sport 135 Veteranen keren terug naar de basis Vlissingen 1 PZC de Uniek aanbod: originele, gelimiteerde ets VOETBAL 45-plussers zetten hun beste beentje voor Orginele gelimiteerde ets Maak kans op een extra prijs! zaterdag 20 maart 2010 door René van Stee MIDDELBURG - Een maand of zes ge leden trok het zogeheten Mooi weer-voetbaltoernooi voor 45-plus- sers op de velden van Zeelandia Middelburg een kleine dertig deel nemers. Gisteravond waren het er al dik veertig. Zij werden niet ge lokt door een stralende zon, want de regen viel gestaag uit de hemel. „Nee hoor", was het antwoord van Jan Schonis op de vraag of hij niet baalde van de minder ideale weersomstandigheden. „Daar moet je maar tegen kunnen. Het is vooral de opzet van de toernooien die me aanspreekt. In feite keer je terug naar de basis. De kleintjes spelen op een half veld zeven te gen zeven en dat doen wij dus nu ook. Op die manier beleef je er veel meer lol aan. Je hoeft je niet het schompes te lopen achter ke rels die twee keer zo jong zijn. Bui tenspel telt niet en slidings zijn ook verboden. Het gaat er heel re laxed en vriendschappelijk aan toe." En dat is precies wat de KNVB met het 45-plusvoetbal voor ogen heeft. Hoewel er fanatiek wordt ge speeld, is het aantal overtredingen op de vingers van één hand te tel len. Ook commentaar op de lei ding valt niet te beluisteren. De 55-jarige Schonis staat model voor veel spelers die gisteravond hun Joost Folmer (rechts) probeert een schot van Gerrit Schoenmakers te blokkeren. foto Lex de Meester opwachting maakten. Na een lan ge periode van inactiviteit heben zij hun voetbalschoenen weer uit het vet gehaald. „De meesten zul len wel een nieuw paar hebben ge kocht. En ik moet zeggen: ik was lekker trainen en af en toe een toernooitje. Echt ideaal." Dat trainen gebeurt onder leiding van Wim Groenewegen, oud-spe ler van het Middelburg dat in de ja ren zestig drie keer landskam- speelt de 72-jarige oefenmeester niet mee. „Al zou het best nog kunnen hoor. Zelf spelen is het mooiste dat er is. Daarom zou ik nog wel een jaar of veertig jonger willen zijn. Maar ik zit op mijn meteen weer verslaafd. Wekelijks pioen bij de amateurs werd. Zelf leeftijd niet meer te wachten op blessures. Daarom hou ik het van daag bij coachen", zegt Groenewe gen terwijl hij de verrichtingen van zijn 'pupillen' tegen Kloetinge aandachtig volgt. Zijn ploeg, Mid delburg 45+Dinsdag, is veruit de oudste formatie. Tegen de fris van de lever spelende Bevelanders, met als opvallende verschijning de assistent-trainer van de Kloetingse selectie Joost Folmer binnen de ge lederen, dolven zij logischerwijs ook het onderspit: 1-5. De 64-jarige Henk Kuis, hartstoch telijk aangemoedigd door zijn kleinzoon Damian, was ondanks die verliespartij niet ontevreden. „Het is een mirakel dat ik hier nog sta. Anderhalf jaar geleden heb ik een zwaar hartinfarct gehad. Ze hebben me toen van onder tot bo ven opengehaald. Ook heb ik nog drie maanden op de intensive care gelegen. Nu speel ik weer mee. En ook nog eens op het hoofdveld", telt hij zijn zegeningen. Kloetinge won het toernooi met de maximale score van negen pun ten uit drie duels. Middelburg 4 eindigde op drie punten als twee de. Jelmer Oskam, pr-man van Zee landia Middelburg, keek terug op een geslaagd evenement. „Als ik de reacties zo hoor, zijn er volgen de keer minstens twee keer zo veel ploegen aanwezig. En Kloetinge wil zo snel mogelijk zelf eens een toernooi houden. Een teken dus dat het aanslaat." KLOETINGE Tegenstander: Nivo Sparta (uit). Afwezig: Arjan van der Smissen (gebles seerd), Wouter de Craene en Björn Quartel (geschorst). Bijzonderheden: Als Nieuw-Lekkerland een beetje meewerkt, kan Kloetinge vol gende week promotie naar de hoofd klasse al veiligstellen. Nivo Sparta moet dan vandaag in elk geval worden terug verwezen. Trainer Cees Houtepen wil voortborduren op het spel van vorige week in de verloren topper tegen Heer- jansdam (0-1). „Maar nu moeten we wel scoren." TERNEUZENSE BOYS Tegenstander: Schelluinen (thuis).' Afwezig: Randy van Overmeire, Evert-Jan van Opdorp, Ali Eryürük (allen geblesseerd), Marco Faassen, Robert Rijnberg, Marco Doens (mee met het tweede). Bijzonderheden: De Terneuzense zie kenboeg stroomt langzaamaan leeg. Marco Faassen en Robert Rijnberg staan vandaag bij het tweede voor het eerst in de basis. Evert-Jan van Opdorp en Ali Eryürük zijn met de hersteltraining be zig. De Boys hopen stiekem op de na- competitie. GPC VLISSINGEN Tegenstander: Roda Boys (thuis). Afwezig: Ralph Wiessner, Sven Ronde, Pieter Hage (allen geschorst), Jeroen van Ommen (vakantie), Maarten Peene, Danny Bömer (beiden geblesseerd). Bijzonderheden: Eén van de laatste kan- sen om zicht op lijfsbehoud te houden, noemt trainer André Maas het treffen van vandaag. „Winnen we, dan hebben we een reële kans. Bij verlies wordt het ontzettend moeilijk." Door schorsingen, blessures en vakantie wordt van Maas met name defensief het nodige improvi satievermogen vereist. VLISSINGEN Tegenstander: Nuenen (uit). Afwezig: Raymond Wolff (beenbreuk), Dangelo Martien (geschorst), Randy de Dreu (geschorst), Peter de Jong (knie blessure), Ronnie Cremer (achillespees blessure). Bijzonderheden: Vlissingen beleefde een bewogen week na de beenbreuk die Raymond Wolff zes dagen geleden opliep tegen Geldrop. Wolff is donder dag ontslagen uit het ziekenhuis en kan voorzichtig aan revalidatie gaan denken. Met het wegvallen van Wolff en de schorsingen voor Dangelo Martien en Randy de Dreu is de spoeling zondag dun bij Vlissingen. En juist in de periode dat de prijzen verdeeld gaan worden. Vlissingen speelt in het slot van de com petitie nog zes keer tegen een ploeg uit iinkerrijtje. „Maar doorgaans doen we het daar goed tegen", zegt trainer Ruud Pennings. „We hebben juist punten ver speeld tegen de lagere teams." RCS Tegenstander: Longa (thuis). Afwezig: Joey van der Zweep (ham stringblessure). Bijzonderheden: Met uitzonderingen van Nuenen (volgende week) krijgt RCS de komende weken louter te maken met tegenstanders die lager staan op de ranglijst. „Daarin moeten we niet te veel schade oplopen", vindt trainer Michel Leonhart. Dan blijft RCS tot het einde van de competitie in de race voor de drie promotieplaatsen. Clubtopscorer Dennis de Nooijer kampt met een teen blessure, maar speelt morgen wel. ABONNEE VOORDEEL De ets is gemaakt door kunstenaar Mark Jurriens en laat een aantal bekende en markante gebouwen in Vlissingen zien. De ets is zeer fijn van lijnvoering waardoor de klein ste details nog zichtbaar zijn. Deze ets is de derde in een serie van 6. Elke maand komt een nieuwe ets uit, met markante gebouwen in de plaatsen/streken: Tholen, Zierikzee, Veere, Zeeuws Vlaanderen en Vlissingen. Van iedere ets zijn slechts 500 genum merde exemplaren beschikbaar. Voor deze actie geldt het nummer van de ets tevens als lotnummer. Het formaat inclusief passe partout is 11 cm x 28 cm. Eén abonnee wint met zijn ets/lotnummer een bronzen beeld t.w.v. €179,- Met de winnaar wordt contact opgenomen. Zo profiteren abonnees De ets is verkrijgbaar in een passé partout en kost slechts 29,95. De ets is ook ingelijst te koop voor 39,95. Prijzen exclusief verzendkosten. Stuur onderstaande bon, volledig ingevuld naar Ga lerie Bellas Artes, Heuvelsweg 2, 4321 TG Kerkwerve of ga naar www.pzc.nl/service/abonneevoordeel en vul het formulier in. De levertijd is ongeveer 2 a 3 weken. Wees er snel bij, want op op! www.pzc.nl/service/abonneevoordeel c bestel de ets van Vlissingen ingelijst a 39,95 aantal niet ingelijst a 29,95 aantal NaamM i AdresNr. Postcode Geboortedatum E-mail Ik machtig Galerie Bellas Artes het bedrag éénmalig automa tisch af te schrijven van: Rekeningnummer Handtekening Stuur de bon volledig ingevuld naar: Galerie Bellas Artes, Heuvelsweg 2, 4321 TG Kerkwerve De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing, in het colofon v; de krant en op pzc.nl treft u nadere informatie aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 147