teeland 117 Met stip altijd de voordeligste! Spectaculair in prijs verlaagd in mei enjuni! Wees blij dat je je zo weinig bewust bent van de leegte boek online of bel 020 - 66 22 222 maandag 22 maart 2010 door Willem Nijssen ex, haar kapper, en een schoolpsy choloog, bijvoorbeeld. Te hyperki- netisch, te arrogant, te onpersoon lijk, te onecht. Dat zou een mens allemaal kunnen zijn als hij eigen lijk op dat éne telefoontje zit te wachten. Maar die spanning, die zou dan toch te snijden moeten zijn? Ik voel het niet. Ik voel haar totaal niet aan. Op ingenieuze wijze is er van alles aan gedaan om de plaats en de per soon hun bestaansrecht te geven. Vooral met filmbeelden van de stad, bijna heel de tijd zelfs alleen maar van de straat, zoals die er loodrecht naar beneden vanuit het raam uitziet. Daar zie je auto's in parkeren, lange tijd heel vermake lijk twee honden stoeien met een vuilniszak. Een straat zoals er dui zenden zijn, waarin duizenden mensen allemaal heel anoniem hun bijzondere levens leiden. Een straat, waarin niets gebeurt, ter wijl hier binnen de wereld ver gaat. Dat contrast zou ik willen voelen, hetzelfde contrast als tus sen al die telefoontjes en dan dat éne. Het sacrale moment in de ba nale uren. En ik voel het niet. Ik begrijp niet wat er misgaat tussen haar en mij. (Zoals zij niet begrijpt wat er misgaat tussen hem en haar...) TWee avonden later begrijp ik er ook niet veel van. Maar nu hoeft Olga Zuiderhoek in De Caracal van Judith Herzberg. dat niet. Of heeft het heel andere redenen. In 'Innenschau' van Ja- kop Ahlbom gebeuren surrea listische en magisch-realistische dingen die ik gelukkig helemaal niet kan beschrijven. Ik interpre teer er maar een beetje op los. 'In nenschau', dat zal toch wel iets be tekenen in de trant van 'blik naar binnen'. Een blik op wat er onder de huid, onder het bewuste, alle maal gebeurt. Vanuit een mannen- perspectief, denk ik nu. Maar de vrouwen onder het publiek heb ben er misschien heel wat anders in gezien. Een man en een vrouw. Een dood gewone vrouw. En nog een vrouw, foto Ben van Duin veel mooier, stralender, verleidelij ker. De vrouw van je dromen? Je fantasieën? Maar ook nog een tweede man. De immer te vrezen rivaal? Hij is er mooi en knap en strak genoeg voor. De dubbelgan ger? Hij verschijnt althans in de spiegel, wanneer je daar in kijkt. Tussen deze personages ontspint zich een verhaal vol verdwijn- en verschijntrucs. Een spel van verlei ding en bedreiging. Compleet met schaduwende dubbelagenten en bloederige knokpartijen. En met indringende live-muziek van de rockband Alamo Race Track. Hallu- cinante momenten met kasten die zich overal rondom je bewegen, met vrouwen die zich voor jou in duizend knopen leggen, maar die ongrijpbaar blijven. En als er aan het einde van de voorstelling een moord is gepleegd, op wat of wie dan eigenlijk? „Hoe bevalt het je in de leegte? Wees blij dat je je er zo weinig bewust van bent." is het cynische commentaar. Deze week (op donderdag) speelt in het Ledel- theater (Oostburg) 'Heb ik Alzhei mer?', een stuk gebaseerd op het bijna gelijknamige boek van Stella Braam. Een hilarisch en onthut send verhaal over de veranderen de realiteit van iemand met die ziekte. Van 'Hersenschimmen'-kali- ber? Op vrijdag in het Arsenaal theater: 'Een Missverkiezing' van het Volksoperahuis. „Een bitter zoete en muzikale voorstelling over Jezus die terugkeert op aarde als bloedmooie vrouw." Pas dit weekend in première gegaan. Be nieuwd of dat (zoals de makers na streven) echt kan zonder te cho queren. CHINA SOUTHERN V Zie stipreizen.nl/beijing Zie stipreizen.nl/ctiksc vtte9teteenl ANVR stipreizen.nl MB 'voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie internet. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds/reserveringsk ingskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19