In de rij voor horecabeurs U ik Carrière beurs werkt voor Lenger Lions: paaseitjes voor goede doel berichten 28 Kijken en proeven was het motto tijdens de Zeeuwse Iloreeabeurs Koken, wijn drinken en delicatessen proeven. Niet de meest verve lende bezigheden stonden centraal tijdens de Zeeuwse Horeca beurs, die begin maart in de Zeelandhallen werd gehouden. Duizen den bezoekers kwamen ook dit jaar naar Goes om de nieuwste snufjes op het gebied van horeca te bewonderen. GOES - De waardering voor de vak beurs van het bedrijfsleven is hoog. Ie der jaar weten velen de Zeelandhal len te vinden en dit jaar was het aan tal bezoekers zelfs nog groter dan in voorgaande jaren. Naast demonstraties waren er dit jaar MIDDELBURG - Het is voor de vierde keer dat de Lions Club Middel burg de ei-actie houdt, zegt president van de club Gerard Jansen. "Vorig jaar hebben we 7500 euro opgehaald voor de Zeeuwse kamer van het Ro nald McDonald Huis in Rotterdam." De leden zijn druk bezig geweest om de kilo's en kilo's chocolade eitjes in zakjes te doen. Het grootste deel, ze venhonderd kilo, wordt per zakje ver kocht. Bokalen De rest wordt in grote glazen boka len verkocht aan bedrijven. Boven dien struinen de leden ook nog eens familie en vrienden af om een zoge kookwedstrijden. Twee dagen stre den scholen uit Nederland en België voor de Zilveren Mossel Trofee De teams moesten ter plekke een drie gangen menu bereiden en serveren. Dat menu moest bestaan uit vis, schaal- en schelpdieren. Typisch naamde gezinsbokaal te slijten. "In de bedrijvenbokaal zit 2,5 kilo aan eitjes. Die bokaal kunnen bedrijven bijvoor beeld op' de balie zetten, voor hun klanten. In een gezinsbokaal zit onge veer een kilo aan eitjes." Trompstraat Het goede doel van dit jaar is het huis aan de Trompstraat in Middelburg waar gehandicapte kinderen met zorg en ondersteuning zo veel mogelijk zelfstandig kunnen wonen. "Een mooi initiatief', vindt Jansen. "Bo vendien kunnen ze daar maar net de eindjes aan elkaar knopen. Er is niet veel geld voor de inrichting van het huis. Het zou sneu zijn als daar te wei- foto: duofoto Zeeuws dus, met uitzondering van het dessert, dat naar eigen keuze ge maakt kon worden. De scholen stre den om een wisseltrofee. Op de tweede dag van de beurs toon den de toprestaurants hun vaardighe den. Maar er werd niet alleen gekookt en gegeten, op tal van plaatsen waren wijnproeverijen, presentaties en kon men informatie inwinnen bij de stands. nig middelen voor zijn." De Lions Club zoekt elk jaar een lokaal doel uit. "Want dat is juist de kracht van de Lions Club, dat we lokaal het ver schil kunnen maken." De eitjesactie is in vier jaar tijd uitge groeid tot een succes. "De actie krijgt steeds meer bekendheid", stelt Jan sen. "Er zijn al mensen die vragen: 'Wanneer gaan jullie weer eitjes ver kopen?' En op Schouwen-Duiveland heeft de lady's circle de actie overge nomen." Stands De zakjes met eitjes worden in stands op de Markt en Plein 1940 in Middel burg en bij Intratuin in Koudekerke verkocht. De Lions Club Middelburg heeft daar 20 en 27 maart en 3 april voor uitgetrokken. De verkoop is tus sen 11.00 en 16.00 uur. Meer infor matie is te vinden op www.ei- team.nl. Via de site zijn ook de boka len met eitjes te bestellen. Op donderdag 25 maart 2010 is Zeelandhallen Goes the place to be voor mensen met ambitie. Tijdens de tweede editie van de U ik Carrièrebeurs staan opleidingen, beroepen en banen centraal. Het interactieve job-event is dan ook bestemd voor mensen die er nog geen idee van hebben wat zij na hun opleiding gaan doen: verder stu deren of werken en voor dege nen die van baan willen verande ren. De diverse mogelijkheden worden er gepresenteerd door bedrijven, instel lingen en opleidingsinstituten. De beurs bestaat uit meer dan het ver zamelen van goede adviezen en aan sprekende folders. De bezoekers kun nen er bijvoorbeeld Zumba-les krij gen, een combinatie van aerobics en Latin Dance waarmee de calorieën er af vliegen, via een professionele klim wand kennismaken met de wereld die 'Marine' heet, of uit hun dak gaan met de Belgische formatie Lasgo. Als je de scootmobielrace wint krijg je je Nadat de leverancier van schaal- en schelpdieren Len- ger Seafoods de afgelopen jaren met vijf verschillende uitzendor ganisaties heeft samengewerkt, kiest zij nu voor een hoofdleve rancier: de uitzendorganisatie Ti ming. Lenger Seafoods verwacht hierdoor dat het inzetten van flex- krachten vloeiender zal verlopen. Instructies en voorlichting zullen eenduidiger zijn en door een bete re voorselectie moet het verloop worden teruggedrongen. YERSEKE - Timing richt zich voor de werving hoofdzakelijk op de regio nale arbeidsmarkt in Zeeland. Timing start een incompany vestiging bij Lenger Seafoods in Yerseke om de communicatielijnen zo kort mogelijk te houden. Een Project Intercedent zal zorgen voor de juiste voorselectie, de voor lichting van flexkrachten en een slui tende planning. Hans Schippers, pro ject Intercedent: „Voor het coachen van flexkrachten zullen we gebruik maken van de Personal Coach Card, in dit document maken we het func tioneren van de flexkracht inzichte- Globe Reisburo Pelikaan Rei zen in Vlissingen is uitge roepen tot beste reisbureau van het jaar 2010 van Zeeland. Met als hoofdthema 'inspelen op de ver anderende markt' blonk het reis bureau uit op het gebied van een actieve, commerciële en persoon lijke klantbenadering. VLISSINGEN - In vijf voorrondes liet Pelikaan hiermee de andere Zeeuwse deelnemers achter zich. John Goverde, directeur van Pelikaan Reizen is natuurlijk blij met de prijs. "De extra inspanning die onze reisad viseurs jaar in, jaar uit leveren om de klant net dat beetje extra te geven, weipt nu zijn vruchten af." De twaalf provinciale- winnaars din gen automatisch mee naar de landelij- eerste autorijlessen en de hoofdprijs van een inspirerende quiz bestaat uit een I-pod. Verder zijn er lezingen, workshops, presentaties en organi seert de Provincie Zeeland een jonge- rendebat. Wil je alles weten over een zakelijke make-over, het schrijven van een ef fectieve zakenbrief, of horen hoe het is om werk en gezin met elkaar te combineren, kom dan op donderdag 25 maart tussen 11.00 en 21.00 uur naar Zeelandhallen Goes. De toegang is gratis. www.uenik.com lijk, waardoor we hen nog beter kun nen begeleiden. We zien er naar uit om ons te bewijzen als hoofdleveran cier en verheugen ons dan ook op de samenwerking." Timing heeft een landelijk netwerk van ruim 55 vestigingen op A- loca ties. Daarnaast heeft Timing tiental len Incompany vestigingen. Zij zendt met name kandidaten op VMBO en MBO- niveau uit. De organisatie kent een veelzijdige dienstverlening. Uitzenden, detacheren, werving en selectie, payrolling, Incompany Servi ces en EU Services. Daarmee voorziet het uitzendbureau in de totale personeelsbehoefte van klanten. Timing is onderdeel van Asi- to Dienstengroep. ke, felbegeerde titel Reisbureau van het Jaar. Na een laatste gesprek met de jury wordt op zaterdag 29 mei de landelij ke winnaar bekend gemaakt tijdens het jaarlijkse reisgala. Globe Reisburo Pelikaan reizen is een van de vier be drijfsonderdelen van reisorganisatie Pelikaan Reizen. Van de in totaal zes reisbureauvesri- gingen, franchise Globe, zijn er vier gevestigd in Noord- Brabant (in Prin senbeek, Terheijden, Tctcringen en Zevenbergen) en twee in Zeeland (Middelburgen Vlissingen). Daarnaast beschikt de organisatie over een eigen Groepsreizen en In centives afdeling en een touropera- ting programma met busreizen ge naamd Pelikaan Excursiereizen. Elfhonderd kilo paaseitjes, zelf inpakken in drieduizend zakjes. De nig middelen voor zijn." De Lions Bik II I 1 S aT I 33 leden van de Lions Club Middelburg hebben er weer een hei- Club zoekt elk jaar een lokaal doel ^^Z I ^^Z 9 I 1 V# Cjl dens karwei aan. Maar, het is voor het goede doel. Met de verkoop van de eitjes hoopt de club een paar duizend euro op te halen voor de '10 van de Trompstraat', een Middelburgs initiatief om meervoudig gehandicapte kinderen zo zelfstandig mogelijk te laten wonen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 130