PZCI 21 Gemeente schrapt uitbreiding Othene r— ZONDAG GEOPEND Speuren naar drollen Bezwaar tegen winkels Snowbase Showroom uitverkoop Brugman ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 24 en 25 Hulst Cultuurstad in plaats van Hulst Koopstad Zaterdag 20 maart 2010 Calimero-gevoel is tekenend voor Zeeuws-Vvlaanderen Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl NIEUWBOUW Ook aansluiting Laan van Othene op N290 onzeker door Eugène Verstraeten terneuzen - De gemeente Terneu- zen ziet af van uitbreiding van de woonwijk Othene met een derde fase. Het huidige plan Othe- ne-zuid (fase 2) wordt nog wel vol gebouwd. Dat staat in de Terneu- zense Structuurvisie 2025, die tot en met 23 april ter inzage ligt. De verwachting is dat de vraag naar extra woningen beperkt blijft, omdat het aantal huishou dens niet meer groeit. „Een verde door Karlijn de Splenter terneuzen - Ruim het gewoon even op! Met deze boodschap en een vergrootglas gingen de leerlin gen van basisschool De Pyramide gisteren in Terneuzen op pad. Op zoek naar hondendrollen in de omgeving van het schoolgebouw, om ze vervolgens netjes op te rui men. Er is volgens Jacqueline Moes van buitenspeelorganistie De Speel- neus, die de actie in samenwer king met De Triangel, De Pit en de gemeente opzette, veel honden- poepoverlast in de wijk. Ze is het meer dan zat. „Het is voor de buurtbewoners met een hond toch een kleine moeite om het even op te ruimen." De leerlingen stappen regelmatig in een hondendrol. Meike (10) uit groep 6: „Het is gewoon vies als je tijdens het spelen in zo'n drol stapt." Daarom deed de school mee met de actie. De groepen 5 en 6 gingen speuren op het speel pleintje bij de Van Bovenstraat, vlakbij de school. Ze stuitten al snel op een drol, maar zelf oprui men hoefde gelukkig niet. Dat de den de juffen, die druk in de weer waren met schoppen, kruiwagens en vuilniszakken. re uitbouw van de wijk Othene na het huidige bestemde deel ligt daarmee niet (meer) voor de hand", luidt de visie. Het huidige bestemmingsplan biedt ruimte voor 1450 huizen. Op dit moment moet er nog grond voor ongeveer 650 woningen ontwikkeld wor den. Als de wijk daarna niet ver der wordt uitgebreid, komt ook de geplande ontsluiting van de wijk via de Laan van Othene op de N290 (de voormalige N61) in het gedrang. Die verbinding kan de ge meente namelijk alleen maar beta len uit de bouwgrondverkopen als Othene verder doorgroeit. De vi sie: „Op het moment dat de uit breiding van Othene eerder afge rond wordt, dient de ontsluitings variant heroverwogen te worden. Daarbij zal ook'de invloed van het sluipverkeer van Zaamslag naar Temeuzen en vice versa in de af weging betrokken worden." Over het doortrekken van de Laan van Othene verschilt de gemeente van mening met de provincie. Ge deputeerde Staten zijn voorstan der van een rechtstreekse aanslui ting op de N290 via een rotonde. De gemeente vreest echter dat er dan veel sluipverkeer via de woon wijk naar het centrum rijdt en ziet liever een aansluiting op een nog aan te leggen parallelweg. In het verkeersproject de Ruit was de aan leg van die parallelweg afgespro ken: vanaf Zaamslag tot aan het kruispunt Sint Anna bij zieken huis De Honte. Maar Rijkswater staat heeft daar op eigen houtje om financiële redenen een streep door gezet Inmiddels is de voor malige rijksweg overgenomen door de provincie. „De vraag kan inderdaad zijn of die ontsluiting via de Laan van Othene nog wel nodig is, als er minder gebouwd wordt", zegt wethouder Frank van Hulle. Hij wijst er op dat de huidi ge verkeersintensiteit op de rond weg om Terneuzen niet erg groot is. „Mogelijk is dat ook een alterna tief voor een goede ontsluiting van Othene." 1 OP DE 4 NEDERLANDERS BEGINT DE DAG AL IN EEN BRUGMAN KEUKEN OF BADKAMER door Wout Bareman terneuzen - Nadat eerst de provin cie dwars lag, probeert nu ook een projectontwikkelaar de invulling van de winkelruimte bij skihal Snowbase in Terneuzen met detail handel te verhinderen. Hoewel de gemeente de naam van de indiener van het bezwaarschrift niet vrij geeft, gaat het naar ver- luidt om de projectontwikkelaar, fciie al meer dan een jaar geleden vulling van het braakliggende ter rein aan de Kennedylaan-west, aan de rand van de binnenstad. De plannen zijn uitgewerkt door projectontwikkelaar Lafoma op ini tiatief van onder meer handels maatschappij De Hoop, woonstich- ting Clavis en aannemer Gebroe ders Van der Poel. Het bezwaar is ingediend tegen het ontwerp-bestemmingsplan, waarin de invulling van Snowbase met tachtig procent vrije tijdswin- kels en twintig procent 'gewone' van 12.00 tot 18.00 uur detailhandel wordt geregeld. Dat plan is, volgens de bezwaarmaker, in strijd met het provinciaal ruim telijk beleid. Er is bovendien te weinig rekening gehouden met de voorgenomen ontwikkelingen in het gebied Kennedylaan-west en -oost. Volgens de bezwaarmaker is 'de economische uitvoerbaarheid van het hele plan niet aangetoond. Een andere bezwaarmaker vindt dat het met detailhandel, met Bio- base en andere ontwikkelingen veel te druk wordt in het gebied. tot 70% korting op keukens Hulst (alleen keukens), Absdaalseweg 19.Telefoon 0114-320080 www.brugman.nl L*'v KEUKENS a BADKAMERS De groepen 5 en 6 van De Pyramide speuren met vergrootglazen naar drollen. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 161