zeeland 127 van Delta Mr Hie kan deu nao de bekerfinaole Wedstrijd amateurkoks in duurzaam koken Mededelingen van de waterschappen zaterdag 20 maart 2010 door Rinus Willemsen foto Mare Boisius ziet teruglopen. De zonnecellen- markt sluit op geen enkele manier bij Delta aan; bovendien wordt er van verwacht dat die pas over tien tallen jaren profijtelijk wordt. Te laat in een nieuw product stappen, is niet goed, maar te vroeg is zeker zo erg." Delta moet fors afschrij ven op de nieuw verworven activi- titeiten en dat brengt na h.et geld dat erin gestoken is de financiële positie van het bedrijf verder on der druk. Van den Oetelaars vrees en verwachting is dat het voor Del ta steeds moeilijker wordt onder gunstige voorwaarden geld te le nen. Ook gaat de waarde van het bedrijf voor de aandeelhouders te loor. „Ik ben me ervan bewust dat voor de Zeeuwse aandeelhouders van Delta behoud en liever nog uit breiding van werkgelegenheid min stens zo belangrijk is als het divi dend dat ze ontvangen. De meeste werkgelegenheid zit in aanleg en onderhoud van netwerken en aan sluitingen. Die blijft behouden als je deze activiteiten samen met het belang in Evides in een aparte on derneming stopt, regelrecht onder de overheid. En wat na een overna me van Delta behouden kan blij ven van het hoofdkantoor in Mid delburg, is een kwestie van onder handelen." Volgens Van den Oetelaar doet Delta haar dochter EPZ ernstig tekort wan neet ze de verwerving van het Es- sent-belang in de exploitant van de kerncentrale blijft tegenhou den. EPZ kan via RWE bijvoor beeld goedkoper aan splijtstof ko men en eerder profiteren van nieu we technologieën die de eigenaar van vijf Duitse kerncentrales ont wikkelt. Weinig gemeenteraads- en Staten leden, wethouders en gedeputeer den die toch de aandeelhouders van Delta zijn, hebben goed zicht op de gang van zaken bij het be drijf. Een van de uitzonderingen is SGP-statenlid Ad Dorst, die zelf ondernemer is. Hij meent dat op de feiten die Van den Oetelaar pre senteert weinig valt af te dingen. „Alleen doet hij net of er geen eco nomische crisis is. Bovendien lij ken zijn conclusies wel heel erg vanuit een Brabants perspectief te zijn getrokken." Dorst vindt even wel al langer dat er aanleiding is na te gaan of de door Delta inge zette koers met de wetenschap van nu wel de juiste is. Vorig jaar wilde hij daarover een motie indie nen in de Staten, maar hij zag er van af omdat hij onvoldoende steun kreeg. Delta wil niet reageren op de uitla tingen van Van den Oetelaar. MIDDELBURG - De tijd dringt voor de kookwedstrijd Duurzaam Ko ken van Delta. Nog tot 2 april kun nen recepten voor deze milieu vriendelijke wedstrijd worden in gediend. Er zijn 'duurzame' prijzen te ver dienen. Van een zuinige led-televi sie, energiespaarpakketten tot res taurantbonnen met een waarde van 100 euro. Het is duidelijk dat bij een duurza me kookwedstrijd gerechten van Zeeuwse bodem de voorkeur ver dienen boven uitheemse produc ten. Maar originaliteit wordt ook hoog gewaardeerd. Let ook op de bereidingswijze van een gerecht. Hoe wordt het klaar gemaakt? Kan het gebruik van gas, water en elektriciteit ook 'een beet je minder' zijn? Per gang gaan drie deelnemers door naar de finale, die mèdio Die Jan, die kan dat 's eventjes ee? fluustert de voorzitter van de Zeêuwse Dialect- verênigieng in m'n ööre. Ik knik ken en dienken: „Die kan je best om een boodschap stieren." Me zitten in de Lovenhoek, pre cies een weke geleejen vandaoge. Hartstikke vol. Allicht. Vandaoge woord 't boek van Jan Lauret ge- prissenteerd en 't ao nog drukker gewist zei de beheerster van de Lo- ven'oek, daonet tegen me as Den Hoek vandaoge nie thuus ao moe ten spelen tegen Putten. Noe is 't bie mien altied zö an 'k dao dan binnenkom, dan kiek 'k 's altied in de roondte om te zien of d'r bekèn- den zitten, 'k Was nogmao net be zig om 'n plekje voor m'n jas te zoeken, toen Jan zelf op m'n af kwam. Die 'ao t"r z'n eigen netjes voor angeklêêd. En dat kan 'k m'n eigen ook wel voostellen. Jaoren lank was tie weg gewist uut Zeeland en noe trug op 't ouwe nist. A zullen 'êêl wat ouwe 'Oeke- nezen 'm nie bots terug'erkennen, mao Jan wist de mêêste toch wel bie naome te noemen. En dan kommen de verhaolen van vroe ger los. En mao kletsen over z'n boek natuurlijk. Mao 't mooiste van deze bundel is nie allêêne dat Jan mee z'n dialect de tied van toen beschrieft. Nêê, 't schoonste is dat je mee 't boekje erop uut kan. Op pad gaon volgens een toe ristische route rond de Braokman. Op zö'n tien plekken kan je stille stoan en 'n verhaol of gedicht le zen. „Da's noe 't schoonste van dit boekje", 'öör 'k Jan zeggen tegen z'n ouwe buurman, „je staot dao, kiekt nao de Kèrpelput en je leest 't gedicht van de Noorddiek." En 'andig blaodert die deu z'n boekje, slaot de gööie bladzij op en leest as een volslegen ambassadeur van 't Land van Axel: D'n Noorddiek. Van d'n Oek tot aon het sluusje Dan verbie zo'n êêl klein uusje en dan lienks de Kèrpelput. Je kwam bie Wullempje de Visser Ik zeggen altied: nèrges is ter z'n schöönen diek as op d'n Oek. En as bewies douw tie drie natuur foto's van dezelfde bladzij in kleur onder onze neuze. En 't moe ge- zeid wörren: die binnen nie mis. „Zelf gemaok," zegt ie resoluut en „wa dienke hie 'ierten van? Dien omslag. Van de kreeke bie 't Eiland en vérder de fabrieken van den Dow." 'n Paor andere ménsen kommen d'r bie staon en luuste- ren mee studie naor Jan, die d'r mao niet genoeg van kan kriegen over z'n boekje te vertellen. Jan Praot as Bruggeman en weet de la chers op z'n 'and te kriegen. Op weg naar uus, krieg 'k net 't be richt deu dat Den Oek geliek ge speeld eit tegen Putten. Maor Jan ei z'n thuuswedstrijd wé gewonnen. Die kan deu nao de be kerfinaole. april in het restaurant van het ROC Zeeland in Middelburg wordt gehouden. De amateurkoks moeten wel hun zenuwen in be dwang kunnen houden en niet bang zijn om hun kunsten voor kritisch publiek te vertonen. Het winnende voor-, hoofd- en na gerecht wordt geserveerd tijdens het duurzame diner van Delta dat op 22 april wordt gehouden. Alle fi nalisten krijgen de uitnodiging om daarbij met vier personen aanwe zig te zijn. Door met de wedstrijd mee te doen, kan een steentje worden bij gedragen aan een beter milieu. Zeeuwse amateurkoks lijken een voorliefde te hebben voor voor- en hoofdgerechten. Op het front van de toetjes zijn nog weinig recepten binnengekomen. www.delta.nl (kookwedstrijd) De beide Zeeuwse waterschappen delen het volgende mee: Tarief watersysteemheffing gebouwd In de vergadering van 9 maart 2010 heeft de algemene vergadering van het waterschap voor het belastingjaar 2010 het tarief watersysteemheffing gebouwd eigendom bepaald op 0,0516% van de WOZ-waarde van de gebouwde onroerende zaak. Dit besluit komt in de plaats van het op 16 november 2009 genomen besluit het tarief voor 2010 vast te stellen op 0,0536%. Inwerkingtreding en ter inzage legging Betreffend besluit tot wijziging van de Verordening op de watersysteem heffing 2009 treedt in werking met ingang van de dag na die van de bekendmaking. De datum van ingang van de heffing is 1 januari 2010. Het besluit ligt van 24 maart tot en met 16 juni 2010 kosteloos ter inzage in het hoofdkantoor van het waterschap, Kanaalweg 1 te Middelburg, elke werkdag van 8.00 uur tot 17.00 uur. Telefonische inlichtingen zijn verkrijgen bij Berend van Daalen via telefoonnummer 088-2461100. Algemene vergaderingen en commissies De dijkgraven van de waterschappen Zeeuws-Vlaanderen en Zeeuwse Eilanden maken bekend dat openbare vergaderingen van de algemene vergaderingen plaatsvinden op donderdag 15 april 2010, voor waterschap Zeeuws-Vlaanderen om 15.00 uur en voor waterschap Zeeuwse Eilanden om 20.00 uur in het waterschapskantoor, Kanaalweg 1 te Middelburg. Voor waterschap Zeeuws-Vlaanderen staan de volgende punten op de agenda: Opening Vaststellen van de agenda Vaststellen van de ontwerpnotulen van de vergadering van de algemene vergadering van 18 maart 2010 Ingekomen stukken en mededelingen Vaststellen van de jaarrekening en het jaarverslag 2009 Vaststellen van de 4e wijziging van de programmabegroting 2010 Verlenen van ontheffing aan de dijkgraaf voor het hebben van de werkelijke woonplaats buiten het waterschapsgebied Gemeenschappelijke.Regeling Het Waterschapshuis Rondvraag Sluiting Voor waterschap Zeeuwse Eilanden staan de volgende punten op de agenda: Opening Vaststellen van de agenda Vaststellen van de ontwerpnotulen van de vergaderingen van de algemene vergadering van 9 maart 2010 en 18 maart 2010 Ingekomen stukken en mededelingen Vaststellen van de jaarrekening en het jaarverslag 2009 Vaststellen van de 1e wijziging van de programmabegroting 2010 Gemeenschappelijke Regeling Het Waterschapshuis Rondvraag Sluiting Voorafgaand aan de algemene vergaderingen zijn er openbare bijeenkomsten van de commissies. In deze commissievergade ringen heeft u de gelegenheid direct na opening van de vergadering uw mening over een punt op de agenda uiteen te zetten. Hieronder vindt u een overzicht van deze commissie vergaderingen. Commissievergaderingen waterschap Zeeuws-Vlaanderen: Waterbeheer: woensdag 31 maart 2010 om 19.30 uur in het waterschapskantoor, Kennedylaan 1 te Terneuzen. Bestuur, Organisatie en Middelen: woensdag 31 maart 2010 om 19.30 uur in het waterschapskantoor, Kennedylaan 1 te Terneuzen. Waterkeringen en Wegén: woensdag 31 maart 2010 om 19.30 uur in het waterschapskantoor, Kennedylaan 1 te Terneuzen. Commissievergaderingen waterschap Zeeuwse Eilanden: Waterbeheer: maandag 29 maart 2010 om 16.45 uur in het waterschapskantoor, Kanaalweg 1 te Middelburg. Economische Zaken: dinsdag 30 maart 2010 om 17.00 uur in het waterschapskantoor, Kanaalweg 1 te Middelburg. Algemeen Bestuurlijke Zaken: maandag 29 maart 2010 om 19.30 uur in het waterschapskantoor, Kanaalweg 1 te Middelburg. De vergaderbundel ligt vanaf maandag 22 maart 2010 ter inzage op de waterschapskantoren te Terneuzen en Middelburg. Ook in de bibliotheken te Goes, Zierikzee en Tholen kunt u de stukken inzien van waterschap Zeeuwse Eilanden. Waterschap Zeeuwse Eilanden Waterschapr™2^ Zeeuws-Vlaanderen Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl Kennedylaan 1 Postbus 88, 4530 AB Terneuzen Telefoon 0115 - 641000 Fax 0115 - 641200 info@wszv.nl www.wszv.nl Waterschap Zeeuwse Eilanden en waterschap Zeeuws-Vlaanderen fuseren (bestuurlijk) per 1 januari 2011 tot het nieuwe waterschap Scheldestromen. Sinds januari 2010 werken de medewerkers al samen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29