281 sport isr Superieure Freire rijdt sprintelite 'Geluk dat we Oscar hebben' MILAAN-SANREMO Oscar Freire is de sterkste in de voorjaarsklassieker Mil- aan-Sanremo. De Spaanse renner van Rabobank ver slaat in de sprint Tom Boonen en Alessandro Petacchi. Wereldrecord Tadese op halve marathon Ljubicic en Roddick in finale Indian Wells Londen 2012 eindpunt voor Gebrselassie Ter Mors lichtpunt bij shorttrackers Franse rugbyers winnen Six Nations maandag 22 maart 2010 Het was de derde keer dat Oscar Freire Milaan-Sanremo won. Hij ze gevierde eerder in 2004 en 2007. Oscar Freire schreeuwt het uit na zijn overwinning in Milaan-Sanremo. De Spanjaard is Tom Boonen (links) en AlessandroPetacchi te snel afin de sprint. foto Luca Bruno/AP mmmmmmmmmmmm mmmmtmm LISSABON Zersenay Tadese heeft gisteren de City Pier City Loop in Den Haag be roofd van het wereldrecord op de halve marathon. De viervoudig we reldkampioen op die discipline uit Eritrea liep in Lissabon de iets meer dan 21 kilometer in 58 minu ten en 23 seconden. Daarmee was Tadese tien seconden sneller dan de oude toptijd die de Keniaan Sa muel Wanjiru op 17 maart 2007 in Den Haag neerzette. Tadese had vooraf al aangekondigd een aanval te doen op het wereldre cord. INDIAN WELLS De finale van het tennistoernooi in Indian Wells gaat tussen de Kroaat Ivan Ljubicic en de Amerikaan An dy Roddick. Ljubicic schakelde in de halve finales van het masterseve- nement in Californië de Spaanse ti telverdediger Rafael Nadal uit (3-6 6-4 7-6), Roddick verschalkte in de andere halve eindstrijd de Zweed Robin Söderling (6-4 3-6 6-3). De 31-jarige Ljubicic was voor het eerst in vijf jaar te sterk voor Na- dal. „Ik serveerde fantastisch", ju belde de Kroaat, die zeventien aces sloeg. NEW YORK Marathonloper Haile Gebrselassie zet na de Olympische Spelen van Londen een punt achter zijn loop baan. De wereldrecordhouder op de klassieke afstand over iets meer dan 42 kilometer zei dat vooraf gaand aan de halve marathon van New York. „Na de Spelen van 2012 zit het erop. Tot die tijd staat bij mij alles in het teken van olym pisch goud op de marathon", ver klaarde de 36-jarige Ethiopiër, die in zijn loopbaan in totaal 26 keer goed was voor een wereldrecord. SOFIA Shorttrackster Jorien ter Mors heeft op de laatste dag van de we reldkampioenschappen in Sofia op nieuw voor de beste Nederlandse prestatie gezorgd. De 20-jarige En- schedese kwam gisteren op de 1000 meter het verst. Ze werd in de kwartfinale gediskwalificeerd. Ter Mors haalde vrijdag op de ope ningsdag voor het eerst in elf jaar voor Nederland een finaleplaats op een WK shorttrack binnen. Ze ein digde toen als zesde op de 1500 me ter. DUBLIN De Franse rugbyers hebben de be faamde Six Nations gewonnen. Frankrijk kreeg zaterdag hulp van Schotland, dat de enige overgeble ven concurrent Ierland met 23-20 versloeg. De Franse ploeg kon daar om al voor aanvang van de wed strijd tegen Engeland in Parijs de ti tel vieren. Frankrijk vergrootte de feestvreugde op de tribunes door de Engelsen vervolgens met 12-10 te kloppen, waarmee ze zich ook verzekerden van een 'grand slam': vijf zeges in vijf wedstrijden. door Frits Bakker SANREMO - Op een muurtje onder een palmboom, tegen het decor van de Middellandse Zee en na de eerste omhelzing van Oscar Freire, was hij snel terug in de realiteit. Erik Dekker raakte maar niet uitge praat over de ontknoping van Mil aan-Sanremo, over de rol van zijn ploeg en de magistrale sprint van Oscar Freire. „Ik moet er toch niet aan denken dan je naar zo'n grote koers moet komen zonder een sprinter van dat kaliber." Het zou Rabobank in elk geval kansloos hebben gemaakt voor een hoofdrol in de klassieker. „We zijn natuurlijk geen Liquigas, want waar zij al die toprenners allemaal vandaan halen", vroeg Dekker zich af Maar met een fitte Freire in de ploeg kan een ploegleider volstaan met eindeloos praten over tactiek, veel luisteren naar de kopman en kijken hoe de koers verloopt. „Zo'n Milaan-Sanremo als nu heb ik nooit meegemaakt. Het komt al tijd pas los op de Cipressa, nu ont plofte het al op de Passo del Tur- quino. Daar viel Mark Cavendish, die toen al niet bij de eerste tach tig zat. Daarna sloeg het peloton plotseling op hol. Ik heb op de Ci pressa pas het gevoel gekregen dat de rust terugkeerde. Toen zaten de besten vooraan en was het verder alleen toekijken." Dat er kritiek is geweest op Freire na zijn mindere jaar, was voor Dek ker geen reden om de sprinter minder vertrouwen te geven. „Hij heeft een jaar gehad dat begon met tegenslag. Twee ribben gebro ken in de Ronde van Californië en het voorjaar gemist. Dan kom je in de Tour een supersnelle Caven dish tegen die door niemand te stuiten was. Ik vond daarom niet dat we Freire daarop mochten aan spreken." Dat heeft Rabo ook niet gedaan. Freire zou zijn laatste jaar rijden, maar heeft nog een jaar bijgete kend. Dekker: „In de winter heb ben we uitvoerig gesproken over de nieuwe start van het seizoen. Ik vond dat hij veel koersen moest rij den, veel sprints moest rijden om te laten zien dat hij het nog kan. Dat liep een beetje anders uit, hoe wel hij wel ritten won in de Ron de van Mallorca en de Ruta del Sol. Maar omdat hij tussendoor een weekje ziek was, begon Oscar slecht voorbereid aan Tirre- no-Adriatico." De snelle verbetering was de laat ste twee dagen zichtbaar. „Toen zag je de moraal voor Milaan-San remo groeien. Ik was verbaasd dat Oscar zo snel weer top was. We kunnen na zijn derde overwin ning in Sanremo niet anders zeg gen dan dat hij een prachtrenner is. Wat een geluk dat we hem in de ploeg hebben." CALTANISSETTA - Robin Haase heeft gisteren het challengertoer- nooi in het Italiaanse Caltanissetta op zijn naam gebracht. De Haagse tennisser won in de finale met 7-5 6-3 van de Italiaan Matteo Trevi- san, die een wildcard kreeg voor het toernooi. Het was voor Haase zijn eerste internationale toernooi zege sinds zijn rentree in novem ber vorig jaar. De nummer 331 van de wereld was er daarvoor veer tien maanden uit wegens een sle pende knieblessure. Het toernooi leverde vorig jaar met Jesse Huta Galung ook al een Nederlandse winnaar op. Haase was erg blij met zijn zege. „Aan het begin van de week zag het er niet naar uit. Ik heb een paar keer een set en een breek ach ter gestaan en een wedstrijdpunt tegen gehad. Maar ik heb mij goed teruggeknokt." Haase doet komen de week mee aan het challenger- toernooi in het Italiaanse Barletta.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32