Breder kan bijna niet, zonder dat ze Dorpstafelbudget Sint Laurens verdeeld over vijf verenigingen 22 zeeland DAGEN BREDE SCHOOL Alle plannen ten spijt, Vlissingen heeft al lang een brede school Open dag zorg in Oost-Souburg -(o)-DE ZUIDSCHOR zaterdag 20 maart 2010 w Dick Schmelzer van Kinderopvang Walcheren kwam al gauw uit bij de 'buren'. „Zij bleken bereid hun speelzaal met ons te delen. Na schooltijd halen we de kasten weg, leggen we kleden neer en hebben we een knusse ruimte. We kregen zelfs een eigen kast, die voor ons werd leeggeruimd." Dat was lang geleden waarschijn lijk ondenkbaar. Het Vlot en de Anno 1948 Het schoolgebouw aan de Grote Markt is gebouwd in 1948, als ver vanging voor de school die bij de bevrijding in 1944 werd verwoest. Het vorige schoolgebouw stond er sinds 1883. Eerder stond op die plek het prach tige stadhuis van Vlissingen, dat in 1809 met de grond gelijk werd ge maakt door Britse bommen. Het huidige schoolgebouw is ge bouwd volgens de contouren van dat oude stadhuis. Het heeft ook hoge ramen en een hoog dak. Maar ook torentjes en bogen, zoals het schoolgebouw uit 1883. De gemeente had het voornemen het te slopen. Nu is er geen plan. Frans Naerebout zaten samen in één gebouw, maar daar was ook al les mee gezegd. „Sterker nog", ver telt Sam Gideonse, directeur van Het Vlot, „toen ik hier kwam, vijf tien jaar geleden, wilden we een lokaal extra. Zij wilden dat niet af staan. We hebben het uiteindelijk gekregen, maar daar moest een rechter aan te pas komen." Terwijl er héél vroeger eens sprake was van een fusie. „Maar dat werd op het laatst afgeketst", weet Jan de Wilde, directeur van de Frans Naereboutschool. „Bijna op het moment dat de handtekeningen werden gezet." Zou het er nog in zitten, een fusie? „Een fusie niet", zegt De Wilde. „Dat hoeft ook niet. Maar een in tensievere samenwerking is heel welkom. Elke school heeft vier tot door Wendy van den Hurk Vlissingen wacht vol span ning op haar eerste bre de scholen. Hoewel... Eigenlijk heeft ze er al één, sinds mensenheugenis nog wel. In het mooiste schoolgebouw van Walcheren werken de Frans Naerebout, Het Vlot en de kinder opvang al jaren samen. Een brede school is een gebouw waarin onderwijs, kinderopvang, welzijn en vaak ook sport, cultuur en bibliotheek zich samen richten op opgroeiende kinderen. Van die laatste vier is aan de Grote Markt geen sprake, maar van de rest wel. De basisscholen deelden het pand al heel lang, toen De Berlagertjes op zoek moesten naar een nieuwe plek om kinderen op te vangen. Van links naar rechts: Sam Gideonse, Jan de Wilde en Dick Schmelzer. OOST-SOUBURG - De drie (woon) zorgcentra in Oost-Souburg hou den vandaag een open dag. Zorg centrum De Zoute Viever en de woonzorgcentra De Gouwe Tuyn en Nieuw Bachtenpoorte openen tussen n.oo en 16.00 uur de deu ren. Bezoekers kunnen informatie krijgen over het wonen en werken op deze locaties. Verder zijn er al lerlei lenteactiviteiten, zoals eieren zoeken, paasbroodjes bakken, een paasmarkt, schminken en ballon- nenwei voor kinderen. Het nieuwe vaarseizoen begint bij ons I nautic lifestyle watersport I I 20+21 maart 09.00 - 18.00 uur OPEN HUIS Onder genot van zilte oesters met bijpassend drankje, nodigen wij u graag uit voor onze "Open Huis"dagen. Veel nieuws op gebied van kleding, watersport en boten. door Carla van de Merbel SINT LAURENS - Vijf verenigingen in Sint Laurens krijgen dit jaar een bijdrage uit het wijk- of dorpstafel budget. Het budget van 1500 euro is donderdagavond verdeeld op de vergadering van de dorpstafel. De activiteitencommissie van de hervormde kerk krijgt haar ge vraagde 500 euro voor de organisa tie van een activiteitendag op 4 september bij de Dorpskerk. Deze dag is bedoeld om geld op te halen voor het opknappen van de consis torie zodat de kerk nog beter inzet baar is voor multifunctionele doel einden. Peuterspeelzaal 't Groentje krijgt 250 euro (de helft van wat ze vroeg) voor het opknappen van de ruimte waar twee ochtenden in de week kinderen tussen de twee en vier jaar worden opgevangen. De knutselclub krijgt haar gevraag de 180 euro voor materialen voor de maandelijkse knutselbijeenkom- sten met basisschoolkinderen in het dorp. Voor de kunstroute was een bijdra ge uit het dorpstafelbudget ge vraagd van 850 euro, waaronder 580 euro voor drukkosten van fol ders en raambiljetten. Afgespro ken is dat de organisatie 250 euro krijgt en dat de gemeente helpt met het zoeken van een goedkope oplossing voor het drukken. De biljartvereniging ten slotte vroeg 350 en krijgt 250 euro. De 70 euro die dan nog overblijft uit het dorpsbudget, wordt bewaard. De gymvrouwenclub vroeg voor de aanschaf van materialen 300 eu ro uit het dorpstafelbudget. Wijk- manager Karei van de Beek zegde toe dit bedrag te halen uit een acti viteitenbudget. De jeu de bou- lesdub vroeg ook nog 350 euro, maar deze aanvraag werd niet ge honoreerd omdat de club de afge lopen jaren al steeds geld uit het budget en ander gemeentegeld kreeg. *21 ■Mnm Het gezamenlijke schoolplein van Het Vlot en de Frans Naereboutschool. Jachthavens Wolphaarstdijk, www.zuidschor.nl Zandkreekweg 5, Jachthavens Wolphaartsdijk, 0113-582310, zondags open

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24