberg wist juist wel Tinus te verslaan maar had tegen Choule pov en Boon weinig kansen. Riny Kasse verspeelde vier matchpoints tegen Tinus. In een schuifwed- strijd van liefst vijftig minuten moest Kasse zich met 16-14 in de vijfde game gewonnen geven. Omdat de concurrentie meer pun ten pakte, moet Arnemuiden nog op zijn tellen passen om handha ving veilig te stellen. De mannen van SAR speelden in dezelfde pou le gelijk tegen Pecos 2. De ploeg uit Oegstgeest trad aan met twee invallers van verschillende kwali teit. Tegen vierdeklasser Dick Hoo- gendam werden de punten makke lijk binnengehaald door Simone de Klerk, Johan 't Hooft en Den nis Verdurmen. Maar ex-Neder lands kampioen Ronald Rijsdorp bleek voor het Kloosterzands drie tal te sterk. Vaste speler Paul Kruit werd door Johan 't Hooft en Den nis Verdurmen verslagen. De vrouwen van SAR wisten in ei gen huis met 7-3 te winnen van Li Ning Heerlen 2. Voor de Zeeuws-Vlaamsen waren Lindsey Boerdam en Anja d'Hondt het best op dreef met drie overwinnin gen. In de hoofdklasse B zette TTCM 2 het Tilburgse Irene 2 met 9-1 opzij. Jelle Rhee en Thomas Groenewoud bleven ongeslagen. Kim 't Hooft won tweemaal. TTCM 3 speelde in de hoofdklasse C gelijk tegen Taverbo. Michel Sperling won driemaal. Jeroen Louws voegde daar twee winst punten aan toe. Bij de jeugd deed het eerste jon gensteam van TTCM goede zaken door Bit.nl uit Ede na een 2-3-ach- terstand met 7-3 opzij te zetten. Een teamprestatie van William Ma- rinissen, Kristian Davidse en Pa trick Vroomen die allen twee wed strijden wonnen. Door de zege is er nog zich op plaatsing voor de play-offs waarin de nationale titel op het spel staat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 36