Feyenoord komt naar Zeeland 1 2 PZC 28 en 29 TRAININGSKAMP Rotterdammers spelen oefenwedstrijd tegen Zeeuws elftal 25 38 en 39 Standard Luik loopt play-offs mis Mouris wint Ronde van het Groene Hart Sauerbreij pakt eindzege wereldbeker Superieure Freire ongenaakbaar in Milaan-Sanremo Maandag 22 maart 2010 door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Nadat afgelopen zo mer landskampioen AZ een trai ningskamp in Zeeland belegde, is het dit jaar de beurt aan Feye noord. Als de laatste details deze week geregeld zijn, strijkt de selec tie van de Rotterdamse club op maandag 12 juli in Cadzand neer. Op woensdag 14 juli moet het Zeeuws elftal als sparringpartner fungeren. Bas van Noortwijk, teammanager van Feyenoord, bevestigde zater dagavond na het gestaakte duel met Vitesse dat het trainingskamp zo goed als rond is. De Rotterdam se selectie zal net als AZ in hotel De Wielingen in Cadzand verblij ven. De trainingen zullen plaats vinden op de velden van zon- dag-vijfdeklasser Sluis, dat afgelo pen zomer eveneens als gastheer voor AZ optrad. Feyenoord ver trekt volgens planning weer op za terdag 17 juli. Dat de selectie van de Rotterdam se club een dag na de finale van het WK in Zuid-Afrika arriveert, maakt de kans wel groot dat een aantal bepalende spelers zal ont breken. Jon Dahl Tomasson is een vaste waarde bij Denemarken, Gio vanni van Bronckhorst en ook Ron Vlaar komen in aanmerking voor een plek in de selectie van bondscoach Bert van Marwijk. Zij hebben dan naar alle waarschijn lijkheid nog vakantie en komen niet mee naar Zeeland. De oefenwedstrijd tegen- het Zeeuws elftal staat voor woensdag 14 juli gepland. Op welke locatie het duel gespeeld zal worden, is vooralsnog niet duidelijk. Afgelo pen zomer verloor het Zeeuws elf tal onder leiding van Dolf Roks in Middelburg met 11-0 van AZ. Feyenoord kwam bijna twee jaar geleden voor het laatst naar Zee land voor een oefenwedstrijd. In Kloetinge won de ploeg, die toen onder leiding stond van Gertjan Verbeek, op 15 juli 2008 met 9-1 van Groot Goes. De enige treffer voor die selectie kwam destijds op naam van Robur-spits Dennis We- ijers. Ruim twee jaar eerder, in januari 2006, belegde het Feyenoord van trainer Erwin Koeman een trai ningskamp van een week in West- kapelle. Een oefenwedstrijd tegen hoofdklasser Hoek eindigde toen in een magere 2-0-overwinning. Ron Vlaar, die in de winterstop was overgenomen van AZ, maakte die avond zijn debuut in het Feye- noord-shirt. Vlaar zette Feyenoord zaterdag met zijn vierde treffer van dit sei zoen op voorsprong tegen Vitesse. Wiljan Pluim maakte, na een slech te fase van de thuisploeg, vlak voor rust gelijk (1-1). Vervolgens werd het duel tijdens de rust ge staakt, omdat het veld door twee stortbuien onbespeelbaar was ge worden. (^W) pagina 34/35: waterballet met vy een vroegtijdig einde Zinderende ontknoping eredivisie FC Twente 28-71 (52-22) Sparta (thuis) VW-Venlo (uit) sc Heerenveen (thuis) AZ (uit) Feyenoord (thuis) NAC Breda (uit) Ajax 28-67(85-19) FC Groningen (thuis) ADO Den Haag (uit) VW-Venlo (thuis) Willem II (uit) Heracles Almelo (thuis) NEC (uit) VW-Venlo (uit) Willem II (uit) Feyenoord (thuis) sc Heerenveen (uit) FC Groningen (thuis) AZ (uit) Belg Van Geyte sterkste in Zwinstedenloop Tip? sport@pzc.nl LUIK Zulte Waregem heeft zich gistera vond geplaatst voor de play-offs van de Belgische voetbalcompeti tie. De nummer zes van de rang lijst verloor weliswaar met 2-1 bij KV Mechelen, maar behield zijn po sitie. Standard kon namelijk niet profiteren en mist de play-offs. De landskampioen stelde weer teleur. Nu verloor de club uit Luik voor ei gen publiek met 0-2 van AA Gent Eerder hadden Anderlecht, Club Brugge, Gent en Kortrijk zich al verzekerd van een plek in de kam- pioenschapsgroep. Club Brugge boekte gisteravond een overtuigen de zege bij Germinal Beerschot: 1-4. Ook Anderlecht won ruim. ZOETERMEER Wielrenner Jens Mouris heeft giste ren de vierde editie van de Eneco Ronde van het Groene Hart op zijn naam geschreven. De renner van Vacansoleil soleerde in de slotfase naar de zege. Mouris had na 207 ki lometer in Zoetermeer een kleine voorsprong op een achtervolgend groepje. De Belg Nico Eeckhout won de sprint om de tweede plaats. Mouris maakte deel uit van een kopgroep van vijftien. Daarin zaten sprinters als Graeme Brown en Kenny van Hummel. Mouris deed in de slotfase twee aanvalspo- gingen. De tweede was succesvol. Mouris is de eerste Nederlandse winnaar van deze voorjaarsklassie ker, die zijn vierde editie kende. LA MOLINA Snowboardster Nicolien Sauerbreij heeft gisteren haar droomseizoen afgesloten met de eindzege in de wereldbeker parallel. De 30-jarige olympisch kampioene op de reu zenslalom bleef bij de slotwed strijd in La Molina weliswaar in de kwartfinales steken, maar consta teerde tot haar grote vreugde dat de enig overgebleven concurrente Doris Günther in de finale verloor van de Russische Ekaterïna Toedè- gesjeva. Dat was voldoende om Günther voor te blijven in het eind klassement. De Oostenrijkse had Sauerbreij alleen van de eerste plaats kunnen verdrijven met de ze ge in La Molina. www.pzc.nl MEEST GELEZEN 1. Hoek verliest in laatste minuten 2. AZVV speelt gelijk 3. Pattinama lid van 'Club van 19' STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl regmimmmzErzn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29