een strenge school 1940 zeeland 125 sloop Middelburg van HM De Ruyter Horecabeurs: www.worldofdrinks.nl CECSafias r c€ Maandag 22 Dinsdag 23 maart van 11.00-18.00 - Toegang Gratis! Handelsweg 5,4387 PC Vlissingen maak scherpe deals met: www.symfonie-mortiere.nl Bestevaer. Zeehond in Kanaal door Walcheren is kerngezond en leeft er prima Problemen met traplopen7 Verhuizen niet nodig! ^tlTÜ Uitnodiging The World of Drinks zaterdag 20 maart 2010 mi conciërge heette Klap. Hij woonde rechts naast de school. De kweekschool was vooral een heel strenge school, zegt De Koe- ijer. „Je mocht op school niet ro ken. Deed je dat toch, dan werd je twee weken van school gestuurd. En handjeplak mocht ook niet. Dat is als een jongen en een meis je hand in hand liepen." Op 28 juni 1937, op zijn twintigste verjaardag, kreeg De Koeijer zijn di ploma. Hij kon nu zelf aan de slag als onderwijzer. Maar in die crisis jaren was er geen werk. „Op één vacature kwamen een paar hon derd sollicitanten." De Koeijer kon toch aan het werk. Op een school in Serooskerke kreeg hij een klas onder zijn hoede. Hij kreeg er al leen geen geld voor. Het financiële probleem loste zich op toen De Koeijer in oktober 1937 in militaire dienst moest. Een jaar later kwam hij terug in Zeeland, waar hij met zijn moeder in de Lageweg, vlakbij Toorenvliedt, ging wonen. Dat ge bied hoorde toen nog niet bij Mid delburg maar bij Koudekerke. De Koeijer ging opnieuw tevergeefs op zoek naar betaald werk in het onderwijs. Hij kon wel weer voor niks aan de slag op een school in 't Zand, dat toen ook nog bij Koude kerke hoorde. In november 1941 is 't Zand door de Duitsers bij Mid delburg gevoegd. De Duitse bezetting bracht nóg iets goeds, zelfs voor De Koeijer persoonlijk. Op last van de Duit sers werd per 1 oktober 1942 het vak gymnastiek ingevoerd op de la gere school. De Koeijer werd door de directeur van zijn school in 't Zand gevraagd dit onderwijs voor zijn rekening te nemen. Hij ging dat ook doen voor een andere school in 't Zand en voor drie scho- werf van Wilton- Fijenoord in Schiedam in het bijzijn van konin gin Wilhelmina. Op 12 januari 1937 is het schip vanuit Den Helder ver trokken naar Nederlands-Indië. Het is nooit meer terug geweest in ons land. Op 27 februari 1942 is het in de Slag in de Javazee tot zinken gebracht, waarbij 360 Nederlandse marinemensen het leven lieten." Voor het vertrek naar Indië bracht het schip een bezoek aan Vlissin- gen. „Als jongen van twaalf (zoon van een ex-marineman met veel belangstelling voor marinesche pen) heb ik toen met heel veel an dere Vlissingers een bezoek aan het schip kunnen brengen. Enige jaren geleden heb ik nog twee kar tonnen bouwplaten van dit schip gemaakt. Daardoor kan ik met ze kerheid beweren dat het een mo del van de De Ruyter is." Voor reacties: Redactie PZC, Postbus 91, 4330 AB Middelburg tav Middel burg 1940 of middelburg1940@pzc.nl. ^Gtoep maal stil. Klanten dachten dat ik ook al was vertrokken." Pas in de tweede week van januari is Kornaat akkoord gegaan met de overname van zijn pand door de gemeente. „Twaalf weken de tijd kreeg ik om mijn winkel en wo ning te verlaten. Ik ben als een gek aan de slag gegaan om de nieuwe winkel op poten te zetten. Maar met een nieuwe woning heb ik minder geluk gehad. Ik heb nu een huis waarvan alleen nog het casco overeind staat. Het duurt een maand of vier voordat ik daarin kan. Ik hóóp dat ik van de gemeen te hier nog tot augustus zou mo gen blijven wonen. Want anders weet ik eigenlijk niet hoe het ver der moet. Dan sta ik alsnog op straat." Het nieuwe pand van De Bonte Hond wordt over twee weken geo pend aan de Gildeweg 39 in Vlissin- gen. Tel: 0647555861. Of via internet: www.debontehondvlissingen.nl. (Tegenover de Sligro) Dubbelfris, Nutricia, Fristi, Appelsientje, Coca Cola, Fanta, Schweppes, Chaudfontaine, Aquarius, Crystal Clear, Royal Club, Sourcy, Liptonice Ice Tea, Jus de Pommes, Pago Sappen, Palm, Steenbrugge Abdij, Estaminet, Oude boon, De Koninck Bieren, Duvel, La Chouffe, Vedett, Flügel, Boswandeling, FiremanMalibu, Ballantines, Tia Maria, Jameson Irish Whiskey, Four Roses, Berentzen Apfelcorn, Courvoisier, Savannah, Puschkin, Famous Grouse, Sauza, Bols, Licor 43, Coeberg, Passoa Pisang, Jager meister, Dooley's, Seaman's shot, WKD, Feigling, Starkootje, Dutch Dynamite, Verbunt Wijnen, Eigen Import Wijnen, etc Prijzen vanaf 180.000,-v.o.n. i Open Huizen route I 27 maart 2010 11.00-13.00 uur locatie: bouwplaats Eddy Boydstraat, Mortiere kom naar De Scheldewerven op 27 maart a.s. appartementen, herenhuizen, stadswoningen en exclusieve penthouses waterwonen in de stad lopend naar centrum, strand en boulevard van Vlissingen Leerlingen van de kweekschool op het strand bij Dishoek, jaren dertig. Vijf de van links is Karei de Koeijer. Verder, voor zover bekend, vlnr Stoffel Wijk- huijs, Nel Flipse, Louws en de Meij. Rechts naast De Koeijer, vlnr: Sjaan Verhage, Jo Neeteson, Leonhart, de Kam en Catrien Dronkers. len in Kouderkerke. „En zo was ik de hele week onder de panne." Voor een jaarwedde van 287 gul den, staat in de akte van aanstel ling die De Koeijer altijd heeft be waard. „Later is dat bedrag wel ver hoogd hoor." Aanvankelijk bestonden de lessen van De Koeijer vooral uit ritmi sche gymnastiek, oefeningen die de leerlingen op een veldje bij de school deden. Later kwam er in Koudekerke een gymlokaal. Dat werd vervolgens weer door de Duitsers gevorderd zodat de gym lessen weer buiten moesten wor den gegeven. De Koeijer ging er mee door 'tot het water kwam'. Met de inundatie van Walcheren in het najaar van 1944 waren de gymlessen onmogelijk geworden. De Koeijer belandde bij het Batal jon Zeeland, dat de geallieerden hielp met de bevrijding van Neder land. Na mei 1945 vertrok het ba taljon - mét De Koeijer - naar Ne derlands-Indië. In 1948 keerden ze terug. De Koeijer pakte zijn oude vak weer op en trouwde in 1951 met Nel de Rijke. In 1957 werd hun zoon geboren. De Koeijer werd later hoofd van de hervorm de school in Kapelle-Biezelinge, tot zijn pensioen in 1979. Daarna verhuisde hij met zijn gezin terug naar Middelburg. Scheldehuiartier www.woneninbestevaer.nl VLISSINGEN - De zeehond die al on geveer een jaar leeft in het Kanaal door Walcheren, is kerngezond en hoeft (en mag) niet worden gevan gen. Dat laat de Vlissingse coördi nator strandbeheer Albert Dijkstra weten. De afgelopen week hebben hij en de medewerkers van de Eerste Hulp bij Zeezoogdieren veel tele foontjes gehad over de zeehond die zich vooral veel laat zien in de omgeving van het boothuis langs de Nieuwe Vlissingseweg. „Het dier is met het schutten van de sluizen een keer mee het Ka naal ingekomen. Hij heeft het daar goed naar zijn zin. Kan er ook heel goed leven. Gezonde zeehonden zoals deze, mogen niet gevangen worden", zegt Dijkstra. „Gezellig is anders, maar zeehon den kunnen ook heel goed alleen leven." fè\ oooe reeds meer dan 500.000 gebruikers gingen u voor! blijven wonen in uw vertrouwde omgeving met een traplift volledige garantie en service de fiscus betaalt tot wel 50% mee! bel voor een gratis en vrijblijvend trapliftadvies bij u thuis Stuur mij vrijblijvend informatie. De traplift is voor: rechte trap trap met 1 of 2 bochten buitentraplift (Dhr/Mevr) Postcode Plaats Telefoon Afd2241 V Werelds meest gekozen en gewaardeerde traplift Opsturen in een envelop zonder postzegel naar: Stannah Trapliften B.V., Antwoordnummer 17006, 2170 VB Sassenheim

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27