Zeeuws-Vlaanderen zeeland 125 start verkoop Bestevaer, Korenmiddag afsluiter expo hongerdoeken 'pj&aEuS Grensoverschrijdende fietsroute Problemen met traplopen7 Verhuizen niet nodig! ~w~w Toneelgroep Transfiguratie uit Hulst heeft dubbel pech zaterdag 20 maart 2010 beeld van de toekomst te schet sen'. Zeeuws-Vlaanderen heeft het ook niet altijd even gemakkelijk. De studentes noemen het vertrek van rijksdiensten en de krimpen de bevolking, waardoor de streek in een neerwaartse spiraal terecht kan komen. Ontgroening, het ver trek van jongeren, is volgens hen de grootste bedreiging. Ze denken dat de ontwikkeling van hoger on derwijs uitkomst kan bieden. Zouden ze zeifin Zeeuws-Vlaande ren willen wonen? Ze komen er al ledrie niet vandaan. Annieke Log- tenberg heeft haar wortels in Har derwijk, Marlies Blesgraaf in Ber gen op Zoom en Wietske Nijman in het Drentse Vledder. „Ja, waar om niet?", antwoorden ze bijna in koor op de vraag. „Maar dan moet er wel werk zijn en de voorzienin gen op cultureel en onderwijsge bied moeten in elk geval blijven." De toekomst van Zeeuws-Vlaande ren is niet per se negatief, stellen de studentes, 'maar dan moeten de handen wel uit de mouwen'. Niet alleen van de sleutelfiguren die zij hebben gesproken, bena drukken ze, maar van 'de hele be volking'. „En", merkt Wietske Nij man op, „de gemeenten geven nu aan dat ze willen samenwerken, maar dat moeten ze dan ook echt gaan doen." bheldekuiartier www.woneninbestevaer.nl Academy deden onderzoek naar de kracht van Zeeuws-Vlaanderen. foto Lex de Meester Philippine - De expositie 'Reis om de Wereld in 40 Dagen' in de Heili ge Maria Hemelvaartkerk in Philip pine wordt zondag 28 maart afge sloten met een korenmiddag. Het koor van de Kuyperskerk uit Sas van Gent en het PKN-koor van Sluiskil, Sas van Gent en Phi lippine treden vanaf 14.30 uur op. Speciale gast is het Afrikaanse koor La Chorale Amicale de Kari- bu uit Antwerpen. De expositie van de 21 vasten- oftewel honger doeken trok de afgelopen weken al vele honderden bezoekers. Pastor en organisator van de expositie Niek van Waterschoot verwacht dat binnenkort de duizendste be zoeker wordt verwelkomd. kom naar De Scheldewerven op 27 maart a.s. appartementen, herenhuizen, stadswoningen en exclusieve penthouses waterwonen in de stad lopend naar centrum, strand en boulevard van Vlissingen HULST - Bij de VW in de Steen straat in Hulst is een nieuw grens overschrijdend fietsarrangement te boeken. De gast kiest voor het Ldriedaagse arrangement zelf zijn \erblijfsaccommodatie uit de fol ter en krijgt daar een uitgebreide gtsroutebeschrijving bij. De fiets tocht leidt de toerist langs de mooi ste plekjes in Oost-Zeeuws-Vlaan- deren en Vlaanderen. Meer infor matie is te vinden op de website van de VW. Het arrangement is te boeken via 0114 - 315221 ofhulst@vwzvl.nl. Q www.wvzeeland.nl IXJ.V. 1.13! reeds meer dan 500.000 gebruikers gingen u voor! blijven wonen in uw vertrouwde omgeving met een traplift volledige garantie en service de fiscus betaalt tot wel 50% mee! bel voor een gratis en vrijblijvend trapliftadvies bij u thuis 000© www '.stannah.nl info@stannah.nl Stuur mij vrijblijvend informatie. De traplift is voor: rechte trap trap met 1 of 2 bochten buitentraplift Postcode Plaats Telefoon Afd2241 Stannah; '.i Wbre/ds meest gcfyisen cii gewaardeerde traplift Opsturen in een envelop zonder postzegel naar: Stannah Trapliften B.V., Antwoordnummer 17006. 2170 VB Sassenheim HULST - Toneelgroep De Transfigu ratie uit Hulst heeft dubbel pech. Door ziekte van acteurs zijn de ge plande voorstellingen op 26 en 27 maart geannuleerd. Het stuk 'Spot geesten' wordt nu eind dit jaar ge speeld. Datums moeten nog geko zen worden. Daarnaast moet de to neelgroep een oplossing vinden voor het huisvestingsprobleem. De Transfiguratie raakt namelijk de repetitie- en opslagruimte in het voormalige postkantoor aan de Minderbroedersstraat kwijt in verband met de voorgenomen sloop van dit gebouw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 165