22 zeeland Sluis investeert in maritiem erfgoed Hulst Cultuurstad in 'Geeft goed gevoel om zoiets te doen' msm Blauw IMAGOVERANDERING Kunstkwartier ligt na één jaar goed bij Zangkoor Emmanuel houdt wafelbakactie Onduidelijkheid voor Dow-werknemers [hulst l almanak Oude vrouw beroofd in casino, dief gepakt zaterdag 20 maart 2010 door René Hoonhorst SLUIS - B en W van Sluis verwach ten dat het maritiem erfgoed in West-Zeeuws-Vlaanderen de ko mende jaren een stuk beter uit de verf komt door investeringen voor ruim een miljoen euro in diverse kustprojecten. IJzendijke laat in de nieuwe wijk Groote Jonkvrouw zien dat het stadje ten tijde van prins Maurits een haven had. Met als pronkstuk een grote boot, die als speelobject voor kinderen dient, komt de ha ven weer terug in het straatbeeld. De visserij mag dan steeds verder teruglopen, toeristisch moet Bres- kens veel meer uit haar faam als vissersplaats halen. Dat kan door meer havengebonden activiteiten houden tijdens de Visserijfeesten en vooral door de vismijn voor toe risten aantrekkelijker te maken. De kustverdedigingsoperatie Zwak ke Schakels zal het aanzien van de kustlijn ingrijpend veranderen. Het huidige beeld van de Neder landse kust is en wordt door kun stenaars vanaf zee vastgelegd. De strandpaalhoofden zijn straks voor de kustverdediging niet per se meer nodig. Maar de palissaden blijven als 'oudste stranderfgoed' de Zeeuwse stranden sieren. Het waterschap restaureert de palen waar mogelijk en plaatst informa tiepanelen waarop de geschiedenis van de golfbrekers wordt verteld. Voor alle uit te voeren vernieuwin gen, veranderingen en opknap beurten heeft Sluis Europese subsi dies binnengehaald. Naast het wa terschap (voor de pallissaden) dra gen aannemer Van der Poel (IJzen- dijkse haven), het Comité Visserij- dagen (Visserijfeesten) en kunstpo dium XXL Art (vastleggen kustta- ferelen) fikse bedragen bij als cofi nanciering. De subsidieaanvragen voor Mari tiem Erfgoed zijn door Europa aan vaard, meldt het college aan de ge meenteraad. Als de gemeente zich bij uitvoering van de projecten aan de regels houdt, is het risico op terugbetaling van Europese bij dragen bijna nihil, stellen B en W. Zeker als er een nauwkeurige pro jectadministratie wordt bijgehou den. Als Sluis vervolgens ook pas aan de uitvoering laat beginnen als het geld binnen is, of dit zwart op wit is beloofd, dan kan er met voorfinanciering ook niks fout lo pen. De gemeente betaalt dan slechts 120 mille voor het mari tiem erfgoed. Ruim een kwart van dat bedrag is al begroot en de rest komt grotendeels uit de post perso neelslasten. De raad beslist donder dag 25 maart over het collegevoor stel om de streek zo toeristisch aan trekkelijker en dus meer concurre rend te maken. BIERVLIET TERNEUZEN Ritmisch koor Emmanuel uit Bier vliet en IJzendijke houdt vandaag een wafelbakactie voor NL Doet. Vanochtend worden wafels gebak ken en verkocht bij Vervaet aan de Hoofdplaatseweg ïb. Leden komen ook aan de deur in beide dorpen. SBK8888M886BEH1 Zeeuws-Vlaanderen moet één gemeente worden Ziewww.pzc.nl/ zeeuws-vlaanderen BMiMaKliF" reacties: 301 Sloopfonds voor oude woningen is hard nodig eens gj 63% 37% De 300 personeelsleden van de sty- ron-divisie van Dow Benelux, die wordt overgenomen door inves teerder Bain Capital, verkeren in onzekerheid over de nieuwe ar beidsvoorwaarden, de pensioenre geling en het loon. FNV Bondgeno ten houdt daarom woensdag 24 maart een informatie-avond in Het Meulengat. Die begint om half acht. SLUIS Een 47-jarige man uit Knokke is vrijdagmorgen vroeg in het casino aan de Sint Annastraat aangehou den. Hij zou een uur eerder geld hebben ontvreemd van een 79-jari- ge landgenote uit Brugge. Die wil de geld wisselen in een automaat, maar een biljet bleef vastzitten. Toen ze een medewerker van het casino ging halen, was het biljet bij terugkomst verdwenen. Tip? redactie@pzc.nl Een beetje paniekerig belde de jonge Bressiaander vanuit het Zwin Colle ge in Oostburg naar zijn moeder. Hij vertelde dat hij kort voor de gymles bij het omkleden zag dat zijn knieën helemaal blauw waren. De gealar meerde leraar dacht aan gesprongen adertjes. Hij vond dat de jongen naar de huisarts moest. Of moeder dat kon regelen en of ze hem zo snel mogelijk kon ophalen. Ma belde de dokter, maar die was druk bezig. De assistente adviseerde om haar zoon eerst op te halen. Als het er ernstig uitzag, mocht ze altijd langskomen. Toen de moeder op school de knieën bekeek, wist ze al snel wat het pro bleem was. Haar jongste spruit had een nieuwe spijkerbroek aan en die bleek nogal af te geven. door Karlijn de Splenter TERNEUZEN „Lekker, dat mag va ker!" zegt mevrouw van Acker-Si- monne (71) terwijl ze een hapje neemt van de appeltaart. Ze zit sa men met vier andere dames in de woonkamer van verpleeghuis Ter Schorre te genieten van het gratis stukje gebak. Voor NL doet, een landelijke vrij- willigersactie, brachten leerlingen van het ROC in Terneuzen de be woners een zelfgebakken appel taart. Een initiatief van Aghata van der Geld, vrijwilliger in Ter Schor re maar ook docent aan het ROC. Laura van de Ven (19), leerling van het ROC, vindt het een leuke ac tie. „Het geeft een goed gevoel om iets te doen voor een ander!" Rieneke Gerrits aan het werk in haar atelier Aboriene in de Lange Nieuwstraat 7 in het Kunstkwartier in de Hulster binnenstad. foto Mark Neelemans ROC-leerling Laura van de Ven snijdt de appeltaart aan. foto Peter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 162