ma Parmantige villa als kantoor Vastgoedmarkt voorzichtig op weg terug bedrijfs onroerend goed OPENBARE EXECUTORIALE VERKOOP Mosterdweg 5 I Oostburg Ruim een jaar al staat één van de meest markante ge bouwen van Kapelle leeg. Even was het pand in beeld als tijdelij ke locatie voor kinderdagverblijf Dikkertje Dap dat vorig jaar werd verbouwd. Daarna toonde de Isaac Beeckman Academie be langstelling om er de nieuwe school voor het voortgezet onder wijs te beginnen. Maar de monu mentale villa bleef uiteindelijk toch onbezet. Nu staat dan einde lijk een groot te huur bord voor Villa Eureka, in de volksmond be ter bekend als de Villa van Van der Have. door Dennis Rijsbergen KAPELLE - Gebouwd in 1920 is de villa jaren in gebruik geweest als kan toorruimte voor zadenhandel Van der Have, dat na allerlei overnames nu In- noseeds heet. "Innoseeds heeft de ruimte al een tijd niet meer nodig", vertelt makelaar Jeroen Visser van Sin- ke Komejan Bedrijfsmakelaars. Wie vanuit Goes Kapelle binnenrijdt, treft in de bocht bij de ingang van het dorp het statige monumentenpand. Parmantig verscholen'achter kolossale bomen, uitnodigend via de statige op rijlaan van kiezelstenen. Villa Eureka mag dan tijden van vroeger uitade men, de voorzieningen in het pand zijn volgens Visser helemaal up tot da te. "Het pand is keurig onderhouden. En er is alles wat je van een modem kantoorpand mag verachten: Gas, wa ter, elektra, cv, maar ook databekabe- ling, systeemplafonds en een alarmin stallatie. Daarnaast merk je wel dat je in een oud gebouw zit, want her en der zijn nog authentieke elementen aanwezig als sierplafonds en balkenpla- fonds." De locatie van Villa Eureka aan de Goesestraatweg in Kapelle is goed. Het pand ligt nabij alle uitvalswegen richting Goes en Yerseke. Ook de A58 ligt niet al te ver weg, zodat ook steden als Middelburg, Vlissingen, Villa Euraka is in Kapelle een bekend, monumentaal pand dat vroeger door zadenhandel Van der Have werd gebruikt. Foto: Denvon Media Bergen op Zoom en Breda goed be reikbaar zijn. Bovendien heeft Kapel le nog steeds een eigen station, zodat de villa ook goed bereikbaar is voor werknemers of klanten die met de trein komen. Het kantooroppervlak meet 675 vierkante meter en die is verdeeld over drie verdiepingen. Vis ser: ''Er zijn tien kantoorruimtes en vergaderruimtes. Sterk punt is de gro te open werkzolder, met uitzicht Op Kapelle. De lichtinval is goed, rond om zijn ramen." De villa ademt grandeur uit. De oprij laan naar het parkeerterrein, de park achtige tuin en de ruime opzet zor gen voor een monumentale uitstra ling. De villa is bij uitstek geschikt voor bedrijven of organisaties die iets chiques willen uitstralen, maar ook voor overheidsinstellingen, stelt Vis ser. "Het gebouw is niet alleen als kantoorruimte te gebruiken, maar ook erg geschikt voor bijvoorbeeld een instelling of bedrijf in de medi sche sector die praktijkruimtes nodig heeft. Je zou de open zolder ook als trainingsruimte kunnen gebruiken." Sinke Komejan zoekt één huurder voor de villa. "Meerdere gebruikers nee, dat heeft onze voorkeur niet. Al le voorzieningen zijn ingericht op één gebruiker. Als het pand moet worden onderverdeeld dan moet er te veel vertimmerd worden en dat wil je niet bij een monumentaal pand." Wie Villa Eureka wil huren moet per jaar 55.000 euro neertellen. De Nederlandse vastgoed markt kruipt dit jaar of an ders zeker in 2011 uit het dal. Zo heeft de mark voor kantoren nu echt de bodem bereikt en kan de lijn nu nog alleen maar omhoog. Dat voorspellen analisten van ING Economisch Bureau in hun nieuwste kwartaalbericht. MIDDELBURG - Volgens econo men van de bank trekken beleggings volumes weer enigszins aan en tonen institutionele beleggers een hernieuw de interesse in winkelvastgoed. Het zijn vooral bedrijven en instellingen die het vorig jaar lieten afweten als het gaat om investeren in vastgoed. Het zijn vooral de private investeer ders die in de huidige markt aan kop gaan. Zij beschikken niet alleen over kennis van de lokale markt, maar ook over eigen vermogen, aldus ING. In het vierde kwartaal 2009 daalde de opname van kantoorruimte met bijna 7 procent vergeleken met dezelfde pe riode in 2008. Ten opzichte van het derde kwartaal van 2009 werd er wel 159.000 vier kante meter meer verhuurd en lijkt de dalende trend te zijn omgebogen. De ING-economen verwachten dan ook voor 2010 en 2011 een lichte groei op A-locaties. Overigens is niet alleen de vastgoed markt herstellende. Zo denkt ING dat de hele economie van Zeeland in 2010 en 2011 weer gaat groeien. Kromp in 2009 de Zeeuwse econo mie nog met 4,2 procent, Zeeland be hoort - zo voorspellen de economen - dit jaar tot de sterkste groeiers. De Zeeuwse economie zou in 2010 wel eens met 1,5 procent kunnen groeien, denken de analisten. Alleen Groningen, Flevoland, Utrecht en Noord-Holland groeien net iets ster ker. In 2011 groeit de Zeeuwse eco nomie met nog eens 1,5 procent, denkt ING. KIJKDAGEN OP LOCATIE woensdag 17 maart vrijdag 19 maart dinsdag 23 maart van 15.00 tot 16.30 uur Een vrijstaand woonhuis voorzien van aanbouw en gastenverblijl. 4 loodsen, waarvan er een is voorzien een restauranlgedeelle, 4 forellenvijvers, erf. tuin en ondergrond en toebehoren staande en gelegen aan de Mosterdweg 5 te Oostburg. genaamd "de Hendricushoeve", kadastraal bekend gemeente Oostburg, sectie P. nummers 1968 en 1969 groot respectievelijk 63 are en 2 hectare 25 are en 95 centiare, totaal groot 2 hectare 88 are en 95 centiare De openbare verkoop op grond van artikel 3.268 Burgerlek Wetboek vindt plaats op 20 april 2010 bij inzel en afslag in één zitting op de regioveiling die vanaf 14 00 uur gehouden wordt in het Van der Valk Hotel Goes Ie 4462 ET Goes, A Fokkerstraal 100 ten overstaan van één van de notarissen verbonden aan Van der Stap Notarissen te Rotterdam. De openbare verkoop geschiedt onder de bepalingen van de Algemene Voorwaarden voor Executievcilingen 2006 (AWE 2006), voor zover daarvan bij de Biizondere Veilingvoorwaarden niet wordt afgeweken De AWE 2006 en de Bijzondere Veilingvoorwaarden liggen ter inzage bij Van der Stap Notarissen en zijn ook in te zien op wwwveilingnotaris nl en wwwveilingbiljet nl Tot 14 dagen voor de veiling (uiterlijk 5 april 2010 om 24 00 uur) kan onderhands worden geboden, uitsluitend door middel van een schriftelijk en ondertekend bod gericht aan Van der Stap, notarissen t a v. mevr. V D. Sibbes. fax (088) 188 00 01 of Postbus 23066,3001 KB Rotterdam. Voor rekening van de koper komen uitsluitend de volgende kosten: inzelpremie (1% van het hoogste bod bij mzet);a overdrachtsbelasting; notarieel honorarium conform de Bijzondere Veilingvoorwaarden, kantoorkosten (6% van hel notarieel honorarium) en de over beide bedragen verschuldigde B T.W.; wctteli|ke rente (conform artikel 6119 Burgerlijk Wetboek) over de koopsom over de periode van de dag van gunning (dan wel de dag van goedkeuring van de koopovereenkomst door de voorziemngenrechter ingeval van onderhandse verkoop) tot en met de dag van betaling van de koopsom De overige kosten van de openbare verkoop zijn voor rekening van de verkoper Bieders op de veiling dienen zich conform de AWE 2006 en de Bijzondere Veilingvoorwaarden desgevraagd te legitimeren en een verklaring van hun bank te overleggen waaruit hun financiële gegoedheid blijkt Aanvullende informatie staat op www.veilingnotaris.nl en www.veilingbiljet.nl Eventuele feitelijke vragen kunt u stellen aan: Sinke Komejan Bedrijfsmakelaars Dhr. j. Schreuder telefoon (0118) 62 00 62 e-mail j schreuder@sinke.nl Eventuele juridische vragen kunt u stellen aan: Van der Stap Notarissen mevr V.D. Sibbes telefoon (088) 188 00 16 fax (088) 188 00 01 e-mail veiling@vdstap com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 133