Freire spaart benen voor de Poggio Piloot worden? ort37 Dat kan jij ook! Dé erkende vliegschool van Brabant en Zeeland! zaterdag 20 maart 2010 MILAAN-SANREMO Spaanse sprinter gaat als een van de favorieten van start Oscar Freire hoopt dat hij mee kan doen om de overwinning in Milaan-Sanremo. foto Montserrat Diez/EPA door Frits Bakker MILAAN - De topsprinter van vorig jaar is uit vorm, dat opent weer perspectieven voor Oscar Freire. Mark Cavendish bekende gisteren in een hotel ver buiten Milaan, aan de vooravond van Milaan-San- remo, dat de Poggio in dit stadium van het seizoen te zwaar is en dat hij de openingsklassieker niet voor de tweede keer op rij zal winnen. Oscar Freire, verlost van zijn kwel geest van vorig jaar, ruikt zijn kan sen. De 34-jarige Spanjaard heeft in de laatste etappe van Tirreno-Adriati- co moraal opgedaan om in de Pri- mavera weer als één van de favorie ten te starten. „De koers ligt me goed, ik heb hem twee keer gewon nen en ze zullen me op de Cipres- sa en de Poggio niet uit de wielen rijden." Hij vraagt zich alleen af of de jonge ploeg van Rabo sterk ge noeg is om hem voor de sprint af te leveren. „Ze zijn onervaren, dat speelt mee in de finale van zo'n be langrijke koers." Op Lars Boom I kan hij rekenen, zo verzekert de johge prof die na Parijs-Nice twee dagen rust heeft genomen en van af maandag in Sanremo is neerge streken. Hij heeft al veel van Freire opgestoken. „Maar je moet ook zelf gaan ver kennen. Dat heb ik samen met Tom Leezer deze week gedaan. We staan met een mooie ploeg aan de start, waarvan vier of vijf jongens tot het einde mee moeten kunnen. Zelf weet ik nog niet wat mijn rol zal zijn. Ik wil in elk geval de Poggio overleven en Oscar goed afzetten voor de laatste kilome ters." De Spaanse sprinter, na zijn val van vorig jaar in de Ronde van Californië al afgeschreven als top sprinter, heeft zijn zelfvertrouwen teruggevonden. „Ik ben wel oud, maar nog goed genoeg voor het klassieke werk. In een Milaan-San- remo gaat het om concentratie en explosieve kracht. De finale is al tijd snel en nerveus. De sterksten overleven, maar je moet slim zijn en je benen sparen tot de Poggio. En dan omringd zijn door ploeg maats die het spel aankunnen." Mark Cavendish, die door een ope ratie aan zijn onderste tanden een slechte winter achter de rug heeft, wimpelt de rol van favoriet weg. Hij twijfelde zelfs aan deelname. Toen het hem in zijn hotel werd gevraagd, reageerde hij fel. „Ia, na tuurlijk ga ik hier meerijden, al is het alleen maar om te genieten van mijn overwinning van vorig jaar." De kansen van de Brit wor den in de Italiaanse kranten echter op een klein vijfje ingeschat. Veel hoger staan Tom Boonen (9), Ed- vald Boasson Hagen (8,5), Ales- sandro Petacchi, Filippo Pozzato en Daniele Bennati (8) en Oscar Freire (7,5). De Rabo-kopman gokt op zijn comeback in het grote werk. „Ik werd vorig jaar in de Tour op mijn snelheid verslagen 'door Cavendish, die sneller was, maar met High Road ook een bete re ploeg had om hem naar de fi nish te brengen." Hoe onberekenbaar Freire, ook wel de dromer genoemd, is, werd deze week weer eens aangetoond. Hij zou stoppen, maar heeft voor nog een jaar bijgetekend bij Rabo bank. „Ik had, zoals Juan Antonio Flecha heeft gedaan, voor dat ene jaar nog een andere ploeg kunnen kiezen, maar Rabobank is mijn eer ste optie." Voor het eerst komt hij voor de ploeg dit jaar aan de start van de Ronde van Italië, die hij in dertien profjaren nooit eerder heeft gereden. „De Tour wordt op Denis Menchov afgestemd (met een veelzeggende lach: nee, niet op Robert Gesink, die moet zich eerst bewijzen), de Giro meer op mij. Dan wordt er een team ge bouwd om de sprint voor te berei den. Het is om die reden dat ik heb toegestemd om voor één keer in mijn carrière de Giro te doen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39