Door het oude nieuwe land a ES reizen@wegener.nl reizen Wandelen in de jongste polder van Nederland lijkt saai. Toch zijn Almere en omgeving de moeite waard. John Jansen van Galen wandelde in een vroeg voorjaarszonnetje. mimw- ES H ""1 024-3650360 Zaterdag 20 maart 2010 Het Kromslootpark geeft een idee hoe het er uit moet hebben gezien toen het IJsselmeer hier droogviel. foto Cor Leenhouts Almere Weer- Stedewijk Het Ooievaarsnest Almere-Haven Muiderberg Niet lang na de triomf van Wilders sporen we naar Almere. Al les is er nog bij het oude, of beter ge zegd: het nieuwe dat ook alweer dertig jaar oud is. In het Krom slootpark, waar onze wandeling ruimschoots doorheen voert, word je gewaar hoe het er uit moet hebben gezien toen het IJs selmeer hier droogviel. Ruige riet landen, uitgestrekte plassen waar in zwanen drijven, een wildernis van grillig, bemost struikgewas en vergane berenklauw. Opgetogen begroeten we de eerste wilgenkat jes, zacht fluweel tegen de strak blauwe lucht. Vanuit het station zijn we even door het centrum en langs het weidse Weerwater gelopen. Of het nou komt doordat de zon zo uitbundig schijnt, maar Almere valt ons bepaald mee. Veel ruim te, veel groen, veel water waar over sierlijke bruggen liggen en een wijkje vol fantastische bouw sels dat De Fantasie heet. Een zwerver met een winkelwa gentje staat onder een affiche met het portret van Geert Wilders Even later drinken we koffie op 'zorglandgoed' Het Ooievaarsnest waar mensen met 'een afstand tot de arbeidsmarkt' in de tuinen en de schaapskooi werken. De kudde graast buiten. We zijn de enige klanten en de cheffin roept vro lijk tegen het personeel: „Ik zei je toch dat het druk zou worden?" Langs een bijentuin, over een grasdijkje en lange, houten brug gen, door klaphekjes die hard dichtklappen, naderen we gestaag de IJsselmeerdijk. Een hoge, strak ke lijn waarboven een grote, blau we leegte gaapt. Je komt er geen levende ziel tegen en al hoor je steeds het geraas van de A6, we snappen niet waarom dit traject uit het pakket NS-wandelingen is geschrapt. Het oversteken van de Hollandse Brug, tussen spoorlijn en auto weg, is een kortstondige bezoe king. We hebben zicht op Pam pus, Amsterdam en de witte rook pluimen van de energiecen trale Hemweg. Daarna gaan we over het strand langs het woelige water op Muiderberg aan. De dorpsgrens wordt gemarkeerd door het statige herenhuis op de dijk, waar ooit de Athenaeumuitgever Johan Po lak woonde, en door de verweer de vierkante toren in het bos. Muiderberg blijft een verrassing hoe vaak je er ook komt. Een oud badplaatsje aan een oude zee. We strijken neer op het terras van pa viljoen De Zeemeeuw en na een uurtje is het zaak de bushalte bij de lommerrijke, uitgestrekte Brink op te zoeken. Langer blij ven zitten, betekent wegdoezelen in het zonnetje. Reageren? redactie.reizen@wegener.nl De wandeling Muziekwijk water ^ifêratuurwijk N702 1 De Zeemeeuw Hollandse Brug 7.v. ïS&M ALMERE-MUIDERBERG (14 kilometer) Routebeschrijving: Per trein of auto naar NS Almere Centrum en dan te voet naar Muiderberg vanwaar eens per half uur bus 110 naar NS Weesp of NS Naarden-Bussum rijdt (van daar kun je eventueel met de trein terug naar de auto in Almere). Het traject is geen officiële NS-wandeling meer, maar de roodwitte markering is nog bijna overal goed zichtbaar en de routebeschrijving kun je downloaden en printen van internet. De route is de oude NS-wandeling: Kromslootpark. Er is één punt waar de route gewijzigd is. Dat is voorbij Het Ooievaarsnest. Je kunt daar nu met een overstapje over het hek klimmen, maar ook over het fietspad rechtdoor blijven lopen naar de Farflerbrug. Horeca onderweg: na 3 kilometer McDonalds, La Place, JHet Ooievaarsnest. Openbaar vervoer onderweg: alleen in buitenwijken van Almere. Hond: mag mee. www.wandelzoekpagina.nl Ga onder het kopje Wandelingen naar Oude NS Wandelingen en vervolgens naar Kromslootpark. c redactie.reizen@wegener.nl 024-3650360 Nu ook beoordelingen van vakantiewoningen Sinds kort kunnen vakantiegangers bij Casamundo, een aanbieder van vakantiewoningen in Europa, de ge huurde vakantiehuizen beoordelen. Wat bij hotels al als standaard geldt, is nu dus ook voor vakantiehuizen van Casamundo mogelijk, ledereen die in een geboekte woning ver blijft, kan na de reis een individuele beoordeling geven. De waarderin gen moeten het voor klanten gemak kelijker maken een geschikte vakan tiewoning te vinden. Logeren in Gentse gastenkamers Wie een paar dagen naar het Bel gische Gent wil, kan via het Gilde der Gentse Gastenkamers (GGG) op zoek naar kleinschalige accommoda ties. De gastenkamers hebben een 'familiaal karakter'. Momenteel be schikt het Gilde over een aanbod van 176 kamers in Gent. De meeste hebben niet meer dan drie gasten verblijven. De prijzen liggen tussen 45 en 185 euro per nacht voor twee personen. De locaties zijn zowel in hartje stad als in de regio Gent. www.casamundo.nl Luister naar verhalen tijdens Liberation Route Na Arnhem en Nijmegen krijgt de Liberation Route een vervolg op de Veluwe. De route laat bele ven wat in de Tweede Wereldoor log tijdens en na Operatie Mar ket Garden gebeurde in Gelder land. Veldkeien markeren 25 his torische locaties. Bij iedere kei is een drietalig hoorspel over de plek te beluisteren. Gratis downloads van route momenten via de website www.liberationroute.com Bellen kan ook: 0900-5423728. www.bedandbreakfast-gent.be Kamperen 'tussen het wild' in Beekse Bergen Wakker worden op een steenworp afstand van olifanten? Een avond wandeling over de savanne? Genie ten van een Afrikaanse braai? Dit voorjaar is het mogelijk in safari park Beekse Bergen. Het dierenpark slaat een tentenkamp op waar gas ten twee dagen lang kunnen dine ren, overnachten en ontbijten. De rangerkampen zijn 15 mei, 26 juni, 24 juli en 7 augustus. Volwassenen betalen 139 euro, kinderen tot en met 11 jaar 129 euro. www.beeksebergen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67