PZC ABS schaft haar wachtlijst af Roosevelt houdt nu de wacht WALCHEREN 22 en 23 24 en 25 Politie houdt man aan wegens almanak oplichting van zeker elf mensen Blauw Goesenaar slaat Vlissinger met buis op hoofd Zaterdag 20 maart 2010 Breder kan bijna niet, zonder dat ze het door hebben mmeameBsmsaBBsm De kweekschool was vooral een strenge school 21 Tip? walcheren@pzc.nl ALGEMENE BASISSCHOOL Stagnerende groei, extra lokalen en andere organisatie geven ruimte door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De Algemene Basis school (ABS) aan de Zuidsingel in Middelburg werkt niet langer met een wachtlijst. De instroom van leerlingen is zodanig afgenomen en de ruimte gaat zo toenemen dat er voortaan voor elke nieuwe leerling plaats is. Vooral ook een flexibeler manier van organiseren geeft de school de financiële ruim te die nodig is bij een open in stroombeleid. Eigenlijk is er formeel nooit sprake geweest van een wachtlijst, zegt Le- vien Hamelink, sinds september directeur van de ABS. „Dat mag formeel niet." Maar ouders kregen in het verleden wel 'nee' te horen als ze een kind op de ABS wilden plaatsen en er was geen plek in de betreffende groep. Zeker zo'n vier jaar geleden, toen de school explo sief groeide, was dat regelmatig het geval. Om financiële redenen moest daarom een soort wachtlijst de groei beheersbaar houden. Maar nu zijn de omstandigheden anders. En wil Hamelink af van het beeld dat zijn school met de wachtlijst een selectiebeleid voer de. „Dat was écht niet zo." Binnenkort (12 april) begint de ver bouwing van het bijgebouw van de school aan het Molenwater. De ABS betrekt na de zomer de bo venverdieping hiervan. Kinderop vang Koozie komt beneden. Met de vier lokalen die erbij komen, zit de ABS voorlopig ruim in haar jas, zegt Hamelink. Zo is er ruimte voor extra klassen, mocht dat no dig zijn wanneer groepen boven het maximaal aantal leerlingen uit komen. De ABS hanteert maxima van 24 kinderen in de onderbouw en 26 in de bovenbouw. Voortaan wordt niet meer, als dat nodig is, aan het begin van een schooljaar een nieuwe kleuter groep opgezet, maar halverwege. Hiermee wordt geld bespaard en daarmee ontstaat ruimte voor eventuele extra groepen elders in de school. Op 1 oktober had de ABS 436 leer lingen. Er zijn nu zes kleutergroe pen; van de groepen 3, 4 en 5 zijn er elk drie klassen en van de groe pen 6, 7 en 8 elk twee. Aan het eind van het schooljaar zijn er naar verwachting 467 leerlingen. „De markt krimpt", zegt Hame link. „En als je ambitie is om een grote school te blijven, moet je nu dus niet de deur dichthouden. Dat hoeft niet ten koste te gaan van an dere scholen. We kunnen wel con curreren op kwaliteit." Tip? redactie@pzc.nl door Jens Pauw middelburg - De Amerikaanse am bassadeur Fay Hartog Levin heeft gisteren op de Helm in Middel burg een buste van Franklin D. Roosevelt onthuld. Een groot gezelschap genodigden, onder wie burgemeester Koos Schouwenaar en commissaris van de koningin Karla Peijs, was aan wezig bij de onthulling. De buste houdt de wacht voor de deur bij de Roosevelt Academy. De tweeën dertigste president van de Verenig de Staten krijgt het beeld op initia tief van het Roosevelt Study Cen tre. Volgens dat instituut heeft Roosevelt zich 'tomeloos' ingezet voor de vrijheid van meningsui ting en religie en de vrijwaring van gebrek en vrees. Het beeld steunt daarom op een sokkel met deze vier vrijheidsbeginselen. Eind mei wordt in Middelburg uitge breid stilgestaan bij deze vrijheden tijdens de uitreiking van de Four Freedoms Awards. Fay Hartog Le vin benadrukte het belang van de door Roosevelt geformuleerde vrij heden. „In de huidige tijd zijn ze nog net'zo belangrijk als in 1941, toen ze werden opgesteld. Vrijheid van meningsuiting moet hand in hand gaan met de vrijheid van reli gie. En dat is mogelijk." middelburg - De politie heeft don derdag aan de Oostperkweg in Middelburg een Goesenaar (42) aangehouden op verdenking van zware mishandeling. Hij zou die dag met een buis een Vlissinger (36) op het hoofd hebben gesla gen. Die man is met verwondin gen aan zijn hoofd opgenomen in het ziekenhuis in Vlissingen. door Emile Calon VLISSINGEN - De politie heeft giste ren rond 7.45 uur in een woning in Vlissingen een dertigjarige inwo ner van die gemeente aangehou den. De man wordt verdacht van op lichting. Tot gistermiddag hadden zeker elf inwoners van Vlissingen aangifte tegen hem gedaan. Afgelopen woensdag waarschuw de de politie nog voor de praktij ken van de oplichter. De verdachte zou mensen geld aftroggelen door hen een zielig verhaal te vertellen. Zo vertelde hij onder meer aan zijn slachtoffers dat hij naar het ziekenhuis moest maar geen geld voor benzine had om er naar toe te rijden. Volgens de politie is de man in ver zekering gesteld. Een beetje paniekerig belde de jonge Bressiaander vanuit het Zwin Colle ge in Oostburg naar zijn moeder. Hij vertelde dat hij kort voor de gymles bij het omkleden zag dat zijn knieën helemaal blauw waren. De gealar meerde leraar dacht direct aan ge sprongen adertjes. Hij vond dat de scholier snel naar de huisarts moest. Of moeder hem zo snel als mogelijk kon ophalen. Ma belde als eerste de dokter, maar die was druk bezig, zo kreeg ze te horen. De assistente advi seerde vervolgens om haar zoon eerst op te halen. Als het er ernstig uitzag, mocht ze altijd langskomen. Toen de moeder op school arriveerde en direct de knieën van haar zoon be keek, wist ze wat het probleem was. Haar jongste spruit had een nieuwe spijkerbroek aan en die bleek nogal af te geven. Franklin D Roosevelt Grondlegger van four freedoms of speech 0f vvorsd'P freedom U; - freedom De Amerikaanse ambassadeur Fay Hartog Levin poseert trots naast de buste van haar tweeëndertigste president Franklin D. Roosevelt. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23