RCS komt tegen Longa met 301 sport Zeelandia Middelburg wint topper in Hoogerheide en slaat een gaatje Aardenburg laat RIA W kansloos in derby: 5-0 Goes lijkt niet meer te stoppen Leen van Boven terechte winnaar bandstoten maandag 22 maart 2010 EERSTE KLASSE ZONDAGVOETBAL Souburgse ploeg komt met 4-0 voor en ziet bezoekers uit Tilburg nog terugkomen tot 4-3. 4 RCS-verdediger Alfaro Pentury kreeg tegen Longa de eerste rode kaart in zuijn carrière. RCS-speier Besar Xhoxhaj (rood shirt) maakt het een verdediger van Longa lastig. foto Lex de Meester MIDDELBURG - Aardenburg was gis teren heer en meester in de Zeeuws-Vlaamse derby in de der de klasse van het zondagvoetbal. Na een ruststand van 4-0 werd het tegen RIA W 5-0. Niek van Sprundel had opnieuw een belangrijk aandeel in de over winning van Aardenburg. De tops corer, die volgend seizoen uitkomt voor het Belgische KW Zelzate, nam vier van de vijf treffers voor zijn rekening. Zijn seizoenstotaal komt daardoor op 25 goals. Steven de Croock scoorde tussendoor de 2-0. HW'24, de derde Zeeuws-Vlaam se ploeg in de derde klasse, ver sloeg FC Bergen met 4-1 Zierikzee leek op eigen veld Halste ren verslaan. De Brabanders sloe gen in de laatste minuten echter twee keer toe en wonnen met 1-2. HVV24-FC Bergen 4-1 (1-0): Dennis Buijs 1-0, Michal Szczawinski 2-0, Den nis Buijs 3-0, Michai Szczawinski 4-1. Zierikzee-Halsteren 1-2 (0-0): Ingmar Quist 1-0, Toine van Mechelen 1-1, Paolo Fortunati 1-2. Aardenburg-RIA W. 5-0 (4-0). Niek van Sprundel 1-0, Steven de Croock 2-0, Niek van Sprundel 3-0, Niek van Sprundel 4-0, Niek van Sprundel 5-0. DORDRECHT - Zondag-tweedeklas- ser Goes deed gisteren goede za ken in Dordrecht. De koploper ver sloeg Dubbeldam met 4-0. Naaste concurrent Haarsteeg ging met liefst 6-0 onderuit tegen EBOH. Het gat met de directe achtervol gers leka en EBOH bedraagt nu drie punten. Toch heerst er vol gens Goes-trainer Kees van der Sluis nog geen opgewondenheid rond promotie of een mogelijke ti tel. „We leven van week tot week. We hebben nog zes wedstrijden te gaan en daarin kan er nog van al les gebeuren. Al hebben we het na tuurlijk wel in eigen hand.", hield hij wijselijk een slag om de arm. Goes speelde een degelijke wed strijd. Bij de rust stond het 0-1 dankzij een treffer van Lunven Ver meer. In de tweede helft duurde het tot de 64e minuut voordat Gert-Jan Tierie de voorsprong ver dubbelde. Vijf minuten later was het 0-3. De maker was wederom Lunven Vermeer. Hij werkte af na dat een goede uittrap van Goes-doelman Sven Wolkenhauer via Steven Fitsh voor zijn voeten belandde. Fitsch bepaalde de eind stand tien minuten voor tijd op 0-4. Goes speelt volgende week thuis tegen concurrent Jeka. Daarna vol gen de confrontaties met Internos (uit) en RKJW (thuis). „Cruciale weken waarin heel veel duidelijk kan worden", aldus trainer Kees van der Sluis. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Koploper Axel is door de 4-1-nederlaag bij Patrijzen een deel van zijn voorsprong kwijt. In 's-Heerenhoek scoorde Edwin Ca- pello alle vier de treffers voor zijn ploeg. Hontenisse dat voor de der de maal op rij met één doelpunt verschil won, ditmaal met 1-0 van Walcheren, heeft nu met een wed strijd meer gespeeld nog vier pun ten achterstand op de koploper. Jong Ambon lijkt het lek boven te hebben en vesloeg nu Steen met 4-2. Zeelandia Middelburg won in de vierde klasse B de topper in Hoogerheide tegen Meto met 3-2 en is koploper. Er liggen nog wel vier ploegen op de loer. Jong Ambon-Steen 4-2: Na eerst nog een goede kans voor de bezoe kers, die voor open doel misten, liep Jong Ambon voor rust uit naar een 3-o.-voorsprong. Doelpun tenmakers waren Ferry Sabandar, James Beye en Tim van der Vlies. Halverwege de tweede helft kwa men de bezoekers terug tot 3-1 via Sander van Remortele, maar enke le minuten later herstelde Martin Waisapy de marge weer: 4-1. Eddy van den Bosch bepaalde de eind stand op 4-2. Namens Jong Am- bon lieten James Beye en Daniël Pattinama in de tweede helft een strafschop onbenut. Hontenisse-Walcheren 1-0: Al weer een nederlaag voor Walche ren, dat steeds verder wegzakt. Voor rust was Hontenisse de meest aanvallende ploeg, maar deed het dit veelal in een te laag tempo. Toch was het na zeven mi nuten al bijna 1-0, maar de inzet van Titiano Staes eindigde eerst te gen de paal en vervolgens vanuit de rebound tegen de lat. Kort voor rust was Titiano Staes wel trefze ker uit een voorzet van Jeroen Ver schuren: 1-0. In een povere tweede helft drong een fel Walcheren de thuisploeg terug, echter zonder dat dit echte doelrijpe kansen ople verde. Meto-Zeelandia Middelburg 2-3: In een boeiende wedstrijd nam de thuisploeg halverwege de eerste helft een i-o-voorsprong via Joey van Hooijdonk. Alberto Conde Morgado bracht de Middelburgers langszij (1-1), waarna dezelfde spe ler in de blessuretijd van de eerste helft ook voor 1-2 zorgde. Na de rust zochten beide ploegen vol de aanval. Een kwartier voor tijd maakte Giacomo Terrana gelijk (2-2), maar enkele minuten later bracht Jerfey Booy vanaf elf meter de bezoekers opnieuw op voor sprong: 2-3. Meto slaagde er niet meer in langszij te komen. WEMELDINGE - Het persoonlijk kampioenschap bandstoten twee de klasse poule Noord/Midden is onbedreigd gewonnen door Leen van Boven uit Vlissingen. Phuc Nguyen uit Goes werd tweede en André Karelse uit 's-Heerenhoek derde. Zeven ronden lang bleef de Vlis- singse biljarter Van Boven ongesla gen. Daarmee was hij de terechte winnaar. Hij herhaalde hiermee zijn prestatie van vorig seizoen en gaat ook net als toen naar de regio- finale. Van Boven biljartte veertien pun ten bijelkaar, 3.20 gemiddeld en te kende ook voor de hoogste toer- nooiserie. Phuc Nguyen van Bv Kwadendamme werd met twaalf punten tweede en André Karelse, die lang uitzicht had op het zilver, werd na verlies in de slotronde te gen de kampioen derde met tien punten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34