Zealand PZCLi Portefeuilleverdeling college rond Blauw SCHOUWEN-DUÏVELAND 22 en 23 22 COALITIEVORMING WD, SGP/CU en LSD verdelen de taken, ook de burgemeester krijgt meer op zijn bordje Goesenaar slaat Vlissinger met buis Auto's beklad met verf in Goes Politie arresteert 'zielige' oplichter almanak ZeeCu komt eraan Vlaketunnel is straks de modernste tunnel van de hele wereld Zaterdag 20 maart 2010 Duikverbod ingegaan bij Schelphoek-West Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Melita Lanting ZIERIKZEE - De portefeuilleverde ling van het nieuwe college van burgemeester en wethouders is rond. Het nieuwe college van Schouwen-Duiveland wordt 19 april geïnstalleerd. Ad Verseput van de WD krijgt de portefeuille recreatie en toerisme, economie en landbouw en visse rij, sport, ruimtelijke ordening en financiën. Wim Stouten wordt wethouder voor Leefbaar Schou wen-Duiveland (LSD). Hij krijgt openbare werken, verkeer en ver voer, volkshuisvesting, cultuur, on derwijs en monumentenbeleid. Gilles Houtekamer (SGP/CU) is net als Verseput nu ook al wethou der. Ook zijn takenpakket onder gaat verandering. Hij krijgt Stads en dorpsraden, Welzijn en volksge zondheid, Werk en inkomen, WMO, Personeel en milieu onder zijn hoede. Daarnaast zijn de grote projecten onder de wethouders verdeeld Het nieuwe college bestaat uit één wethouder minder dan nu het ge val is. Dit was een wens van zowel de WD als LSD. Daarmee stellen de partijen een voorbeeld. De ge meente moet miljoenen bezuini gen en dan is het volgens deze par tijen logisch dat de politiek ook een steentje bijdraagt. „Dit bete kent wel een behoorlijke lastenver zwaring voor de nieuwe wethou ders, maar we gaan de uitdaging aan", zegt formateur Ad Verseput. „Daarom zijn er ook wat taken naar de burgemeester gegaan." Gerard Rabelink krijgt onder meer bijzondere wetten en evenemen ten en juridische zaken en commu nicatie onder zijn hoede naast de wettelijke taken die hij heeft. For mateur Verseput denkt wel dat de taakverzwaring consequenties zal hebben voor de vele representatie ve bezigheden die de wethouders hebben. „We zullen misschien wat kritischer naar uitnodigingen moe ten kijken." Met de portefeuillever deling is een belangrijk punt in de formatie afgerond. De partijen pra ten nu alleen nog over de details in het collegeprogramma en gaan daar volgende week mee verder. Dit betekent voor de PvdA en het CDA dat deze partijen - na jaren van collegeverantwoordelijkheid - nu oppositie moeten gaan voeren. MIDDELBURG Een 42-jarige Goesenaar is donder dagmiddag rond 13.00 uur in Mid delburg door de politie aangehou den op verdenking van zware mis handeling. De man wordt ervan verdacht even daarvoor, aan de Oostperkweg, een 36-jarige man uit Vlissingen met een buis op het hoofd te hebben ge slagen. De Vlissinger is met verwondin gen aan zijn hoofd opgenomen in het ziekenhuis in Vlissingen. GOES Auto's en panden in Goes Noord zijn in de nacht van donderdag op vrijdag besmeurd met verf. Aan de Marshallstraat werden drie auto's en een garagedeur bespoten; aan de Indira Gandhilaan en de Jo seph Lunslaan waren auto's het doelwit en een ruit van een pand aan de Thorbeckelaan en een gara gedeur aan de Rooseveltlaan zijn beklad. De politie zoekt getuigen: 0900-8844. VLISSINGEN De politie heeft gisteren rond 7.45 uur een 30-jarige Vlissinger in zijn woning aangehouden. De man wordt verdacht van oplichting. Tot gistermiddag hadden zeker elf in woners van Vlissingen aangifte te gen hem gedaan. Afgelopen woens dag waarschuwde de politie nog voor hem. De man probeerde geld af te troggelen door een zielig ver haal te vertellen. Zo zou hij naar het ziekenhuis moeten, maar geen geld voor benzine hebben. Een beetje paniekerig belde de jonge Bressiaander vanuit het Zwin Colle ge in Oostburg naar zijn moeder. Hij vertelde dat hij kort voor de gymles bij het omkleden had ontdekt dat zijn knieën helemaal blauw waren. De gealarmeerde leraar dacht aan ge sprongen adertjes. Hij vond dat de jongen maar beter snel naar de huisarts kon gaan. Of moeder dat kon regelen en of ze hem zo snel mogelijk kon ophalen. Tip? redactie@pzc.nl Ma belde de doktermaar die was druk bezig. De assistente adviseerde om haar zoon eerst op te halen. Als het er ern stig uitzag, mocht ze altijd langsko men. Toen de moeder op school de knieën bekeek, wist ze al snel wat het pro bleem was. Haar jongste spruit had een nieuwe spijkerbroek aan en die bleek nogal af te geven. KERKWERVE - Het was niet niks, wat burge meester Gerard Rabelink gistermiddag kreeg omgehangen door Emily Holtkamp. Want met een inwisselwaarde van 5 euro per stuk, is een ambtsketen van ZeeCu's heel wat waard. Van 1 april tot en met 31 december 2011 is de ZeeCu een wettig betaalmiddel op Schou wen-Duiveland. De initiatiefnemers brengen 50.000 munten via ondernemers in omloop. Die bestellen een partij ZeeCu's en brengen die weer als wisselgeld in omloop onder con sumenten. De bedoeling van het project is dat aan het eind van de rit, eind 2011, een deel van de ZeeCu's niet meer ingewisseld wordt. „Dat is dan onze winst, en daarvan willen we een oerpad aanleggen", vat projectleider Ad Ruijtenberg samen. Ondernemers die na 2011 met ZeeCu's in de kassa blijven zitten, kun nen die wel gewoon weer inwisselen voor eu ro's. foto Dirk-Jan Cjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 149