^uiienland 9 Prestigebrug naar een verlaten eiland Wandelreizen voor Singles (45*)... van KRAS.NL! Misbruik bij padvinders in VS Bommeldingen dissidenten IRA r verlammen Noord-lerland KRA5.NL Geheim overleg stopt na arrestaties Berlusconi wil in drie jaar maffia bestrijden BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm zaterdag 20 maart 2010 Busreis Andorra 10 dgn o.b.v. ontbijt en diner Vertrek: 18/6 en 10/9 busreis, in Andorra 1-persoonskamer in 3-sterren hotel, wandelprogramma prachtige wandelingen door de diverse valleien en optionele excursie naar bruisend Barcelona Zie www.kras.nl/22627 Vliegreis Madeira 8/15 dgn o.b.v. ontbijt Vertrek: 20/6, 5-19/9, 3/10 vliegreis, 1-pers.kamer in 4-sterren hotel gegarandeerd vertrek op 20 juni vul uw eigen dagen in of boek het wandelpakket 78) of excursiepakket 65), beide met 3 fraaie tochten! Zie www.kras.nl/22636 Vliegreis Spanje 8 dgn o.b.v. ontbijt, lunch en diner Vertrek: 13/6, 19/9, 10/10 vliegreis, 1-persoonskamer in 3-sterren hotel, wandelprogramma met o.a. het vulkanische La Garrotxa, Tossa de Mar, Besalü en Blanes. Ook excursie naar bruisend Barcelona! Zie www.kras.nl/22667 Vliegreis Italië 8 dgn o.b.v. ontbijt en diner Vertrek: 26/5, 9/6 en 13/10 vliegreis, 1-persoonskamer in 3-sterren hotel in Abbadia San Salvatore, wandel programma met o.a. de Kastanjeroute, Pitigliano, Pienza, Siena en natuurpark II Pigeletto Zie www.kras.nl/22671 waarom zou je meer betalen Ondanks protesten van in woners bouwt de Russische overheid in Vladivostok een megalomane brug naar een nabijgelegen eiland. Bewo ners klagen dat de overheid miljoenen uitgeeft aan pres tigeprojecten terwijl de ech te problemen niet worden aangepakt. door onze correspondent Olaf Koens Vladivostok - De meeste bezoe kers kijken even omhoog voordat ze café 'Perla Negra' aan de Svet- lanskaja-straat binnenstappen. Tientallen meters boven de ingang werken mannen in trapezen en aan touwen. Ze gieten beton, klin ken nagels vast en balanceren op grote hoogte met zware instru menten. Onder de werkmannen hangt een net/voor het geval dat. „We gaan er maar van uit dat die brug er uit eindelijk komt", verzucht Anna Pondatsova, de eigenaresse van de kroeg onder de brug. In 2012 moet het project af zijn, dan vindt in Vladivostok de Apec-conferentie plaats, een jaarlijks terugkerende vergadering van het economisch samenwerkingsverband van lan den rondom de Stille Oceaan. Rusland wil graag laten zien dat het behalve een Europese macht ook een opkomende Aziatische macht is en pompt miljarden aan overheidsgeld in projecten aan de Pacifische kust. Premier Vladimir Poetin opende in de buurt van Vla divostok onlangs een nieuwe ha- venterminal en er werd begonnen met de bouw van een gaspijplei- ding naar China. „Ik heb de plannen niet in kun nen zien", verzucht Pondatsova. „Maar als er onder de brug naast het café een parkeerplaats komt is dat voor ons zo slecht nog niet. Ik hoop alleen maar dat ze de rom mel ook allemaal weer opruimen." Volgens de overheid is de brug niet alleen goed voor de werkgele genheid, de verbetering van de in frastructuur zal ook andere inves teerders aantrekken en zal bijdra gen de enorme verkeerschaos in de stad zelf op te lossen. Omdat de regio rondom Vladivo stok in het verleden goedkoop au to's uit Japan en Korea importeer de is het aantal auto's per inwoner in Rusland hier op z'n allerhoogst. Op werkdagen staan de kolonnes auto's, met daartussen in de bus sen en trammetjes van het stede lijk openbaar vervoer nagenoeg vast. De brug verbindt het centrum van Rusland bouwt in Vladivostok een megalomane brug. foto Olaf Koens/GPD de stad met een buitenwijk en met 'Russeneiland', een eiland met een marinebasis waar volgens de telling minder dan 1000 men sen wonen. De pensioengerechtig de Alia Siderova woont er al bijna vijftien jaar. „We zijn hier juist naartoe gegaan omdat het zo lek ker rustig was. Mijn man zat vroe ger bij de marine en ik heb altijd van het water gehouden." Net als veel andere inwoners hoopt Sidero va dat ze haar grond voor een goed bedrag kan verkopen. Vol gens de plannen moeten op Rus seneiland een congrescentrum, een grote universiteitscampus en een aantal luxehotels verschijnen. Maar er is nog niets gebouwd. Voorlopig is Russeneiland alleen bereikbaar per pontje. Afhankelijk van de hoeveelheid ijs zijn de boot jes ongeveer een half uur onder weg. De Russische, Oekraïense en Wit-Russische arbeiders die dage lijks van de dienst gebruikmaken zijn laconiek. „Die brug komt er wel", zegt een betonvlechter. „Maar voor de rest zijn we hier vooral bezig buitenhuizen te bou wen voor de mensen die het hier voor het zeggen hebben", lacht hij. Bodemingenieur Andrej legt uit dat er veel mensen zijn die al maanden niet betaald hebben ge kregen. „Het hangt er vanaf voor welk bedrijfje werkt, maar bijna iedereen krijgt hier zwart uitbe taald. Wij verdienen hier nu goed. Maar als je de stad vooruit wilt hebben kun je beter andere zaken aanpakken. De corruptie, bijvoor beeld. Of woningen bouwen voor jonge stelletjes. Maar zo'n brug, dat lost natuurlijk structureel na tuurlijk niets op." die al jaren onder huisarrest staat, mag niet meedoen. De verkiezin gen, die waarschijnlijk in de herfst worden gehouden, zijn de eerste in twintig jaar. foto Manish Swarup/AP KABUL Door de recente arrestaties van Ta- liban-kopstukken door Pakistan is geheim overleg tussen de VN en de Taliban abrupt afgebroken. Dit ge beurde op een moment dat het con tact vruchten leek te gaan afwer pen, heeft de vroegere VN-gezant voor Afghanistan, de Noor Kai Ei- de, gisteren gezegd. Eide zei dat het overleg een jaar geleden voorzich tig was begonnen. NAPELS De Italiaanse premier Berlusconi is optimistisch. Hij wil in drie jaar tijd een einde maken aan de maffia in zijn land. Dat meldde dagblad La Repubblica gisteren na een verkie zingspraatje van de premier in Na pels. Eind maart worden er regiona le verkiezingen gehouden. Berlus coni zei vooral de 'Ndrangheta en de Camorra' te willen bevechten. portland - De Amerikaanse pad vindersorganisatie Boy Scouts of America heeft jarenlang een uitge breid archief met geheime docu menten bijgehouden over seksueel misbruik van jonge jongens door leiders van de padvinders. De 'per verse documenten', een bijnaam die door de padvinders gebruikt zou worden, zijn zelden openbaar gemaakt, maar daar kan binnen kort verandering in komen. De advocaat van een man die als jonge padvinder is misbruikt heeft zijn hand weten te leggen op onge veer duizend 'seksdocumenten'. Verwacht wordt dat een rechter een aantal daarvan binnenkort vrij geeft. Woensdag is daartoe een rechtszaak begonnen. Hoewel er al tientallen rechtsza ken zijn geweest over seksueel mis bruik bij de Boy Scouts of Ameri ca, is dit de eerste keer dat de rech ter toestond dat de documenten gebruikt mogen worden. De Boy Scouts of America vieren dit jaar hun honderdjarig bestaan. dublin - Bommeldingen van IRA-dissidenten hebben gisteren het treinverkeer tussen Belfast en Dublin ontregeld en opstoppingen veroorzaakt in het centrum van Londonderry, de tweede stad van Noord-lerland. De IRA-dissidenten zijn tegen de gemengde protestants-katholieke Noord-Ierse regering. Hun bom meldingen blijken meestal vals te zijn, maar omdat soms toch echte bommen tot ontploffing worden gebracht neemt de politie het zeke re voor het onzekere. Het spoor aan de grens tussen de Ierse republiek en Noord-lerland werd gesloten, zodat treinpassa- giers hun reis per bus moesten ver volgen. Delen van het centrum van Londonderry werden afgeslo ten nadat bij een politiebureau en een 17-eeuwse stadspoort verdach te auto's waren aangetroffen, die door explosievenexperts van het Britse leger werden onderzocht. Madeira voordekken! Prijzen zijn per persoon, tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 9