Vrijwilligerswerk met 'Huurdersvereniging nuchtere 141 zeeland Verlies wethouderspost teleurstelling voor SCP n o Alle begin is moeilijk NL DOET Honderden mensen spannen zich op Walcheren in tijdens de Actie CSW levert 17.500 euro op PETIET maandag 22 maart 2010 iSieess^sxss>fiMPt)/Ki»w^e^ws&/iiiistBsgasties door Theo Ciele VEERE - Het landelijk sloeproeiseizoen is zaterdagmiddag begonnen met de Stortemelkrace in Veere. Zo'n twintig teams verschenen op het Veerse Meer aan de start. Vanaf het zeilschip de Stortemelk klonk ter hoogte van de Campeerse To ren de starttoeter. Niet één keer, maar meerdere malen werd afgeteld, want telkens verschenen twee sloepen aan de start. Voor sommige teams bleek ook het begin van een roeiseizoen moeilijk. Zij zaten letterlijk in el kaar vaarwater nadat de starttoeter had geklonken. Uitslagen: Dames: 1. Zeeuwse Deernen 1 in sloep Kaapse Pracht, 2. De Wil de Mossels in Noordhoek en 3 Zeeuwse Deernen 2 in Kaapse Vreugd. Heren: 1. Seahorse in Seahorse, 2. Snoque Deux in Guinevere en VOC in Den Gouden Phoenix. foto Lex de Meester video op www.pzc.nl/video door Theo Giele MIDDELBURG - SGP-fractievoorzit- ter Chris Dekker draait er niet om heen. Het verlies van de wethou derspost in het Middelburgse colle ge is voor hem 'een forse teleurstel- ling*. De afgelopen vier jaar was Huub van Klinken namens de SGP wet houder. „De achterliggende perio de hebben we in goede harmonie samengewerkt met PvdA, CDA en WD", aldus Dekker. Hij wijst er op dat de SGP zelf een bescheiden stemmenwinst wist te boeken op 3 maart. De komst van de LPM in het colle ge had het aanblijven van Van Klinken niet in de weg hoeven staan. „Een coalitie met vijf par tijen had voor meer stabiliteit ge zorgd", meent Dekker. Het college zal nu hoogstwaarschijnlijk ge vormd gaan worden door PvdA, LPM, CDA en WD, samen goed voor 16 van de 29 zetels. Met de SGP erbij had de coalitie gesteund op 19 zetels. Door de vijf wethou ders in deeltijd te laten werken (ie der vier dagen) was zo'n bredere coalitie mogelijk geweest. Hoewel een meerderheid in de raad al een voorkeur voor een vier- partijencoalitie had uitgesproken, had de SGP tot afgelopen weekend goede hoop op voortzetting van het oude college aangevuld met de 'LPM. Volgens informateur Saskia Szarafmski waren er met geen van de vier partijen met drie zetels (WD, GroenLinks, SGP en CU) onoverkomelijke problemen om tot coalitievorming te komen. De WD, sluit volgens haar echter het beste aan. De koningin die met haar familieleden gaat klussen in een bij bouwspeeltuin in Nieuwegein, de wet houder die achter bar van de de kantine van voetbalclub Oostkapel- le gaat staan, Middelburgse scholie ren die de handen uit de mouwen steken in tuintjes van buurtbewo ners of gaan bakken en koken in het asielzoekerscentrum; kortom vrijdag en zaterdag waren het weer de landelijke vrijwilligersdagen. Heetten de vrijwilligersdagen tot vorig jaar nog 'Make a difference day', vanaf dit jaar gaan de vrijwilli gersdagen door het leven als NL Doet. Een moderne naam en toch nog in het Nederlandse. NL Doet wordt gehouden op initiatief van het Oranje Fonds en Movisie. Het is de grootste vrijwilligersactie die in Nederland gehouden wordt. Naar schatting 150.00 mensen wa ren afgelopen weekend in touw op in totaal 3300 'klussen' die via NL Doet waren ingediend. Voor Corrie Franke uit Vlissingen is het elke week vrijwilligersdag. In middels is al 25 jaar vrijwilligster bij de Zonnebloem en al 15 jaar in zorgcentrum Ter Reede, waar ze met een groepje ouderen elke don derdag koersbal speelt. Afgelopen zaterdag was een extraatje. „Waarom ik vrijwilligerswerk doe? Het is me met de paplepel ingego ten. Dat begon al vroeg bij de sportverenigingen." Corrie was ac tief binnen de korfbal- en basket balclub. Toen dat stopte is ze be gonnen met het koersbal in Ter Reede. Het koersballen gaat het he le door, met uitzondering van de zomerperiode. Dan is het te warm in de grote centrale ruimte van Ter Reede. Niet alleen de mensen die actief koersbal spelen profiteren van het vrijwilligerswerk. Corrie haalt ook mensen op die alleen maar willen komen kijken. „Dat zijn mensen die vroeger wel koers bal gespeeld hebben, maar het nu niet meer kunnen. Voor hen is het fijn om er een middagje uit te zijn." De Stichting Werkt voor Ouderen hield zaterdag in Ter Reede een zo geheten workshopmiddag in het teken van vrijwilligerswerk. Er was van alles te doen, van bloemschik ken en weerbaarheidstraining tot quilten en damesbiljart. De bedoe ling was ook om nieuwe vrijwilli gers te werven. In Middelburg gaf de Stichting Welzijn Middelburg vrijdagoch tend al het startsein voor NL Doet met het schenken van koffie op het NS station. Ambtenaren van de provincie Zeeland hielpen de Stichting Goed Voor Elkaar met de voorjaarsschoonmaak, klussen en het sorteren van tweedehands kle ding en andere spullen. Zaterdag hielpen lokale politici onder meer mee in speeltuin het Meiveld. En zo waren er tal van initiatieven waardoor honderden Walchena- ren, jong en oud, in touw waren. Laudia Alting (kandidaat-raadslid LPM) en Melinda van Boven in speeltuin Meiveld. foto Izaak Verkeste MIDDELBURG - Ruim 300 leerlingen van de CSW Van de Perre in Mid delburg hebben vrijdag en zater dag mee gedaan aan de actie Zip Your Lip; 24 uur lang lieten ze hun eten staan en haalden daarmee 17.500 euro op aan sponsorgelden voor hun leeftijdgenootjes in Afri ka. Het doel van de actie is tweele dig: naast geld inzamelen is dat zorgen voor bewustwording van de hiv- en aidsproblematiek en de enorme impact daarvan op het le ven van jongeren in Afrika. door Jens Pauw VLISSINGEN - Huurdersvereniging L'escaut viert dit jaar haar vijfen twintigste verjaardag. Al een kwart eeuw zetten vrijwilligers zich in voor de Vlissingse huurbe- langen. Voorzitter Cees Zuijdweg viert het jubileum bescheiden. „We zijn een club met nuchtere mensen die zich kalm houden." Té bescheiden in de ogen van de directeur van L'escaut woonservi- ce. Hij wilde het jubileum niet voorbij laten gaan en zette de vere niging in de bloemetjes.- „Hij heeft ervoor gezorgd dat alle leden een klein presentje hebben ontvangen", vertelt Zuijdweg tevre den. „En het bestuur gaat op kos ten van de coöperatie uit eten." Het is tekenend voor de goede re latie tussen de instelling en de be langenvereniging. „Zonder goed overleg zijn we nergens. Zij zijn een groot schip dat op de Schelde vaart en wij komen daar met een klein bootje achteraan. Gelukkig wordt ons niets in de weg gelegd." Dat was vroeger wel anders. De huurdersvereniging werd in 1985 opgericht als bewonerscomité voor de toenmalige VW-wonin- gen. „Er was veel achterstallig onder houd", zegt Zuijdweg, die al elf jaar voorzitter is. „We wilden dat de situatie werd verbeterd, dus in spraak in bestuur was voor het co mité de belangrijkste pijler. In het begintijdperk was de samenwer king moeizaam. Onze aanwezig heid werd door de toenmalige di recteur als bedreigend ervaren. Heel jammer. Gelukkig kwam beet je bij beetje het besef dat de bewo nersbelangen ook meetellen." Vandaag de dag houden Cees Zuijdweg en zijn bestuur zich vooral bezig met die bewonersbe langen. Speciale actiegroepen in de wijk rapporteren hun bevindin gen over leefbaarheid en onder houd aan voorzitter Zuijdweg. Die speelt dit dan door naar het be stuur van L'escaut. „Ik ben vooral trots op het gratis klachtenonder- houd, waar wij altijd voor hebben gepleit. Dat zie je bijna nergens meer." Provincieambtenaren helpen mee in He PaatdekiBs* Corrie Franke (rechts) met haar itM S3 M mm? ItóF 53 Middelburg *t 0118-624394 Korte Noordstraat vanaf 1465,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 16