Twente wil geen favoriet zijn ligt op schema voor WK-titel sport 133 Kerkhove komt tekort voor plek in halve finale Ijs om te janken zaterdag 20 maart 2010 door Maurice Steketee Sven Kramer klaagde na afloop van de vijf kilo- TT 1 J Sven Kramer hoopt dit weekeinde meter bij de scheidsrechters over de kwaliteit J[ IC1C1 het WK allround voor de vierde van de ijsvloer. „Dit ijs is om te janken", foeter- keer op rij te winnen. dehij. „Klinkers liggen er nog beter bij." Het is nog een paar hon derd meter tot de fi nish en Josef Giesen skiet op de derde plaats. De 48-jarige Duitser is een opvallende verschijning tijdens de finale zaterdagavond van de drie ki lometer biatlon op de Paralympics in Vancouver. Hij heeft als enige deelnemer geen armen, waardoor hij bij het langlaufen alleen op z'n benen is aangewezen. Stokken om snelheid te maken heeft hij dus niet. Schieten doet hij met z'n mond, richten met de kin. Zodra er moet worden geklommen op het licht geaccidenteerde olympi sche parkoers valt Giesen bijna stil. Bij het schieten maakt hij ech ter geen fouten waardoor hij geen strafrondjes hoeft te skiën en toch mee kan doen om de prijzen. De camera's hebben geen oog voor de koploper, wel voor de Duitser. De finish nadert, de spanning is voel- baar. Kan hij de derde plek behou den? Nog honderd meter. Een bronzen medaille lonkt. Maar dan komt uit de verte de Oekraïner Grigorij Wowtschinski plots opzetten. Sneeuwvlokken stuiven op. Het publiek houdt de adem in. Het is nog vijftig meter tot de eindstreep. Met een laatste krachtsinspanning worstelt Josef Giesen zich door de sneeuw. Hij voelt de hete adem van de Oekraïner in z'n nek. Hij wil sneller, maar het lichaam pro testeert. De benen zijn verzuurd en armen om zich sneller voort te kunnen bewegen heeft hij niet. Wowtschinski perst er nog een laatste sprint uit Zij-aan-zij ploete ren ze richting de finish onder luid gejuich van het publiek. Op twee meter voor de finish wordt Giesen ingehaald. Vierde. Geen medaille. Weg olympische droom. Zeven tiende van een seconde komt hij uiteindelijk tekort. Wie denkt dat de Duitser vloe kend en tierend over de finish komt, heeft het mis. Giesen rea geert nuchter. „Voor velen is de vierde plaats een waardeloze plek. Voor mij niet. Ik ben zeer tevre den", zegt de zwaar gehandicapte biatleet een paar minuten later monter tegen de toegestroomde pers. Zijn droom, een medaille, waar hij vier jaar lang naar heeft toegewerkt, is zojuist in duigen ge vallen. Maar zoals het een topspor ter betaamt, staat Giesen ook vlak na een teleurstelling de media ge woon te woord. Zoals het hoort. Daar zou menig profvoetballer nog een voorbeeld aan kunnen ne men. (Een paar dagen na zijn vierde plek pakt Giesen alsnog een medaille: brons op de 12.5 kilometer biatlon. Het was zijn laatste wedstrijd.) BATH —Tennisster Lesley Kerkhove is er niet in geslaagd de halve fina les te halen van het ITF-toernooi in het Engelse Bath. De achttienja rige Zierikzeese verloor gisteren in de kwartfinale van de Nieuw-Zee- landse Ellen Barry: 7-6 (2) 6-4. Bei den hadden via de kwalificaties het hoofdtoernooi bereikt. Sven Kramer in actie op de vijf kilometer in Thialf in Heerenveen. Op de achtergrond coach Gerard Kemkers. foto Vincent Jannink/ANP WÊES^JÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ SCHAATSEN Heerenveen. WK allround. Mannen, 500 m: 1Niedzwiedzki (Pol) 35,68, 2. Eriksson (Zwe) 36,25, 3. Kuck (VSt) 36,31, 4. Anesi (Ita) 36,36, 5. Marsicano (VSt) 36,40, 6. Makowsky (Can) en Kramer (Ned) 36,45, 8. Brodka (Pol) 36.61, 9. Blokhuijsen (Ned) en Bokko (Noo) 36.62, 11. Giroux (Can) 36,65, 12. Skobrev (Rus) 36,78, 13. Bloemen (Ned) 36,87, 14. Ki- tura (Can) 36,90, 15. Wouter Olde Heuvel (Ned) 36,95. 5000 m: 1. Kramer (Ned) 6.19,63, 2. Bokko (Noo) 6.21,08, 3. Bloemen (Ned) 6.23,41, 4. Kuck (VSt) 6.23,47, 5. Skobrev (Rus) 6.23,88, 6. Haugli (Noo) 6.26,03, 7. Blokhuijsen (Ned) 6.27,68, 8. Wouter Olde Heuvel (Ned) 6.29,47, 9. Dobbin (NZe) 6.30,64, 10. Marsica no (VSt) 6.32,79, 11. Makowsky (Can) 6.35,06, 12. Weber (Dui) 6.36,88, 13. Hirako (Jap) 6.36,94, 14. Beckert (Dui) 6.37,05, 15. Röjler (Zwe) 6.41,14. Klassement: 1. Kramer (Ned) 74,413, 2. Kuck (VSt) 74,657, 3. Bokko (Noo) 74,728, 4. Sko brev (Rus) 75,168, 5. Bloemen (Ned) 75,211, 6. Blokhuijsen (Ned) 75,388, 7. Marsicano (VSt) 75,679, 8. Wouter Olde Heuvel (Ned) 75,895. TENNIS Indian Wells. Mannen. Kwartfinales: Nadal (Spa/3) - Berdych (Tsj/19) 6-4 7-6 (4), Ljubicic (Kro/20) - Monaco (Arg/21) 4-6 6-2 6-1. VOETBAL Jupiler league: RBC-Eindhoven 4-0; Telstar- Cambuur 1-2; Dordrecht-Excelsior 0-1; Graaf- schap-Volendam 4-1; Omniworld-Oss 0-1; Den Bosch-AGOW 1 -0; Emmen-Veendam 2-2; Helmond-Go Ahead 0-1; MW-Fortuna 2-1. ENSCHEDE - FC T\vente staat aan het begin van alweer een belangrij ke week. Vanavond speelt de ploeg de topper tegen PSV, woensdag staat de halve finale van de beker tegen Feyenoord op het program ma. Verdediger Ronnie Stam vertrekt iets eerder van de training. Mid denvelder Wout Brama volgt hem. De supporters fluisteren: „Wat heb ben ze? Kunnen ze wel spelen te gen PSV?" Het antwoord komt even later van trainer Steve McCla- ren: „Iedereen is fit. Iedereen is kalm. We hebben een prima week gehad, zijn veel bij elkaar geweest en hebben goed getraind." Het is de dag voor de topper tegen PSV. De laatste keer dat FC Twente in Eindhoven won was in 1973. „Zo lang geleden? PSV is de favoriet, absoluut. Zij spelen thuis, hebben daar in de competitie nog niet ver loren en de ploeg is getergd na twee nederlagen. Het wordt moei lijk voor ons", zegt de trainer van de koploper. „Het zou belachelijk zijn als wij als favoriet zouden wor den bestempeld." De druk in de eredivisie neemt el ke week toe, na elke speelronde kan de boel weer op zijn kop staan. Wat McClaren betreft wordt de competitie vanavond dan ook niet beslist. „We gaan er heen om te winnen, maar er is nog een lan ge weg te gaan. Je zult zien dat in de laatste vijf wedstrijden rare din gen gaan gebeuren. Sander Bosch- ker zei vandaag in de krant dat we niet te vroeg moeten dromen. Dat is het verstandigste dat ik hem ooit heb horen zeggen. Haha." De trainer houdt zijn spelers en staf voor: „Je moet controleren wat je controleren kunt. En dat is de sfeer, de spirit, de concentratie en ook het plezier. De geschiedenis vertelt dat Ajax of PSV kampioen wordt, maar aan de andere kant hebben wij het op dit moment in eigen hand. En moeten we een keer aan onze eigen geschiedenis beginnen. Ajax en PSV zijn afhan kelijk van ons... Al denk ik niet dat Ajax nog gaat verliezen." Bij PSV heeft André Ooijer giste ren alweer meegetraind. De verde diger liet zich deze week in het bui tenland behandelen aan zijn bo venbeenblessure en herstelde won derbaarlijk snel. Het 'wonder' ge schiedde in het westen van Bulga rije, waar de 35-jarige verdediger de arts Mariana Kovacevic be zocht. „Hoe het werkt, weet ik ook niet, maar ik kon mijn been vandaag alweer voor tachtig tot ne gentig procent belasten. We bekij ken het van uur tot uur, ik <ben heel positief gestemd", was Ooijer content. Nadat hij de blessure za terdag had opgelopen, hield PSV er rekening mee dat de routinier vijf tot zes weken uitgeschakeld zou zijn, maar gisteren stond hij dus alweer op het veld. Sven Kramer klaagde na afloop van de vijf kilo meter bij de scheidsrechters over de kwaliteit van de ijsvloer. „Dit ijs is om te janken", foeter- dehij. „Klinkers liggen er nog beter'bij."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 157