ZCM® Hiv-kind ongewenst op school 26 Congres steunt zorgplan Obama en verder Zalco snijdt toch minder diep Verstrikt Vier op een rij voor Kramer LOOP OOK MEE! MAANDAG 22 maart 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 68 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 familie loop 2010 www.pzc.nl/familieloop Twente slaat aanval PSV af en blijft koploper WALCHEREN ENQUETE Eenderde ouders wil liever niet dat hun kind een hiv-geïnfecteerd klasgenootje heeft den haag - Ruim eenderde van de ouders heeft liever geen kind met hiv in de klas van zijn of haar kind. Ook heeft meer dan een op de tien docenten liever geen colle ga met hiv. Dit blijkt uit een onder zoek van TNS-Nipo dat is uitge voerd in opdracht van het Aids Fonds. Vandaag begint de campagne 'Sluit hiv uit, niet de mensen met hiv'. Tijdens deze campagne wordt landelijk aandacht gevraagd voor de stigmatisering van mensen met hiv. Bij de campagne hoort de gids 'Po sitief leert', een vraagbaak voor ouders van hiv-patiënten. Het boekwerk bevat onder meer een plan van aanpak voor ouders die hun omgeving willen inlichten over de besmetting van hun kind. Het Aids Fonds en de Hiv Vereni ging Nederland benadrukken dat er geen kans op een hiv-infectie bestaat in de normale dagelijkse omgang. Een op de zeven onderwijsmede- werkers en een op de vijf ouders denkt echter dat een kind risico loopt op besmetting als het stoeit of wilde spelletjes speelt met een klasgenoot met hiv. In Nederland leven zo'n 160 kinde ren die met hiv besmet zijn. Het Aidsfonds verwacht een toename, onder meer doordat er sinds kort mogelijkheden zijn om kinderen met hiv te adopteren. Daarvoor bestaat veel belangstel ling. Een informatiebijeenkomst van de Stichting Adoptievoorzie ningen trok onlangs tweehonderd ouders. De stichting begeleidt adopties. „Aids werd voorheen aangemerkt als een ernstige en besmettelijke ziekte", zegt woordvoerder Yvon ne van den Brink. Van den Brink: „Adoptie uit het buitenland was daardoor niet mo gelijk. Maar met de komst van hiv-remmers wordt hiv meer be schouwd als een chronische ziekte en wordt op adoptiegebied meer mogelijk." pagina 4 en 5: 'ik mocht van de juf niets vertellen' washington - President Barack Obama is er gisteren na een jaar van intense onderhandelingen in geslaagd om een historische her vorming van het Amerikaanse zorgstelsel door het Congres te loodsen. Obama wist een laatste, cruciale groep twijfelaars binnen zijn eigen partij over te halen te stemmen voor zijn plannen. In het nieuwe stelsel zullen ruim 32 miljoen onverzekerde Amerikanen toegang krijgen tot zorg. Verzeke raars mogen in de toekomst niet langer mensen met aandoeningen wekeren of de polis opzeggen. AükS pagina 6/7: 'Obamazorg' is histo- rische doorbraak M5ËÖSSaMm Hiv is niet anders dan andere chronische ziektes reageer op www.pzc.nl i reacties: 393 Of een militair homo of hetero is doet niet terzake Ofjfeens 11% Zeeland: 2, 3, 13 tot en met 17; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; Achter grond: 9; Weer: 10; Strips: 11; Gezond heid: 18; Televisie: 22 en 23; Sport: 25 tot en met 41 Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 711688 555530» Er zijn meer rijders die viermaal wereldkampioen allround werden, maar nimmer achter elkaar. Kra mer komt op gelijke hoogte met Rintje Ritsma (1995, 1996, 1999 en 2001) en de Noor Ivar Bal- langrud (1926,1932, 1936 en 1938). HEERENVEEN - Sven Kramer heeft gisteren voor een unieke prestatie gezorgd. De 23-jarige Fries veroverde in een uitverkocht Thialf voor de vier de keer op rij de wereldtitel allround, een serie die door geen enkele schaatser ooit gemaakt is. De kopman van TVM is nog één titel verwijderd van het absolute record: vijf wereldtitels. Dat wordt gedeeld door de Noor Oscar Mathisen en de Rn Clas Thunberg. foto Peter de Jong/AP pagina 28/29: toetje smaakt Kramer goed VLISSINGEN-OOST - Aluminium smelter Zalco in Vlissingen-Oost bezuinigt toch fors minder dan eer der werd verwacht. In plaats van een fors loonoffer worden nu tijde lijke maatregelen getroffen waar de medewerkers op de lange duur weinig of niets van merken. Dat is mogelijk dankzij de gestegen alu- miniumprijs en de gedaalde ener giekosten. bezuinigingen Zalco vallen mee VLISSINGEN - De auto van een Mid delburger (22) raakte zaterdagoch tend verstrikt in de palen van een ANWB-bord bij een eenzijdig onge luk op de A58. Het voertuig ramde het bord na een uitwijkmanoeuvre, waarbij de auto in een slip raakte en in de berm belandde. De bestuurder bleef ongedeerd. Het ongeluk ge beurde rond kwart voor twaalf net voor de afslag Middelburg. Volgens de politie moest de man uitwijken voor 'iets' dat voor hem op de weg belandde. Er is vermoedelijk iets los geschoten op de oplegger van een truck. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1