De kweekschool was vooral 01 Voor iedere kopende klant Öj! Ar 24 Model was OPUWPAASBEv, Familiezaak verhuist na 27 jaar door bij DELSCHER LU schoenen of een tas? COi Paasartikelen te koop voor goede doel Stinzenwandeling vanaf Terra Maris Demonstratie van eReader in bibliotheek I Een nieuwe outfit, 1 Het voorjaar is T5 begonnen bij DELSCHER. een Paasattentie! zaterdag 20 maaft 2010 OOST-SOUBURG De Stichting Christoforus Zeeland houdt vandaag tussen 10.00 uur en 16.00 uur een lentemarkt in woon- centrum De Gouwe Tuyn in Oost-Souburg. Er worden allerlei lente- en paasartikelen verkocht, zoals bloemen, planten en paas- kaarten. Ook wordt er een demon stratie kralen rijgen gehouden. De opbrengsten komen ten goede aan een hulpproject in Afrika. OOSTKAPELLE Terra Maris houdt morgen, zondag, in samenwerking met Staatsbosbe heer, een stinzenwandeling. De wandeling start om 14.00 uur van af Terra Maris aan de Duinvlietweg 6 te Oostkapelle en duurt tot 15.30 uur. De wandeling gaat langs de stinzenplanten in het gebied rond om het museum. Vooraf aanmel den via 0118-582620. MIDDELBURG In de Zeeuwse Bibliotheek wordt vandaag van tien tot vier uur een doorlopende demonstratie plaats van eReaders gegeven. Bezoekers van de bibliotheek kun nen zelf 'het nieuwe lezen' erva ren, door vijf verschillende types eReaders uit te testen. 1. Giro-miss van 1,75 meter gezocht 2. Postkantoor Middelburg sluit 3. Schapen op het Scheldeterein STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl >£5 De christelijke kweekschool aan de Heerengracht in de jaren twintig. In het gebouw is nu onder meer de sterren wacht gevestigd. foto Zeeuws Archief/Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen Op 17 mei 1940 werd een groot deel van Middelburg door oorlogsgeweld ver woest. De serie Middelburg 1940 en de website op www.pzc.nl laten de voor oorlogse stad herleven. door Carla van de Merbel Karei de Koeijer (92) her innert zich van het vooroorlogse Middel burg vooral de school banken. In de jaren dertig volgde hij de christelijke kweekschool op de Heerengracht (toen nog met dubbel e). De Koe ijer ging van 1933 tot 1937 elke schooldag vanuit zijn woonplaats Serooskerke naar Middelburg. De kweekschool aan de Heeren gracht bestond uit vier klassen van elk gemiddeld twintig leerlingen. Directeur was Huizenga. Hij gaf ook geschiedenis. Van Ooijen, ook wel 'Sik' genoemd, onderwees de kwekelingen in Frans, Duits en aardrijkskunde. En dan waren er nog Beeftink (wiskunde en han denarbeid), Weeda (plant- en dier kunde, natuurkunde, psychologie en opvoedkunde) en Van Swig- chem (Engels en zang). De kweke lingen kregen ook les in tekenen en gymnastiek. In de kelder van het gebouw was de gymzaal. De Vorige week was in deze ru briek een foto uit 1937 te zien van een groot model van een marineschip - gemaakt door Jacobus Sohier - op een praal wagen voor de Kloveniersdoelen. H. Stroo uit Vlissingen stuurde ons een brief met bijzonderheden over het schip: „Het is een prachtig mo del van HM De Ruyter. De bouw van de kruiser is gestart op 16 sep tember 1933. Het schip is in dienst gesteld op 3 oktober 1936 op de có Cd U bent van harte welkom. DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl door Miriam van den Broek vlissingen - Nog een week is het uitverkoop in dierenspeciaalzaak De Bonte Hond. Na 27 jaar verlaat het familiebedrijf het plekje aan de Bonedijkestraat. De zaak ver huist naar de Gildeweg in Vlissin gen. Eigenaar Sander Kornaat vindt het erg jammer dat het pand waar hij nu woont en werkt tegen de vlak te gaat voor de herstructurering van het gebied. Maar het geeft hem ook de kans de bedrijfsvoe ring over een andere boeg te gooien. „Ik ga straks werken aan de hand van bestellingen. Klanten kunnen via de telefoon of internet hun orders plaatsen en de bestel lingen op de donderdagen en vrij dagen ophalen. Ook ga ik bestellin gen aan huis bezorgen. Het wordt geen winkel meer, maar een afhaal- balie. Zo probeer ik naast mijn vas te klanten, ook een nieuwe doel groep te trekken: de tweeverdie Sander Kornaat verlaat binnenkort als laatste ondernemer, met uitzonde ring van Lidl, de Bonedijkestraat. foto Lex de Meester ners. Die doen toch al heel veel via internet. Maar wie niet over inter net beschikt, kan me ook gewoon bellen hoor."- De laatste jaren heeft Kornaat het zwaar gehad in de Bonedijkestraat, vertelt hij. „Tien jaar geleden is hier het laatste stuk van de straat gesloopt. En pas vijfjaar geleden is de opbouw begonnen. Al die jaren zit ik eigenlijk al in een lege wijk. De laatste maanden vertrokken ook mijn buren: de videotheek en de cafetaria. Toen werd het hele-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26