cultuur31 Zonnige momenten in voorjaarsconcert agenda Nico Dijkshoorn in Middelburg CREEER UW EIGEN SCHADUW, ELK MOMENT VAN DE DAG zaterdag 20 maart 2010 door Jeanette Vergouwen Het voorjaarsconcert van Het Zeeuws Orkest vindt plaats in de perio de dat eindelijk de zon zich weer laat voelen. Ook tijdens het optreden waren er regelmatig blijde en verwachtingsvolle mo menten. Het programma bestond uit twee romantische werken en de Eroica van Beethoven. In het totale sfeerbeeld van het eer ste werk, Siegfried Idylle van Ri chard Wagner, zitten talloze nuan ces en die kwamen, mede door het vrij langzame tempo, niet alle maal over. Dat was ook te wijten aan de akoestiek van de Sint Ja- cobskerk waarin de nuances ver vloeiden, wellicht ook omdat de kerk maar halfvol was. Het verlies van nuances ging ten koste van de transparantie. In Pianoconcert nr. 2 van Liszt speel de Daria van den Bereken overtui gend, vooral in de passages waarin er minder pianistiek geweld werd geproduceerd. De dialogen met cel lo, klarinet en hoorn kwamen goed over in het langzame midden deel. De hoekdelen toonden een pianiste die zich ten volle overgaf aan muzikaal vuurwerk. Persoon lijk hoor ik liever een muzikaal meer uitgebalanceerd pianocon cert. Bij Liszt wordt de toehoorder KLASSIEKE MUZIEK Het Zeeuws Orkest Voorjaarsconcert, o.l.v. Joan Berk- hemer en m.m.v. Daria van den Bereken (piano) Gehoord: donderdag 18 maart, Sint Jacobskerk in Vlissingen. overspoeld door golven noten en virtuoze hoogstandjes. Het begin van de derde symfonie van Ludwig van Beethoven bracht het orkest krachtig. Het thema wordt regelmatig herhaald en ook zijn talloze motiefjes te horen, vol dissonanten. Door de vele contras ten ontstaat er een spanning die het orkest prima vasthield. Na het lange heroïsche Allegro klonk de Marcia Funebre als een echte treur mars, waarin de benauwende sfeer goed uit de verf kwam en waarin de mooi omfloerste paukpartij op viel. In het rusteloze Scherzo was het trio, niet helemaal vlekkeloos gebracht door de hoorns, een rust punt. In de Finale waren mooie in kleuringen te horen door verschil lende blazers en vormden de strij- kersgroepen een mooi homogeen geheel. Het concert wordt vanavond herhaald in de Zeeuwse Concertzaal in Middel burg. Aanvang: 20.00 uur. Volg de PZC op Twitter: twitter.com/pzcredactie Meer nieuws en de filmagenda op de website van deze krant. OP PAD ZATERDAG 20 MAART Brouwershaven Toneelavond van ASV Brouwershaven. Tonnenmagazijn, 20.00 uur Goes Open dag bij Visio, centrum voor blinden en slechtzienden. Stationspark2, 9.30- 16.00 uur. Heinkenszand Het vernieuwde bezoekerscentrum bij de schaapskooi aan de Nieuwkamerseweg in Heinkenszand houdt open dagen. Nieuwkamerseweg 3, 11.00 - 16.00 u Kattendijke Kleindierenopvang Zeeland houdt voor- jaarsmarkt. Monnikendijk 24, 10-15 uur Middelburg Doorlopende demonstratie van e-readers en e-books. Zeeuwse Bibliotheek, 10.00-16.00 uur. *Kijkdag voor veiling van Europees kera miek en glas op dinsdag 23 maart. Zeeuws Veilinghuis 10.00-16.00 uur Philippine Mosseltocht door wandelclub de Mossels tappers in en rond Philippine. Info: 093735753 ofwww.mosselstappers.nl. Hotel au Port, Waterpoortstraat 1, 8.00- 15.00 uur. Serooskerke Straofeest. Om 12 uur verzamelen en keuren van paarden op het Dorpsplein. Aansluitend diverse activiteiten. Tholen In het kader van 'De dag van de zorg' pre senteert een groot aantal zorgaanbieders- zich. Gezondheidscentrum De Vliethof, 11-16 uur Vlissingen Floortje Zwigtman vertelt over haar boek Spiegeljongen. Vlissingen, bibliotheek, 14.00 IJzendijke Snoeiweekeinde in biologische Rozenkwe kerij de Bierkreek 10, 13 en 15 uur. Zierikzee Voorjaarspostzegelbeurs van de postze gelvereniging Schouwen-Duiveland. Scoutinggebouw v. Veenlaan, 10.00-16.00 u ZONDAG 21 MAART Goes Deltabierfestival viert de zestiende editie. Goederenloods, bij het emplacement van de Stoomtrein Goes-Borsele. 13.30-20.00 uur. Heinkenszand Het vernieuwde bezoekerscentrum bij de schaapskooi aan de Nieuwkamerseweg in Heinkenszand houdt open dagen. Nieuwkamerseweg 3, 11.00 -16.00 u Middelburg De Stichting voor Praktische Filosofie Zee land houdt een themadag 'Spiritualiteit en vrijheid van meningsuiting'. Padmacentrum, Verwerijstraat 51a, 9.30 uur tot 16.00 uur. Sint-Anna-ter-Muiden Mudelezing Anton Wessels over 'Vincent van Gogh en de kunst van het leven' Nederlandse Hervormde kerk 15.00 uur Westenschouwen Excursie Dierenvriendjespad vanaf Excur- sieschuur Westenschouwen. Vertrek 13.30 uur. IJzendijke Snoeiweekeinde in biologische Rozenkwe kerij de Bierkreek 10, 13 en 15 uur. PODIUM ZATERDAG 20 MAART Arnemuiden Bariton Jan Stolk zingt met Arnemuidse koren. Nederlandse Hervormde Kerk, 19.30 uur Bruinisse Winterfeest. 't Durps'uus De Vanger, 20.00 uur. Goes *Kindercabaret!, voor kinderen vanaf vijf jaar (verplaatst van 13 januari). Theater De Mythe, 14.00 uur *Optreden Elektronische Maschine. Ook de dj's Di Stefano en Wired treden op. Podium 't Beest, 21.00 uur Groede Wake Up!met DJ Corneel en DJ M@gneto? De Groese Duintjes, 22.00 uur Kort gene Optreden Alderliefste (De Franse slag) Pompweie, 20.00 uur *Vlissingse band Powertool treedt op. Café Graaf van Buren, 21.30 uur. Middelburg Bachconcert organist Bram Beekman Oostkerk, 16.30 uur Theatershow musicalgroep Papilion in samenwerking met Ballet Studio Free. Spiegelheater, 20.00 uur *Het Middelburgs Theater speelt het stuk 'Het zouthuis' van Peer Wittenbols. Minitheater, 20.30 uur Oostburg Het symfonische zigeunerorkest GO Glo bal Orchestra treedt op. Ledeltheater, 20.15 uur Serooskerke (W) Concertavond EMM met gastoptredens. De Zandput, 19.30 uur Vlissingen Concert Zeeuwse Jazzband Moondance. Strandpaviljoen Panta Rhei, 17.00 uur ^Scratch Messiah Zeeland, uitvoering van het beroemde oratorium van Handel. Sint-Jacobskerk, 19.30 uur *Optreden van Shaking Godspeed, met in het voorprogramma de Paceshifters. De Piek, 22.00 uur Zaamslag Kleinkunstprogramma met Bas Marée, Jo- han Hoogeboom en Ludo van der Win kel. Podium van Zaamslag, 20.00 uur. ZONDAG 21 MAART Kattendijke Muziekverenigingen Oefening en Uitspan ning uit Kattendijke en de Echo geven concert. Het Blokhuis, 12.00 uur Kortgene Korenfestival met Harpe Davids (Colijns- plaat), Zingend getuigen (Kamperland), popkoor D'accord (Kats), kerkkoor Wis- senkerke-Geersdijk, het Mannenkoor Noord-Beveland en de Zanggroep Noord-Beveland. Nicolaaskerk, 15.00 uur Middelburg Bluesgitarist Danny Bryant treedt op. Bar American, 17.00 uur Terneuzen Frits Landesbergen Kwartet Porgy Bess, 16.00 uur Westkapelle Zangvereniging Looft den Heere uit West kapelle houdt zangavond. Kerk Moria Markt19.00 uur. Wilhelminadorp Concert Fanfare Euphonia uit Goes en De Lauwerkrans uit Mopertingen. Wilhelminahuis, 15.30 uur Frits Landesbergen: „De composities zijn van mij, maar qua improvisaties heeft iedereen een groot aandeel." POPAANZEE Laatste nieuws over deelnemers Pop- aanzee op www.pzc.nl/popaanzee. MOOISTE POSTER PZC en Zeeuwse Bibliotheek zoeken de mooiste poster van 2009. Stem ook mee op www.pzc.nl/wehangen. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl MIDDELBURG - Schrijver, dichter en columnist Nico Dijkshoorn is dins dag 23 maart te gast bij Stichting Li teraire Activiteiten Zeeland. Hij schreef naast een groot aantal co lumns, onder meer de dichtbun del Daar schrik je toch van en de ro man De tranen van Kuif den Dol- der. Deze maand verscheen Dijks hoorn, een bundeling van zijn bes te verhalen, columns en reporta ges. Ook is hij bekend als huisdich ter elke woensdag in De Wereld Draait Door. De bijeenkomst in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg begint om 20.00 uur. Buiten- en binnenzonwering, terrasoverkappingen, shutters, horren, rolluiken en raamdecoratie Livingstoneweg 8, Goes Tel. 0113 - 22 22 31 www.ambiance-zonwering.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 33