PZC Vrachtwagenparking op Smokkelhoek Fanatiek zwerfvuil verzamelen Hinder door asfaltering in Goes Blauw BEVELANDEN-THOLEh 22 en 23 23 VOORZIENING Plan voor eerste Zeeuwse beveiligde parkeerplaats op Kapels bedrijventerrein almanak Vlaketunnel is straks de modernste tunnel van de hele wereld Zaterdag 20 maart 2010 Van der Straaten heeft hart voor gierzwaluw 21 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel kapelle - Op bedrijventerrein Smokkelhoek bij Kapelle komt mo gelijk een beveiligde vrachtwagen parkeerplaats. De gemeente, provincie en Fox Parkbeheer BV in Middelburg zijn daarover in gesprek. Het zou de eerste in Zeeland worden. Zeeland heeft op dit moment nog geen officiële, beveiligde parking voor vrachtauto's. Het gaat dan ook om een pilot in het Zeeuwse, zegt de Kapelse wethouder Jon Herselman. Hij heeft in het nieuwe college eco nomische zaken in zijn pakket. „Het wordt een parkeerplaats voor de hele regio. Zo'n voorziening heeft de toekomst, want de provin cie wil in de algemene plaatselijke verordening (APV) regelen dat het voor vrachtwagenchauffeurs ver plicht wordt om op een parking te overnachten. Nu gebeurt dat nog langs de snelweg, maar daar wil men vanaf, ook gelet op bijvoor beeld overvallen." Vrachtwagens hebben in Kapelle nu een plek bij het station, maar moeten daar weg omdat op die plek de toerit naar de toekomstige fiets-voetgangerstunnel naar en van de wijk Zuidhoek zal worden aangelegd. Er zijn inmiddels al een aantal ge sprekken geweest met Fox Parkbe heer in Middelburg, dat de parkeer plaats wil exploiteren. Wethouder Herselman: „Zij kun nen van ons een kavel kopen of pachten en zullen de boel asfalte ren en voorzien van hekken en voorzieningen." Het bedrijf heeft echter wel aange geven een bijdrage van gemeente en provincie op prijs te stellen. Wat betreft Jon Herselman geen probleem. De wethouder: „We kunnen nu eenmaal niet tegen chauffeurs zeg gen: 'jullie moeten weg bij het sta tion, zoek het verder maar uit'. Ook de provincie Zeeland hecht waarde aan een goede en veilige parkeerplaats." Herselman heeft maandag een ge sprek over de plannen met com missaris van de koningin Karla Pe- ijs. Als alles doorgaat, zal de parking al op vrij korte termijn aan tiental len vrachtwagens plaats kunnen bieden. Overigens betekent beveiliging puur een afsluitbaar hek, en geen lijflijk aanwezig beveiligingsperso neel. goes - „Die uitslag klopt niet! On ze laatste zak is niet meegeteld!" De teleurstelling van Hannes en Davey van de Pontes scholengroep locatie Bergweg was zo groot dat ze er scheidend wethouder Joost Adriaanse voor onderbraken bij de uitreiking van de wisseltrofee voor de Opschoonactie in Goes-Oost. Helaas, de laatste zak zwerfvuil van de twee scholieren kwam te laat voor de telling. Hun school eindigde gisteren als derde met een totaal van dertien zakken zwerfvuil. De wisselbeker reikte Adriaanse uit aan vergulde leerlin gen van de Pontes locatie Van Dus- seldorpstraat voor zestien zakken straatvuil. Het Hoornbeek College vulde er veertien. Vandaar de teleurstelling bij de Bergwegscholieren - ze moesten ook nog eens de zakken missen van een groepje medeleerlingen dat tijdens de opschoonochtend 'zoek' raakte. De 120 leerlingen kwamen de vreemdste zaken tegen: een grote dode vis, een fietsbel, veel bierfles sen en peuken en heel veel plastic flesjes. De vorige houder van de wisselbeker, het Ostrea Lyceum, liet ditmaal verstek gaan. Navraag leerde dat de uitnodiging van de gemeente ergens op school in het ongerede geraakt moet zijn. goes - Verkeer in Goes moet van woensdag 24 tot en met 26 maart rekening houden met oponthoud door asfalteringswerkzaamheden. Zo wordt in de 's-Heer Elsdorp- weg een stuk asfalt opengebroken, de fundering aangepast en vervol gens weer opnieuw geasfalteerd. Het gaat slechts om een stuk van tien meter in het deel tussen de Zomerweg en de Oranjeweg. Tij dens dat karwei is de 's-Heer Els- dorpweg niet bereikbaar. Verkeer wordt omgeleid via de Patijnweg. Vooral Kloetingenaren moeten daar dus rekening mee houden. Ook een klein deel van de Verbar- telweg gaat op de schop. Dat is het fietspad tussen het fietstunneltje aan de noordkant van bedrijventer rein Poel II en Hotel Goes. Tien meter asfalt wordt verwijderd om de fundering aan te passen. Vervol gens wordt de strook weer voor zien van asfalt. De gemeente zorgt ervoor dat fietsers via stalen rijpla ten het werk kunnen passeren. Het karwei duurt drie dagen. Vrijdag 26 maart wordt ook een stukje Oranjeweg tussen de Vogel- zangseweg en de 's-Heer Elsdorp- weg. De werkzaamheden worden buiten de spitsuren uitgevoerd. Verder wordt de Noordhoeklaan vrijdag 26 maart geasfalteerd over een lengte van tien meter. Op de Oranjeweg en de Noordhoeklaan staan verkeersregelaars bestuur ders om te leiden. Tip? redactie@pzc.nl Een beetje paniekerig belde de jonge Bressiaander vanuit het Zwin Colle ge in Oostburg naar zijn moeder. Hij vertelde dat hij kort voor de gym les bij het omkleden had ontdekt dat zijn knieën helemaal blauw waren. De gealarmeerde leraar dacht aan ge sprongen adertjes. Hij vond dat de jongen maar beter snel naar de huisarts kon gaan. Of moeder dat kon regelen en of ze hem zo snel mogelijk kon ophalen. Ma belde de dokter, maar die was druk bezig. De assistente adviseerde om haar zoon eerst op te halen. Als het er ernstig uitzag, mocht ze al tijd langskomen. Toen de moeder op school de knieën bekeek, wist ze al snel wat het pro bleem was. Haar jongste spruit had een nieuwe spijkerbroek aan en die bleek nogal af te geven. Gewapend met zakken, grijpers en logboeken waren scholieren van drie Goese colleges gisteren op jacht naar zwerfvuil in Goes-oost. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 137