zeeland 123 plaats van Hulst Koopstad Kunstkwartier breidt uit met nieuwe panden mm kw! I kunstenaars, maar wacht nog op bekendheid bij een breder publiek Onderzoek naar omvang huiselijk geweld in Terneuzen is 'overbodig' Kleine Dam 36 [LCMCMEIM! Nieuw muziekfestival Massafest in Oostburg met stevige rockbands Themamiddag Bloedstollende roman zaterdag 20 maart 2010 Z door Harold de Puysseleijr Rieneke Gerrits uit Oudelande heeft er twee keer in de week een rit van een uur voor over om bij haar atelier in het Hulster Kunstkwar tier te komen. „Alleen is maar alleen. De omge ving met andere kunstenaars in de buurt spreekt me erg aan. Ook het concept van het Kunstkwartier dat bezoekers je atelier binnen kun nen lopen om te zien hoe je aan het werk bent, vind ik aantrekke lijk. Schilderen is gewoon leuk om te doen en het is dus ook leuk om er iets aan anderen over te vertel len", vertelt ze. De kunstenares betrok eind janua ri dit jaar het pand Lange Nieuwst- raat 7, waar keramiekatelier Klei en Zo van Mirjam Schellekens in was gevestigd. „Ik heb samen met haar op de kunstacademie in Sint Niklaas gezeten en kwam zo in contact met het Kunstkwartier. Dat leek me geweldig en nu ben ik dus helemaal gelukkig." In haar atelier Aboriene maakt Gerrits kunst die geïnspireerd is op de cultuur van de Aboriginals, waarbij vlakken worden ingevuld met stippen. Die inspiratiebron verklaart meteen de naam van haar atelier. Daarnaast maakt de oorspronkelijk uit Overijssel af komstige kunstenares Venetiaanse gezichtsmaskers van papier maché. De maskers maken ook deel uit van de verkleedkisten die ze verhuurt voor kinderfeestjes. De kist bevat een draaiboek met at tributen voor spelletjes en knutsel werkjes en een voorleesboek. Bin nenkort begint Gerrits ook met workshops maskers versieren. Abo riene is elke vrijdag (12-17.30 uur) en zaterdag (12-17 uur) geopend. Het Kunstkwartier bestaat uit vier oude panden in de omgeving van de basiliek in Hulst en kende sinds de start ruim een jaar geleden al enig verloop, vertellen bestuursle den Jackelien Roozenburg en )an van Kalmthout van stichting Hul- StArt die een aantal jaren geleden het initiatief nam voor het project. „We proberen er Hulst een nieu we identiteit mee te geven. Hulst Kunststad in plaats van Hulst Koopstad. Continu timmeren we aan de weg om dat streven gestalte te geven." Van de zijde van kunstenaars en ambachtslieden is er genoeg be langstelling voor het Kunstkwar tier. „We zijn nu in onderhande ling met drie Belgische kunste naars die belangstelling hebben. Die zien we graag naar het Kunst kwartier komen omdat we dicht bij de grens zitten en contacten met België graag zien. In dat ver band onderzoeken we ook de mo gelijke samenwerking met de Ver beke Foundation." De Verbeke Foundation is een private kunstcol lectie die sinds juni 2007 voor pu bliek toegankelijk is gemaakt door kunstverzamelaars Geert en Carla Verbeke Lens. Hun expositieruim te aan de Westakker in Kemzeke herbergt een indrukwekkende ver zameling moderne en hedendaag se kunst en biedt als 'kunstenvrijp laats' ook kansen aan jonge kunste naars. In eigen land geniet het Hulster Kunstkwartier inmiddels enige be kendheid onder kunstenaars. Zo zijn er volgens Roozenburg en Van Kalmthout aanvragen uit Am sterdam en Aerdenhout. „We heb ben een vaag idee om daar iets meer mee te doen. We denken over de mogelijkheid om kunste naars uit de grote steden in de zo mer hier naartoe te halen om te werken en te exposeren." De twee bestuursleden van Hul- StArt geven grif toe dat de publie ke belangstelling voor het Kunst- f kwartier nog te wensen over laat. „We proberen het bestaan van het Kunstkwartier in bredere kring be kend te maken. Momenteel zijn we bezig een folder te maken waar alle initiatieven op kunstzinnig ge bied in Hulst aandacht in krijgen. We hopen dat die inspanningen uiteindelijk wat opleveren. Dat zou voor héél Hulst gunstig zijn." Morgen is er een bijzondere mani festatie in het Kunstkwartier. Van af 14 uur zijn er workshops, voor drachten en exposities in het Kunstkwartier. Die staan allemaal in het teken van het thema 'spiri tualiteit'. www.hulstart.nl 'We hopen maar dat onze inspanningen wat opleveren. Dat zou voor héél Hulst gunstig zijn' door Harold de Puysseleijr Het Kunstkwartier in Hulst breidt uit met drie panden. Alle vier de panden achter de basiliek in de binnenstad van Hulst zijn in middels bezet, maar de stichting HulStArt krijgt binnenkort van ei genaar Bax Vastgoedontwikkeling de sleutel van drie 'nieuwe' sloop- panden in de Zoutestraat, net bui ten de Graauwsepoort. „We willen het Kunstkwartier ei genlijk het liefst centraal in de bin nenstad houden, maar toch zeg gen we geen nee tegen het aanbod om van deze panden gebruik te maken", aldus secretaris Jackelien Roozenburg van HulStArt. „Bovendien staat er nog een groot pand op een prominente plaats in de binnenstad op de nominatie om aan onze lijst met panden te worden toegevoegd", vult penning meester Ian van Kalmthout van HulStArt aan. Bax Vastgoedontwikkeling, de Woonstichting Hulst en Kindt en Biesbroeck Makelaardij zijn de be drijven die panden in bruikleen ge ven aan de stichting. Een van de laatste aanwinsten is de leegstaan de commerciële ruimte van appar tementencomplex Onder de To ren. HulStArt mag die gebruiken als expositieruimte, waar de Huls ter kunstenaar Ronny Ivens als eer ste gebruik van maakt. HulStArt biedt kunstenaars onderdak tegen geringe kosten. Dat mes snijdt aan twee kanten; leegstaande panden in de binnenstad krijgen tijdelijk een zinvolle invulling, beginnende kunstenaars of ambachtslieden kunnen er met weinig startkapi taal hun eigen zaak beginnen. Het pand Zoutestraat 2 net buiten de Graauwsepoort is een van de nieuwe aanwinsten in het Kunstkwartier. foto Mark Neelemans terneuzen - Een onderzoek naar het aantal gevallen van 'huiselijk geweld' in Terneuzen is onnodig. Burgemeester en wethouders ant woorden dit op vragen van raads lid (en sinds de verkiezingen toe komstig wethouder) Pim Broek- huysen van TOP Gemeentebelan gen. Broekhuysen vroeg een onderzoek nadat uit informatie van de politie was gebleken dat huiselijk geweld in Zeeland het meest voorkomt in Terneuzen. Volgens B en W wij ken de cijfers van het aantal mel- dingen van huiselijk geweld in Ter neuzen echter 'niet onrustbarend' L af van cijfers uit Vlissingen en Mid- Ldelburg. ^tlet aantal huisverboden dat vorig ^fcar in het kader van de Wet tijde lijk huisverbod in Terneuzen is op gelegd, is wel aanzienlijk hoger dan elders in Zeeland. Sinds juni 2009 zijn in Terneuzen zeventien huisverboden opgelegd. Maar dat is, aldus het college van Terneuzen, vooral te danken aan de extra aandacht die de Zeeuws-Vlaamse politie hieraan besteedde. De laatste maanden is het aantal huisverboden in de rest van Zee land sterk gestegen ten opzichte van de periode daarvoor. Dit beves tigt, stellen B en W, dat het elders in Zeeland langer heeft geduurd om het instrument tijdelijk huis verbod in te zetten. Zo'n verbod wordt opgelegd als er sprake is van acute dreiging door huiselijk geweld. Garden Life Style Tuinmeubelen www.gafdenlifestyle.be ar oostburg - Zeeuws-Vlaanderen is een muziekfestival rijker, Massa fest in popzaal The Lane in Oost burg. Rockband The MassaCrista tekent met fanatieke muzieklief hebbers voor de organisatie. Zater dag 24 april gaat het gebeuren, van af 14.00 uur tot laat. Stoner-grungeband Forbidden Pla net trapt het festival af gevolgd door Vanderbuyst (pure 7o's-8o's De activiteitencommissie aan-Z Philippine houdt dinsdag een the mamiddag over woonzorg. Er wordt gepraat over wonen en het verlenen van zorg nu en in de na bije toekomst. De bijeenkomst wordt gehouden in de Schotse Hoek en begint om 14.00 uur. rock) en Gingerpig met Boude- wijn Bonebakker van Gorefest. Uit Ierland komt rockband Glyder naar Oostburg en uit Engeland Fi rebird met stevige stonerrockblues. Metalcoverband Stormrider sluit vanaf 23.00 uur af. Tweehonderd kaartjes zijn beschikbaar. Die kos ten in de voorverkoop tien euro (thelane.res@gmail.com) en 12,50 euro aan de deur. Na Limburg en Drenthe ""'IÉT' onze Zeeuwse 'fDrie hoofden auteur Benn Flore in Ul" 'Het Geheim van de Smit' H5 een Russen Morgen 11.00 uur Omroep Zeeland <4 doen 3ns Valkenburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 163