301 cultuur GEHEEL GRATIS Bij Landesbergen staat het collectief voorop Scratch Messiah voor elfde keer in Vlissingen Veiling keramiek en glas Hoera Kinderen t/m 11 jaar Hotel Entree Movie Park JAZZ Vibrafonist speelt met eigen kwartet in Porgy en Bess zaterdag 20 maart 2010 Normale kassaprijzen Movie Park: 32 per volwassene en 27 kinderen 4 t/m 11 jaar. mm Van der Valk Hotel Gladbeck Gezellig familiehotel op 8 min. rijafstand van het Movie Park. Vlakbij langste alpineskihal van Europa. Gratis fles mineraalwater op de kamer en gratis gebruik van sauna- en fitnessfaciliteiten. Max. 2 kinderen bij 2 volbetalende personen op de kamer. rr 1 overnachting 33+ ontbijt EurO 1 dag Movie Park "7Q 2 overnachtingen .3 ontbijt EurO 1 dag Movie Park Ecco Hotel Schermbeek Comfortabel hotel op 10 min. rijafstand van het Movie Park. Bezoek ook de steden Essen (35 km) e Düsseldorf (60 km). Max. 2 kinderen bij 2 volbetalende personen op de kamer. /I O overnachting i 3 ontbijt Euro 1 dag Movie Park "T 2 overnachtingen 3 ontbijt EurO +1 dag Movie Park VLISSINGEN - Voor de elfde keer wordt vandaag in de Sint Ja- cobskerk in Vlissingen 'Scratch Messiah' gehouden. Vanochtend verzamelen 225 amateurzangers en 40 instrumentalisten zich om in één dag, vanuit het niets (from scratch, in het Engels), Handels be roemde oratorium Messiah in te studeren. Het geheel staat zoals gebruikelijk onder leiding van dirigent lules van Hessen. Aan hem de taak om binnen een aantal uren koor en or kest tot een eenheid te smeden. Dat betekent dat aan hem hoge ei sen worden gesteld: hij moet een grote inspirator zijn en feilloos aan- MIDDELBURG - Het Zeeuws Veiling huis in Middelburg brengt volgen de week onder meer een aanzien lijke hoeveelheid Europees kera miek en glas onder de hamer. Het gaat om 300 kavels (op een totaal van 1250). Volgens het veilinghuis heeft sinds de veiling van de legen darische collectie-Bal in 1962 een vergelijkbare veiling in Zeeland niet meer plaatsgevonden. Daarnaast wordt ook kunst en an tiek in het algemeen geveild, waar onder een werk van Bernhardt voelen wat de deelnemers aankun nen. Ook dit jaar waren er weer ruim voldoende aanmeldingen om een groot koor en orkest te vormen. Zij worden worden bijgestaan door beroepssolisten zoals Lauren Armishaw, Jonathan de Ceuster, Andreas Goetze, Dirk la Plasse en Bram de Wolf. Maar ook Zeeuwse amateur-solisten van hoog niveau, onder wie Mar ja de Waard, Laurie Janssens en Jonathan Kooman, ver lenen hun medewerking. Het publiek kan het resultaat van een dag intensief repeteren 's avonds beluisteren in de Sint Ja- cobskerk. Aanvang: 19.30 uur. Keil, een leerling van Rembrandt. Ook Zeeuwse schilderijen zijn ruim vertegenwoordigd. Bijzonder is verder een groot museaal werk van Abraham Calissendorff (1853- 1898). Hij maakte in 1892 een schil derij met een voorstelling van een Zeeuwse boer. De kijkdagen zijn vandaag van 10.00 tot 16.00 uur, maandag van 10.00 tot 18.00 uur en dinsdag en woensdag van 10.00 tot 12.00 uur. De veilingdagen zijn dinsdag en woensdag, vanaf 13.30 uur. door Mischa Beckers Frits Landesbergen, die mor gen optreedt in Terneuzen, studeerde aan het conserva torium cum laude af op zo wel vibrafoon als slagwerk. Als jazzmuzikant wisselt hij gemakke lijk tussen beide en bouwde er een goede (internationale reputa tie mee op. Hij speelde op meer dan 100 cd's mee en was al op pad met onder meer Toots Thielemans, Joe Pass en Monty Alexander. Momenteel tourt hij veel met The Gipsy Boys en Joke Bruijs. In 2008 bracht Lan desbergen zijn dvd/cd Flying home uit, opgedragen aan de legendari sche vibrafonist Lionel Hampton en met klassiekers als Stardust, How High The Moon en Sweet Geor gia Brown. Kort daarop formeerde hij een eigen kwartet, waarmee hij morgen ook speelt in Porgy en Bess. Van dit gezelschap verscheen on langs het album De Doelen sessions. De totstandkoming van het ensem ble met Martijn van Iterson op gi taar, bassist Frans van Geest en Dré Pallemaerts op drums, was niet zomaar een toevallige ontmoe ting. „Als musicus doe je veel din gen in opdracht en als begeleider", zegt Landesbergen. „Zo af en toe krijg je de kans om iets creatiefs te doen dat draait om de creativiteit en de muziek die je zelf graag wilt uiten. Dit is daar een voorbeeld van. De muzikanten op deze cd zijn mijn persoonlijke favoriete musici. Het was al heel lang mijn wens om een project als dit te kun nen doen. Die kwam uit met deze cd." In de Terneuzense jazzclub speelt het kwartet vooral stukken van het recente album. Landesbergen schreef het merendeel daarvan zelf. „De composities zijn groten deels van mij, maar qua improvisa ties heeft iedereen een groot aan deel. Zoals altijd zoek ik teamspe lers die allereerst gaan voor het col lectief en daarnaast ook nog wat andere kleuren hebben toe te voe gen als individu." Landesberger is niet alleen als uit voerend musicus creatief Hij neemt naar Terneuzen een vibra foon van eigen makelij mee. Met zijn eigen merk instrumenten gooit hij inmiddels internationaal hoge ogen. „Nico van der Plas, Jeroen de Rijk en ik richtten twee jaar geleden Vanderplas/Baileo op. Dat bedrijf houdt zich bezig met het vervaardi gen van hoogwaardige handge maakte melodische slagwerkinstru menten. Dat voorziet in een we reldwijde behoefte, aangezien on ze instrumenten besteld worden door beroemde orkesten in Ameri ka, Oman, Duitsland en alle grote klassieke en radio-orkesten in Ne derland zoals het Metropool or kest en het Radio Philharmonisch orkest." Onlangs ging nog een langgekoes terde wens van de vibrafonist in vervulling. Na de eerste benade ring in 2002 kwam uiteindelijk vo rig jaar een album met Edwin Rut ten uit. „Wij zijn aan het proberen tussen alle drukke werkzaamhe den van Edwin ook een periode te vinden om een tournee te plan nen." Frits Landesbergen kwartet, morgen in Porgy en Bess, Terneuzen. Aanvang: 16.00 uur. Bezetting: Frits Landesbergen (vibra foon), Martijn van Iterson (gitaar), Frans van Geest (bas) en Dré Pallemae rts (drums) %mswE88^BsmmBmsMsmsm&B8m&&wssiffi8&m8ffiiBBB8BB&S88XffiMasÊBBm6saBmBaBS8&8g3aga& Van der Valk Hotel Moers Gezellig familiehotel op 25 min. rijafstand van het Movie Park. Naast het hotel bevindt zich een overdekte ijsbaan, tennisbaan en een zwembad. Max. 1 kind bij 2 volbetalende personen op de kamer. Een 2e kind mag wel bij de ouders in bed overnachten. C C 1 overnachting 33+ ontbijt Euro 1 dag Movie Park °7Q 2 overnachtingen 3 ontbijt EurO +1 dag Movie Park Hotel zur Linde Gelegen aan de hoofdstraat van Schermbeek met leuke winkeltjes en gezellige restaurantjes en cafés en op slechts 10 min. rijafstand van het Movie Park. Max. 3 kinderen bij 2 volbetalende personen op de kamer. rQ 1 overnachting 33 ontbijt Euro 1 dag Movie Park Q A 2 overnachtingen 3 i ontbijt EurO 1 dag Movie Park Geldigheid en voorwaarden: - Dagelijks geldig t/m 30 juni op basis van beschikbaarheid. - Het Movie Park Germany is geopend van 26 maart t/m 11 april dagelijks, 12 april t/m 2 mei alleen do, vr, za en zo en van 3 mei tot 30 juni dagelijks. - Prijzen zijn per persoon in een 2-persoonskamer. - Kinderen t/m 11 jaar overnachting ontbijt entree Movie Park gratis, bij 2 volbetalende personen op de kamer. - U boekt het arrangement Movie Park Special. - Reserveringskosten 9,75 per boeking (1-malig) Openingstijden: Ma-Vr 09.00-21.00 uur Za 10.00-16.00 uur Zo 12.00- 16.00 uur m Reserveren: 0900 9335 0,25 c.p.m) of ga naar www.weekendcompany.nl/Moviepark

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 168