Zieke Kramer 321 sport Winst geeft Heerenveen lucht Van der Klooster vorm kwijt op Paralympics Elia weken aan de kant na enkeloperatie Tennisser Robin Haase bereikt halve finales Concurrent minder voor Nederland/België Zeeuws handbalteam in actie op toernooi Dallinga en Hofman door op EK driebanden WK ALLROUND SCHAATSEN Sven Kramer gaat na de eerste dag van het WK allround schaatsen in Heerenveen aan de leiding. Loting Champions League en Europa League Ajax snijdt diep in salarissen zaterdag 20 maart 2010 HAMBURG Hamburger SV moet het de komen de weken zonder zijn aanvaller El- jero Elia doen. De Nederlandse in ternational is gisteren aan zijn lin kerenkel geopereerd en mag zeker vier weken niet voetballen. Elia had al sinds november vorig jaar last van het gewricht, maar hij speelde gewoon zijn wedstrijden. Direct na het duel donderdag in de Europa League met Anderlecht nam de clubarts van HSV het be sluit om de vleugelaanvaller te ope reren. De ingreep werd gistermid dag al verricht in Amsterdam. PZC FAMILIELOOP Al meer dan 150 hardlopers hebben zich ingeschreven voor de PZC Fami lieloop: www.pzc.nl/familieloop STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto CALTANISSETTA Robin Haase heeft gisteren de hal ve eindstrijd van het challenger- toernooi in het Italiaanse Caltanis- setta bereikt. De Haagse tennisser won in de kwartfinales overtui gend met 6-3 6-1 van de Spanjaard Pere Riba. Tennisster Arantxa Rus heeft zich donderdag (plaatselijke tijd) verze kerd van een plek in de kwartfina les van het ITF-toernooi van Fort Walton Beach. De speelster uit Monster won in de tweede ronde overtuigend met 6-2 6-3 van de Rus sische Anastasia Pivovarova. ZURICH - Nederland en België hebben een concurrent minder voor de organi satie van het WK voetbal in 2018 of 2022. De wereldvoetbalbond Fifa be sloot gisteren om Indonesië van de kandidatenlijst te schrappen, om dat het Aziatische land niet op tijd een aantal documenten heeft inge leverd. De 24 leden van de Fifa wij zen op 2 december in Zürich het WK van 2018 en 2022 toe. De ver wachting is dat het grootste voet baltoernooi in 2018 in Europa wordt gehouden. Nederland en Bel gië zijn daarvoor kandidaat. MIDDELBURG Het Zeeuws handbalteam tot 21 jaar komt ook in 2010 in actie. Het team is ingeschreven voor het toer nooi van handbalvereniging Ize- gem. Vorig seizoen kwam de selec tie daar ook in actie. Het toernooi is op zaterdag 3 april. De volgende spelers maken deel uit van het team: Thim Zevenbergen, Sebasti an van't Veer, Jordie Loo, Kevin Meulmeester, Arno Riemens, Ron van Dalen, Mare Dorst, Thijs de Vos, Kenneth Mellaart, Martijn Gil- tay, aangevuld met Pieter Boot en/of Quinten Haze. BRANDENBURG Berry Dallinga en Glenn Hofman hebben gisteren als team het hoofd toernooi en individueel de laatste zestien bereikt van het EK drieban den kleine tafel. Het team Verbrug- ge Terminals, met Dallinga en Hof man, versloeg het Duitse TSV Lich tenberg B. Dallinga won van Tors ten Münster en Glenn Hofman met 2.777 gemiddeld van Sven Re- mus. In de avonduren wonnen beiden hun eerste wedstrijd in het hoofd toernooi. Hofman met 2-0 en Dal linga met 2-1. wimammmmm heerenveen - Dankzij twee tref fers van Gerald Sibon en twee tref fers in blessuretijd heeft sc Heeren veen gisteren NEC met 4-1 versla gen- De Nijmeegse bezoekers kwamen via John Goossens nog wel op voorsprong, maar nog voor de pau ze maakte Sibon uit" een straf schop gelijk, nadat Ramon Zomer Heerenveen-aanvaller Roy Beerens in het strafschopgebied had neerge legd. Kort na rust maakte Sibon op ge lukkige wijze zijn tweede door een afgeketste bal binnen te tik ken. In blessuretijd kreeg Heeren veen nogmaals een strafschop na dat Jeffrey Sarpong Hernan Losada onderuit trok. Sarpong kreeg rood, trainer Wiljan Vloet werd naar de tribune gestuurd en Michel Breuer schoot de bal in het doel. Samir Fa- zli maakte daarna nog het Friese kwartet vol. Heerenveen is door de zege voorlo pig uit de gevarenzone. NEC moet zich na de vijfde nederlaag op rij inmiddels weer zorgen gaan ma ken. In de eerste divisie gaat De Graaf schap rustig verder met winnen. De koploper van de Jupiler League behaalde gisteravond voor een na genoeg uitverkochte Vijverberg de 21e zege van het seizoen. FC Volen- dam werd met 4-1 verslagen. Nummer twee Cambuur zegevier- door Johan Stobbe de moeizaam bij Telstar (1-2) en staat tien punten achter al heeft het wel een wedstrijd minder ge speeld dan de lijstaanvoerder uit Doetinchem. De nummer drie van de ranglijst Go Ahead Eagles bereidde zich voor op de bekerkraker tegen Ajax met een uitzege bij Helmond Sport: 0-1. FC Oss deed door de vijfde zege van het seizoen, 1-0 tegen Omni- world, de laatste plaats over aan Telstar. In Roosendaal was RBC met 4-0 te sterk FC Eindhoven. De ploeg van Jan Poortvliet doet het na het winnen van de periodetitel een stuk minder en staat nu elfde. heerenveen - Dit is de kans voor de concurrentie, Havard Bokko voorop. Dat was het eerste waf gis teravond door het hoofd van Sven Kramer schoot na zijn 36,45 op de 500 meter van het WK allround. „Dit is niet goed genoeg", dacht Kramer. De concurrentie weigerde echter te profiteren. Het door long- problemen verzwakte lichaam van Kramer overleefde de eerste dag zonder problemen. De 23-jarige Fries ligt op koers voor zijn vierde wereldtitel op rij, een record. Toegegeven, het verschil tussen Kramer en de concurrentie was de laatste jaren op grote allroundtoer- nooien na twee afstanden nog nooit zo klein. Driekwart seconde is vandaag op de 1500 meter de voorsprong op de verrassende Amerikaan Jonathan Kuck'bijna een hele tel op Bokko. De rest is ge zien voor de titel. Ook Ivan Sko- brev, van wie Kramer flink wat te genstand verwachtte. „Ze hebben moeite met winnen", zei Kramer over de concurrenten. „Een grote re kans dan nu gaan ze niet meer krijgen." De lach die hij op zijn ge laat toverde op de vraag of een zie ke Sven Kramer ook de sterkste is, was veelzeggend. Ja dus. „Voor ie dereen was het een zwaar sei zoen", concludeerde de titelverde diger. „Uiteindelijk blijven de sterksten over." Dat hij na de eerste dag die sterkste zou zijn, daar was Kramer niet helemaal gerust op geweest. Zijn voorbereiding was verre van ideaal. In Vancouver kreeg de titel verdediger last van de luchtwegen. Een infectie eiste zijn tol. Kramer trainde weinig, de intensieve trai ning voor de vijf kilometer liet hij zelfs helemaal schieten. Geen risi door Roeland van Vliet whistler - Ook op zijn laatste on derdeel tijdens de Paralympische Winterspelen, de Super-G, heeft zitskiër Kees-Jan van der Klooster teleurstellend gepresteerd. De 32-ja- rige Vlissinger eindigde slechts als 25e, op bijna twaalf seconden van de winnaar. Van der Klooster heeft in Whist- Ier, het skioord ten noorden van Vancouver, bij lange na niet zijn ni veau gehaald. Tijdens de Europa Cups en World Cups die deze win ter in Europa werden gehouden, eindigde de Walchenaar diverse malen in de top tien. Hij kwam op verschillende disciplines zelfs dicht bij het podium, waardoor hij zich kwalificeerde voor zijn eerste Paralympics. Hij mikte op drie top tienplaatsen. Chef de mission André Cats dichtte hem voorzich tig medaillekansen toe. Eenmaal in Noord-Amerika was Van der Klooster zijn goede vorm hele maal kwijt. In Aspen, in de Ameri kaanse staat Colorado, haalde hij begin maart geen enkele keer de fi nish tijdens de World Cupfinales. Hij viel uit of werd gediskwalifi ceerd. In Whistier zag hij geen kans uit de neerwaartse spiraal te komen. Hij werd zeventiende op de reuzenslalom, viel uit op de af daling en voerde een achterhoede gevecht op de Super-G, met een 25e plek als gevolg. Van de veertig deelnemers ging Van der Klooster gisteren als 28e naar beneden. Op dat moment had de Japanner Ka no, de latere winnaar, al de snelste tijd staan. Die had de 41 poortjes op de piste van 1700 meter in 1.19,98 minuten gerond. De Zeeuw kon daar niet aan tippen en finish te slechts in 1.31,95. Arsenal (Eng) Barcelona (Spa) 30 maart, thuis 7 april, uit Internazionale (Ita) CSKA Moskou (Rus) nb: eerstgenoemde club begint thuis -r™ 20 april 28april 22 april «29 april co's, het kon niet anders. Pas hal verwege de week besloot Kramer deel te nemen aan het WK. Pas toen had hij zekerheid dat hij ook kon winnen. Zonder die weten schap was hij in Thialf niet eens ge start. Op de vijf kilometer trok Kramer „de kraan niet helemaal leeg." Het hoefde niet en het kon ook niet. Na acht gemakkelijke rondjes werd het hard werken voor Kra mer. Niet zozeer door zijn ziekte, maar meer door de ijskwaliteit. Ijs meester Beert Boomsma is al twee maanden uit de roulatie. Mis schien dat het door zijn afwezig heid kwam. „Maar er zijn vier an dere kundige ijsmeesters. Die moe ten ook voor goed ijs kunnen zor gen", vond bondscoach Wopke de Vegt. Voor bijvoorbeeld Jan Blok- huijsen pakte dat nadelig uit. Hij startte in de allerlaatste rit op een bijna witte baan. „Van de week was het goed", zei De Vegt, „maar de invloed van tienduizend mensen in de hal is groot. Dit had ik echter niet verwacht." De Vegt maakt zich zorgen voor de rest van het toernooi. Kramer niet. Ten minste als het om zijn vierde ach tereenvolgende wereldtitel gaat. „Ik had niet verwacht dat ik er na twee afstanden zo voor zou staan." Hij had er rekening mee ge houden vandaag in de achtervol ging te moeten. „Maar dit is veel beter natuurlijk. Al heb ik niet heel veel voorsprong. Ik zal aan de bak moeten op de 1500 meter", zei hij. „Maar daarna heb ik nog altijd 25 rondjes." De tien kilometer is zijn grote kracht. Niets wijst er op dat Kramer mor gen geen nieuw hoofdstuk in de schaatsgeschiedenis bijschrijft. Nog nooit slaagde een schaatser er in vier keer op rij wereldkampioen te worden. Kramer ligt op koers. Willem Adriaansens bron ANP en Uefa amsterdam - Ajax gaat snijden in de wedstrijdpremies en salarissen van de spelers. De Amsterdamse club stevent dit seizoen af op een megaverlies en moet flink saneren om niet in gevaar te komen. Het verlies van Ajax zal dit seizoen oplopen tot zo'n 25 miljoen euro door hoge salariskosten, geringe transferinkomsten en het mislo pen van de lucratieve Champions League. De club geeft structureel meer geld uit dan er binnenkomt. Acht van de laatste elf seizoenen draaiden uit op verlies. Vooral de salarissen zijn een probleem. Vol gens de internationale norm mo gen de salariskosten van voetbal clubs niet meer bedragen dan zes tig procent van de omzet. Ajax overschrijdt deze norm. De direc tie gaat dan ook ingrijpen: spelers die nieuwe contracten tekenen, kunnen een hoger salaris vergeten. Daarnaast schrapt Ajax de wed strijdpremies, de traditionele beta ling per gelijkspel of overwinning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34